Logo

Solaris Bus & Coach

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Goran sk » Pet Sep 08, 2017 5:01 pm

Saobraca na liniji Reutlingen-Airport Stuttgart...
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Solaris Bus & Coach

Sponzor

 

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Čet Sep 28, 2017 10:16 am

Solaris Urbino 12 electric na putu iz Niša, gde je radio na liniji broj 3, ka Jagodini! Sutra je prezentacija u Beogradu, a od ponedeljka bi trebalo da bude u Novom Sadu. :)

Image

Izvor: SDT Group
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Uroš___ » Čet Sep 28, 2017 1:00 pm

Hoće ga voziti po NS,ili samo prezentacija?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Čet Sep 28, 2017 1:26 pm

Saznaćemo sutra najverovatnije. Redakcija je pozvana na svečanost i prezentaciju.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Pet Sep 29, 2017 10:28 pm

JGSP "Novi Sad" je odbio test vozila na liniji, navodno zbog papirologije. Znači ne mogu da verujem da u Beloj Palanci pune baterije, Niš-ekspres i Zoran Reisen ga voze najnormalnije, ali pametni moji Novosađani su odbili.

Inače, autobus će boraviti u Obrenovcu, samo ne znam kad. U sredu je u Novom Sadu na prezentaciji, pretpostavljam u krugu preduzeća.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Шоми303 » Sub Sep 30, 2017 12:10 am

О.о Ово је стварно нечувено!

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Sub Sep 30, 2017 9:29 am

Ko bi bio odgovoran da se ne daj Bože nešto desi u toku vožnje?
Od koga bi naplatili osiguranje, drugo pitanje kako vozilo sa stranim tablicama može raditi u linijskom saobraćaju?
Zašto nisu nabavljene probne tablice barem?
Čovek se samo ograđuje od posledica u slučaju neke nezgode.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Sub Sep 30, 2017 9:37 am

Sve se to može srediti da se htelo. Nije Novi Sad jedini u Srbiji koji bi dobio vozilo na liniji.

Ovako su samo dokazali nezainteresovanost za nove tehnologije i zaštitu životne sredine. A pogotovo su propustili jeftinu šansu za samopromociju sa titulom prestonice kulture na umu.

Viva JGSP.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Mare66 » Sub Sep 30, 2017 10:43 am

Nemaju interesa i zašto bi gubili vreme oko busa kojeg svakako neće nabavljati u skorijoj budućnosi , a o prirodi , ekologiji i zdravoj planeti za život naše dece i nekih novih klinaca , koga to briga...
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Postod profa_chb » Sub Sep 30, 2017 11:42 am

...možda jer su za punionicu napravili dil, pa da ne bude da sad moraju da se kombinuju i za punjače... A i još nije gotov prototip IK112E, tako da im je džabe da se petljaju sa strujom :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Sub Sep 30, 2017 12:00 pm

Srediti?
Kao što su sredili u Nišu i Jagodini, pa ono, na reč?
Malo je neozbiljno i od uvoznika da dolazi sa vozilom koje je na stranim tablicama, pohvale za rukovodstvo JGSPa jer bar neko u ovoj državi razmišlja malo unapred i o faktoru, šta ako, nekim slučajem.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Mare66 » Sub Sep 30, 2017 1:43 pm

Kakve čestitke JGSP ? Pa taj autobus je registrovan i osiguran po svim važećim propisima tako da tu nema prepreke za probnu vožnju ...pravo objašnjenje je upravo od čoveka iz struke , profa je to veoma precizno napisao...
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Sub Sep 30, 2017 1:56 pm

Samo da znaš da je autobus na evropskoj turneji i nigde nije menjao tablice. Iz Sofije je došao u Srbiju i nastavlja ka Sloveniji.

Naći ću slike istog autobusa sa istim tablicama na probi u raznim gradovima pa ću sastaviti spisak gde je vozilo saobraćalo bez ikakvih problema. U međuvremenu, slobodno pošalji svim novinama kako je autobus "nelegalno" prevozio putnike. Koga briga za ostalo.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod Sloba » Sub Sep 30, 2017 2:12 pm

http://phototrans.eu/15,603563,191.html

Brašov, Rumunija
Oradea, Rumunija
Jaši, Rumunija (bez putnika)
Varna, Bugarska
Stara Zagora, Bugarska
Sofija, Bugarska
Niš, Srbija
Jagodina, Srbija

U narednim danima će biti u Obrenovcu, radiće na liniji za Beograd. Pretpostavljam Strela Obrenovac?

Posle Novog Sada i Obrenovca, autobus ide za Sloveniju a za dalje ne znam.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Solaris Bus & Coach

Postod becks89 » Sub Sep 30, 2017 2:33 pm

Mare66 je napisao:Kakve čestitke JGSP ? Pa taj autobus je registrovan i osiguran po svim važećim propisima tako da tu nema prepreke za probnu vožnju ...pravo objašnjenje je upravo od čoveka iz struke , profa je to veoma precizno napisao...
Gde je registrovan i po čijim propisima?
Od kada u redovnom saobraćaju može da se vozi vozilo na stranim tablama, kako god to bilo?
Probna vožnja je jedno za to postoje probne tablice, a ovo je vožnja u redovnom saobraćaju kao što je slučaj bio u Nišu i Jagodini, u Beogradu se može svrstati pod probnu vožnju, budući da je prevozio samo predstavnike GSPa i predstavnike SDTa.
Dalje pitanje, vozilo sa stranim tablicama kod nas može voziti samo neko sa papirima Eu, kod nas su vozili naši vozači, ako se ne varam.
Sve to bi drugačije bilo da je uvoznik obezbedio probne tablice, kao što je rađeno mnogo puta do sada.
Super što je vožen po Evropi, ali nije u skladu sa našim zakonom, aj dajte neku peticiju da možemo da vozimo na strane table, ima preko dobrih kola što da plaćam carinu i tablice i sve, ja ću probavati po Srbiji šta fali.
Slobo, zašto bih ja prijavljivao novinama, nije to moj problem, super je što je ovako nešto bilo kod nas, samo nemoj te dvostruke standarde ili se držimo zakona i propisa ili važe selektivno.
Ako ništa drugo, eto imao si opet razlog da dođeš do prestonice.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron