Logo

Mercedes-Benz

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Postod s215hdh » Pon Apr 14, 2008 10:43 pm

Samo ti opusteno, prati tempo koji si sam sebi zadao :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Re: EKSKLUZIVNO!

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 12:33 am

cone je napisao:U petak objavljene fotografije novog zglobnog Mercedes Benz Conecto G!

Image

Image


Fantasticno izgleda!! Mercedes je napravio pun pogodak sa Conectom, to je po meni idealan autobus za izuzetno zahtevno i po opremi skromnije istocno trziste! Nadam se i da cemo ga uskoro videti u nasim gradovima. Po meni je Conecto trenutno ubedljivo najbolji autobus u BG (videcu da li ce to i ostati kad ga uporedim sa novim niskopodnim Ikarbusima) i steta sto nisu kupovali i zglobne. Pitam se da li bi nasi porozivodjaci adekvatno mogli da mu konkurisu kad bi se slobodno prodavao.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod s215hdh » Uto Apr 15, 2008 6:31 am

A sto se ne prodaje slobodno?
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Luka » Uto Apr 15, 2008 9:26 am

Ja sam uvek razmisljao zasto Neobus ne stavi ovakvu neku srebrnu "masku" oko svetala napred, kad taman ima ono malo udubljenje.. Ako znate na sta mislim, kao i Axial sto ima..
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 2:25 pm

s215hdh je napisao:A sto se ne prodaje slobodno?


Eh... zato sto se tenderi u Srbiji uvek namestaju... Zato sto je nelojalna konkurencija u Srbiji uvek prisutna...
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod s215hdh » Uto Apr 15, 2008 2:28 pm

Pa dobro, ali svako opet ima slobodu da kupi sta hoce... nije svugde tako, u Novom Sadu se ne namestaju tenderi...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 2:35 pm

s215hdh je napisao:Pa dobro, ali svako opet ima slobodu da kupi sta hoce... nije svugde tako, u Novom Sadu se ne namestaju tenderi...


Blago Novosadjanima! Da me ne shvatite pogresno, ja jesam za to da se prvenstveno kupuje domace ali samo onda kada je boljeg ili bar istog kvaliteta!! Eto ti primera direktnog poredjenja Conecta i "Mutanata" koji su kupljeni za BG! Conecto isti kao kad je dosao prvog dana a mutanti puni problema! Conecto mozda jeste skuplji u startu ali kad uracunas da ce ti trajati duze... Mecka je ipak Mecka, a kad smo kod toga & MAN je ipak MAN!
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod s215hdh » Uto Apr 15, 2008 2:37 pm

Pa to jeste tacno... Ali i kod Neobusa je Volvo... Sve to zavisi, ali po kvalitetu izrade i zavrsne obrade ipak je Mece Mece... E sad... prvenstvo domaceg... pa ja i nisam za to, svako treba da odluci sta zeli u svom voznom parku
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 2:48 pm

OK, slazme se, to je mnogo dobra stvar sto je kod Neobusa Volvo tj. sto su im dali pravo da na svoje autobuse stavljaju njihov znak. Sa druge strane, u novim niskopodnim Ikarbusima ipak je u sustini Hess-ova sasija.

Inace, da slazem se - svako treba da odluci sta treba da kupi - i bas zbog toga kazem da se pitam kako bi se ovaj novi Conecto ponasao kad ga direktno uporedimo sa nasim domacim najnovijim modelima!
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod s215hdh » Uto Apr 15, 2008 2:59 pm

Pa da... mislim kad bi stitili domace... je*** ga onda, sta da stitimo zastavu koja 30 godina nije nista novo napravila, ajde ne bas 30, ali FLorida je poslednji razvijen model ore 20 godina, 21... I onda treba da kupis krs koji nema ni klimu ni abs ni airbag ni abs ni nista... samo jer je domace... nikad ne bih ro uradio
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod cone » Uto Apr 15, 2008 2:59 pm

markotar je napisao: Sa druge strane, u novim niskopodnim Ikarbusima ipak je u sustini Hess-ova sasija.

Ne. Hess je nadogradio Volvo šasiju, što znači da je Ikarbusu uzor bila šasija od Volvoa, a karoserija od Hess-a.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 3:06 pm

cone je napisao:
markotar je napisao: Sa druge strane, u novim niskopodnim Ikarbusima ipak je u sustini Hess-ova sasija.

Ne. Hess je nadogradio Volvo šasiju, što znači da je Ikarbusu uzor bila šasija od Volvoa, a karoserija od Hess-a.


Tacno, izvinjavam se moja greska, mislio sam na karoseriju ne na sasiju.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Uto Apr 15, 2008 3:08 pm

s215hdh je napisao:Pa da... mislim kad bi stitili domace... je*** ga onda, sta da stitimo zastavu koja 30 godina nije nista novo napravila, ajde ne bas 30, ali FLorida je poslednji razvijen model ore 20 godina, 21... I onda treba da kupis krs koji nema ni klimu ni abs ni airbag ni abs ni nista... samo jer je domace... nikad ne bih ro uradio


Zastava je druga prica. Ali sto se proizvodnje autobusa u Srbiji se poslednjih godina zaista napravilo mnogo toga novog! Pitanje je samo koliko je to kvalitetno da bi konkurisali tako jakim igracima kao sto je Mecka... Ali to je vec neka druga prica, da ne skrenemo sa teme.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod s215hdh » Uto Apr 15, 2008 3:13 pm

To se slazem, taj segment auto industrije je dosta uznapredovao, mnogo bolje nego kamioni i automobili...

Mercedes ipak ima ime... to je ono glavno... Znas kad kupis greske da tu nema greske ili su one svedene na minimum
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod milos265 » Uto Apr 15, 2008 3:29 pm

cone je napisao:
markotar je napisao: Sa druge strane, u novim niskopodnim Ikarbusima ipak je u sustini Hess-ova sasija.

Ne. Hess je nadogradio Volvo šasiju, što znači da je Ikarbusu uzor bila šasija od Volvoa, a karoserija od Hess-a.
I ti busevi su ostali samo prototipovi kao mnogi pre njih. Sa zglobom su imali problema. Ugasio se na Karaburmi, dva dana nisu mogli da ga upale, probali da ga VUKU pa kad su videli da ce zlo da naprave pozvali ljude iz VOLVO-a da dodju da rese problem!
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju