Logo

Ikarbus-Novi modeli

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Postod MARKO 89 » Uto Avg 04, 2009 11:13 am

Zalosno :cry:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Sponzor

 

Postod zeka » Uto Avg 04, 2009 12:21 pm

Nibus-ja je napisao:
zeka je napisao:Најбоље за крај-нико неће одговарати.


Naravno da hoce :!: DRZAVA :evil:


Било би интересантно сазнати политичку припадност главних актера.
zeka
Član
 
Postovi: 593
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 1:40 am
Lokacija: Beograd

Postod cone » Uto Avg 04, 2009 12:25 pm

Prekinite diskusiju o politici, sve ću vas iz'edem!!!
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod zeka » Pet Avg 07, 2009 10:29 am

Јуче сам у неким новинама прочитао изјаву неког Руса који је замолио нашу владу да помогне Икарбусу. :shock:
Или сам ја погрешно протумачио чланак или он не зна да је фабрика продата.
zeka
Član
 
Postovi: 593
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 1:40 am
Lokacija: Beograd

Postod milos265 » Pet Avg 07, 2009 4:45 pm

Tesko vise bilo ko moze da pomogne Ikarbusu... :cry:
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Krle » Pet Avg 07, 2009 8:11 pm

Paaa, da "pomognu"=da vrate pare koje (ako)su dobili....
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod milos265 » Pet Avg 07, 2009 8:15 pm

Ne verujem da se kod nas desava ta praksa vracanja para...
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod markotar » Sub Avg 08, 2009 11:39 pm

Hehe, kako da mu država pomogne? Da raspiše još jedan namešten tender u njegovu korist? :-) Nadam se da taj film nećemo više gledati jer pare poreskih obvenika su sada postale skupjle nego ikada!!

Stvarno je tužno (posebno meni, pošto sam odrastao u Zemunu i uz njihove autobuse) ali ljudi to je realnost! Propala bi ta farbrika mnogo pre da nije bilo državne protekcije!! I to je mnogo žalostnije od cele ove priče!! Umesto da se fabrika dovodila u red kada je bilo vreme i da se još pre 5-6 godina pripremala za slobodno tržište njoj su se nameštali poslovi kako bi fiktivno prikazalo da ima stagu i potencijal... Jednostavno, na tržištu teško da ima mesta za takvog Iku jer se sistemski nije vodio na pravi način (pre privatizacije) zbog čega i propada... Sa Rusima ili bez njih propast je davno bio na vidiku... Ikarbus sada živi samo na osnovu stare slave... a to nije život!

Uzgred, Ikarbus će verovatno morati da plati grdne penale za te neisporučene buseve...
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod zeka » Uto Avg 11, 2009 3:30 pm

Добио сам инфо да Икарбус раскида уговоре са превозницима и више нису надлежни са одржавање Н серије.
Провејава једна теорија завере да је циљ био да се уништи Икарбус како би убудуће ГСП куповао руске бусеве. Икарбус је тежио модернизацији а запослени у ГСП-у су се надали да ће се напокон орјентисати на западне произвођаче укључијући и модернизовани Икарбус.
Једна ствар ме буни-нико не помиње Необус као алтернативу који су у браку са Волво-ом.
Све ово је рекла-казала.
zeka
Član
 
Postovi: 593
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 1:40 am
Lokacija: Beograd

Postod milos265 » Uto Avg 11, 2009 6:28 pm

Nije to nemoguce! Posetu predsednika Rusije vec najavljuju kao "istorijski dogadjaj" i pricaju u prosirenju saradnje izmedju dve zemlje, Ikarbus je pred gasenjem a u rukama njihovog kapitala, u Beogradu kao najvecem trzistu se sprema planirani haos, verujem da ce neko od svega imati koristi, samo je pitanje ko??? :twisted:
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod markotar » Uto Avg 11, 2009 6:31 pm

Gledam danas sajt radnika Ikarbusa i videh nešto zaista zanimljivo. Evo pa sami procenite da li je opravdana sumnja da je ta fabrika bila trula i kakve su sve radnje vršene mnogo pre nego što je ista prodata Rusima!!

http://www.ikarbus.org/Default.aspx?mod ... Nijemcevic
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod milos265 » Uto Avg 11, 2009 6:38 pm

Sve te provizije i kombinacije su naduvale cenu njihovih buseva do neba! Pricao sam vec o tome, po nekim pricama Ik 103 je dostizao cenu od 135.000 eura i to sa manuelnim menjacem. A 2005-ta je bila rekordna godina po prodaji, posle je usledila i velika isporuka N serije za gsp, a sada firma potonu u dugovima? Tu ili je neko lud ili neko debelo krade. Ima tu posla za istrazne organe...
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod cone » Sre Avg 12, 2009 10:07 am

zeka je napisao:Једна ствар ме буни-нико не помиње Необус као алтернативу који су у браку са Волво-ом.
Све ово је рекла-казала.

Sumnjam da je Neobus zainteresovan. Njihovi kapaciteti su od jeseni pa na dalje puni, pošto kreće veliki dugoročni posao sa VDL-om i izrada novih autobusa za Saudijsku Arabiju. Njihova preokupacija je sada zapadna Evropa i Bliski Istok.

Po meni bi FAP mogao da aktivnije uskoči na beogradsko tržište. Normalno, ako se želi da to bude domaći proizvođač.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Nibus-ja » Sre Avg 12, 2009 2:50 pm

cone je napisao:
zeka je napisao:Једна ствар ме буни-нико не помиње Необус као алтернативу који су у браку са Волво-ом.
Све ово је рекла-казала.

Sumnjam da je Neobus zainteresovan. Njihovi kapaciteti su od jeseni pa na dalje puni, pošto kreće veliki dugoročni posao sa VDL-om i izrada novih autobusa za Saudijsku Arabiju. Njihova preokupacija je sada zapadna Evropa i Bliski Istok.

Po meni bi FAP mogao da aktivnije uskoči na beogradsko tržište. Normalno, ako se želi da to bude domaći proizvođač.


A moze i nibus :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod zeka » Sre Avg 12, 2009 2:57 pm

cone je napisao:
zeka je napisao:Једна ствар ме буни-нико не помиње Необус као алтернативу који су у браку са Волво-ом.
Све ово је рекла-казала.

Sumnjam da je Neobus zainteresovan. Njihovi kapaciteti su od jeseni pa na dalje puni, pošto kreće veliki dugoročni posao sa VDL-om i izrada novih autobusa za Saudijsku Arabiju. Njihova preokupacija je sada zapadna Evropa i Bliski Istok.

Po meni bi FAP mogao da aktivnije uskoči na beogradsko tržište. Normalno, ako se želi da to bude domaći proizvođač.


Ма да. Гадљиви су на домаћицу.
zeka
Član
 
Postovi: 593
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 1:40 am
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron