Logo

FAP

Slike i komentari autobusa izloženih na Beotruck 10 razvrstani po proizvođačima

Postod danilo » Ned Mar 28, 2010 8:30 am

E ludnica stvarno, još uvek ne mogu čudom da se načudim onoj Fapovoj tehnici :lol:

Naime dođemo juče Stefan Bgd, Profa_chb i ja do Fapovog štanda i ono već bilo pred zatvaranje sajma. Ovaj niskopodnjak već zatvoren i mi dođemo i otvorimo ga, uđem ja na vozačevo mesto i vidim nema kontakt ključa u bravi i mislim u sebi ne mogu da dam kontakt. I sad Stefan i Profa:chb ovako pozadi fotkaju, a ja uzeo i ovako bezveze pritisnem prekidač za vozačevo svetlo, kad ovo upali se monitor sa naznakom za nizak pritisak vazduha za kočenje, upali od lampica: centralnu, kanije i EDC, pritisak kočenja, ABS i vrata i uključi se zumer! :lol:
Doleteše ovi iz kraja autobusa i gledaju, kako se sad uključio zumer i lampice kad nema kontakt ključa. Izašao ja iz autobusa i ostavim ga da pišti dok se sam ne resetuje ili dok se ne isprazni akumulator. Sedne Stefi za volan pročačka prekidače za vozačevo svetlo, svetlo u salonu, onaj obrtni prekidač za svetal i evo od jednom isključi se i monitor i lampice i zumer. Posle smo se tu zezeli i ponovo bar puta usključili zumer pa ga onda na kraju i isključili, isfotkali, obišli i otišli :) :D

P.S. Stefi postavljam klip što pre i ja jedva čekam da ga vidim :!: :lol:
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Sponzor

 

Postod profa_chb » Ned Mar 28, 2010 12:22 pm

što je najcrnje u celoj priči, niko nam ništa nije rekao, niko se nije pojavio sa fapovog štanda :lol: :lol: :lol:
čak su i ostali u hali 4 počeli da trube :lol:
inače, osim loše povezane table, bus je ekstra, na kraju ispade da je komotniji i bolji za beograd nego ik218n, samo kad bi ga doveli na probu :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Ned Mar 28, 2010 1:04 pm

Mogli smo ladno da ga kidnapujemo... :lol:
Biće video klip,ništa ne brinite,sve je to moj burazer Nikola snimio.Sinoć sam pregledavao i kidao se od smeha koji smo mi ludaci. :D
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod ivan264 » Ned Mar 28, 2010 2:21 pm

Ne znam sta vam je tu bilo cudno, pa isto to se desava i sa niskopodnim Ikarbusom, kad mu se upali prekidac za svetlo vozaca.
Sto se tice kidnapovanja, za to vam je ipak trebao kljuc .
ivan264
Profesionalni vozač
 
Postovi: 433
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 1:41 pm
Lokacija: Konjarnik - Studentski Trg

Postod danilo » Ned Mar 28, 2010 3:17 pm

Čekaj, ali zar nije potrebno da se da kontakt putem kontakt ključa da bi se zumer uključio i da bi uopšte mogao da uključi monitor i lampice na komandnoj tabli...?
A i na njemu bilo koji prekidač da pritisneš se sve ovo dešava kao da si dao kontakt, znači ne samo prekidač za svetlo vozača nego i unutrašnje osvetljenje, četiri migavca, čak i kad se na obrtnom prekidaču uključi bilo koje svetlo, odnosno u koji god položaj da se stavi obrtni prekidač. To me čudi.
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Ned Mar 28, 2010 5:13 pm

Na Ikarbusu je bilo slučajeva ali ni nalik ovome...
Bilo šta da se pritisne ili uključi bus dobija kontakt i učitava parametre,pa čak i na taster za četiri migavca...
A ono što je isto zanimljivo,kontakt gasi isključivo ako po redosledu gasiš svetla za unutar vozila,a potom farove.Drugačije neće.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod danilo » Ned Mar 28, 2010 5:58 pm

Da, pa to je meni veoma čudno na ovom Fapu.

I tvoj ćale se čudio kako popali sve živo, uksljučujući i zumer, kad nema kontakta. Ne znam možda su namerno ovako napravili da se pali bez kontakt ključa, ali mi to uopšte nema logike i prvi put čujem i vidim tako nešto.
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod profa_chb » Pon Mar 29, 2010 1:39 pm

Image
Image
Image
veoma jednostavan enterijer
Image
Image
i neka zanimljiva rešenja
Image
Image
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod cone » Pon Mar 29, 2010 2:11 pm

Zglobni FAP od mene.

Image

Image

Image

Ovde pozadi sa leve strane su ga nešto ishabali, vidi se nedostatak sjaja na farbi.

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pon Mar 29, 2010 2:12 pm

Enterijer FAP-a.

Image

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Pon Mar 29, 2010 2:49 pm

Napred je OK, ima dosta mesta za sedenje i čini mi se da je sve lepo rešeno oko točkova, ima dovoljno mesta za noge. Jedino milim da su ona dva usamljena sedišta višak (tu uz prozor treba da bude prostor za stajanje).

No pozadi je stvarno veoma skučen i to prvenstveno mislim kod 3. vrata!! Uz prozor nikako ne smeju da budu po 2 sedišta, već ili jedno ili najbolje nijedno!! Naravno i prostor kod 4. vrata je nesrećno rešen, no kada bi se izbacile one šipke na sredini i to bi nekako moglo da prođe.

Ne dopada mi se takođe kako je rešena harmonika na plafonu, nekako mi deluje strašno klaustofobično.

Takođe šipke su problem! Duž autobusa ima premalo šipki, uz svako sedište bi morala da stoji jedna vertikalna šipka. Šipke na sredini vrata su potpuni promašaj, potpuno su nepotrebne i samo smetaju, najbolje se vidi na 4. vratima!!

Zamerka ide i na rampe na vratima, trebalo bi to drugačije da se reši, nikako sa onim usecima gde se noga lako zaglavi.

Kada bi FAP rešio te dizajnerske sitnice na enterijeru mislim da bi ovo bio sasvim pristojan autobus. Naravno, govorim o engerijeru i iz ugla potreba Beograda. :wink: Kakav je "ispod haube" teško da možemo da znamo dok se ne pokaže u akciji.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod Iosis » Pon Mar 29, 2010 11:54 pm

Šipke na sredini vrata obavezno ostaviti!!! :D Meni su užasno smetala na Ikačama 201 i 103 u Novom Sadu, ali kada sam jednom vidio da baba koja je izlazila iz autoba nije se mogla raširiti preko cjelih vrata sa cegerima i ostalom opremom, kao što to čine u ostalim autobusima, onda sam rekao šipke staviti u svaki bus. :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod markotar » Uto Mar 30, 2010 12:28 am

Duhovito ali i istinito. :lol: :lol:

Na stranu bahate i samožive babe, te šipke u niskopodnim autobusima nemaju nikakvu funkciju (kao u visokopodnim, da se ljudi pridržavaju dok idu u stepenice), samo smetanju. Prvo smanjuje se protočnost putnika. Drugo otežava se ulaz ljudima koji ili nose teret (i smeste ga lepo da nikome ne smeta) ili npr. roditeljima sa kolicama za bebe ili koji drže malo dete za ruku, invalidima itd... Bar to važi za Beograd...

Da ne govorim da iskreno ne mogu da verujem šta je FAP uradio sa 4. vratima!
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod ivemaster » Sre Mar 31, 2010 4:33 pm

Image
ivemaster
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1889
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 11:43 am

Postod danilo » Sub Apr 03, 2010 2:38 pm

A sad malo fotki famoznog Fapa :wink: :lol:

Najpre Fap spolja i kondukter (Profa_chb) na prvim vratima :lol:

Image

A ovde su mi u kadar upali Stefan i Nikola

Image

Zaštitino zank Fapa

Image

Model autobusa

Image

Bočni deo i šara na karoseriji

IMG]http://i657.photobucket.com/albums/uu291/Danilo2707/Beotruck2010089.jpg[/IMG]

I dolazimo do fotografije gde se vidi volan i komandana tabla sa sve popaljenim lampicama (šteta što ne moćete da čujete zumer :lol: )

Image

Komanda tabla sa spoljne strane, ali su ovde pogašene lampice

Image


Pozdrav :!: :wink: 8) :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju