Logo

Nibus

Slike i komentari autobusa izloženih na Beotruck 10 razvrstani po proizvođačima

Postod joza » Ned Mar 28, 2010 9:33 pm

Posxto se vi bolje razumete u Nibus, ja necqu puno ovde da polemisxem. Bio, seo i to je bilo dovoljno. Svuda gde su mogli, polepili su one plave tepihe, tesxko za odrzxavanje, da se sakrije sve iza tog tepiha.
Zadnji deo mi nije jasan? dve stepenica pa onda neki plato , pa onda sedisxta u sxaragama.?

Ovo što si nabrojao , ručke....to ja ne obraćam pažnju puno, jer nisam znao da su to neka tehn. dostignuća, mislim da se to podrazumeva da se ugradjivalo 1990, a ne 2010.

Opet nemam ništa protiv Nibusa, ali u nekoj boljoj varijanti i opremi, koštao bi 100hE a to ne da je puno, nego....

Ok, poštujem vaš Nibus.
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Sponzor

 

Postod Aleks_BGD » Ned Mar 28, 2010 9:53 pm

joza je napisao:Opet nemam ništa protiv Nibusa, ali u nekoj boljoj varijanti i opremi, koštao bi 100hE a to ne da je puno, nego....


Sa ovim se moram i ja sloziti,da su ga preterali,preterali su ga.Imam utisak da su sa tom cenom vise zeleli da oteraju kupce nego da ih privuku.

Mada opet na neki nacin ih razumem,Nibus je napravljen za potrebe Nis Ekspresa odnosno za sopstvene potrebe a ne za trziste,ali to je vec neka druga prica.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Sashco » Ned Mar 28, 2010 9:57 pm

Ok Slobo, gledam... pa to je prostor sirine 3-4 prsta koji nije prekriven... :roll: :? Po mom skromnom misljenju nista dramaticno... sad, zavisi kako ko gleda...

Jozo, ne ubrajam rucke u tehnolosko dostignuce, ali sam na Beotrucku 2010 nazalost video buseve koji ih nemaju...
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Stefan Bgd » Ned Mar 28, 2010 9:59 pm

Generalno mali Nibus je solidan bus,ne daje previše a može da služi sasvim OK.Naravno tu treba promeniti instrument tablu komplet,treba ga našminkati još malo...Biće tu još promena,polako,on se tek pojavio na tržištu.
I da dodam da su nam na usluzi bili ljudi iz Niš ekspresa koji su nam do detalja objasnili sve što nas je zanimalo,i maskimalno nam izašli u susret.Za razliku od ostalih,ja njih pohvaljujem za ljubaznost.Samo napred Nišlije!
Poslednji put menjao Stefan Bgd dana Ned Mar 28, 2010 10:01 pm, izmenjena samo jedanput
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Aleks_BGD » Ned Mar 28, 2010 10:01 pm

Stefan Bgd je napisao:Generalno mali Nibus je solidan bus,ne daje previše a može da služi sasvim OK.Naravno tu treba promeniti instrument tablu komplet,treba ga našminkati još malo...Naravno tu su nam na usluzi bili ljudi iz Niš ekspresa koji su nam do detalja objasnili sve što nas je zanimalo,i maskimalno nam izašli u susret.Za razliku od ostalih,ja njih pohvaljujem za ljubaznost.Samo napred Nišlije!


To je znak da se nesto radi,da napreduju korak po korak...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Serval » Ned Mar 28, 2010 10:18 pm

Aleks_BGD je napisao:
Stefan Bgd je napisao:Generalno mali Nibus je solidan bus,ne daje previše a može da služi sasvim OK.Naravno tu treba promeniti instrument tablu komplet,treba ga našminkati još malo...Naravno tu su nam na usluzi bili ljudi iz Niš ekspresa koji su nam do detalja objasnili sve što nas je zanimalo,i maskimalno nam izašli u susret.Za razliku od ostalih,ja njih pohvaljujem za ljubaznost.Samo napred Nišlije!


To je znak da se nesto radi,da napreduju korak po korak...


Sto se tice instrument table svi moramo priznati da je to trenutno jedina koja se proizvodi kod nas, pa kakva god da je. Takodje bus je nastao potpuno samostalno, od sasije pa sve do tih rucki, dakle u potpunosti je plod domace pameti. Nis-Ekspres tj. njihovo odeljenje Tehnologija koje sam upoznao tokom saradnje sa njima se jako oslanja na sopstvenu radnu snagu i umece, pa sve razvijaju sami.
Dizajn autobusa, dizajn vozila, industrijski dizajn, art
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod Aleks_BGD » Ned Mar 28, 2010 10:24 pm

Serval je napisao:
Aleks_BGD je napisao:
Stefan Bgd je napisao:Generalno mali Nibus je solidan bus,ne daje previše a može da služi sasvim OK.Naravno tu treba promeniti instrument tablu komplet,treba ga našminkati još malo...Naravno tu su nam na usluzi bili ljudi iz Niš ekspresa koji su nam do detalja objasnili sve što nas je zanimalo,i maskimalno nam izašli u susret.Za razliku od ostalih,ja njih pohvaljujem za ljubaznost.Samo napred Nišlije!


To je znak da se nesto radi,da napreduju korak po korak...


Sto se tice instrument table svi moramo priznati da je to trenutno jedina koja se proizvodi kod nas, pa kakva god da je. Takodje bus je nastao potpuno samostalno, od sasije pa sve do tih rucki, dakle u potpunosti je plod domace pameti. Nis-Ekspres tj. njihovo odeljenje Tehnologija koje sam upoznao tokom saradnje sa njima se jako oslanja na sopstvenu radnu snagu i umece, pa sve razvijaju sami.


Sto nije slucaj kod Neobusa i Ikarbusa.Neobus radi na sasijama Volvoa,dok u Ikarbusu ima dosta MAN tehnologije.Tako da kad podvucemo crtu,Nibusu trerba skidati kapu za trud i rad koji su ulozili.Sve domace osim MAN motora i menjaca.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod PEX » Ned Mar 28, 2010 11:05 pm

Ljubazno osoblje jeste, sve sto smo ih pitali, sve su odgovorili... Potom su nas posluzili grickalicama i bombonama, poklonili su nam olovke i kartonske kese... Moja kesa se cela odlepila i raspala posle 10-tak minuta :) A onda su kolege komentarisale, kakav Nibus-takve i kese :D :D
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod markotar » Pon Mar 29, 2010 12:18 am

Aleks_BGD je napisao:Sto nije slucaj kod Neobusa i Ikarbusa.Neobus radi na sasijama Volvoa,dok u Ikarbusu ima dosta MAN tehnologije.Tako da kad podvucemo crtu,Nibusu trerba skidati kapu za trud i rad koji su ulozili.Sve domace osim MAN motora i menjaca.


Ikarbus je za N seriju iskopirao (legalno po licenci) šasiju Volvoa i karoseriju HESS-a tako da...
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Pon Mar 29, 2010 8:27 am

Sashco je napisao:Ok Slobo, gledam... pa to je prostor sirine 3-4 prsta koji nije prekriven... :roll: :?

Pa ni ja ne dramim ali nisam samo ja na to sugerisao a i ružno je za oko... :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Pon Mar 29, 2010 8:53 am

PEX je napisao:Ljubazno osoblje jeste, sve sto smo ih pitali, sve su odgovorili... Potom su nas posluzili grickalicama i bombonama, poklonili su nam olovke i kartonske kese... Moja kesa se cela odlepila i raspala posle 10-tak minuta :) A onda su kolege komentarisale, kakav Nibus-takve i kese :D :D


Ko se usudio da tako nesto kaze, a Pex? :D

Dajte, bre ljudi...

@Sashko... Sta pricas 3-4 cm nema veze.. Sa leve strane na rucici migavca iscepana zastita, vidi se metal i sraf... pa daj bre koja je to sramota.

Ovaj autobus je cisto SMECE. To ne vredi ni 80 evra, a ne 80 000 evra. Ono je smejurija. Zavrsna obrada ravna nuli. Mi kad smo bili u Nibusu, na kraju, Milos, Krle i ja... i kaze Milos nama, daj bre sta su izlepili ovaj itison svuda, to kad se napuni prasine smrdi ceo bus... Kaze ovaj covek iz Nibusa, pa da se prekriju gluposti ispod. Ja ga pitam, a znaci ima gluposti, covek je samo odmahnuo glavom... sta dalje bre reci. Oni sami u to ne veruju, a ne neko od nas.. Nemojte biti smesni bre...

Vrhunac je bio kada smo izasli napolje i na rog retrovitozorima stoje 2 ogledala sa unutrasnje strane koja gledaju jedno u drugo... NIko od nas trojice koji vozimo nije znao da nadje odgovor na pitanje cemu oni sluze...

E i onda meni neko kaze da je najbolji bus novi bus... Pa ja bih najgoru Setru 200 vozio uvek pre nego ovo. Ni za ovo, kao ni za Higera ni King Londa ne bih potpisao putni nalog da sam ispravno vozilo preuzeo, ovo nikad u zivotu nije bilo, niti ce biti ispravno... Ni u fabrici, a kamoli u eksploataciji...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod s215hdh » Pon Mar 29, 2010 8:54 am

I da, mene ne znaima ni politika, ni Miskovic, ni bilo ko, ja gledam ovde AUTOBUS, mada stvarno ja ovo ne bih nazvao ni jednim drugim imenom, sem... pa ajde TALJIGE!!!
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod ОСТОЈА » Pon Mar 29, 2010 8:57 am

Aleks_BGD je napisao: Sto nije slucaj kod Neobusa i Ikarbusa.Neobus radi na sasijama Volvoa,dok u Ikarbusu ima dosta MAN tehnologije.Tako da kad podvucemo crtu,Nibusu trerba skidati kapu za trud i rad koji su ulozili.Sve domace osim MAN motora i menjaca.


Треба имати на уму да Необус производи и моделе на сопственој шасији.

На сајму су били изложени такви аутобуси.

Модерато, високотуристички мидибус, на шасији Необус са агрегатском комбинацијом Каминс/Алисон.

Исто је и са Адекватом, међуградским аутобусом од 12м, Необус шасија, Каминс/Алисон мотор/мењач.

Наравно, радимо и на туђим шасијама, ВДЛ, Волво, ФАП... али рећи да је Нибус озбиљнији у освајању технологије од Необуса је депласирано.

То што је добио награду за најаутобус године, је исто као кад на фестивалима победе песме које нико не слуша или кад на избору за Мис добије титулу она чији тата плаћа жири, ако већ она није нашла начин да га анимира у неком егзотичном маниру...
ОСТОЈА
Rukovodilac prodaje
 
Postovi: 198
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 1:33 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pon Mar 29, 2010 1:45 pm

Evo "imbus" i od mene. :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod joza » Pon Mar 29, 2010 4:37 pm

@kaze Milos nama, daj bre sta su izlepili ovaj itison svuda, to kad se napuni prasine smrdi ceo bus...

E od reči do reči sam ovo isto rekao .
nemoj da diraš Kineze :wink: meni je mali Higer bolji... 8)
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost