Logo

GRDOVJANKA Stip /MK/

Fotografije i komentari o kamionskim prevoznicima iz regiona i Evrope.

GRDOVJANKA Stip /MK/

Postod iveco_mkd » Ned Okt 23, 2011 9:28 pm

Transportno pretpriatije od Stip, Makedonija
GRDOVJANKA
ul.Solidarnost br.100 - Stip - Makedonija
Vo vozniot park imaat poveke Volvo i Scania
Korisnikov avatar
iveco_mkd
Član
 
Postovi: 1404
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 9:15 am
Lokacija: Kocani Makedonija

GRDOVJANKA Stip /MK/

Sponzor

 

Postod iveco_mkd » Ned Okt 23, 2011 9:36 pm

Image
Image
Image
Korisnikov avatar
iveco_mkd
Član
 
Postovi: 1404
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 9:15 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Postod iveco_mkd » Pon Maj 28, 2012 5:45 pm

setra :) je napisao:Image
Image
Korisnikov avatar
iveco_mkd
Član
 
Postovi: 1404
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 9:15 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Postod setra :) » Pon Maj 28, 2012 9:05 pm

Evo jos jednog volva :D
Image
ma samo opusteno :D
Korisnikov avatar
setra :)
Član
 
Postovi: 2324
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 10:41 pm
Lokacija: novi sad

Postod iveco_mkd » Uto Maj 29, 2012 12:30 pm

Imaju extra vozni park Scania i Volvo, proglasili su ih za najbolji transporter u makedonija :)
Image
Korisnikov avatar
iveco_mkd
Član
 
Postovi: 1404
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 9:15 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Postod iveco_mkd » Uto Maj 29, 2012 12:31 pm

http://www.vecer.com.mk/default.asp?Ite ... AAA98744FD

Грдовјанка најуспешен превозник на стоки


Камионската транспортна фирма Грдовјанка е избрана за најуспешен превозник на стоки за минатата година во категоријата на транспортери. Изборот е направен во СИЗ Македонија сообраќај - АМЕРИТ. Според одлуката на специјалната комисија формирана за таа цел, за најуспешен менаџер, во конкуренцијата на стоков транспорт е избран Горан Арсовски од Трансфер од Куманово. Во делот на автобуски превоз на патници, за најуспешен менаџер е избран Ацо Поповски од Македонија сообраќај од Скопје. Најуспешната фирма во стоков транспорт доби признание, а на најуспешните менаџери во двете конкуренции им беа врачени признанија и вредносни награди.

Изборот на најуспешните го изврши комисија од пет члена, а врз основа на посебни критериуми, и тоа, за фирмите: биланс на успех, физички обем на работа, иновации во работењето, обнова на возниот парк. За менаџерите се оценуваше стручна и професионална компетентност, работно искуство и придонес во успешното работење на фирмата.

Лани беше организиран првиот избор на најуспешни транспортери. Според некои податоци, во земјава моментно егзистираат 1.500 транспортни фирми за товарен и патнички сообраќај, со најмалку 3.000 возачи и околу 1.000 управители, односно менаџери.
Image
Korisnikov avatar
iveco_mkd
Član
 
Postovi: 1404
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 9:15 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Re: GRDOVJANKA Stip /MK/

Postod setra :) » Sre Mar 18, 2015 9:37 pm

Image
ma samo opusteno :D
Korisnikov avatar
setra :)
Član
 
Postovi: 2324
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 10:41 pm
Lokacija: novi sad


Povratak na Transportna preduzeća iz regiona i Evrope

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju