Logo

Najbolji turistički bus?

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Postod s215hdh » Pon Avg 25, 2008 4:26 pm

Poznat je trend u poslednje vreme da se stvari prave nekvalitetno i da traju kratko. Tako je i u autobuskoj industriji. Setra moze sebi da doooozvoli da trazi cenu koju trazi jer ima ime, a danas ime mnogo znaci, a i opet najmanje fuserira od drugih.
Ne mogu trajati vecno slazem se i ja. Ali onda jos nije vreme da se menjaju, jer one i dalje dobro voze, a cekati da se vidi sta ce biti za par godina u autobuskoj industriji, jer i 200 i 300 serija mogu da voze jos ne pitaj koliko. Sigurno 5-10 godina cak i vise (Serija 300), tako da ne trba zuriti sa zamenom nego biti ***CENZURISANO*** igrac i pratiti trziste. Ja licno sigurno necu nikada podrzati ove nove trendove, niti cu ikada gazdi dozvoliti (sto doduse njemu samo nikada ne bi ni palo na pamet) da razmislja a kamoli da kupi nesto novijeg tipa, mislim na seriju 400.

A ti, Jovane, nemoj da se nadas da ce sa redizajnom biti nesto popravljeno. Sve je to isto sra*** drugo pakovanje... Ozbiljno se moraju menjati stvari, ili ne znam sta ce biti...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Postod Jovan » Pon Avg 25, 2008 5:10 pm

s215hdh je napisao:A ti, Jovane, nemoj da se nadas da ce sa redizajnom biti nesto popravljeno. Sve je to isto sra*** drugo pakovanje... Ozbiljno se moraju menjati stvari, ili ne znam sta ce biti...


Redizajn bi trebao popraviti slabe tacke starog modela. Ali ja mislim da se stvari moraju popraviti, pa mozda i zbog kineza. I u auto industriji, sve noviji Mercedesi sto izlaze u zadnjih 6-7 god su kvaliteniji, jer nece niko platiti visoku cijenu za nekvalitet
Ove probleme sa elektronikom mogu i shvatiti, jer su to uglavnom novi i neisprobani sistemi
Ali mozda na zapadu i nije problem mijenjati autobuse svakih 5-6god, a kod nas :cry:

Ali bilo kako bilo ipak je Setra 400 trenutno vrh :wink:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod Jovan » Pon Avg 25, 2008 5:10 pm

Crobus kako su zadovoljni Molnar i drugi sto kupuju polovne Setre 415Hd na zapadu :?:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Pon Avg 25, 2008 6:37 pm

Odakle ti znas da su zadovoljni?

A drugo, svhati covece, zapad je jedno mi smo drugo. Boli njega uvo hoce mu nesto riknuti na busu, on samo telefon, tap tap i izlazi servis da resi, i ne interesuje ga. Cene prevoza su takve da se sve to ispalti donekle. Veruj, Svaba nece nesto raditi ako mu se ne isplati i to dobro. A meni sigurno 415 HD ne moze biti dobar bus jer sam ja i vozac i mehanicar i cistac i sve redom. Ali bilo kako bilo, kada je bio BestBus Vienna pre 2 godine koji sam posetio u EvoBus-u u Wiener Neudorfu, covek koji je dovezao 415 gt hd kao test vozac ima svoju 315 HDH/3, obozava troosovince. Imao je prvo 215 HDH i kada je izasla 400 serija, kupi on odmah 415 HDH i kaze da je jako nezadovoljan bio, da to ni blizu nije onog kvaliteta, i odmah je kupio 315 HDH/3 i srecan je i nece da je menja... Drugacije skroz posmatramo stvari. A meni seci glavu ako ne bi svaki putnik rekao da ga isti put provezes u 200 serjii i 400 da je 200 mnogo udobnija.
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Pon Avg 25, 2008 7:32 pm

s215hdh je napisao:Odakle ti znas da su zadovoljni?


Pa ne znam, pitao sam kako su zadovoljni i stavio upitnik

Druga stvar, serija 400 se nije pocela proizvoditi juce, proizvodi se vec 6-7god i prodaja dobro ide. Znaci na zapadu je ima racuna voziti, i sam si rekao da Svabo nece raditi sto se ne isplati i ipak ima razlike u odnosu na jeftinije autobuse na trzistu.

Mozes ti u Njemackoj uzeti 215HD za 20000 eur, ali to se izgleda ne isplati
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod crobus » Pon Avg 25, 2008 8:02 pm

Za Molnara ne znam jer je on tek nedavno počeo prodavati svoje S315HDH i kupovati S415HD, ali zato znam za AT Karlovac i Atlas.. Karlovac je naime, prije par dana prodao svoju prvu S415HD(mislim da je 2002.g.), ali je ove godine kupio dvije redizajnirane S415HD. Mislim da oni s tim busevima nisu toliko zadovoljni koliko ih traže agencije za koje rade te zato moraju uzimati Setre jer poznato je da neke agencije u Hr. traže samo Setre.. Zanimljivo da hrpu Setri serije 300 pa i 200 nisu prodali, ali su počeli prodavati seriju 400..
S druge strane Atlas je prošle godine kupio par S415HD i S415HDH i oni su prilično razočarani, autobusi su kupljeni iz Njemačke... Što je najtužnije dugo su tražili dobre rabljene autobuse, ali eto, nisu imali sreće.. Zato ih njihove 300 služe bez problema, sad ih čak i lagano obnavljaju..
Ja sam tu generalno pričam loše o Setrama, ali da se razumijemo još nisam čuo nekog u Hr da ima novog Citylinera, a da je zadovoljan, autobusu je završna obrada strašno loša..
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod s215hdh » Pon Avg 25, 2008 10:05 pm

Pa nece prodavati stare Setre jer je to kvalitet. To drze za linije a ovamo gde traze novo i nasminkano tu salju 400. To je to pravilo. Pa naravno da ce prodati seriju 400 od 6 godina, ta je odsvirala svoje
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod crobus » Pon Avg 25, 2008 10:17 pm

Sve serije 300 voze i dalje u turizmu za njih kao što je i ova 400 koja je prodana..
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod Aleks_BGD » Pet Jan 09, 2009 4:55 pm

crobus je napisao:Sve serije 300 voze i dalje u turizmu za njih kao što je i ova 400 koja je prodana..


Ja mislim da je 215 neprikosnovena.Evo Kanis Leskovac svaki dan prelazi sa njom po 1600km,negasi je.Bus je jako udoban,i bez obzira sto ga godine gaze i dalje odlicno sluzi....Ova nova cuda od elektronike jesu lepa na oko,ali nesto neverujem da mogu doziveti godine i kilometrazu koje su dozivele serije 200!!! 8)
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod choksi » Ned Jan 11, 2009 4:08 pm

Ajde da definišemo šta se ocenjuje kod izbora (našeg) za najboljeg. Da li je to bus najbolji zato što to stvarno jeste ili je nama naj isplativiji pa ga više cenimo.Ova polemika oko serije 400 me podseća na ono kad povedemo priču o autima i svi hvalimo mecu ili leksus,a onda skoče vlasnici golfa 2 i udare sa argumentima-neuništiv,malo troši, jeftin i lak za održavanje itd. Znači mogli bi da podelimo u više kategorija npr: po oceni vozača, po oceni putnika, po oceni mehaničara i po oceni vlasnika (mada znajući naše "gazde" njih bi izostavio).Ja sa gledišta vozača ne mogu da kažem da je nov bus pun raznih "zezalica" lošiji od modela starijeg 20god, ali zato mehaničari ***CENZURISANO*** kad te zezalice počnu da otkazuju, gazda je.. sve redom i bitno mu je da se posao obavi; a putnici zavisi da li su maturanti koji samo žure da pobegnu u svet i baš ih briga koji je bus ili su penzosi koji idu do manastira i treba im samo bus sa grejanjem itd,itd. :?: :?: :?:
choksi
Član
 
Postovi: 339
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 6:13 pm

nema udarca bez starca

Postod Nele Nibus » Ned Dec 06, 2009 3:36 am

Po meni sto se setrica tice nista bez 215 HD, pa posle 315 HD, a sto se drugih proizvodjaca tice najvise volim Mercedese kao sto su O303visoke, nize kojih u Srbiji ima podosta, i onda stara dobra O304 pa O404, a ovi noviji su vise pravljeni da lepo izgledaju a kvalitet ko zna. Sto se mene tice neprevazidjeni i nesalomivi autobusi su Setra 200serije i Mercedes O303, nikad im niko nece biti ravan, pogotovo ne na primer neoplan.
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod Denky Pecanin » Ned Dec 06, 2009 1:15 pm

Bravo Nenade....to su pravi busevi, mada je neoplan sto se lepote i izgleda tice tu ponajbolji a i brzi su, ali ipak 303jka i 215ka su kraljice.... :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod shakal » Ned Dec 06, 2009 1:21 pm

Morate da shvatite da se vise nikada nece praviti autobusi koji su toliko kvalitetni i izdrzljivi kao s215 i 0303! danas je takvo vreme doslo da bilo koji proizvod koji kupis (belu tehniku, ma bilo sta) nije napravljeno da ti sluzi 30 god kao nekada nego jedva 10 tak! Tako je i kod buseva sto se tice njihovog kvaliteta, ne kazem ja da nisu danas kvalitetni kao nekad, ali sigurno nece doziveti radni vek kao starije setre po 30 god! Moje misljenje je da je najbolji autobus trenutno s431dt, vozio sam se u skoro svim busevima na nasim prostorima sem ayatsa! Za mene je 431 CAR!

To sto vi polemisete da li bi se radije vozili u setri 200 ili 400 je vasa individualna stvar kao poznavaoca buseva, ali kada dodje putnik koji nema pojma o busevima na stanicu i vidi na peronu setru 215 i 415 sigurno ce pre uci u 415 jer je po njemu normalno lepsa, novija, konfornija, a to kakva je za voznju i odrzavanje to njega ne zanima! tako da putnici sigurno jure nove buseve i vise vole njima da putuju nego setrama serije 200 starim po 25 god!!
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod citalac » Ned Dec 06, 2009 2:06 pm

shakal je napisao:Morate da shvatite da se vise nikada nece praviti autobusi koji su toliko kvalitetni i izdrzljivi kao s215 i 0303!


Baš tako, 215,303 i Obodin frižider. Četvrtog nema :lol:
citalac
Član
 
Postovi: 93
Pridružio se: Čet Jul 24, 2008 11:28 pm
Lokacija: Mostar

Postod crobus » Ned Dec 06, 2009 2:32 pm

Čuo sam nedavno od dečki iz AP Otočca koji imaju 2 Setre S215HD i 2 O303RHD da su s Merđama dvaput zadovoljniji. I jedne i druge su kupili u Njemačkoj, ali kažu da su ih 215ice prilično razočarale. Jesu one neuništive, ali kažu da puno više moraš uložiti u održavanje nego kod O303-ca. Zanimljivo.

I da, otkad su u Autoturist(bratsku firmu Samoborčeka) stigli 9700 vozači iz Samoborčeka koji su ih prodali ne mogu doći k sebi. Kažu da je mjenjač i vozne osobine klasu iznad Setre 415HD. Jedino što im se ne sviđa je putnički prostor koji nije na razini serije 400. Eto, toliko.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju