Logo

Nibus

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Re: Nibus

Postod negas » Pon Apr 28, 2014 4:52 pm

Ne sećam se ni ja da imam fotku podizane 515-ce, mislim da nemam. Ili imam, nekud ali mora dobro da se potrži po cd-ovima i mislim da su mi dali iz niš-eks kad sam bio ili nekako drugačije ne sećam se ni sam. Imam na video kaseti sad se setih i to ću stvarno uskoro da prebacim!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Nibus

Sponzor

 

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pon Apr 28, 2014 4:57 pm

ајде пали тај видео више ил да га ја зајмим па да уживамо у твојим материјалима :mrgreen:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod Kassbohrer » Pon Apr 28, 2014 5:17 pm

negas je napisao:Kako sam se to u medjuvremenu obogatio informacijama, pa jel si čitao predhodno pist, i jel vidiš kad sam ja njih video. Kada su i izasli iz proizvodnje 1997-me godine. Rađeni su negde pred kraj 97-me, jer sam neke video kao nove u januaru 98-me, ali su već radili. I imam zapisano u svesci i datume i sve detalje, relacija i td., mzm da to fotkam, a mogu :D :wink:

Nisam video tada to pitanje!

Inače, pozadi im je bio zadržan prozor od S515 sa sve onom plastikom dole. Bukvalno promenjeni samo štopovi i branik sa delom koji ide ka štopovima, pa bilo je slika na forumu koliko se sećam!

I da, svi su bili sa jednodelnom šoferkom, kasnije dobili po dvodelnu !

Ma zezam te :D Ne sumnjam u to da si ti hodajuća enciklopedija kada je nibus u pitanju ;) Ja sam se vozio u jednom ovakvom davne 2001. godine (linija Novi Sad - Prolom banja), posle za tolike godine nisam uspio da ponovo vidim visoki nibus sa vratim iza zadnje osovine zato sam te i pitao kakav bus je u pitanju ;)
Inače da budem iskren tada nisam ni znao šta znače garažni brojevi, a telefoni sa kamerom još nisu bili izmišljeni, pa pošto sam dosta često putovao sa nišlijama trudio sam se vozila pamtim po nekim svojim specifičnostima.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Nibus

Postod negas » Uto Apr 29, 2014 2:25 am

Bas tako. Pre 2000-te jos nista nije ni bilo od fotkanja i td, i bio sam prinudjen da ih zapisem u neku svesku koju sam spremio za to! :D :wink:
A nije bilo neta, ni foruma, ni fotki, i onda prodje po 3/4meseca kada vidis ponovo onaj bus koji zelis. A da ne pricam kada odes na BAS pa vidis 1000 novina svih prevoznika. Danas odes i sve poznato, em zbog neta, em sto je sve manje prevoznika.

Imam na VHS kaseti dosta materijala. I setih se kako cu to da izvucem. Da odem kod brata, pustimo video (njegov bi trenalo da radi, kod mene mrsi muuuda, tj kasetu) i onda stavim fotoaparat na neku stolicu i pustim da snima ono sa ekrana. E sad, mozda ne bude neki kvalitet, ali mozda i bude, pa ce da odradim sto pre to mogu.

Ma sad se secam da si nesto pitao oko toga, al kao da te tada nisam razumeo, ili sam mozda mislio da odg pa nisam, a posle covek zaboravi i to tako ode...

Oni su imali zadnja vrata iz prostog razloga sto su i kao originali imali pozadi vrata. pa su bukvalno posekli resetku na pola, ugradili kao jednu kutiju (za pod) i na nju nasadili ovo sto su posekli. Onda je krov otisao "gore" pa su zbog toga morali napred da spuste kapu krova ka šoferki. Malo trapavo, ali u to doba to je bio vrh auto. Pojava.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Uto Apr 29, 2014 11:11 pm

Негасе, ма какав апарат и кревет купи ТВ-картицу и да видиш како све изгледа као да уживо гледаш, ако ниси у могућности ајде ми проследи све касете ако имаш поверења да ја алармирам колегу у Бору па да то одрадимо за џабе, наравно услов је да нам даш и ВХС где су наши популарни пироћанци из Аутотранспортног :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod Nele Nibus » Čet Maj 01, 2014 1:06 am

Momci evo vam podizana 515-ca, samo sa original Sanos maskom negde pred kraj karijere u RJ. Lokal.
Image
Image
Image
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nibus

Postod negas » Ned Maj 11, 2014 2:26 am

Ovaj mi je uvek bio sumnjiv, kao da je urađen od visokog 965 S515, ali zašto mu je kapa krova sa padom...hm... pa me zbunjivao, ili su ga pukli pa su "kratili" vetrobran padom, a nema ni kanala između žmigavaca, a 965 kao da je imao udes na aputu...mora da proverim...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Nibus

Postod miham » Ned Maj 11, 2014 9:46 am

Vjerovatno kad su ga podizali nijesu imali resenje za sofersajbu,pa su prednji kraj ostavili fabricki(zajedno sa soferkom) a razliku u visini su rijesili jednostavnim padom,i to je to..
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Ned Maj 11, 2014 5:52 pm

провери бата-Негасе :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod Sashco » Pon Maj 12, 2014 10:48 pm

Ja tipujem na podizani S415.5 ;)
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Nibus

Postod direktor » Pet Sep 12, 2014 7:31 pm

Jel ovo nibus
Image
Image
gsp je zakon
direktor
Član
 
Postovi: 520
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 5:17 pm
Lokacija: beograd

Re: Nibus

Postod Marko_KM » Pet Sep 12, 2014 8:26 pm

Jeste
Marko_KM
Član
 
Postovi: 3199
Pridružio se: Pet Nov 16, 2012 5:36 pm
Lokacija: Kosovska Mitrovica

Re: Nibus

Postod Nele Nibus » Sub Sep 13, 2014 12:18 am

I gospodin Aca za volanom lađe :)
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nibus

Postod Goran sk » Uto Maj 05, 2015 11:00 pm

Vec kad ima svoju temu lepo je da ga i tu ima....

Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Nibus

Postod Sashco » Uto Maj 05, 2015 11:19 pm

Lepo je što i preko ima ko da upeca nibus :)
Ali kad ga još ovako dobro upeca zaslužuje sve pohvale. Lepota od fotke Gorane !
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju