Logo

Nibus

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Nibus

Postod randjelovic66 » Pet Feb 05, 2010 7:22 pm

Slike visokoturistickog autobusa NIBUS400

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
randjelovic66
Član
 
Postovi: 3395
Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 4:27 pm
Lokacija: Nis,Srbija

Nibus

Sponzor

 

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:13 pm

Niko u Srbiji neće naći manu jednoj Setri, jednom Neoplanu, Vanhool-u, Mercedes-u i da ne nabrajam dalje. Normalno da će ljudi naći manu onom što ne valja, u ovom slučaju je Ikarbus. Ikarbus, Nibus itd još uvek nisu na nivou Setre od pre 15 godina !
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:14 pm

Aleks_BGD je napisao:
PEX je napisao:Nibus itd još uvek nisu na nivou Setre od pre 15 godina !


Pa dobro,nemoze da napravi,ali je zato posle Laste najaci prevoznik u zemlji sa preko 600 voznih jedinica.I sto je najvaznije samostalan je,nema donacija sa strane,nema kredita i lizinga da ih opterecuje,redovne plate radnicima.Sto ostali privatnici mogu samo da sanjaju i mastaju o tome.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:16 pm

PEX je napisao:
Aleks_BGD je napisao:
Pa dobro,nemoze da napravi,ali je zato posle Laste najaci prevoznik u zemlji sa preko 600 voznih jedinica.I sto je najvaznije samostalan je,nema donacija sa strane,nema kredita i lizinga da ih opterecuje,redovne plate radnicima.Sto ostali privatnici mogu samo da sanjaju i mastaju o tome.

Neće ni oni tako do veka... Šta mislis da su radnici zadovoljni što im je gazda odredio koliko goriva smeju da potrose, i što 80% njih voze loše autobuse.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:17 pm

Aleks_BGD je napisao:
PEX je napisao:
Aleks_BGD je napisao:
Pa dobro,nemoze da napravi,ali je zato posle Laste najaci prevoznik u zemlji sa preko 600 voznih jedinica.I sto je najvaznije samostalan je,nema donacija sa strane,nema kredita i lizinga da ih opterecuje,redovne plate radnicima.Sto ostali privatnici mogu samo da sanjaju i mastaju o tome.

Neće ni oni tako do veka... Šta mislis da su radnici zadovoljni što im je gazda odredio koliko goriva smeju da potrose, i što 80% njih voze loše autobuse.


Nije gazda odredio koliko smeju da potrose nafte,nego im stavio ogranicenje na 90-100 km/h,sto je sasvim opravdano.Jednostavno bezbednost putnika je na prvom mestu.
Pa da su losi kako su onda dobili dozvolu za obavljanje medjunarodnog saobracaja,ko bi bio lud da im da liniju a da su vozila neispravna.
Becejci sa njim obidjose citavu Evropu i nije bilo nijednog kvara kolko znam,osim pucanja kaisa u Parisu,ali to se moze destiti svakome.Autobanatova S431DT godinu dana stara,izgorela za 10 minuta u Hrvatskoj pa nikom nista...
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:17 pm

PEX je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Nije gazda odredio koliko smeju da potrose nafte,nego im stavio ogranicenje na 90-100 km/h,sto je sasvim opravdano.Jednostavno bezbednost putnika je na prvom mestu.
Pa da su losi kako su onda dobili dozvolu za obavljanje medjunarodnog saobracaja,ko bi bio lud da im da liniju a da su vozila neispravna.
Becejci sa njim obidjose citavu Evropu i nije bilo nijednog kvara kolko znam,osim pucanja kaisa u Parisu,ali to se moze destiti svakome.Autobanatova S431DT godinu dana stara,izgorela za 10 minuta u Hrvatskoj pa nikom nista...

Kako mi, ili ti mozemo da znamo da Bečejci sa svojim Nibusom nisu imali kvarova osim pucanja tog kaiša ? Ko zna sta sve njemu moze da crkne, a da mi ne znamo za to, i ko zna sta mu je sve crklo do sada, samo mi to reci, kako sad ti ili bilo ko drugi ko nema nikakve veze sa Bečejprevozom moze da zna šta je otislo na Nibusu...
A za Niš ekspres sam ovde, na forumu procitao da im je gazda odredio potrosnju na 100km, i sve sto potrose goriva preko sami placaju...
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:19 pm

Nibus-ja je napisao:
PEX je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Nije gazda odredio koliko smeju da potrose nafte,nego im stavio ogranicenje na 90-100 km/h,sto je sasvim opravdano.Jednostavno bezbednost putnika je na prvom mestu.
Pa da su losi kako su onda dobili dozvolu za obavljanje medjunarodnog saobracaja,ko bi bio lud da im da liniju a da su vozila neispravna.
Becejci sa njim obidjose citavu Evropu i nije bilo nijednog kvara kolko znam,osim pucanja kaisa u Parisu,ali to se moze destiti svakome.Autobanatova S431DT godinu dana stara,izgorela za 10 minuta u Hrvatskoj pa nikom nista...

Kako mi, ili ti mozemo da znamo da Bečejci sa svojim Nibusom nisu imali kvarova osim pucanja tog kaiša ? Ko zna sta sve njemu moze da crkne, a da mi ne znamo za to, i ko zna sta mu je sve crklo do sada, samo mi to reci, kako sad ti ili bilo ko drugi ko nema nikakve veze sa Bečejprevozom moze da zna šta je otislo na Nibusu...
A za Niš ekspres sam ovde, na forumu procitao da im je gazda odredio potrosnju na 100km, i sve sto potrose goriva preko sami placaju...


Za to gorivo sam ja napisao tako sam cuo pricu, a ti PEX, PRESTANI DA PLUJES PO NIBUS-u ako nemas konkretne dokaze,sto se tice NIBUS-a u BECEJPREVOZU imas naseg DRUGA na FORUMU-SINISU koji je vozac koliko sam shvatio kod njih,pa ti sad izvoli pa ga pitaj kako se NIBUS pokazao pa nam javi, a posto ne pratis dovoljno forum NEGAS je VEC 2 puta RAZGOVARAO sa VOZACIMA BECEJPREVOZ-a i o tome nas izvestavao i VOZACI SU PREZADOVOLJNI koliko sam shvatio :evil:
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:19 pm

petar je napisao:nibus-ja sto se tice sinise on nije vozac u Becejprevozu,sto se tice samog nibusa u Becejprevozu meni super izgleda ali moramo napomenuti da je jedan od 4 autobusa koja su izgorela u Atp pancevu bio jedan nibus dosta mladjih godina.
A sto se tice podataka kako se pokazao u Beceju mogu saznati veoma brzo mada ja mislim da se dobro pokazao!
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:20 pm

Nibus-ja je napisao:
petar je napisao:nibus-ja sto se tice sinise on nije vozac u Becejprevozu,sto se tice samog nibusa u Becejprevozu meni super izgleda ali moramo napomenuti da je jedan od 4 autobusa koja su izgorela u Atp pancevu bio jedan nibus dosta mladjih godina.
A sto se tice podataka kako se pokazao u Beceju mogu saznati veoma brzo mada ja mislim da se dobro pokazao!


Zato sam ja i napisao "KAKO SAM JA SHVATIO" jer nisam siguran da je vozac :wink:
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:20 pm

PEX je napisao:
Nibus-ja je napisao:Za to gorivo sam ja napisao tako sam cuo pricu, a ti PEX, PRESTANI DA PLUJES PO NIBUS-u ako nemas konkretne dokaze,sto se tice NIBUS-a u BECEJPREVOZU imas naseg DRUGA na FORUMU-SINISU koji je vozac koliko sam shvatio kod njih,pa ti sad izvoli pa ga pitaj kako se NIBUS pokazao pa nam javi, a posto ne pratis dovoljno forum NEGAS je VEC 2 puta RAZGOVARAO sa VOZACIMA BECEJPREVOZ-a i o tome nas izvestavao i VOZACI SU PREZADOVOLJNI koliko sam shvatio :evil:

Pa vozači su prezadovoljni tim Nibusom jer na bolje nisu navikli, pitao bi ja njih da sednu u Setru 300, ili pak u Neoplana City-a ili Star-a (i to prve generacije) i da malo voze, pa posle njih da predju u kotobanju iz Niša zvanu NIBUS...
Inače ja ne "pljujem" Nibus, već samo iskazujem svoje mišljenje, a i mišljenje većine ljudi, a to je da je čuveni Nibus 400 obična tralja, i moje mišljenje i "pljuvanje" po NIBUS-u se nikad nece promeniti...
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:21 pm

Nibus-ja je napisao:
PEX je napisao:
Nibus-ja je napisao:Za to gorivo sam ja napisao tako sam cuo pricu, a ti PEX, PRESTANI DA PLUJES PO NIBUS-u ako nemas konkretne dokaze,sto se tice NIBUS-a u BECEJPREVOZU imas naseg DRUGA na FORUMU-SINISU koji je vozac koliko sam shvatio kod njih,pa ti sad izvoli pa ga pitaj kako se NIBUS pokazao pa nam javi, a posto ne pratis dovoljno forum NEGAS je VEC 2 puta RAZGOVARAO sa VOZACIMA BECEJPREVOZ-a i o tome nas izvestavao i VOZACI SU PREZADOVOLJNI koliko sam shvatio :evil:

Pa vozači su prezadovoljni tim Nibusom jer na bolje nisu navikli, pitao bi ja njih da sednu u Setru 300, ili pak u Neoplana City-a ili Star-a (i to prve generacije) i da malo voze, pa posle njih da predju u kotobanju iz Niša zvanu NIBUS...
Inače ja ne "pljujem" Nibus, već samo iskazujem svoje mišljenje, a i mišljenje većine ljudi, a to je da je čuveni Nibus 400 obična tralja, i moje mišljenje si nikad nece promeniti...


Nemoj tako, pazi imaju puno dobrih NEOBUS-a,zatim MAN-a,AYATS-a i SETRU i njihov vozni park se odrzava,tako da su im autobusi za primer :!: Drugo, ja necu da uticem na tvoje misljenje i postujem ga kao i svacije drugo,svako ima pravo da kaze sta misli,ali nemas pravo da pricas u ime SVIH znaci samo za sebe. A TRECE, ja NE VELICAM DA JE NIBUS BROJ JEDAN,i niko vise OSIM NIBUS-a,mada bih voleo ali zelje su jedno a mogucnosti nesto sasvim drugo,ali s obzirom na SITUACIJU I USLOVE vredi jer je ZVANICNO OD NEMACA DOBIO SERTIFIKAT TEMPO-100 :wink:
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:22 pm

PEX je napisao:
Nibus-ja je napisao:
Nemoj tako, pazi imaju puno dobrih NEOBUS-a,zatim MAN-a,AYATS-a i SETRU i njihov vozni park se odrzava,tako da su im autobusi za primer :!: Drugo, ja necu da uticem na tvoje misljenje i postujem ga kao i svacije drugo,svako ima pravo da kaze sta misli,ali nemas pravo da pricas u ime SVIH znaci samo za sebe. A TRECE, ja NE VELICAM DA JE NIBUS BROJ JEDAN,i niko vise OSIM NIBUS-a,mada bih voleo ali zelje su jedno a mogucnosti nesto sasvim drugo,ali s obzirom na SITUACIJU I USLOVE vredi jer je ZVANICNO OD NEMACA DOBIO SERTIFIKAT TEMPO-100 :wink:

Evo druze, samo da sa ovim zavrsimo razgovor
randjelovic66 je napisao:Image

Ako Setra ili Neopan stari 25 godina nemaju lepšu kuhinju ili bojler za spremanje kafe, čaja itd, ja sam spreman da se besim na Terazijama :)
Nibus nazalost ne moze da parira 20 i više godina starim Nemačkim (a i drugim autobusima). Dzabe taj sertifikat, kada je wc užasan, kada je autobus ruznjikav, kada su sedišta ruzna, kada je instrument tabla očajna, i da ne navodim dalje primere.. Ionako smo napravili veliki OFF, koji će urednici morati da prebacuju u odredjenu temu!
P.S Ovaj automat iskreno, kao da je ostao od nemaca kada su se povlačili u ll svetskom ratu!
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:23 pm

Nibus-ja je napisao:Znaci tvoja mora da bude poslednja :?: Uopste nisam mislio na automat za kafu i wc. U te autobuse za Medjunarodne linije nisam ulazio i nemogu da pricam o onome sto nisam video,ali mogu da ti kazem da lepsi automati za kafu postoje u NIBUS-u 350 jer sam pre par godina s njim isao do SVRLJIGA pa sam video,izvoli nadji sliku a ja cu da potvrdim pa cemo onda da raspravimo,ali opet ti kazem mene ti automati ne interesuju :wink:
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:23 pm

PEX je napisao:
Nibus-ja je napisao:Znaci tvoja mora da bude poslednja :?: Uopste nisam mislio na automat za kafu i wc. U te autobuse za Medjunarodne linije nisam ulazio i nemogu da pricam o onome sto nisam video,ali mogu da ti kazem da lepsi automati za kafu postoje u NIBUS-u 350 jer sam pre par godina s njim isao do SVRLJIGA pa sam video,izvoli nadji sliku a ja cu da potvrdim pa cemo onda da raspravimo,ali opet ti kazem mene ti automati ne interesuju :wink:

Pa ja sam našao sliku i postavio sam je u prethodnom postu, a ti ako hoces da branis čast Nibusa, ti nadji sliku lepšeg automata i razuveri me.
Dobro, ajde da ne bude da sam se zakačio za taj automat, jel mozes mozda da mi nadjes sliku neke lepše instrument table, ili lepših sedista, ili mozda lepšeg dizajna samog autobusa, ili "maznutih" štopaljki od Isuzu-a, ili pokusaj kopiranja Scanie Century, ili mozda čvršćeg vozila (pošto svi znamo kako se raspao zadnji kraj čuvenog Nibusa 400 u sudaru koji se letos dogodio, kada je jedan Nibus udario u drugi)...
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Nibus

Postod PEX » Uto Feb 16, 2010 8:24 pm

Iosis je napisao:A i ti ga pretjeruješ sa poređenjem. Porediš Nibus i Neoplan, Setru. Onda komotno možeš poredit bicil i tenk.
Nibus koliko sam mogao da vidim uošte nisu loši autobusi. Možda malo dizajn prednje stjene, ali ništa pretjerano da treba mjenjati. Sjedišta u Nibusu su sasvim ok, ima u njemu prostora dovoljno i za noge i za ruke ako sjedi neko pored tebe.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Sledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju