Logo

Nibus

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Postod Aleks_BGD » Sre Feb 17, 2010 6:15 pm

toma je napisao:Nemaju troškove lizinga, imaju jake polaske, posluju rasterećeno. Šta ćeš više? Čuo sam da i vozači nisu loše plaćeni. Jednostavno, sve im ide na ruku.


Bas tako.I jos su preuzeli neke polaske iz Jugekspresa.Posebno ovo za troskove lizinga,nemaju bas nikakvo opterecenje.I jos imaju relativno podmladjen vozni park i mogu da konkurisu bilo gde.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Sponzor

 

Postod toma » Sre Feb 17, 2010 6:23 pm

Narod ih kod nas na jugu gotivi baš i ljudi se ubiše od posla.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Postod Aleks_BGD » Sre Feb 17, 2010 6:29 pm

toma je napisao:Narod ih kod nas na jugu gotivi baš i ljudi se ubiše od posla.


Delta ih je malo dovela u red,uniforme,disciplina.Nesmeju vise da se ponasaju ko seljaci.Zna se kako se putnik ceni.Sto se plate tice ja mislim da ovi sto voze grad-prigrad imaju oko 30-35hiljada dok je u Ekspresu nesto veca zarada,jer tu su i dnevnice,smestaj...itd.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Kassbohrer » Sre Feb 17, 2010 6:50 pm

Ono što radi Niš Ekspres je ekonomski isplativo tu nema sumnje. Međutim tema je Nibus kao autobus, zanimljivo bi bilo znati koliko na njihovo poslovanje utiče kvalitet autobusa, a koliko ostali faktori. Dalje mene živo zanima može li se ikako saznati kolika bi bila prodajna cijena Nibusa 400 (čisto radi poređenja sa ostalim), i dali se to uopšte može kupiti.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod toma » Sre Feb 17, 2010 7:01 pm

Znam da ranije oni nisu smeli da prodaju autobuse, već da ih samo sklapaju za svoje potrebe a dal je nešto tu izmenjeno ne znam. Takođe, znam da u Nibusu ima jako dobrih majstora (elektroničara,klima uređaji)al ima isto tako i lopova mnogo. Šta ima da mislimo drugo, mislim da je svaki autobus model za sebe. Ne verujem da postoji serija od 10 istih autobusa.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Postod Aleks_BGD » Sre Feb 17, 2010 7:16 pm

Mozemo da pricamo da je Nibus ovakav ili onakav.Ima svojih mana i to stoji nema sta.Ali sa druge strane kad pogledamo nema privatnika u Srbiji koji tako dobro posluje kao Nis Ekspres osim Laste.Mada je Lasta prica za sebe..
Fakticki kad sve svedes na papir oni posluju sa minimalnim gubicima.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod toma » Sre Feb 17, 2010 7:18 pm

Verovatno je da oni najbolje posluju a to je najbitnije.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Postod randjelovic66 » Sre Feb 17, 2010 8:58 pm

Moj kum Miodrag Ignjatovic radi u Nis Ekspresu u upravi...nznam tacno za koji je odsek ali on je neki upravnik tamo...Ja cu njega sve to lepo da pitam sto vas interesuje pa cu napisati u ovoj temi... :wink: :D
Image
Korisnikov avatar
randjelovic66
Član
 
Postovi: 3395
Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 4:27 pm
Lokacija: Nis,Srbija

Postod Nibus-ja » Sre Feb 17, 2010 10:15 pm

Sashco je napisao:Na stranu stavovi i razlicita misljenja, za ili protiv - nebitno. Cini mi se da je vec postojala jedna ovakva tema i da je uklonjena, ispravite me slobodno mozda i gresim. Koja je poenta pravljenja duple teme kad vec u prevoznicima vec imamo Nibus - Nis-ekspres i kada se iste fotografije ponavljaju i ovde i tamo, raspravljamo ovde, raspravljali smo i tamo...

Ili ako se vec pravi tema Nibus (zamislite tek da ih razbacamo po kategorijama - gradski, medjugradski, turisticki), zasto se onda u sekciji Prevoznici tema ne zove samo Nis-ekspres tj imenom firme kao kod svih ostalih prevoznika?


Pa tema se i zvala Nis-ekspres u PREVOZNICIMA,ali je neko PREKRSTIO :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Nibus-ja » Sre Feb 17, 2010 10:17 pm

milos265 je napisao:Nibus, proizvodjac koji je uspeo van kapije Nis Ekspresa da proda neverovatnu kolicinu svojih autobusa, koja se meri fascinantnom brojkom (jednocifrenom!) 2 :!: :!: :!: Jedan u Becej a jedan u Teslic! Fantasticni prodajni rezultati! Daj ljudi uozbiljite se bar malo...


Na TVOJIH 2 ide +1 u ATP-PANCEVO,pa jos +1 u JUGOTRANS-LESKOVAC,sto je DUPLO OD TOG TVOG TVRDJENJA :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Nibus-ja » Sre Feb 17, 2010 10:20 pm

Kassbohrer je napisao:Ono što radi Niš Ekspres je ekonomski isplativo tu nema sumnje. Međutim tema je Nibus kao autobus, zanimljivo bi bilo znati koliko na njihovo poslovanje utiče kvalitet autobusa, a koliko ostali faktori. Dalje mene živo zanima može li se ikako saznati kolika bi bila prodajna cijena Nibusa 400 (čisto radi poređenja sa ostalim), i dali se to uopšte može kupiti.


Mogao si da kupis pre privatizacije,sad neznam :shock:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Marko » Sre Feb 17, 2010 10:30 pm

Koje bre unifome aleks podeliš par majci vozačima i to je uniforma . Pogledaj vozače makedonskih prevoznika za beograd jugotransa i galeba kako su obučeni to je uniforma .
Teško je da porediš privatnike koji uglavnom počinju od nule i bore se za opstanak na tržištu i nišlije koje zahvaljujući svom monopolskom položaju na jugu srbije mogu da rade šta hoće posebno da diktiraju cene kako njima odgovara .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod s215hdh » Sre Feb 17, 2010 11:18 pm

Nibus-ja je napisao:
milos265 je napisao:Nibus, proizvodjac koji je uspeo van kapije Nis Ekspresa da proda neverovatnu kolicinu svojih autobusa, koja se meri fascinantnom brojkom (jednocifrenom!) 2 :!: :!: :!: Jedan u Becej a jedan u Teslic! Fantasticni prodajni rezultati! Daj ljudi uozbiljite se bar malo...


Na TVOJIH 2 ide +1 u ATP-PANCEVO,pa jos +1 u JUGOTRANS-LESKOVAC,sto je DUPLO OD TOG TVOG TVRDJENJA :wink:


Woooooooow, cak 4 komada, pa to je nezapamcena prodaja. Dobro, bre Milose, kako si mogao da se tako ogresis o ovu super savremenu fabriku?


Ova tema je otvorena, kako ja pretpostavljam, da se rasprava iz gradskih ikarbusa pomeri. O linijama i svemu treba pricati u prevoznicima, ali ovde moze o autobusima. A ako hocete, moze sve da se prebaci tamo u ono 115ostranu temu :D
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Kassbohrer » Sre Feb 17, 2010 11:32 pm

toma je napisao:Znam da ranije oni nisu smeli da prodaju autobuse, već da ih samo sklapaju za svoje potrebe a dal je nešto tu izmenjeno ne znam. Takođe, znam da u Nibusu ima jako dobrih majstora (elektroničara,klima uređaji)al ima isto tako i lopova mnogo. Šta ima da mislimo drugo, mislim da je svaki autobus model za sebe. Ne verujem da postoji serija od 10 istih autobusa.

E sad to baš i nerazumijem. Zašto oni ne smiju da prodaju autobuse, jeli to politika uprave da se taj jedinstveni superkvalitetni proizvod ne smije prodavati da bi se zaštitili od industrijske špijunaže ili oni prosto nisu registrovani kao proizvođač, pa zato ne smiju da prodaju. Zna li iko šta tačno piše u saobraćajnoj dozvoli nibusa, marka, model, tip i broj šasije?
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod s215hdh » Sre Feb 17, 2010 11:34 pm

Ja mislim da ce pustiti u slobodnu prodaju cim patentiraju proizvod!
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju