Logo

FAP Priboj

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Postod petar » Uto Avg 19, 2008 8:44 pm

Image
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Sponzor

 

Postod petar » Uto Avg 19, 2008 8:45 pm

OVA JE SLIKA USLIKANA BLIZU PRIBOJA TJ.POTPECKOG JEZERA
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod Aleks_BGD » Čet Feb 19, 2009 7:57 pm

Uhvacen danas na Terazijama....

8) 8) 8)

Image
neko slika bus,neko pise prijavu za nepropisno parkiranje.... :P :P
Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Iosis » Sub Maj 16, 2009 8:54 pm

Ovo je cini mi se FAP nisam siguran jer dok sam nisanio da ga uslikam nisam bas imao vremena da gldam koja je marka.

Image
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod sanos_a » Sub Maj 16, 2009 8:59 pm

ma kakav fap ovaj ti e sanos s415
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Postod joleks » Uto Maj 19, 2009 5:08 pm

da to je sanos s 415 ali sa fap-ovim motorom
joleks
Član
 
Postovi: 110
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 1:43 am
Lokacija: skopje

Postod Sloba » Uto Maj 19, 2009 6:23 pm

E neće biti FAP nego FAMOS. Koji su se motori osim Famosa ugrađivali u S 415?
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Uto Maj 19, 2009 7:15 pm

Ma neznam sta je ali cini mi se da sam napred mu vidio znak FAP-a zato i jesam mislio da je FAP, ali ipak mi licio na Sanosa, ali ne poznajem bas te stare buseve mnogo nisam znao koji je tacno.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod elvis » Uto Maj 19, 2009 10:32 pm

petar je napisao:Image


proizvodi li FAP jos uvijek ovu varijantu,i ako jeste mozete li mi napisati neke osnovne karakteristike?
elvis
Član
 
Postovi: 233
Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 10:44 pm

Postod PEX » Uto Maj 19, 2009 10:47 pm

elvis je napisao:
petar je napisao:Image


proizvodi li FAP jos uvijek ovu varijantu,i ako jeste mozete li mi napisati neke osnovne karakteristike?

Ja msm ovo je jedini primerak....
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod negas » Sre Maj 20, 2009 4:06 pm

Iosis je napisao:Ma neznam sta je ali cini mi se da sam napred mu vidio znak FAP-a zato i jesam mislio da je FAP, ali ipak mi licio na Sanosa, ali ne poznajem bas te stare buseve mnogo nisam znao koji je tacno.


Za Sanose i DEubrave FAP je radio diferencijale, kardane, naplatke... pa i nekad sasiju (iako je to samonoseca resetka...), i zbog toga znak FAP!!!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod crobus » Sub Maj 23, 2009 5:55 pm

Ali ne za sve Sanose i Dubrave. Bilo je u svemu tome i politike jer kad je Dubrava kasnih 80-ih radila modele koji su bili isključivo razvijeni u suradnji s Mercedesom bez FAP-a nisu im dozvolili da maknu znak FAP-a s njih pa je trebalo puno borbe da se i on makne.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod buca » Čet Maj 28, 2009 2:27 pm

negas je napisao:
Iosis je napisao:Ma neznam sta je ali cini mi se da sam napred mu vidio znak FAP-a zato i jesam mislio da je FAP, ali ipak mi licio na Sanosa, ali ne poznajem bas te stare buseve mnogo nisam znao koji je tacno.


Za Sanose i DEubrave FAP je radio diferencijale, kardane, naplatke... pa i nekad sasiju (iako je to samonoseca resetka...), i zbog toga znak FAP!!!
Ovako FAP je u to vreme za dubrave i sanose radio takozvane mobilne sasije.Znaci kompletna sasija bez nadgradnje u voznom stanu sa ugradjenom svom signalizacijom farovima....E verovali ili ne takva vozila su u specijalnim koznim odelima fapovi vozaci vozili iz fabrike u Priboju u fabrike u Skoplju i Zagrebu.Postoji i jedna anegdota.Naime jedne prilike na jednom od svoih putovanja drug TITO naidje na tu cudnu kolonu vozila, inaredi svom vozacu da stane i zaustavi jedno od njih.Vozac stane i kada je video ko ga je stopiri normalno sta ce kaze IZVOLITE DRUZE TITO a ovaj ce ,, DRUZE SAMO SAM TE ZAUSTAVIO DA VIDIM KAKVE TO MERDEVINE VOZIS,, :D
buca
Član
 
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:22 pm

Postod cone » Čet Maj 28, 2009 2:34 pm

Merdevine! :lol: :lol: :lol:
I u Novom Sadu je bio doživljaj kada su vozači iz garaže GSP-a u Neobus vozili šasije na karosiranje obučeni kao piloti iz II svetskog rata! 8)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod arsenal » Čet Maj 28, 2009 2:50 pm

buca je napisao:
negas je napisao:
Iosis je napisao:Ma neznam sta je ali cini mi se da sam napred mu vidio znak FAP-a zato i jesam mislio da je FAP, ali ipak mi licio na Sanosa, ali ne poznajem bas te stare buseve mnogo nisam znao koji je tacno.


Za Sanose i DEubrave FAP je radio diferencijale, kardane, naplatke... pa i nekad sasiju (iako je to samonoseca resetka...), i zbog toga znak FAP!!!
Ovako FAP je u to vreme za dubrave i sanose radio takozvane mobilne sasije.Znaci kompletna sasija bez nadgradnje u voznom stanu sa ugradjenom svom signalizacijom farovima....E verovali ili ne takva vozila su u specijalnim koznim odelima fapovi vozaci vozili iz fabrike u Priboju u fabrike u Skoplju i Zagrebu.Postoji i jedna anegdota.Naime jedne prilike na jednom od svoih putovanja drug TITO naidje na tu cudnu kolonu vozila, inaredi svom vozacu da stane i zaustavi jedno od njih.Vozac stane i kada je video ko ga je stopiri normalno sta ce kaze IZVOLITE DRUZE TITO a ovaj ce ,, DRUZE SAMO SAM TE ZAUSTAVIO DA VIDIM KAKVE TO MERDEVINE VOZIS,, :D


Pa zar nije bilo jednostavnije u slucaju FAP-a da se takva sasija iz Priboja doveze do prve zeljeznicke stanice, a onda vozom transportuje do Zagreba ili Skoplja ?! :shock:
arsenal
Član
 
Postovi: 4270
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 2:16 pm
Lokacija: Tivat

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju