Logo

Dubrava

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Postod negas » Pon Mar 24, 2008 7:43 pm

Nibus-ja je napisao:
Stefan Bgd je napisao:Evo neceg dragocenog,specijalno za Nibusa skinuto sa neta:
Dubrava iz Jugekspresa #1030
Image
Svaka cast coveku koji ju je slikao!Nadam se da vam se svidja. :D :wink:


Hvala stefane al kad bi neko postavio slike PIROCANSKIH dubrava bele sa zutom,oker i braon trakom uhh,ostalom svi su skoro bili tako farbani AKO NEKO IMA SLIKU BILO KAKVOG NJIHOVOG AUTOBUSA NEKA OKACI :(


Bice slika ATP-OVOG iKARBUSA 301, ONAJ KOJeg SU NABAVILI POSLE PRIVATIZACIJE, IMALI DVA KOMADA( ovaj prvi ti je na temi strela obrenovac, jer je taj preuzet od ATP jer nisu placali lizing, znas i sam), a onaj drugi sa hella farovima sto sam ga slikao (to treba da skeniram prvo, i malo su losijeg kvaliteta), ne znam gde je zavrsio!
Stare nezalost nemam,sem negde gde imam neku sliku, pa pored njega se malo vidi pirocanac, pa kad nadjem okacicu barem to!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Sponzor

 

Postod Nibus-ja » Uto Mar 25, 2008 5:05 pm

negas je napisao:
Nibus-ja je napisao:
Stefan Bgd je napisao:Evo neceg dragocenog,specijalno za Nibusa skinuto sa neta:
Dubrava iz Jugekspresa #1030
Image
Svaka cast coveku koji ju je slikao!Nadam se da vam se svidja. :D :wink:


Hvala stefane al kad bi neko postavio slike PIROCANSKIH dubrava bele sa zutom,oker i braon trakom uhh,ostalom svi su skoro bili tako farbani AKO NEKO IMA SLIKU BILO KAKVOG NJIHOVOG AUTOBUSA NEKA OKACI :(


Bice slika ATP-OVOG iKARBUSA 301, ONAJ KOJeg SU NABAVILI POSLE PRIVATIZACIJE, IMALI DVA KOMADA( ovaj prvi ti je na temi strela obrenovac, jer je taj preuzet od ATP jer nisu placali lizing, znas i sam), a onaj drugi sa hella farovima sto sam ga slikao (to treba da skeniram prvo, i malo su losijeg kvaliteta), ne znam gde je zavrsio!
Stare nezalost nemam,sem negde gde imam neku sliku, pa pored njega se malo vidi pirocanac, pa kad nadjem okacicu barem to!


Ajde ce komentarisemo kad postavis slike jer mislim da su kupili 4 ik-301 ali sacekacu tvoje slike :(
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Stefan Bgd » Sub Jun 14, 2008 8:29 pm

E,zaboravismo na ove autobuse... :?
Evo malo da osvezimo temu,slika Dubrave koja je bila u vlasnistvu Ruma transa,i koja je skoro restaurirana u Maxi servisu:
Image
Slika je skinuta sa sajta Maxi servisa.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Stefan Bgd » Sre Avg 20, 2008 4:15 pm

Iskopah na netu i ovu sliku:
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod ik404 » Sre Avg 20, 2008 5:57 pm

Bravo! Ova je super... Ajde, molim te iskopaj jos neku ovakvu... :lol: :wink: 8)
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod crobus » Pet Avg 22, 2008 12:48 pm

Dečki, naslov ove teme je FAP Dubrava, ali nisu sve Dubrave bile na FAP šasiji, koliko znam TAZ Dubrave su imale okrugla prednja svjetla, a FAP- Dubrave četvrtasta???
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod Stefan Bgd » Pet Avg 22, 2008 2:30 pm

Pa dobro,ovo je tema vezana za Dubarvu,s tim sto smo stavili i to FAP uz taj naziv... :roll:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Nibus-ja » Pet Avg 22, 2008 9:54 pm

crobus je napisao:Dečki, naslov ove teme je FAP Dubrava, ali nisu sve Dubrave bile na FAP šasiji, koliko znam TAZ Dubrave su imale okrugla prednja svjetla, a FAP- Dubrave četvrtasta???


Ako imas te TAZ-DUBRAVE kaci slike bas me zanimaju ta cetvrtasta svetla 8) :idea: :arrow:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod sasa-74 » Pet Avg 22, 2008 10:36 pm

ja nisam video ni jednu sa cetvrtastim farovima da je original video sam rucne radove sa peglicinim ili jugovim farovima ali to su ljudi sami ugradjivali kad propadnu ovi ficini :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Nibus-ja » Pet Avg 22, 2008 11:38 pm

sasa-74 je napisao:ja nisam video ni jednu sa cetvrtastim farovima da je original video sam rucne radove sa peglicinim ili jugovim farovima ali to su ljudi sami ugradjivali kad propadnu ovi ficini :wink:


I ja isto pa zato se zbuni kad sam procitao cetvrtaste farove.Imala RAKETA-Uzice sa cetvrtasto-zaobljenim farovima kao na principu VARTHBURGA ili kako li se vec zove VARBURG,kasnije su te DUBRAVE PREUZELI AUTOTRANSPORTNO-Pirot zbog nekih dugova od strane RAKETE,pa sam ih vidjao ovde u Nis-u cak se i vozio sa njima.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Goran sk » Pet Okt 10, 2008 9:44 pm

sasa-74 je napisao:dubravu 1427 sam imao 1994 god sa fapom 270 ks turbo i 51 sed . imala je i klimu u boksu te god bila najlepsi bus u KG :)


sale jel imas mozda slike te dubrave :?:
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod Nibus-ja » Pet Okt 10, 2008 10:11 pm

Sa makedonskog sajta :wink:

napred

Image

nazad

Image

I unutrasnjost

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Nibus-ja » Pet Okt 10, 2008 10:16 pm

I jos jedan :wink:

Image

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod sasa-74 » Pet Okt 10, 2008 11:10 pm

Goran sk je napisao:
sasa-74 je napisao:dubravu 1427 sam imao 1994 god sa fapom 270 ks turbo i 51 sed . imala je i klimu u boksu te god bila najlepsi bus u KG :)


sale jel imas mozda slike te dubrave :?:

nemam nijednu sliku od te Dubrave 1427 prodata je u KG a odatle je otisla negde u Novi Pazar .sad stvarno ne znam sta je bilo s njom . :?
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod ik404 » Sub Okt 11, 2008 1:07 am

Posto se ovde povela diskusija, evo Dubrava sa originalnim cetvrtastim farovima (ova prva je kao sunce)...
Image
Image
(slike valjda sa autobusi.org...), a bilo ih je dosta i kod nas: Raketa Uzice, Jedinstvo Vranje i jos negde sigurno... Mislim da su ovo original FAP-ovi farovi, kao kod novije 16-ice...
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju