Logo

Van Hool

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Re: Van Hool

Postod Goran sk » Ned Nov 05, 2017 1:09 am

T916 Astron...
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Van Hool

Sponzor

 

Re: Van Hool

Postod Sloba » Ned Nov 05, 2017 10:02 am

Ovaj Astron mi se jako dopao na sajmu u Kortrajku. Dok nisam počeo da se penjem u njega, nisam ni primetio koliko je visok. :D

Pravi HDH autobus, ali jedan od retkih sa ovako skladnim izgledom. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Van Hool

Postod VTX » Ned Nov 05, 2017 8:18 pm

Uh taj sa sajma je bio porpilicno luksuzan,nadam se skorasnjim slikama.Inace EX je dozivio promjene u izgledu,ali necu slike postavljati,prepustam moderaciji :)
Imao sam priliku voziti se TX 16 Acron-om od Flixbusa,koji je nizi od Astrona.Sta reci,apsolutno ispunio ocekivanja,ovaj je radjen u kooperaciji s Scaniom,unutra sjedista od Van Hool-a koja su preudobna,razmak odlican,klima odlicna,motor se cuje ali ne stvara buku,vise prijatan zvuk nego neprijatan.Na satu je imao sigurno 600000+ km.Poprilicno sam umoran bio kad sam usao u njega,i za 3 i polsata voznje sam se odmorio u autobusu.Mozda ce neko reci da sam subjektivan,al' definitivno mnogo bolji autobus od Citylinera,VDL-a Tourisma.Posebno u unutrasnjosti koja je mnogo kvalitetnije odradjena.Steta velika sto ih nema vise na nasim prostorima.Jedino s Setrom HD ostaje konkurencija,mada vjerujem da bi i tu bio bolji.Zaista bi svakom preporucio.Slika je nastala par dana prije voznje s njim.Malo losija al' mislim da moze proci.Slike sjedista(identicna,cak i boje) s mobile.de,samo nema naslona za noge.
Kakvi li su tek Astron,Altano i Astronef posto je ovaj nizi :)
Offtopic,za Flixbus sve pohvale,u EU je to ekstra stvar,al ovdje radije dajem prednost nasim prevoznicima.
Image
Image
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Goran sk » Ned Nov 05, 2017 9:58 pm

Ja sam Astron-om imao najudobniju i najgoru voznju u zivoti , doduse sa T917 .ali to je skoro isto samo malo duzi bus ...ali u principu su odlicni autobusi...
Evo jos jedna fotka T916, Ukrajinskog prevoznika...
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Sre Nov 29, 2017 12:31 am

Evo jedan odlican Van Hool za VTX :D
Van Hool TX 16 Acron.
Prevoznik:Reizen Baus , Belgija.
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod VTX » Sre Nov 29, 2017 9:06 pm

Hvala na slici,ekstra je i slika i bus :) Takodjer i pohvale za reportaze ovogodisnjeg sajma moderaciji.
Imas srece s sajamskim eksponatima,i taj je bio u Kortrajku 2015-te godine,full oprema u njemu,panorama krov.
http://bertiewillemsen.piwigo.com/index?/category/1334-busworld_2015_van_hool
Updejtovana je web-stranica,ima i historija ko hoce moze pogledati. https://www.vanhool.be/en/
Neke novosti koje se mogu uociti su 2 modela(EX15L,EX16L),o njima nisam nigdje prije procitao ni rijeci,ne znam jesu li ih pominjali na sajmu.Modeli za medjugrad,visina samo 3.54,nekad sto su bili Atlino i Atlon samo sto su oni bili mnogo ljepsi.Po meni nepotrebni al eto vidjeti cemo :)
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Sloba » Sre Nov 29, 2017 11:51 pm

Hvala VTX! Pošto se uvek motaš oko ovog proizvođača, znao sam da će se tebi prvom dopasti. ;)

Nisam znao da su lansirali novi sajt, ali neka su. Inače, Van Hoolov nastup u Kortrajku je na mene ostavio najjači utisak. Iako sam potpuni neljubitelj HDH/SHD autobusa, onaj Astron fenomenalno izgleda. Prosto nisam ni primetio koliko je visok dok nisam ušao u njega i shvatio da sam se peo preko xy stepenica. :D

A propo EX L modela, nisam znao da su novost. Nije se govorilo ništa o njima na press konferenciji. Umesto toga, Filip Van Hool je svoje izlaganje oko proizvodnje u Skoplju posvetio udvostručenju proizvodnih kapaciteta i broja radnika. ;)

Ko je propustio reportažu neka se srami! :D
http://www.autobusi.net/busworld-2017-v ... em-terenu/
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Van Hool

Postod toma » Čet Nov 30, 2017 12:37 am

Kakav li je kvalitet autobusa iz Skoplja? Prevoznici koji kupuju nove autobuse preferiraju Setru, cak Mercedes je malo izgubio ugled zbog proizvodnje u Turskoj. Bez obzira sto je Setra znatno skuplja, igraju na sigurnu kartu.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Van Hool

Postod VTX » Čet Nov 30, 2017 1:44 am

@Sloba Bas ste se potrudili za reportaže :) Sta mislis o kvalitetu materijala,sjedistima(Kiel-Van Hool sjedista,ja lino vise preferiram proizvedena VH sjedista),eventualne usporedbe s ostatkom konkurencije.Moze li parirati TC Setri?

S obzirom na trenutno ogromnu potraznju jeftinijih turistickih autobusa ponajvise zbog linijskog prevoza u Europi vecina proizvodjaca je dobila svoj dio kolaca.Cinjenica je da se Setra najvise prodaje,ali modeli CC.
Sto se tice Makedonaca,imamo za Ameriku modele,i Europu,Novi Zeland,Australiju(EX modeli).
EX nece nikada biti kao TX kvalitetom,vec je to kao niskobudzetski autobus.Svi oni koji traze vecu kvalitetu odluciti ce se za TX.Vec sam licno vidio primjerke u Flixbus,ponajvise od Francuza.Ima firmi s vecim brojem i po 10+ EX modela.Neki su zamjenili konkurentske modele.Ne toliko atraktivan izgled moraju zamjeniti funkcionalnoscu sto je ipak prevozniku najbitnije.Po komentarima vozaca(najvise britanskih) vecina je zadovoljna upravljivošću,nema nekih vecih primjedbi.U nastavku link( svim informacijama,cijena,misljenja prevoznika) iz kojeg cu izdovjiti recenicu ''I didn’t see any problem with it being from Macedonia, it looked well finished to me.Dakle zavrsna obrada na nivou.
http://www.busandcoachbuyer.com/ex16h-a ... macedonia/
EX je nasao kupce u Europe po zamisljenom modelu od Van Hool-a.Cilj proizvodnje tog modela je bio da ojačaju postojeca trzista i stvore nova(Novi Zeland,Australija).Recimo ima prevoznika u Beneluxu s velikim VP,ima Astromege,Altane ali i npr Mercedesa Turizma.TX mu ide za elitniji turizam za razliku od Tourisma.Tako su dosli na ideju da stvore novu liniju modela EX koji bi bio direktna konkurencija Tourismu,Coach-u,VDL-u...
U biti nikad nece moci preuzeti vecinski udio naspram Tourisma ili Coacha,radi ogranicenog kapaciteta koji je znatno manji nego kod konkurencije.Ali ce u nekim regijama konkurenti osjetiti koji model manje u narudzbi.

Drugi dio.Americki modeli,necu puno pisati,ali kada jedan Microsoft,Google koriste kvalitet je sigurno na vrhunskom nivou.Klasicni americki izgled s velikom funkcionalnoscu sto potvrdjuje 38% prodaje u USA,sto ih stavlja na prvo mjesto u USA.
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Sloba » Čet Nov 30, 2017 1:10 pm

Što se tiče sedišta, nisam nigde seo da isprobam, ali sam svakako skeptičan kada je u pitanju Kiel, tako da verujem da je Van Hool na višem nivou po pitanju udobnosti, za kvalitet ne znam.

FlixBus i ekipa su napravili odličnu potražnju za jeftinim autobusima, ali ne primećujem da su veliki ljubitelji TX modela, što i ne čudi, s obzirom da je taj autobus stvarno u top klasi autobusa. Nije Setra, nije Mercedes, ali to ne znači da nije dobar autobus. Naprotiv.

Očekivao sam da će EX dobiti potražnju i na našem podneblju, međutim očigledno je da to nije uspelo, ako je to uopšte i bio cilj. Ipak, većina ovdašnjih prevoznika će radije voziti prastaru Setru nego novi Van Hool, Volvo i slično. Prava šteta, s obzirom da ne znaju šta propuštaju.

Vidi se da je kvalitet plastika u enterijeru na visokom nivou, paneli oko vozača su lepo uklopljeni, a oni ih i sami prave, ako se ne varam. Dovesti deset vozila na štand svakako znači i poslati određenu poruku konkurenciji.

Po dizajnu, EX gama mi najviše vuče na to da je glavna meta bila Velika Britanija. Prilično pojednostavljen i lepo uklopljen dizajn sa lakoćom zamene delova je nešto što karakteriše većinu britanskih autobusa. TX izgleda još bolje, kao prava institucija na točkovima. U metalik plavoj boji su plenili svojim izgledom, a mene je zaista najviše privukao Astron. Ljubitelj sam modela Altano, drago mi je da Van Hool i dalje neguje proizvodnju tih vozila i po prisustvu na putevima, rekao bih da im to nije promašaj.

Šta se desilo sa Scania šasijama? Nekako je Šveđanima to bio jedna od glavnih teza prošle godine, pa nisam video da se ove godine priča o tome. Čak, štaviše, ni u jednom katalogu se ne pominje bilo šta što ima veze sa brendom Scania. :)

VTX, ja sam jako zainteresovan da nastavimo i produbimo diskusiju o Van Hool-u. Na kraju krajeva, govorimo o jednom od najjačih, ako ne i o najjačem, samostalnom proizvođaču autobusa. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Van Hool

Postod VTX » Čet Nov 30, 2017 4:07 pm

Hvala na zainteresiranosti,koga god sta zanima neka pita.Ja ukoliko znam odgovor cu napisati.
TX je u Flixu zastupljen kao TX27 Astromega,u zadnej vrijeme ih ide jako puno,ponajvise s obzirom na sirenje Flixa na Benelux,pa i Francusku.Iznenadili su me i neke firme u Njemackoj(Univers,Albus s Minhen tablama),pa Umbrella/Blue Bus koji je kraj 10 Setri 431 DT ove godine dodao i 5 novih TX Astromega.Astromega se ekstra prodaje,u periodu 2011-206 prodano preko 1050 Astromega.
U narednim danima u skladu s mogucnostima sam planirao posto ko su najveci kupci u zadnje vrijeme ovog brenda(ali bi morao koristiti slike s stranih sajtova,ne znam je li dozvoljavate)
U biti glavna trzista VH nisu nam bas blizu sto je jedan od razloga manjeg broja na nasim cestama.
Kao sto si naveo za EX,i ja sam ocekivao bar koji komad i na Balkanu(ako nista makar u Makedoniji),ali jos nema.Ako neko i hoce da kupi VH,prije ce uzeti neki polovan za te pare(recimo Altana zbog kapaciteta bunkera i sjedista).
Licno bi volio vidjeti EX u Lasti(da je dobra situacija u Lasti),mislim da bi im dobrodosao,DAF motori su vec godinama najmanji potrosaci goriva.
Altano im se isto jako dobro prodaje,praktican bus,za VIP ture pogotovo.
Sto se tice Scania i Van Hool kooperacije,ali Scania je imala problem sa sasijama na nekim modelima(dozvoljena nosivost je zapravo bila manja).Ovu informaciju sam dobio od gazde koji ima VH.Konkretno modeli u Postbus koji su bili(tdx21 Altano).Trenutno nema ni na sajtu oba proizvodjaca tustickih modela koji su bili zajednicki.Zvanicno kooperecija nije prekinuta.S Scaniom imaju kooperaciju dugi niz godina u UK,cak i u T8 seriji.Imali su i s Volvom a i s MAN-om.
Meni licno ove godine model koji je zapao za oko je i Irizar I8,djeluje mi vrhunski.Scaniu i Volvo smatram veoma dobrim proizvodjacima koji takodjer nema na nasem trzistu u velikoj mjeri.
VH je mislim sigurno najjaci samostalni u Europi.Nedavno se pricalo i o novim fabrikama,licno sam slao agencijama u BIH za strane investitore informacije,da li su sta poduzeli ne znam.Te fabrike se spominju u dugorocnom planu,za gradske i cisterne se odnosile.Duga je prica o VH,trebalo bi predstaviti jednu siru sliku,pokusati cu napraviti par tekstova.
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Sloba » Čet Nov 30, 2017 5:05 pm

Izvinjavam se ako narušavam privatnost, ali koja je tvoja veza sa Van Hool? :D

Što se tiče pogona, nisam neki ljubitelj DAF-a osim što standardno važi za najmanjeg potrošača. Takođe, ne znam kakvi su ZF-ovi menjači u paketu. Ovde veliki proizvođači imaju očiglednu prednost što u svojoj fabrici prave i motore i menjače pa im je implementacija svakako olakšana i siguran sam da daju bolje rezultate eksploatacije nego ugradni pogonski elementi. Prvenstveno mislim na Volvo, Scania, MAN i Mercedes. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Pet Dec 01, 2017 1:24 am

Odavno nisam video ovoliko Van Hoola na jednom mestu , mislim da ce se svideti VTX :D
I hvala za pohvalu VTX :)
Mislim da su sve Modeli TX 16 Astronef . :)
Prevoznik: Michel , Francuska .
Image
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod Setra 431 DT » Pet Dec 01, 2017 1:28 am

Auuu,prava poslastica za ljubitelje ove marke autobusa! :D
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Pet Dec 01, 2017 1:32 am

Hvala puno Setra 431 DT :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju