Logo

Posjeta vezirskom gradu - Travnik 13/14. maj 2011.

Reportaže članova sa putovanja.

Postod Iosis » Uto Maj 17, 2011 10:35 pm

Mene oduševljavaju srednjovjekovne tvrđave. Imam želju, koju ću moći bar djelom ispuniti, a to je da obiđem sve ili veći dio tvrđava koje su ostale na područiju Balkana.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Sponzor

 

Postod The Dubster » Uto Maj 17, 2011 11:15 pm

Hvala svima jos jednom. A grad je zaista divan... Koliko je zanimljiv govori podatak da smo prošle godine za nekih 6-7 dana na moru cura i ja napravili oko cca 200 slika, a sada smo samo za dva dana napravili oko 450, još kad se dodaju slike buseva granica ide preko 600 :) tako da svakako se isplati doći :D

a ako Bog da, imao sam u planu obić stare tvrđave u Maglaju, Tešnju,. Doboju i Banja Luci, pa ćemo vidjeti koliko vrijeme i pare dozvole. Al uglavnom bićete ovako slikovno obavješteni :D

Drago mi je da vam se sviđa :)
Korisnikov avatar
The Dubster
Član
 
Postovi: 2344
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:33 pm
Lokacija: Somewhere beyond

Postod Iosis » Sre Maj 18, 2011 9:32 am

Za Tešanj znam da ima i nikako da odem da posjetim, ali morat ću ovog ljeta kada odem u Doboj. Bar mi je to blizu. A za Maglaj ne znam da ima.
U Doboju nije velika tvrđava, ali je dobro što se cjeli grad vidi sa tvđave. :)
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod The Dubster » Sre Maj 18, 2011 8:20 pm

Iosis je napisao:Za Tešanj znam da ima i nikako da odem da posjetim, ali morat ću ovog ljeta kada odem u Doboj. Bar mi je to blizu. A za Maglaj ne znam da ima.
U Doboju nije velika tvrđava, ali je dobro što se cjeli grad vidi sa tvđave. :)


'si bio u Banja Luci, kažu da je Kastel isto fin?
Korisnikov avatar
The Dubster
Član
 
Postovi: 2344
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:33 pm
Lokacija: Somewhere beyond

Postod Iosis » Sre Maj 18, 2011 11:21 pm

Na Kastelu sam bio više puta, mama ima rodbine u Banja Luci pa sam išao tamo često. Ali nikada nisam imao priliku da baš obiđem sve. Posljednji put sam bio prije 5-6 godina sa djevojkom, ali sam poprilčno zaboravio kako to sve izgleda. A za Kastel ima jedna zanimljiva priča. :D U trećem srednje smo školsi na sajam građevinarstva u BL. Al' ja sam se napio još dok smo bili u busu (tačnije nakon pola sata, dve limenke piva i pola litre rakije na prazan stomak u 7 ujutru)dovoljno da se ne sjećam puta do BL uopšte. Imam mali flash kada su me trljali po licu snjegom da dođem sebi. :D Sledeće je da smo na Kastelu i mene zvuk mobilnog budi. Zove me stara i pita gdje sam. Ja ko iz topa odgovaram evo me na Kalimegdanu! Vidim po reakciji društa da sam odvalio pa se malo presaberem i nako zapetljavajući ispravim da sam na Kastelu. :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod The Dubster » Sub Maj 21, 2011 9:42 am

Iosis je napisao:Na Kastelu sam bio više puta, mama ima rodbine u Banja Luci pa sam išao tamo često. Ali nikada nisam imao priliku da baš obiđem sve. Posljednji put sam bio prije 5-6 godina sa djevojkom, ali sam poprilčno zaboravio kako to sve izgleda. A za Kastel ima jedna zanimljiva priča. :D U trećem srednje smo školsi na sajam građevinarstva u BL. Al' ja sam se napio još dok smo bili u busu (tačnije nakon pola sata, dve limenke piva i pola litre rakije na prazan stomak u 7 ujutru)dovoljno da se ne sjećam puta do BL uopšte. Imam mali flash kada su me trljali po licu snjegom da dođem sebi. :D Sledeće je da smo na Kastelu i mene zvuk mobilnog budi. Zove me stara i pita gdje sam. Ja ko iz topa odgovaram evo me na Kalimegdanu! Vidim po reakciji društa da sam odvalio pa se malo presaberem i nako zapetljavajući ispravim da sam na Kastelu. :lol:


hahahahaha nešto slično se meni desilo kad smo u prvom srednje išli u Bihać i silom prilika (pukla guma na busu) morali smo stati u Travniku. A i ja sam imao rupu u sjećanju, pa se sjećam malo nešto kao kroz maglu, pa sam odlučio ponovo da posjetim Travnik, a i Bihać mi je u jako mutnom sjećanju, moraću i do gore skoknut :D
Korisnikov avatar
The Dubster
Član
 
Postovi: 2344
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:33 pm
Lokacija: Somewhere beyond

Prethodni

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju