Logo

Letovanje u Albaniji

Reportaže članova sa putovanja.

Letovanje u Albaniji

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 11:23 am

Pozdrav drugari.Nije me bilo nekog izvesnog vremena na forumu,što zbog poslovnih obaveza,što sbog godišnjeg odmora koji sam proveo u Albaniji.
Obećao sam sebi da ću po povratku sa letovanja pokušati da napišem jednu reportažu,jer je,verujem,malo Vas upoznato sa Albanijom.
Dugo sam razmišljao gde da idem na odmor,a pošto sam "mali milion" puta bio u CG i GR,odlučio sam se za Albaniju :wink: .
Pošto živim na Kosovu turističke agencije su preplavljene ponudama za letovanje u ovoj zemlji,što je,priznaćete,i normalno.
Odlučio sam da na more povedem i starijeg sina.Supruga i mlađi sin su ostali kući.
Svratio sam do jedne agencije da se raspitam oko cene smeštaja,prevoza...i :shock: zamislite...za 7 noćenja,tri puta hrana i prevoz u oba pravca 150e :!:za obeje :wink: Delovalo mi je izazovno,ne zbog cene koliko zbog odlaska u zemlju koja je "tako blizu a tako daleko".
Ajmo polako sa slikama i po kojom rečenicom :D
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Letovanje u Albaniji

Sponzor

 

Postod shakal » Sre Avg 03, 2011 11:33 am

Pa da se vratim bez nekog organa :D
Salim se. Cuo sam i ja da je prejeftino, da nista nije toliko komercijalizovanao... ali i da mi daju dzabe ne bi im otisao...
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 11:39 am

Krenuli smo sa autobuske stanice u Uroševcu u 6 ujutru ovim autobusom
Image
Moj sin je bio oduševljen što će se voziti u dvospratnom autobusu 8) enoga gore na prvom sedištu :wink:
Image
Na putu između Suve Reke i Prizrena srećemo zanimljiv autobus
Image
Image
...i još jedan,inače se u ovim autobusima(kako sam saznao) prevoze radnici koji izvode radove na auto putu koji se od albanske granice gradi ka prelazu Merdare.Radi se o jednoj američko-turskoj kompaniji.
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:01 pm

Jedan zanimljiv kadar ovekovečen mojim foto-aparatom na prolazu kroz Prizren 8)
Image
Pošto imam dosta iskustava u putovanjima autobusima,znam da vozači jedva čekaju koji će im lokal usput "poželeti dobrodošlicu" :P Mislim da je svugde tako,al su brate ovi šipci baš alavi na to :mrgreen: Evo prvog odmarališta na kome svraćaju baš svi prevoznici koji idu ka Albaniji.Imam utisak da je ovde u svakom trenutku po 10-tak autobusa.Ajmo da i mi svratimo malo i pogledamo okolo...
Image
Image
Image
Image
Image
:D :lol: :D
Image
Ovo odmaralište se nalazi negde na pola puta između Prizrena i granice,dakle na 10 min.od granice.Nakon osveženja,koje je moram priznati potrajalo dobrih pola sata,popušenih 4-5 cigareta,po pljeskavica i po pišanje :mrgreen: vozač zvukom sirene poziva putnike i polazak ka granici...
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:10 pm

Granica sa kosovske strane
Image
Spremio sam pasoše,naše srpske za granicu.Dovoljno je za prelazak u Albaniju i lična karta kosovska,međutim,kao što se može i videti,iako ima dosta automobila,prelazak je ubrzanom procesom.Dakle,skoro bez zadržavanja.Vozač je samo predao spisak putnika i piči.. :P Niko od policajaca i carinika nije ni ulazio u bus a kamoli tražio dokumenta :!:

Image
Poslednji put menjao NesaKiM dana Sre Avg 03, 2011 12:14 pm, izmenjena samo jedanput
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:14 pm

WELCOME TO ALBANIA :mrgreen: :arrow: :mrgreen:
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:19 pm

Ono što je bilo karakteristično za vreme vladavine režima Envera Hodže jesu ovi bunkeri,kojih u AL ima preko 800.000 :!: Oni su svojevremeno služili za odbranu od napada nepriatelja :mrgreen: Iako ih je "pojeo" zub vremena i zarasli u korov i danas su atrakcija za turiste i sve one koji prvi put (kao i ja)borave i ovoj zemlji.
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:36 pm

Po priči onih koji su ranije išli,od granice do mora je putovanje trajalo najmanje 10-12 sata,lošim i uskim putem koji je vodio kroz kamenjare i brda.Međutim,od pre tri godine je za saobraćaj otvoren ovaj moderan auto put,kojim se do mora stiže za oko 2 sata.
Image
Image
Image
Uniformisana jeste..e sad jel vojnik il.. bem le je :mrgreen:
Image
Prvi grad na koji se nailazi posle granice jeste Kuks.Kažu da je ovaj grad jedan od najnerazvijenijih u ovoj zemlji i da ovde život nije ni malo lak :evil:
Od ovog grada,pa dobrih 40-tak km se vozi po nekom kršu od planina i stena,kad čovek to pogleda onda je jasno zašto ovu zemlju zovu zemljom orlova.
Image
Evo i saobraćajne policije.Za njih kažu da sa 500 leka (3,5-4e)završavate posao :mrgreen:
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 12:50 pm

Ovim su tunelom znatno skratili putovanje.Ja sam se oduševio i putem i ovim...
Image
Image
Image
Nastavljamo dalje :arrow:
Image
Image
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 1:00 pm

Dolazimo do raskrsnice gde se levo skreže za Tiranu, Drač (Dures) i dalje ka jugu Albanije...ka Sarandi i Grčkoj i desno ka severnom delu,tamo gde sam ja letovao..ka Šenđinu,Velipoji,Skadru i dalje ka Crnoj Gori.
Image
Od ove raskrsnice se za 10-tak min.stiže do grada Ljež,gde je skretanje za Šenđin i dalje pravo ka Skadru.
Da napomenem da je većinsko stanovništvo u albaniji katoličke veroispovesti.Albanaca muslimana ima negde preko 30 %.Ima takože dosta i pravoslavaca,što će te kasnije u toku reportaže i videti kada sam išao u poseti Skadru i pravoslavnoj crkvi.
Dakle,o ostalom...moru,plaži,cenama,zanimljivostima...drugom prilikom,pošto me poslovne obaveze čekaju. :wink:
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod Krle » Sre Avg 03, 2011 1:13 pm

Svaka cast za ovo-stvarno "ekskluzivan materijal"!Reci mi, da li su ono nove KS tablice?Kako ste sin i ti razgovarali u busu?Pozz!
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod shakal » Sre Avg 03, 2011 1:33 pm

Svaka cast za reportazu! Zaista detaljna. Gledao sam je jednu prosle godine pa mi je donekle sve ovo poznato! Stvarno kako ste razgovarali u busu punom siptara?
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 1:35 pm

Krle je napisao:Svaka cast za ovo-stvarno "ekskluzivan materijal"!Reci mi, da li su ono nove KS tablice?Kako ste sin i ti razgovarali u busu?Pozz!

O tim novim KS tablicama sam ranije već pisao.Dakle to su nove tablice,početni br. označavaju regione...npr.01 je za reg Priština,06 Gnjilane,04 Prizren itd..
Ja i sin smo u busu razgovarali sasvim normalno SRPSKIM jezikom :wink: onim koji on razume,uostalom kao i velika većina putnika :D .
Nema bre nikakvih problema zbog toga,veruj mi.Ja dovoljno dobro poznajem njihov jezik i sporazumevanje mi je na moru bilo sasvim OK.
Inače,sa sigurnošću tvrdim da veliki broj makedonaca,crnogoraca,pa i srba letuje ovamo.Samo što su crnogorci negde oko Velipoje,jer im tu bliže,a makedonaca ima najviše u Sarandi,Draču,Valoni...kao i srba.Tamo gde sam ja bio nisam video da je bilo istih,ali je zato veliki broj italijana,zatim ima austrijanaca,šveđana,poljaka...
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Postod Krle » Sre Avg 03, 2011 1:39 pm

Dobro su ispale tablice :wink:
Verujem da nisi, Bogu hvala, a pretpostavljam da dobro poznajes albanski.Paa, ako su takve cene-nije ni cudo, pogotovu sto je nova destinacija, kao sto je 2000.-2004. Bugarska bila "hit zemlja" :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod NesaKiM » Sre Avg 03, 2011 1:48 pm

:arrow: :arrow: Evo nas već oko podneva na plaži.Ono što je karakteristika i što me je oduševilo ovde jeste peskovita, (veoma sitan pesak) plaža i more...bez ikakvih problema možeš da ideš 150 do 200 metara u vodi i da ti je do pojasa 8)
Image
Image
Pored plaže ima veliki broj mini restorana,tako da za osveženje i hranu "na brzaka" nema da brineš :D ...a cene... :mrgreen: zaista smešne za neka letovališta gde sam boravio u CG i GR.Ovaj sendvič npr košta oko 40 centi
Image
Raznoazni prodavci svega i svačega,samo špartaju plažom... :mrgreen:
Image
NesaKiM
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sub Jul 02, 2011 1:13 pm
Lokacija: KiM

Sledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron