Logo

Put do Rusije 29.10.2011

Reportaže članova sa putovanja.

Postod Velemajstor » Pon Nov 21, 2011 7:25 pm

Da vidimo kakvo je vreme i tamo. Da li je sneg već napadao do kolena u Rusiji,da li se putevi čiste na vreme ili ih kao kod nas iznenadi sneg u januaru. Nestrpljivo čekamo da se vrati iz Rusije sa slikama i video snimcima. Govorim u svoje ime,isključivo.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Aleks_BGD » Pon Nov 21, 2011 7:30 pm

Velemajstor je napisao:Da vidimo kakvo je vreme i tamo. Da li je sneg već napadao do kolena u Rusiji,da li se putevi čiste na vreme ili ih kao kod nas iznenadi sneg u januaru. Nestrpljivo čekamo da se vrati iz Rusije sa slikama i video snimcima. Govorim u svoje ime,isključivo.


Moskva je 50puta cistija no sam ceo Balkan....
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod djole » Pon Nov 21, 2011 8:01 pm

Lako je njima da ciste sneg kad je suv, samo prodje buldozer, bace rizlu koja smrzne i to bude kao smirgla, nema klizanja... Zato i nemaju problema sa zadnjom vucom na Ladi
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod Aleks_BGD » Pon Nov 21, 2011 8:06 pm

djole je napisao:Lako je njima da ciste sneg kad je suv, samo prodje buldozer, bace rizlu koja smrzne i to bude kao smirgla, nema klizanja... Zato i nemaju problema sa zadnjom vucom na Ladi


Ma jok skupljaju na gomile na jednom mestu,onda se to tovari u kamione pa odvoze i izbacuju negde van grada.I sto je najbitnije sve te komunalne poslove zavrsavaju preko noci,da ujtru nebi pravili jos vece guzve jer su im spicevi uzas...Desava se da Bulevari koji imaju po 3-4 traka u jednom smeru budu satim zakrceni....Na prolece letim za Moskvu pa cu napraviti nesto slika...Steta sto kad sam bio pre par godina nisam imao digitalac...

Inace kad smo kod Lade od 100% stanovnistva automobile domace(rusko-beloruske) proizvodnje vozi mozda 5 do 10% ljudi...Jako vole dzipove,Bentlije i Rols Rojseve....Toyotini i Mercedesovi modeli su im medju omiljenima.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod djole » Pon Nov 21, 2011 8:24 pm

Moskva nije Rusija, ni Rusija nije Moskva... Ovi u Moskvi i u jos par vecih gradova mozda imaju para, ali ovo ostalo je teska sirotinja... Za njih su Lada, UAZ i ostale sklopocije bog i batina :wink:. Ovo za sneg su mi pricali ljudi iz Energoprojekta, gradili neku branu negde bogu iza nogu, i pitao ih bas kako ide Lada po snegu tamo, i tad mi pricali kako samo prodje buldozer, razgrne sneg i dovidjenja... Isto kazu da su putevi bas losi
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod kosmajac » Pon Nov 21, 2011 10:08 pm

Putevi su ocajni,pricao mi je kolega koji se vracao samo sa tegljacem iz Rusije,morao je spanerima da pricvrsti rezervoare,inace bez tezine prikolice,otpadaju.Rezervoari su mu ostali na mestu,ali su zato otpale zadnje svetlosne grupe.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod Berlingo » Pon Nov 21, 2011 11:52 pm

Novi sam na ovom forumu ali obozavam te reportaze.
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Postod mikivs » Uto Nov 22, 2011 12:38 pm

Koliko mi reče nije bilo snega,čak je bilo i toplije nego ovde prošle nedelje. Ne nešto značajno ali bilo u +.
Strpljivi budite stiže on uskoro već za 7 dana (ako sve bude bobro na putu) i biće reportaža čim uhvati malo vremena da napitše.
Korisnikov avatar
mikivs
Član
 
Postovi: 308
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:33 pm
Lokacija: Vršac

Postod Siera » Uto Nov 22, 2011 6:16 pm

kosmajac je napisao:Putevi su ocajni,pricao mi je kolega koji se vracao samo sa tegljacem iz Rusije,morao je spanerima da pricvrsti rezervoare,inace bez tezine prikolice,otpadaju.Rezervoari su mu ostali na mestu,ali su zato otpale zadnje svetlosne grupe.

Ja idem 10 turu sa tegljacom i za sada mi jos nista nije otpalo pu pu pu
video je nas clan foruma. Pitajte ga ako ne verujete
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Prethodni

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost