Logo

Put do Rusije 12.2011, nastavak na strani 2

Reportaže članova sa putovanja.

Put do Rusije 12.2011, nastavak na strani 2

Postod Siera » Sub Jan 21, 2012 4:18 pm

Ajde konačno da ubacim neku sliku i video iz perioda novembar-decembar sa puta za Rusiju

Krenuli smo ponovo iz B.Topole

Image

Još jedan crveni TG božićev

Image

ista ekipa 8 vozila, 8 vozača već 4. mesec zajedno u istom poslu pa tako da se sve odradjuje rutinski papirologije, prelasci na granicama, dolazak na Roske (H) špedicija Waberer kod njih vršimo plaćanje za van gabaritni prevoz preko H

Image

ide relativno brzo i za sat rešavamo i špediciju i carinu, u medjuvremenu primetim na panou na zidu zanimljivu sliku pa sam je preslikao

Image

u tom su gotovi papiri i dolazimo na izlaz a tamo detaljna kontrola

Image

srećom mi nemamo te probleme kod nas je sve otvoreno i vidljivo i krećemo brzo dalje

Na putu u H sustižemo i jedan van gabaritni prevoz

Image

Aovaj sa ovim TG-om šta je radio ili je pričao na mobilni ili nije gledao nemam pojma spakovao se u propust ali je u njega ušao putem tj preko bankine (nije sleteo direktno)

Image

Usput malo se skrati vreme slušanjem nekog radia muzike i sl

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... ionuuH.mp4

za par sati smo na Čopu tamo zna biti gužve ali dogodi se i da nema pa se brzo prodje. U ovom slučaju nije bilo gužve brzo smo završili ali zato sa druge strane milion kombija na jednom mestu

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0005-3.mp4

Opet kod UA relativno brzo završavamo i krećemo, usput naznake zime preko Karpata

Image

Image

Image

Sutradan stižemo na granicu UA-BY i tu zatičem ovog kolegu vozi nekog "žućka" nema dozvolu koju čeka treba da mu stigne za dan - dva

Image

Image

kod BY nema gužve ali službenici su više nego očajni klasičan ne rad nešta kao proveravaju zapisuju oformljavaju birokratija da nema dalje ali i to savladjujemo za nekih 8 sati i put pod noge. Na putu kroz BY vreme povremeno sunčano malo vetrovito ali nije strašno.

Image

Image

prolazimo neke auto vozove idemo napredi sutradan ujutru treba biti u Moskvi na carini. U cik zore stajem u red kao naj stariji hvatam red da predamo papire za carinu malo da se pre zalogaji medjuvremeno, duva vetar al ko da je to bitno što je 0c, svašta.. bitno je predati papire za carinu

Image

pa posle na spavanje. Pošto je to prometna carina ovaj me probudio

:twisted: :twisted: :twisted:

Image

moraju baš kao jutros da tovare kola za Sibir pa mu moj kamion smeta da udje u halu, dobro pomerimo moj kamion

Image

pa malo posle i ovome smeta

Image

ovome nisam smetao al mi traži vode za kafu užas onda ide psovanje tate, mame , ***CENZURISANO*** itd ništa od spavanja još malo će kasno posle podne kad su već i papiri gotovi i juiš na otkačinjanje 150 km dalje van Moskve.
Sve to rešeno tokom noći opet izašli van Moskve malo spavanja i treba što pre stići nazad. Mene nadje kolega da mu pomognem, ima problem sa kamionom u BY da mu povezem prikolicu kući, nije reko problem ali tamo

Image

Image

Pokrali naftu pun rezervoar 350lit

usput sela po BY nikad stići na granjicu

Image

Image

Image

Image

dodjem na granicu a znam unapred kakav ću problem da imam, normalno tako i bude i onda 24h

:roll: :roll: pa potom

Image

Image

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0008-2.mp4

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0007-3.mp4

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0006-3.mp4

E kad su prošla 24h i stigla nova dozvola e... onda možeeee dalje a što ceo dan čekam i duva vetar ko lud nema veza al KOLEGI MORA DA SE POMOGNE i tu nema priče. Krećem unoć vozim do neko doba spavanje, pauza, umivanje, kafa itd palim dalje i onda počinje

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0010-7.mp4

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0011-5.mp4

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0012-3.mp4

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0013-3.mp4

Ne namerno može biti da sam negde promenio redosled videa ako primetim zameniću redosled i javi ću o tom dogadjaju. Vetar ko lud Stralis zalazi u 32 lit/100km/h ali uslovi su takvi vetra pomalo sneg na vrhu Karpata i konstantan vetar. Što silazim niže u dolinu vetar sve slabiji i od Mukačeva skoro da prestaje. Granica UA-RO prolazi za par sati i krećem dalje. Kroz RO rade put napredni su nema šta Alpina samo bije i za godinu dana su uradili dobar deo od 420km koliko ima pravac sa UA granice ka Satu Mare, Oradea, Arad, Temišvar granica SRB

http://s1142.photobucket.com/albums/n60 ... 0004-4.mp4

Image

grade nadvožnjak preko pruke posle Satu Mare ka Oradei, malo pauze na Milenijumu, oni su se malo iz bezobrazili da nema dalje cene, kurs, užas tu smo imali polemiku sa tzv šefom ali moraćemo da počnemo da ih zaobilazimo ima i drugih parkinga usput, videćemo rezultate rasprave
(nije mu bilo pravo na naš komentar) ovo je detalj iz ambijenta

Image

Image

I dobro idem dalje usput AtlasSib sa prikolicom ode negde...

Image

pa opet rade put

Image

Ovo sam snimio na izlazu iz Arada tu ga stalno zatičem parkiranog srećom nema posla

Image

Image

i utom stižem u Temišvar kroz grad a onda mi se nacrta njihova dvojka pa je nikad proći

Image

Image

Image

Na Moraviti granica RO - SRB zatičem ove autobuse iz Obrenovca ne sećam se koja je firma idu odnekud iz RO

Image

Sve ovo završili na RO strani prešli na našu stranu Vatin bez ikakvog čekanja i onda pravac VŠ -PA - BG, da dodam još u Vršcu na OMV-u kraća pauza sa našim članom Mikivs ali nažalost bez slika nismo se setili da smo mogli napraviti koju zajedničku sliku pa postaviti na forum. Ako ne računam zadržavanje od 24h na granici zbog dozvole kompletan put je prošao u redu.
Poslednji put menjao Siera dana Sre Jan 25, 2012 11:55 pm, izmenjena 6 puta
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Put do Rusije 12.2011, nastavak na strani 2

Sponzor

 

Postod MILE » Sub Jan 21, 2012 4:42 pm

Ovaj žućko je za GSP Beograd, prvo ga teraju u Kragujevac na kompletiranje.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Postod Siera » Sub Jan 21, 2012 4:45 pm

Nemam pojma za gde idu često ih srećem na putu iz BY
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Ikaca201 » Sub Jan 21, 2012 6:11 pm

Jel sve to Cacanske firme voze sa tobom u konvoju ka Rusiji?
Odlicna reportaza :) .
Ikaca201
 

Postod ivemaster » Sub Jan 21, 2012 8:58 pm

prelepo Siera,ciji je crveni TGA
ivemaster
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1889
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 11:43 am

Postod Siera » Ned Jan 22, 2012 1:34 am

Bit-Line TG išao sa nama
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Velemajstor » Ned Jan 22, 2012 2:51 pm

Alal vera,tebi je baš lepo,putuješ i uživaš koliko ti vreme dozvoljava. Osim što je pirkao tajfun i pravio smetove drugih problema nije bilo kako vidim iz priloženog video materijala. Skoro da si promenio sva godišnja doba putujući od Srbije do Rusije. Hvala ti što si podelio sa nama tvoje putovanje(govorim isključivo u svoje ime,da se neko ne nađe prozvan zbog toga),inače nisam išao na tu stranu nikada(od Rumunije i Bugarske ne dalje na istok),tako da sam uživao u reportaži koju si postavio na forumu. Još jednom sve čestitke i ako budeš u mogućnosti da snimiš još koju reportažu iz tih krajeva,bio bih ti zahvalan.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sotir » Ned Jan 22, 2012 5:34 pm

Ovakve snimke uz odlicno objasnjenje mozes samo ti da napravis :) ,stvarno svaka cast.Pogotovo onaj deo kada objasnjavas za snezne nanose.
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod leotar » Ned Jan 22, 2012 6:53 pm

Koliko se vremenski vozi od Beograda do Moskve i voziš li isključivo na istok ili se ponekad desi neka tura po Srednjoj Evropi (ne računajući Madjarsku koju smo već videli) ili možda nešto po Zapadu recimo ?

Bilo bi lepo da vidimo i to ako si u prilici ;)

Reportaža je kao i uvek super ! Iako ja ne volim ruse i Rusiju mislim da je dobro upoznavati se sa svim podnebljima kako bi imali što bolju predstavu o svakome ponaosob.

Još jednom svaka čast :)
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Postod MILE » Ned Jan 22, 2012 11:17 pm

Do Moskve se vozi 5-6 dana, zavisi dosta od zadržavanja na granicama i od carine.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Postod Siera » Pon Jan 23, 2012 12:00 am

Trenutno sada vozim samo istok zapad skoro ništa a inače do Moskve stizemo za 3-4 dana u zavisnosti od vremena i eventualnih guzvi. U ovom prethodnom poslu krug smo pravili za 7 dana
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod leotar » Pon Jan 23, 2012 12:23 am

Pa prilično dugo traje mada verujem da je u svakom slučaju ogromno iskustvo u svakom smislu :)

Hvala na odgovorima :wink:
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Postod Siera » Pon Jan 23, 2012 5:28 pm

Dovršena reportaža, pisaću još jednu o zadnoj turi u RUS u drugoj polovini decembra 2011
Poslednji put menjao Siera dana Pon Jan 23, 2012 6:57 pm, izmenjena samo jedanput
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod mikivs » Pon Jan 23, 2012 5:33 pm

Odlična reportaža...
Evo slika,a iza je bila poluprikolica koju je vraćao za kolegu (hladnjača).
Image
Poslednji put menjao mikivs dana Pon Jan 23, 2012 7:51 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
mikivs
Član
 
Postovi: 308
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:33 pm
Lokacija: Vršac

Postod toma » Pon Jan 23, 2012 5:43 pm

Majstorska reportaža. Sve pohvale i još dosta sličnih :wink: :!:
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Sledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju