Logo

Slovenija-Holandija Novo mesto-->Koper-->Eindhoven

Reportaže članova sa putovanja.

Slovenija-Holandija Novo mesto-->Koper-->Eindhoven

Postod actrosmp3 » Čet Mar 01, 2012 10:26 am

Pošto sam bio u Holandiji napravio sam jednu malu reportažu do tamo i nazad! Krenuli smo iz Novog mesta prema Kopru gde smo tovarili papriku za Eindhoven!Ovoga puta je bila to paprika inače se tovari i grožđe,krompir,lešnjak zavisi kad je čemu sezona! :wink:
Najpre vozilo sa kojim smo išli actros mp3 1844 megaspace!! :wink:
Image
Kod Trebnja nekih 10-ak km od Novog mesta nema neke gužve mada nema nikad neke prevelike gužve na dolenjskom autoputu! :) da nema srba,bosanaca,hrvata,bugara i kojeg turčina autoput prema Zagrebu bi bio skoro prazan! :roll:
Image
Prva naplatna stanica kod Ivančne gorice,nema stajanja jer imamo "gol boks" ili kao se to već kaže znate valjda na šta mislim :D
Image
Posle oko približno sat vremena stigli smo do Ljubljane idemo napred prema Kopru! Sa desne strane kada se ide prema Kopru je nekadašnja firma viator&vektor koja je tamo imala garaže itd...parikirano je oko 400 kamiona i prikolica ništa još nije prodato pitanje da li će uopšte uspeti prodati te kamione :?
Image
Neki iz Šapca neko vreme bio ispred nas ali ne za dugo! :) Odmah posle Ljubljane kod Brezovice, Ljubljansku obilaznicu prođete za kakih 10-15 minuta i već više niste u LJ! :)
Image
Mala gužva na drugoj naplatnoj stanici kod Vrhnike! Dosta mađara se stvori najedanput :evil: idu svi u Kopar ili Trst gde tovare žitarice itd.. :wink:
Image
Sledilo je brdo posle Vrhnike mi prazni naravno gas na levu traku i obilazak dosta kamiona! :lol:
Image
Još malo I kopar je tu! :) Odvajanje za Novu Goricu desno, levo Trst(Razdrto)
Image
I posle odprilike 2 sata bili smo u Luci Kopar na utovaru paprike...brzo smo natovarili sredili papire,carinu i krenuli prema Holandiji! Nije bilo gužve, obično budu kamioni Ralu-a,Zaliva,Sigr Bizjaka itd svi oni tovare uglavnom za Holandiju...ovog puta nije jih bilo! :)
Image
Prema granici sa Austrijom-Villach,kod Ljubljane!
Image
I došlo je vreme da se izađe i Slovenije nema granice ali carina i kontrola još mogu kontrolisati! Jesenice! :wink:
Image
Posle granice je tunel Karavnake dugačak 7864 m kada iz njega izađete ste u Austriji! :)
Image
Austrija! :)
Image
Posle nekoliko sati vožnje kroz Austriju bilo je vreme i za pauzu odnosno spavanje! :D U Nemačkoj! :)
Image
Devet sati pauze isteklo vreme da se krene dalje! Gas dalje pored Minhena prema Študgardu! :)
Image
Verovatno svima poznato! Študgard! :wink:
Image
Pored fabrike traktora i kombajna John Deere :)
Image
I Nemački stau,nekad zna stvorit probleme :roll: u Nemačkoj ga bude često!
Image
Nemački autoputevi dugački po 200,300 km zavisi kako koji...brzo postane dosadno treba se nečim zanimati! :wink:
Image
Posle dugačke vožnje kroz Nemačku vreme da se uđe u Holandiju nema granice samo tabla i parking! :) Tu smo pravili pauzu do jutra bilo je i srpskih par kamiona...Birčanin Valjevo, Bata Kanjiža...
Image
U Holandiji smo brzo istovarili papriku u špediciji... i prebacili se u Nemačku na utovar mesa za Sloveniju!
Malo holandijskih cesti! :) Zaista lepa država a ne prevelika.. ima dosta reka,potoka i njihovih znanih vetrenjači! :wink:
Image
Image
Sve dafovi! :) Većina holanđana vozi svoju proizvodnju dafove ali ima i dosta volvoa i scania! Retko se može sresti kakav stralis a da je holanđanin! :D
Image
Zapustili smo Holandiju i stigli smo u Nemačku blizu Bilefelda u jednu od najvećih fabrika mesa u toj državi..jedan mali deo fabrike..da dodam da ima dosta srpskih kamiona tovare dosta za zlatiborac :lol: uglavnom su to Perić,Husky,Ralu par puta je bio i Malić i još po neko se može videti! :wink:
Image
Natovarili meso i gas nazad prema Sloveniji..ima dosta kilometara da se pređe ali polako! :)
Vetrenjače,po Nemačkoj jih je ogromno! :) Ovo je na deonici od Dortmunda prema Kasselu! :wink:
Image
Znana Alianz Arena Minhen ponoći! :) Ovog puta u "belim svetlima" prošli put kada sam išao bilo je u crvenim a pre godinu dana kad sam prolazio kod Minhena bila je plava! :)
Image
Pauza do jutra(blizu Švarcbaha) i nastavljamo dalje kroz Austriju do Slovenije,bilo je i snega često pada kod Taurna ali ništa strašno! :)
Image
Još malo i ulazak u Sloveniju posle Villacha! Parking na granici sa austrijske strane je uvek pun slovenskih kamiona koji tamo parkiraju i odu u SLO. DARS je zabranio da slovenski kamioni po slovenskih pumapama na autoputevima parkiraju jer ima dosta stranih kamiona i za njih treba da bude mesta. Tako da će te ovde na samoj granici u petak naveče teško naći parking za odmaranje sve je zauzeto :roll:
Image
Image
Image
Karavanke tunel sa Austrijanske strane! :)
Image
Zadnja pauza pred ulazak u SLO! :)
Image
Slovenija! :) Kod Jesenica, ima još oko 2 sata do Novog mesta nedelja ujutro prazan autoput jedino po koji kamion od Sigr Bizjaka natovario u Kopru i ide za Holandiju naravno dupla posada! :wink:
Image
Image
I tako se je moje putovanje završilo bilo je lepo otići drugi put u Holandiju nadam se da ću imati još prilika! :wink: :)
Poslednji put menjao actrosmp3 dana Sub Mar 03, 2012 11:34 am, izmenjena 7 puta
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Slovenija-Holandija Novo mesto-->Koper-->Eindhoven

Sponzor

 

Postod kosmajac » Čet Mar 01, 2012 1:52 pm

BOSCH Parkhaus,najupecatljivija zgrada stutgartskog sajma.

Jel ovo granicni prelaz Venlo izmedju D i NL?
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod Sotir » Čet Mar 01, 2012 6:33 pm

Odlicne slike,ali malo teksta,mogao si i koji snimak da stavis,mislim da je bilo materijala.Jos jedna stvar,dobronamerna,nikako sa podsmehom,nije u luki Kopar,nego u luci Kopar.
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod Ikaca201 » Čet Mar 01, 2012 7:19 pm

Dobar ste krug odradili,bez poteskoca.
Lepo izgleda MP3-ka. :)
Ikaca201
 

Postod actrosmp3 » Čet Mar 01, 2012 9:17 pm

kosmajac je napisao:BOSCH Parkhaus,najupecatljivija zgrada stutgartskog sajma.

Jel ovo granicni prelaz Venlo izmedju D i NL?


Jeste, Venlo! :wink: Jesi li bio tamo odnosno jesi li prolazio?? :)
Poslednji put menjao actrosmp3 dana Čet Mar 01, 2012 9:20 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod actrosmp3 » Čet Mar 01, 2012 9:20 pm

Sotir je napisao:Odlicne slike,ali malo teksta,mogao si i koji snimak da stavis,mislim da je bilo materijala.Jos jedna stvar,dobronamerna,nikako sa podsmehom,nije u luki Kopar,nego u luci Kopar.


Dobro popraviću na "Luci Kopar" :wink: a što se tiče teksta nisam imao puno vremena žurio sam nekuda pa sam zato malo napisao možda ću popraviti odnosno dodaću još teksta! :)
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod kosmajac » Čet Mar 01, 2012 10:03 pm

Kroz Venlo sam prolazio,ali kao turista,autom. Tu na parkingu u Venlo uvek stoji mnogo specijalnih transporta,cekaju noc da bi krenuli dalje. Valjda u EU ti vangabariti smeju da voze samo od 22.00 do 06.00,dok npr. kod nas u Srbiji smeju da voze samo po danu.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod actrosmp3 » Pet Mar 02, 2012 5:19 pm

Jeste stvarno jih ima dosta tih specijalnih transporta i prvi put sam išao na taj prelaz isto jih je bilo puno i ovaj put takođe! :)
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod Goran sk » Sub Mar 03, 2012 1:40 am

Voze po noci jer manja guzva na ulicama,jer kad bi vozili po danom bio bi opsti haus ..Inace lepa reportaza !
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod actrosmp3 » Sub Mar 03, 2012 11:47 am

Hvala! :wink:
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod negas » Pon Mar 05, 2012 2:53 am

Bravo actrosmp3, odlicna reportaya, bas sam uzivao, kao da sam putovao sa tobom. Gledaj da nam oako lepo opišeš još koju turu!!! Tj možeš uvek i ovu da edituješ kada imaš vremena... :wink:

Super :arrow:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Berlingo » Pon Mar 05, 2012 4:25 am

Lijepa reportaza. Mene osobno ne privlace te drzave, ja sam vise za Balkan. Ali ima meni tu poznatih stvari. Jednom prije dosta godina sam prolazio Tunel Karavanke na putu za Cesku. Sjecam se kad sam se vracao kako sam se u tunelu mimoisao s TAM-om od Autotransa. Tada je jos bilo spedicije tamo.
A ovo sta si slikao uzbrdicu iznad Vrhnike trebalo bi biti po meni dionica Unec-Postojna.
U luci Koper sam isto jednom bio. Brdo kamiona ali sve jako dobro organizirano. Oni koliko se sjecam imaju cak neki autobus koji kruzi po krugu luke.
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Postod actrosmp3 » Pon Mar 05, 2012 4:35 pm

negas je napisao:Bravo actrosmp3, odlicna reportaya, bas sam uzivao, kao da sam putovao sa tobom. Gledaj da nam oako lepo opišeš još koju turu!!! Tj možeš uvek i ovu da edituješ kada imaš vremena... :wink:

Super :arrow:


Hvala druže! :wink: Biće još reportaža do drugih država i nazad čim budem išao sledeći put! :) A gledaću i ovoj da dodam još koji detalj! :wink:
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod actrosmp3 » Pon Mar 05, 2012 4:38 pm

Berlingo je napisao:Lijepa reportaza. Mene osobno ne privlace te drzave, ja sam vise za Balkan. Ali ima meni tu poznatih stvari. Jednom prije dosta godina sam prolazio Tunel Karavanke na putu za Cesku. Sjecam se kad sam se vracao kako sam se u tunelu mimoisao s TAM-om od Autotransa. Tada je jos bilo spedicije tamo.
A ovo sta si slikao uzbrdicu iznad Vrhnike trebalo bi biti po meni dionica Unec-Postojna.
U luci Koper sam isto jednom bio. Brdo kamiona ali sve jako dobro organizirano. Oni koliko se sjecam imaju cak neki autobus koji kruzi po krugu luke.


Slažem se sa tobom da je u luci Kopar brdo kamiona ima jih stvarno puno...često sam tamo, a što se tiče autobusa jeste ima jedan stajao je kod ulaza kada sam bio pre dve nedelje tamo verovatno kruži po luci! :)
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija


Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost