Logo

Bileća - Munchen - Sttutgart - Hagen - Osnabruck Mart 2012

Reportaže članova sa putovanja.

Bileća - Munchen - Sttutgart - Hagen - Osnabruck Mart 2012

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 12:05 am

Evo da ubacim koju sliku sa putovanja iz Marta ove godine

Pošli smo uveče od kuće i do Njemačke smo išli praktično bez pauze osim što sam točio gorivo u Jesenicama. Ulazak u Njemačku, prva pauza i jutarnja kafa:
Image

Uploaded with ImageShack.us

Evo i mog vozila :D

Image

Image

Uploaded with ImageShack.us

Posle smo svratili u Rozenhajm gledali nekog Pežoa 307, nije bio generalno loš ni skup ali smo produžili dalje. Evo i malo ruralne Njemačke

Image

Uploaded with ImageShack.us

Bundesautobahn A8 (Sacburg - Karlsrue) prema Minhenu. Inače ovo što sam ja išao najlošiji autoput u Njemačkoj, ima dosta dionica sa samo četiri trake, dosta radova a mnogo je opterećen pa se često ulazi u gužvu ili kako to oni kažu Stau Zone
Image

Uploaded with ImageShack.us

Okolina Minhena i jedan zanimljiv utovar u kombiju, a kao što vidite nafta im nije mnogo skuplja nego kod nas:

Image

Uploaded with ImageShack.us

Zanimljivo rešenje za zimske radosti :D

Image

Uploaded with ImageShack.us
Poslednji put menjao Kassbohrer dana Pon Maj 28, 2012 1:44 am, izmenjena samo jedanput
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Bileća - Munchen - Sttutgart - Hagen - Osnabruck Mart 2012

Sponzor

 

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 1:42 am

Otatle smo otišli u neko selo pored Štutgarta da gledamo jednog Golfa V

Image

Uploaded with ImageShack.us

Evo i placa na kome smo bili

Image

Uploaded with ImageShack.us


Kao što vidite na tabli ovi se bave prodajom službenih vozila, havarisanih vozila i vozila koja su korišćena na dugim turama i imaju jaču kilometražu. Sve jasno i bez prevare a ne ko kod nas prodaja mu*a za bubrege.

Odatle smo otišli na spavanje u Hagen pa sutradan obišli Bohum i Osnabrik.

Negdje kod Frankfurta

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Jedna fina radnja u Osnabriku

Image

Uploaded with ImageShack.us

Jedan manji plac u Osnabriku kod nekih kurda, arapa šta li su već, tu smo našli dobrog Passata karavan 2003 godina TDI, dali kaparu dogovorili se za cijenu auta i da im damo još 150 eura za col table i papire da nam oni završe, prespavali došli ujutro, kad lik traži još 250 eura za EUR1 :shock: Kaparu nazad i hvala lijepo doviđenja.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Odatle smo produžili do nekog gradića u blizini Bilefelda, Porta Vestfalika se zove i tu je drug pazario Golfa V TDI, pa smo se vratili na još jedan dan u Hagen.

Bundesautobahn A2 (Berlin - Oberhauzen), jedan od najboljih u Njemačkoj

Image

Uploaded with ImageShack.us

ZOB Hauptbahnhof u Hagenu

Image

Uploaded with ImageShack.us
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 2:08 am

U povratku smo opet malo svratili do Minhena, na Bodenseestrasse, tu ima preko 70 handlera u jednoj ulici sve jedan do drugog. Tu nema kakvih auta nema od Fiat Punta do Bentley-a, ali su im i cijene dosta jače u odnosu na sjever Njemačke ili Ruhr, nažalost već me izdala baterija pa slika odatle nemam. A i bio je kompletan mittlerer ring u Minhenu raskopan tako da je bila nenormalna gužva, šteta što nisam mogao da slikam da vidite kako švabe rekonstruišu i kako se vozi privremenom saobraćajnicom sa 4 kolovozne trake :D

Jedna iz Minhena:

Image

Uploaded with ImageShack.us

Šoferska je tuga pregolema...

Image

Malo Austrije:

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

I to bi bilo to za ovaj put, još samo da dodam da sam poslušao navigaciju i isključio se u Sloveniji sa autoputa kod Ivančne Gorice, pa sam guslao podugo lokalnim putevima preko Črnomelja dok se nisam konačno dokopao Bosiljeva i uključio na autoput prema Splitu a za sve sam uštedio 3 eura :evil:
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Ikaca201 » Pon Maj 28, 2012 10:30 am

Da li se ti to baviš uvozom polovnjaka ?
Kako ti se pokazao Passat,koliko je prešao? Dobro izgleda (spolja).
Ikaca201
 

Postod PEX » Pon Maj 28, 2012 12:00 pm

Svaka cast druze, odlicna reportaza i Passat ti je ekstra :)
Ako nije tajna koliko je placen Golf, mozes i na PP da mi posaljes, jer me zanima, sledeci auto samo iz Nemacke uvozimo, i to licno mi, em izadje jeftinije, em znas sta si uzeo.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod profa_chb » Pon Maj 28, 2012 1:29 pm

super reportaža :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 2:47 pm

@ Ikaca 201, nije mi to posao, pomalo se time bakćem, idem gore sa jednim dobrim drugom koji se time stalo bavi. Passat je 2007. prešao oko 265000 od toga oko 120000 u zadnje 2.5 godine kod mene. Pokazao se odlično, osim redovnih servisa zamjenjena je samo potopna pumpa u rezervoaru i jedan kraj spone. Vjeruj mi iznutra još bolje izgleda, uslikaću kad ga operem pa da vidiš.

@profa_chb, Hvala profo
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod djole » Pon Maj 28, 2012 3:10 pm

Super reportaza, steta samo sto je crkla baterija kad je postalo najzanimljivije :) . Ne vidim koju imas navigaciju, lici mi na nesto na iGo platformi ( vidim da nije Garmin ), ja imam Garmin i on ima Mapsource program koji instaliras na PC i u kom se nalaze karte koje takodje instaliras i odatle prebacujes karte na GPS, imas mogucnost da odaberes samo odredjene drzave da ne bi prebacivao celu Evropu od 2gb, ako ti treba lupam sad Srbija, Madjarska i Ceska. No, jedna od opcija je da se napravi ruta u tom Mapsource-u i kao takvu je prebacis u uredjaj i posle iz menija samo biras koju ces rutu. To je nezgodno ako ne znas gde ce te put baciti, ali ukoliko imas bar orijentaciono isplanirano kako i gde nije losa stvar pre svega sto mozes da gadjas neki motel, pumpu, garazu bez cackanja POI-a na GPS-u jer sve imas na kompu. Ne znam kako to funkcionise na drugim platformama, na telefonu sam instalirao iGo, ali sam nasao samo Srbiju u jednom fajlu ( tako sam ga download-ovao ) i nisam trazio preterano
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 3:42 pm

Djole ovo je Becker Z2xx ne znam tačno oznaku, ima mape čitave Evrope i vrlo lako se apdejtuju preko kompjutera. Mada nisam baš zadovoljan uređajem, već se iskrivio od sunca, crkao mu punjač, ne može više da se puni preko kredla, sav je počeo da krcka i škripi, dao sam za njega 29000 dinara (tada oko 280 eura) i mislim da sam se solidno za*bo, imao sam prije Blaupunkt on je instucija za ovoga a dosta je jeftiniji.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod djole » Pon Maj 28, 2012 4:04 pm

Cudi me, Becker bi trebalo da bude neka visa klasa uporedo sa Garminom i Tom Tom-om, mada ni Blaupunkt nije za podcenjivanje :D . Sta se desilo sa Blaupunktom ( neka Lucca bese ? ), secam se da je pravio neke probleme... Ako jos daje znake zivota, proguglaj malo po netu ako imas vremena i trazi unlock pa naziv uredjaja ili windows CE Blaupunkt... Dobijes PNA racunar koji radi pod Windows-om u koji mozes da instaliras dosta stvari :D . Meni je zao sto je moj Garmin pod Linuksom, inace bi poleteo do sad :D. Pogledaj ovo npr http://www.youtube.com/watch?v=6FSoFsNzsUU
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Bileća - Munchen - Sttutgart - Hagen - Osnabruck Mart 20

Postod Ikaca201 » Pon Maj 28, 2012 5:46 pm

Kassbohrer je napisao:Okolina Minhena i jedan zanimljiv utovar u kombiju, a kao što vidite nafta im nije mnogo skuplja nego kod nas:

Image

Uploaded with ImageShack.us


Zanimljivo je to da u Srbiji ne postoji nijedna transportna firma koja se bavi prevozom radioaktivnih materija.Evo,prvi put vidim vozilo koje prevozi ovu materiju.Ne znam koliko ima tih firmi u Nemačkoj,koje imaju posebnu dozvolu za rukovanjem i prevoženjem ove opasne robe.
Ikaca201
 

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 5:52 pm

Lucca 3.3, prodao sam ga živ je i ispravan i dan danas, jeste ružan ali radi za 10 :D
A za Becker neznam, ja sam ga zato i kupio što je ''viša klasa'' ali možda je ovaj model (Z 201) konkretno problematičan, ček mu i ekran ponekad ne reaguje na prvi dodir pa moram po nekoliko puta da pritiskam da prihvati komandu, a i crkao mi je njegov originalni punjač sa TMC antenom pa sad koristim neki bezvezni, koji ponekad prekida napajanje, sve u svemu baksuzan uređaj...

@ Ikaca, ovo je radioaktivni materijal klase 7, najvjerovatnije bolnički, što znači mala radioaktivnost tako da nema nekih mnogo strogih uslova transporta.
Poslednji put menjao Kassbohrer dana Pon Maj 28, 2012 5:59 pm, izmenjena samo jedanput
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Ivan » Pon Maj 28, 2012 5:57 pm

Lepa reportaza i lepe slike.

Svaka cast :)
Korisnikov avatar
Ivan
Član
 
Postovi: 1622
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 8:21 pm

Postod Kassbohrer » Pon Maj 28, 2012 6:00 pm

Hvala Ivane
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Ikaca201 » Pon Maj 28, 2012 6:13 pm

Kassbohrer,kako se pokazao onaj Atego kamion od tvog druga,što ste isto kupovali u Nemačkoj ? Da li beše radi sa njim u auto-školi ?
Setih se tvoje predhodne reportaže,svašta si sreo i doživeo usput,dok ga niste nabavili. :D
Ikaca201
 

Sledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost