Logo

Engleska 2012

Reportaže članova sa putovanja.

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Sre Okt 10, 2012 7:33 pm

Hvala :wink:

Skoro svaki dan smo se vozili Central-om, gde rade moji omiljeni vozovi. U pitanju su "1992 Stock", proizvedeni od strane BREL-a (današnji Bombardier). Prošle godine su ih malo doterali, promenili tapacirung na sedištima (nekad je bio crven), i nešto oko prednje maske. Imaju ATO (Automatic Train Operation), tako da vozovi rade sve sami, vozač samo otvara i zatvara vrata.
Image
Image
Image
Image

Trasa linije
Image

Zanimljivo ime za stanicu
Image

Ovakvi vozovi rade i na liniji Waterllo&City, koja ima samo dve stanice, Bank i Waterloo :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Sponzor

 

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Sre Okt 10, 2012 11:20 pm

Nešto noviji su "1996 Stock", proizvedeni od strane Metro-Cammell-a, rade na liniji Jubilee.
Image

Par zanimljivosti sa stanice Waterloo
Image
Image
Image
Image

Veoma slični, "1995 Stock" rade na liniji Northern.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Sre Okt 10, 2012 11:28 pm

Na liniji Victoria rade najmlađi vozovi (niskog profila), "2009 Stock", proizvedeni od strane Bombardier-a. Takođe imaju ATO, a na nekoliko mesta imaju predviđena mesta za invalide sa po dva sklopiva sedišta.
Image
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Sre Okt 10, 2012 11:46 pm

Što se tiče vozova većeg profila, tu su "C Stock", "D Stock" i "S8 Stock".

"C Stock" su proizvedeni od strane Metro-Cammell-a, ima dve serije, iz 1969 i iz 1977. Remontovani su sredinom 90ih. Rade na linijama Circle, District (samo jedan deo trase) i Hammersmith&City.

Image

"C Stock" bi trebalo dabude zamenjen od strane "S7 Stock" u toku naredne godine. Isto izgledaju kao S8, razlika je u broju vagona. Nemam slike, niti sam ih video uživo. Znam samo da će između vagona biti "harmonika", i da neće biti nikakvih pregradnih zidova. Imaju ATO, ali će se vozovima upravljatu ručno, sve do 2018. Enterijer bi trebalo da izgelda ovako
Image

"S8 Stock" su proizvedeni od strane Bombardier-a i trenutno rade na liniji Metropolitan od ove godine.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Čet Okt 11, 2012 9:22 am

"D Stcok" su proizvedeni od strane Metro-Cammell-a, 1980. godine. Dosta se razlikuju od ostalih vozova, jer imaju duže vagone, manje rastojanje između dva vagona, i sva vrata su im jednokrilna. Rade na glavnim krakovima linije District. Remontovani su pre oko 7 godina. Parkiraju se u depou na Acton-u.

Image
Image
Image

Image
Image

Na remontu su ubacili prostor za invalide i sklopiva sedišta
Image
Image
Image

Zanimljiv detalj sa jedne od starijih stanica, Kensington. Pre nego što su postojali LED displeji, vozove su najavljivali putem ovakvih tabli (koje rade i dan danas)
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Čet Okt 11, 2012 9:01 pm

Još par motiva iz metroa, čuveni znak :arrow:
Image

Na svim pokretnim stepenicama postoji pravilo, sa desne strane se stoji, levom stranom se hoda
Image

Da se lakše diše
Image

Koliko sam razumeo, kod njih su "ulični muzičari" u metrou legalni, imaju posebno obeležene prostore u hodnicima na stanicama, gde je dozvoljeno da sede/stoje i sviraju. Vozovi imaju automatsku glasovnu najavu stanica, ali vozači mogu i sami da se igraju sa razglasom. Čuo sam da na Central-u u večernjim satima, kad prođu centar grada i krenu ka periferiji, vozači krenu da imitiraju pilote. Pričaju tako sve i svašta, prenose vremensku prognozu, zezaju se jer im je uz ATO dosadno.

I par detalja "sa ulice", na jednoj od stanica sam video reklamu koja upućuje putnike da se ne istresaju na radnicima javnog prevoza ako nešto nije u redu
Image

Na velikom broju stanica postoje ovi autmoati za karte, pošto na mnogim linijama vozači ne prodaju karte. Karta na automatu je 2.30, a kada se plaća Oyster-om je svega 1.35!
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Pet Okt 12, 2012 9:40 am

To bi bilo to što se tiče jeavnog gradskog prevoza. Što se tiče međugradskog prevoza, uslikao sam par komada u blizini jedne od glavnih autobuskih stanica, Victoria.

Ponovo sam naleteo na Oxford Tube i njihove Van Hool-ove
Image
Image
Image
Image

A ispred Royal Albert Hall-a je bilo parkirano nekoliko ovakvih, mislim da je neka "slobodna vožnja". Slikano za sve ljubitelje "Grifona", Scania Irizar PB, najnovije generacije :)
Image

To bi bilo to. Engleska je lepa zemlja, ali ipak ostajem pri onome "svuda pođi, kući dođi" :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod Krle » Pet Okt 12, 2012 10:05 am

Hvala za "grifon" :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Re: Engleska 2012

Postod arandjelovic » Pet Okt 12, 2012 8:12 pm

Pa bre Profo ovoliko Irizara okolo a ti samo jednu sliku stavljas, ccccccc, stvarno nije fer, jel moguce da si samo ovog jednog slikao?? :D :D
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Pet Okt 12, 2012 11:39 pm

E pa Irazara ima i kod nas, tamo sam jurio ove "egzotčnije" gradske Skanije 8)

Inače, nisu "turska" vrata trend samo kod naših proizvođača. U Londonu svi noviji autobusi (osim NBfL-a) imaju ista vrata, prva koja se otvaraju na unutra i druga klizna :o
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Engleska 2012

Postod Ivan » Uto Okt 16, 2012 7:37 pm

Uhh, hvala ti za ulov ovog PB-a, jedan od mojh omiljenih autobusa što se tiće dizajna ! 8) :)

London je uvek bio poznat kao uredan i lep grad, ali su ga sad pogotovo dobro sredili zbog ovih olimpjada; birao si tačno doba kad posetiti ovaj velegrad ! :D
Korisnikov avatar
Ivan
Član
 
Postovi: 1622
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 8:21 pm

Re: Engleska 2012

Postod Ivan » Uto Okt 16, 2012 7:41 pm

profa_chb je napisao:U Londonu svi noviji autobusi (osim NBfL-a) imaju ista vrata, prva koja se otvaraju na unutra i druga klizna :o


Tako je i u Bazelu kod novih MB O 530 G CNG-a (Citaro)-sa: Prva vrata kod vozaća se otvaraju prama unutra, a sva druga su klizna. :wink: :)
Korisnikov avatar
Ivan
Član
 
Postovi: 1622
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 8:21 pm

Re: Engleska 2012

Postod profa_chb » Uto Okt 16, 2012 11:11 pm

To je česta konfiguracija, no ovde u Londonu svi autobusi imaju ista vrata, tojest vrata istog proivođača :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Prethodni

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju