Logo

Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Reportaže članova sa putovanja.

Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pon Okt 14, 2013 5:48 pm

Pa evo red je i da krenem sa fotografijama i sa pričom o mom dugo očekivanom i planiranom odmoru, međutim ispostaviće se dešavalo se više neplaniranih stvari, ali dobro valjda je i to sastavni deo života. :D Dakle, kao što naslov kaže moja destinacija bila je jedna od najlepših naših planina i turističkih destinacija, Zlatibor. Planina koju veoma dobro poznajem, da ne kažem sad u svaki šumski putić, ali neka bude samo veoma dobro :D Krenuo sam sa ciljem da se odmorim od svega, i od škole i od autobusa, uopšte da ostavim sve obaveze iza sebe i da nakon dva meseca rada ostavim nekoliko dana samo za sebe. Međutim, ipak tokom mog boravka na Zlatiboru bila je godišnjica portala "Balkan Transport" tako da sam preko telefona morao da se pobrinem da sve prođe u najboljem redu i oko toga.
Da neće sve ići kako treba odmah mi je bilo ukazano na Basu, iako sam uzeo karte za Ekspres polazak Beograd(Požega-Užice)Zlatibor, naravno skuplje platio, spletom okolnosti bivam strpan u autobus za Prijapolje, jer tako piše na karti :? Išla su 2 busa, za Prijepolje Mečka, i za Zlatibor kratka Bova, nova u voznom parku, Mečka puna, Bova sa 15 putnika. Bez obzira što je grupa nas (15-20 ljudi) platila više za expres greškom službenika na šalteru ili prevoznika Gaga Turs, bili smo primorani da uđemo u autobus za Prijepolje, jer je na karti bio naznačen broj autobusa (kola), ali tu muke tek počinju. Umesto u 11 i 30, na Zlatibor sam stigao u 13:15, a pre nas je stigla i Lasta u 07:55 i autobus ATP Čačak u 08:25 :roll: Razlozi, uh ima ih više, prvo u Žarkovu 30 minuta izgubljenih na ulasku putnika, 4 prazna mesta, vozač je pustio 12 ljudi u autobus, od toga tih 8 karti je pisao skoro 25 minuta, a onda kako bi nadoknadio to vreme kreće divljanje, sa pravom to kažem, Ibarskom magistralom, poznatijom još kao "Magistrala smrti". Što reče moja "saputnica", odnosno žena sa kojom sam sedeo u busu, ovaj izgleda ne razlikuje linije, da upravo tako, dupla, isprekidana, puna, nije važno, obilazili smo, ali, opet ima ali! To sve je zapazio jedan vozač i negde pred Ljigom, patrola saobraćajne policije, zaustavlja naš autobus. U prijavi vozača drugog vozila je stajalo divljačka i brza vožnja, ali zapravo činjenica je da ga je autobus 4 puta obilazio, jer je čovek prvo davio, a posle obilazio nas, obostrano su krivi, ali na naše prethodne prekršaje što je mnogo mnogo je! Tu smo čekali oko 20 minuta, vadili su taho listić imali su šta i da vide, raspravljali se, ali završilo se verovatno na "crvenoj" u dozvoli, pošto su nas policajci ispratili sa pozdravom i mahanjem :mrgreen:
Do Ljiga nam je trebalo skoro 2 sata, šta dalje reći? :D Posle se unormalio vozač, ali ni tu nije kraj, krenuo je čovek po pumpama da skuplja putnike, tako da je do Užica bilo jedno 15 ljudi koji su stajali/sedeli na nepredviđenim mestima, svesno kršeći zakon! Napominjem, kola 2, odnosno kratka Bova je bila poluprazna!
Da prekratim malo ovu sumornu priču sa slikama :D
Setra S317 GT-HD, preduzeća "Feniks GiZ" Jazovnik
Image

Image

Čačanin nas je stigao već u Požegi :roll:
Image

AS Požega, kao i IK-103 Kavim Autoprevoza iz Čačka
Image

Naš autobus, odnosno Mercedes Travego, je na sreću bio veoma prijatan i udoban, raspored sedišta je bio dobar, tako da i mi "krakati" imamo mogućnost za dobro putovanje, klima je lepo hladila, tako da na sreću sa te strane nismo imali problema! Glavni problem je bio naš nesretni vozač! Ali, šta je tu je, nisam dopustio da mi to pokvari odmor, tj. bar sam se trudio :D Evo još par slika sa puta...
AS Užice, Gaga Turs-ovi autobus, Setra S228DT i S315 GT-HD...
Image
Image
Image

Međutim, tu nije kraj mukama već u prvom danu, pošto sam imao malo više torbi nego što imam ruku, bio sam primoran da uzmem taxi, koji je tričavih 400 dinara :o :twisted: , ni manje ni više za vožnju od 750m :D... Ali, sila Boga ne moli, tako da su me očerupali po stupanju na Zlatiborsko tlo, ali na vreme opomenut već se pripremam za slično čerupanje na svakom koraku. Nije to daleko od istine, sadržaja je malo, uglavnom se sve to ponavlja, ali zato cene su neponovljive, od hrane, preko suvenira, pića, pa i ostalih sadržaja, sve je bar za moje poznvanje izuzetno skupo. Ali, nisu svi kao ja, ima tu dosta stranaca, pre svega ljudi iz Crne Gore, svaki treći automobil na Zlatiboru je upravo odatle, primećuje se veliki broj Rusa, Bosanaca i ostalih naroda iz bivših jugoslovenskih republika. Ono zbog čega sam došao je zdrav i čist vazduh, šetnja i dobra izvorska voda, sa česme Kralja Aleksandra. Međutim, očigledno da ta Subota nije bila moj dan, već prvog dana u šetnji sam doživeo ne tako bezazlenu povredu desne noge, nepripremljen, što fizički, što psihički na teren i novo okruženje, krenuo sam šumskim putem na "Spomenik", odnosno odmorište za turiste koje ima istorijski značaj. Prvog dana, sve to sam prošao, dobio sam zavoj do pola potkolenice, ali i naredbu na mirujem par dana, kako ta povreda nebi bila još teža. Međutim, nisam ja prevalio 350km da bih sedeo. Nakon prospavane noći i jutra koje sam preležao, uzimam ja patike i vraćam se na "mesto zločina", opet krećem put Spomenika, noga je malo činila svoje, pa to i nije bilo nešto preterano brzo, ali eto uspeo sam prvi put da "osvojim" to brdo :D Inače, nadmorska visina "Spomenika" je oko 680m, ukoliko se dobro sećam predavanja od pre par godina :D

Evo i prvih fotografija sa "Spomenika", inače deo o Zlatiboru, tj. informacija sam preskočio, jer suludo je pisati pored Googla, a i mnogo teksa zamara. Tako da ću se truditi da što manje pričam, a više da prikažem slike. Ali, ko ne zna šta je "Spomenik" ....
Image

http://imageshack.us/a/img199/6382/qtvv.jpg

Njegova lokacije je tačno iznad sadašnje turističke lokacije, Zlatibora. Odatle se pruža odličan pogled ka Zlatiboru, ujedno i ka okolnim mestima, naravno kada je dovoljno vedro, takođe pruža se odličan pogled i na vrh "Čigota", koji nažalost nisam ove godine "osvojio", što zbog noge, što zbog terena, ali najviše zbog toga što sam nisam smeo da se zaputim u tu divljinu, pre svega zbog zmija kojih kako kažu ima dosta, Čigota ima nešto manje od 2400m nadmorske visine, i po tome je drugi vrh na Zlatiboru.

Pogled na Čigotu
Image

Sela ispod "Spomenika" i "Čigote", tu je i Krčma, kažu sa odličnim domaćim specijalitetima!
Image

Desno od spomenika, pored ovih kuća vidi se staza, to je "pešačka" ruta za Čigotu, oko ovog brda i onda se izlazi na prvu čistinu. Pošto nemam slike, da ne tupim dalje u prazno.
Image

Čigota ponovo, retke su prilike kada može jasno da se vidi vrh Čigote!
Image

E sad 1 od 3 stvari koje su me izuzetno nervirale, tokom boravka na Zlatiboru, prvo je ovo, u prirodi i pored velikog broja kanti za otpatke nađu se pametni pa bacaju po zemlji, vidi se da se JKP Zlatibor, trudi da to izgleda čisto, ali naprosto ne mogu i ovde da utiču :roll:
Image

Panorama, kojih od svih slika ima najviše :D
Image

Drugar moj :D
Image
Image

Još jedna panorama....
Image



Ranije sam otišao u krevet da se odmorim i krenem u nova osvajanja brda i brdašaca na Zlatiboru, nastavak malo kasnije :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Sponzor

 

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pon Okt 14, 2013 6:01 pm

Dakle, osvanuo je ponedeljak...
Jutro sam iskoristio za obilazak "Spomenika", krenuo sam oko 8h nakon doručka, noga je bila bolje, samim tim i vreme za koje sam se popeo gore bilo je mnogo kraće. Uživao sam u pogledu i vetru koji je tamo uvek duva, naime na tom brdu se ukrštaju ruže vetrova, kontinentalna i primorska, takođe uvek je hladnije za 3-5 stepeni što zbog vetra što zbog nadmorske visine... Magla se naravno nije podigla do kraja...
Image

Image

Panoramski pogled na naselje "Zlatibor" sa Spomenika...
Image

Sa pola brda :D
Image

Nakon toga otišao sam do česme, da sipam vodu. Potom sam otišao na kafu i da malo odmorim, a kasnije po užinu i onda nazad do "Spomenika", ovog puta šumskim putem, tamo gde zaglavih prvog dana, razlog je jako sunce, i staza koja ide kroz sredinu šume i nema nimalo hladovine. Uspeh se i nađoh klupu :D A onda sam bacio još neku fotku!
http://imageshack.us/a/img32/5605/sg2y.jpg

Okolna brda...
Image
Image

Image

A onda se odjednom pojavio jedan egzibicionista, uz brdo sa kolima. Došli su iz Guče, inače su ljudi iz Republike Srpske, njihova lađa kraj "Spomenika"
Image

Okolne farme...
http://imageshack.us/a/img198/4871/0lbc.jpg
Image

Pogled sa vrha, ovog puta je vedro :)
Image

Panoramski :D
Image
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pon Okt 14, 2013 6:15 pm

Utorak sam preležao, izašao sam tek popodne nakon utakmice sam produžio na "Spomenik", tamo sam opet dočekao zalazak sunca :)
Image

Image

Image

Image

Tornik
Image

Image

Image

Za kraj dana, razume se, panorama!
Image
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod dusanman » Pet Okt 18, 2013 7:59 pm

Bravo Beraja,odlicne slike/reportaza,nadam se da si bar malo uspeo da se odmoris pored svih tih silnih problema,Zlatibor uvek bio lep,samo da stanu vise sa urbanizacijom,da ga ne pretvore potpuno u grad+zimi je uvek lepši :)
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod profa_chb » Pet Okt 18, 2013 8:42 pm

Svaka čast za slike i reportažu! :) Sledeći put idi kolima, to je tek živopisno :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pet Okt 18, 2013 10:20 pm

Važi, iznajmiću taksi sledeći put :mrgreen:
Večeras se nadam da ću skupiti vreme i dovršiti reportažu :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pet Okt 18, 2013 11:08 pm

Sreda mi je malo bolje počela, nisam imao neke bolove, noga je skoro pa prošla, krenuo sam dužom trasom, od stanice preko bazena Olimp i sve u krug opet do "Spomenika" da ne dužim...
Vila Jana u izgradnji, naselje Obudojevica
Image

"Spust" ka centru Zlatibora
Image

Jedna od česmi, ova je u neposrednoj blizini hotela "Mona"
Image

Šuma, a iz šumice izleće ni manje ni više nego Mercedes sa garažnim broje #32, onaj sa kojim sam došao :D
Image
Image

Hotel "Sunčev breg", u sklopu hotela je i košarkaški kamp "Kasta"
Image

Opet Gaga Turs-ov Mercedes Travego, ovog puta ide ka Prijepolju...
Image

Pogled ka magistrali i hotelu "Zelenkada", koji je trenutno van upotrebe...
Image

Za njim ide i Temsa Safari, takođe firme "Gaga Turs" Zlatibor, ona je bila na liniji Zlatibor - Čajetina - Užice
Image

Image

Opet Volvo hotela "Palisad"
Image

Na Zlatiboru se non-stop nešto gradi...
Image

Hotel "Olimp", u sklopu hotela su i 2 otvorena bazena, i spa centar.
Image

Pogled ka stadionu, centralnom :D
http://imageshack.us/a/img197/7012/r6eq.jpg

Image

Kompleks apartmana "Tomba", na kraju kompleksa nalazi se i sportska dvorana.
Image

Cene na "Olimpu"
Image

Staion, turistička organizacija Zlatibora, i crkva u pozadini
Image

Hotel "Olimp" sa druge strane!
Image

U samom krugu hotela pronađen je izvor, valjda pretprošle godine, to sada izgleda ovako, malo neprilagođeno, ali uglavnom tu dolaze turisti sa kolima i sipaju u kanistere, voda je za :10
Image

Hotel "Zelenkada" i pumpa na magistrali.
Image

Opet "Tomba"
Image

Image

Kraljevi konaci, po meni najlepši deo Zlatibora...
Image

Image



Tu je i slika mosta, koji vodi ka centru Zlatibora...
Image

Image

Stadion na Zlatiboru
Image
Image

Opet Hotel "Zelenkada"
Image

Pogled ka kružnom toku i izlazu sa Zlatibora
Image

Za sam kraj, evo slike sa "Spomenika", kao i slike Zlatiborskog jezera
Image
Image
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod Petar 535 » Ned Okt 20, 2013 2:02 pm

Odlicna reportaza, svaka cast... :) Samo mala ispravka, kosarkaski kamp u sklopu Suncanog Brega je Maxima. :) :)
Korisnikov avatar
Petar 535
Član
 
Postovi: 3410
Pridružio se: Sub Jul 30, 2011 10:38 am
Lokacija: Novi Beograd , Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Sub Okt 24, 2015 11:17 pm

Evo par ovogodišnjih...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Meni lično najdraža :D
Image
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod PEX » Pon Okt 26, 2015 6:22 pm

Sve se nema, a svake godine se ide na zlatibor :) :P
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Zlatibor 2013 (10.08-20.08)

Postod becks89 » Pet Okt 30, 2015 10:32 am

Pa mora neki odmor da padne brate, ne može da se radi stalno... :) :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd


Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju