Logo

Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Reportaže članova sa putovanja.

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Sre Nov 27, 2013 1:54 am

Izvinjavam se još jednom što se ovoliko čeka na ostale slike... :oops:
Ajde malo da osvežimo temu, na putu ka hali 2 čekao nas je, bar za mene neočekivan prizor:
Ayats Eclipse
Image
Do sad je bilo slika premijere u Lastinoj floti, ali mislim da enterijer niko nije stavljao... Stoga:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Lastin primerak je jedan od prvih koji je izašao iz fabrike, možda čak i baš prvi... Za njim je izašla i posebna VIP verzija sa 50 sedišta, španskog prevoznika LaLinea.
Pričali smo malo i sa njihovim direktorom prodaje. Super je čovek, pričao je o saradnji sa direktorom Sovrovićem, kaže da su jako zadovoljni pozicijom koju imaju kod nas. Pričao je i da smo vrlo slični kao Katalonci, kako voli da gleda košarku kad igraju Partizan i Barselona, pošto je on iz Barselone... i tako, sve u svemu zanimljiv čovek! :D
Ako sam ja dobro shvatio, trebalo bi da očekujemo 3 Eclipsa u Srbiji za sad, uz mogućnost još jedne malo veće nabavke, do 9 komada...
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Sponzor

 

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Sre Nov 27, 2013 1:56 am

Primerak španske kompanije LaLinea
Image
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Sre Nov 27, 2013 2:18 am

U hali 2 su nas čekali štandovi grupacije NeoMan, i karoseriste Hess-a
Prvo MAN
Lion's Regio
Image
Image
Image
Blago redizajnirani Lion's Coach
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Okačiću nekom drugom prilikom u odgovarajuću temu i slike sa puta iz Lastinog primerka istog busa. Nivo opreme koji je Lasta naručila zaista ne odskače puno od sajamskog modela... :)
Lion's City (Future Urban Mobility Concept)
Image
Image
Image
Image
Nemački BusPlus! :mrgreen:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A ovako Nemci ugovaraju poslove:
Image
Malo te zapiju kojom kriglom piva, a posle toga su nule u ugovoru relativna stvar... :lol:
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Sre Nov 27, 2013 2:59 am

Drugi član NeoMan brenda me je blago razočarao! Očekivao sam da vidim novi Skyliner, i to je jedan od buseva kojima sam se najviše radovao... Ali on ove godine nije bio u planu, a kako se kasnije ispostavilo, nije u planu ni u proizvodnim halama. Nisam mogao da se suzdržim i da ne pitam zašto nisu izložili perjanice flote tandem Starliner/Skyliner, a odgovor je bar za Skyliner bio da je izbačen iz proizvodnje do proleća! :shock: Objasnili su mi, ili su se bar potrudili na nemačko/engleskom, ono što sam već pisao na forumu, da je autobus privremeno isključen iz proizvodnje, ako sam dobro razumeo zbog seljenja pogona... Meni se čini da je imao neku serijsku grešku, jer ja sebi na njihovom mestu nikad ne bih dozvolio da čekam premijeru Setre S531DT da bih nastavio proizvodnju, kad već imam spremnog konkurenta za odlazeći S431 i dovoljno prostora da pokupim kajmak sa tržišta, dok ih Setra opet ne oduva novom generacijom dekera... :mrgreen:
Pa da vidimo šta su uopšte izložili
Neoplan Cityliner VIP class sa 42 sedišta, oko kog je bila strašna gužva, pa sam jedva i ovo slikao:
Image
Image
Image
Image
Image
Ne brinite, nije mu potrošnja 9.8l/100km, fali kec :D
Image
Prvi utisak kad sam ovo pročitao bio mi je da oni ni sami sebi ne veruju u to što su napisali... Ali ipak TUV test ima neki ugled, pa da im verujemo. Rekli su mi da je testiran u svim uslovima saobraćaja i na raznim putevima pod simulacijom punog opterećenja i da je ovo izvučen prosek za novi Euro6 motor.
A enterijer ovog primerka je tek priča za sebe! Ova sedišta često važe za suviše tvrda, ali ovaj je bio tako lepo upakovan da smo mi uživali u njemu!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A kada već nisu izložili novi Skyliner, bar su mu odali poštu puštanjem promo materijala na monitorima u oba izložena busa:
Image
Novi Jetliner
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
I jedna bratska:
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Sre Nov 27, 2013 3:01 am

Toliko za sad od mene... :)
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod profa_chb » Sre Nov 27, 2013 1:24 pm

Svaka čast, odlične su slike! :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Pon Dec 02, 2013 6:34 pm

Hvala Profo! :)
Mogli bismo dalje... :D
U hali 2 ostaje još samo švajcarski Hess, sa krajnje interesantnim proizvodnim programom! Da se ja pitam, ovo bi bio bus za liniju 24:
Image
Image
Image
Image
Komandna tabla šarena, kao da je od Lego kockica pravljena: :D
Image
Image
A onda nešto od Hess-a za sve naše forumaše ljubitelje maketa!
Image
Image
Cone će primetiti da smo imali jako čudan ritam, posle hala 9,8 i 2 stigli smo u halu 4! :lol:
U hali 4 od nama najinteresantnijih bili su Solaris, Irizar, VDL, Beulas i King Long...
Solaris
Image
Za početak nama dobro poznati Urbino 18, ali ovaj put sa Euro6 motorom, mislim da je DAF-ov, ako neko zna tačno nek me ispravi :)
Image
Image
Image
Image
Ako me oči ne varaju, komandna tabla je ista kao u GSP-ovim primercima - VDO
Image
Iako su sedišta u našim busevima sasvim po mojoj meri, moram priznati da mi se ovaj enterijer više svideo. Ovde je drugačije rešenje sedišta posle zgloba, nema 3 bočna, već par koji gleda ka zglobu:
Image
Zanimljivo izgleda i sa crnom linijom između farova:
Image
Image
Malo da skrenemo sa mašina na maskote, Solarisov štand je bio u tapetama sa zaštitnim znakom firme:
Image
Verovatno sam jedina osoba na sajmu koja je to slikala, zato eto premijerno jedne potpuno besmislene fotografije! :D
InterUrbino 12, lično mi je lepša maska koju Lastini busevi imaju od ove nove:
Image
Image
Image
Image
Sedišta su zanimljiva, ali dosta neudobna:
Image
Image
Urbino Electric:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Na forumu već spominjana touch screen tabla, uživo izgleda baš baš moćno, ali ne znam koliko je praktična za eksploataciju:
Image
Image
Image
Čovek iza mog saputnika na ovoj slici verovatno ima srpske krvi, pregledao je celu mašinu ponaški - svaki spoj je čuknuo i ispipao... :lol:
Image
Moje omiljeno mesto za stajanje u busu:
Image
Još malo slika za ljubitelje maketa, ovaj put Solarisove trole:
Image
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod milos265 » Pon Dec 02, 2013 7:09 pm

Ja tek sada videh onog Starlinera na pedale, extra stvarcica, mada ne znam da li bih ja mogao da stanem u njega? :idea: :mrgreen:
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Pon Dec 02, 2013 11:36 pm

Miloše, bitno da staješ u ovaj pravi Starliner, pa da da Bog da ga jednog dana doterate u firmu... :) mada ne potcenjuj ovog na pedale, uopšte nije mali... :D od kako smo se vratili se kajem što nisam pitao da ga provozam, mogao bih da se hvalim da sam vozio Starilner II :lol:
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod milos265 » Uto Dec 03, 2013 9:00 am

Starliner je Starliner, pa makar i na pedale
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Uto Dec 03, 2013 11:10 pm

:lol: Slažem se potpuno, za srce su me ujeli što ga nisu izložili na štandu!
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Pet Dec 13, 2013 3:27 am

Evo malo obećanog osvežavanja teme... :)
Hala 4 još uvek, na redu je Irizar:
i4
Image
Image
Image
i6
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Briga o detaljima...
Image
Novi enterijer na koji su u Irizaru dosta ponosni:
Image
Image
Image
A onda je na red došla perjanica flote! Tu sam već bio zamoljen da prestanem da slikam unutrašnjost Irizarovih autobusa :shock: pa sam ja tu prirodno napravio najviše fotki! :mrgreen:
PB
Image
Image
Kao što svi već znate, Irizar nije više samo karoserista, već sam pravi šasije, pa je na ovom primerku Skanijin logo zamenio novi logo Irizara! Još je samo motor od Skanije, što je naravno opciono...
Image
Magic Eye je opcija, vidi se kako izgleda na prethodnoj slici... :)
Image
Image
Image
Image
Image
Autobus je već više od decenije van svog vremena, i svaka im čast na tome :!: Ali jedino mesto na kom se vidi trag godina je zadnji deo, koji nije menjan i koji bar meni jako odudara od novog dizajna... :?
Image
Radno mesto vozača je takođe malo izmenjeno, ako ne grešim... Vide se i sitne razlike u poređenju sa i6
Image
A onda enterijer :!: Ono što svaki PB čini onim što jeste... A ovaj me je posebno oduševio, i 100% garantujem da je ovo bio najudobniji autobus na sajmu, a sigurno i šire! 46 vrhunskih sedišta sa naslonima za noge, stočići koji se približavaju sve do putnika, monitori u svakom sedištu i još mnogo toga će svako putovanje učiniti posebnim doživljajem! Blago onom u čije ruke ovo ode. Potpuno sam oduševljen! Slike su špijunske, jer su me gledali šta radim, pa se izvinjavam zbog kvaliteta...
Image
Image
Pravi način da se putuje! :D
Image
Image
Image
Moj saputnik koji do tad nije puno znao o busevima, sada jedno sigurno zna - šta je Irizar! :lol:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
A sasvim prirodno je bilo da obilazak Irizarovog štanda završimo pomirenjem i slikanjem sa čovekom koji mi nije dozvolio da slikam... :D
Image
Jedan od direktora prodaje, čije sam ime naravno uspeo da zaboravim... Fino smo porazgovarali, nije hteo da mi kaže cenu izloženog PB-a, ali je rekao da je ispod 500 000€ :D
Po njegovom mišljenju, i6 je bolja mašina i kaže da bi u paketu opreme kakav ima ovaj PB, bio još bolji, što je naravno moguće naručiti jer je Irizar jedna od najfleksibilnijih fabrika za koje ja znam. Naravno, kaže da im je Balkan slabo tržište, što znamo i sami, a i nije prepoznao Kanis kad sam ih spomenuo. To sam namerno uradio, jer je neko ovde spominjao neke prinove u Kanisu, pa da ih ima računao sam da bi ovaj čovek znao za to. Pitao sam ga i za proizvodnju New Century modela, kaže da i6 jeste izbačen kao zamena, ali da narudžbine za Century ni malo ne jenjavaju i da će nastaviti proizvodnju dok bude zainteresovanih, što malo ide na štetu i6... Izloženi primerak PB-a je aktuelni, i trenutni planovi fabrike su da tako ostane u doglednoj budućnosti. To naglašavam jer se sećam da je ovde bilo diskusije o nasledniku ovog modela, pa ću morati da vas razočaram da toga bar u skorijoj budućnosti verovatno neće biti. A i realno, samo ga pogledajte, nema potrebe :!: :D
Nisam mogao a da ga ne pitam da li bi me primili da radim kod njih i koje bih kvalifikacije morao da imam. Prvo i poslednje što me je pitao je da li znam španski, što ja naravno ne znam... Rekao mi je da je to njima jako bitno, jer je politika fabrike da svaki zaposleni mora da silazi u proizvodnju, da komunicira sa svim radnicima na traci i da upozna ceo proces proizvodnje i proizvod koji nudi kupcima! :!: Sve pohvale Irizaru zbog ovoga :!: Rekao mi je da je najbolje da ako želim da radim za njih, krenem od lokalnog distributera... Što bih mogao da razmotrim jednog dana :mrgreen:
i još jedna za kraj, mnogo mi se svideo! :lol:
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Pet Dec 13, 2013 3:58 am

I onda smo stigli do VDL-a, na čijem štandu su skoro sve bile same premijere...
Citea Midi. O ukusima ne treba raspravljati, to je sve što ću reći o ovome :D
Image
Image
Image
A onda jedan od meni najlepših gradskih autobusa, Citea Low Weight (LLE-120)
Image
Zajedno sa većim bratom:
Image
Citea SLFA-180
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Enterijer, malo skromniji od konkurencije. Ali za naše uslove bih ga uzeo bez razmišljanja, da se pitam:
Image
Image
Image
A onda tri Future:
Image
Velika premijera Futura FHD 2-139
Image
Image
Image
Image
Ovde mi se posebno svidelo :D
Image
Image
Enterijer u jednoj od najbogatijih varijanti... Udobno, ali može bolje...
Image
Image
Image
Image
I najmlađi član Futura familije, model FMD 2
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod Nemke92 » Pet Dec 13, 2013 4:19 am

I onda katastrofa! Neposredno pred ulazak u halu 5 na svetsku premijeru Top Class 500, sveže napunjene i potpuno nove Duracell baterije crkavaju i ostavljaju nas bez foto-aparata, jer sam ja amaterski zaboravio rezervne baterije, nadajući se da se to neće desiti... :evil:
Odavde pa nadalje, većina slika je sa mobilnih telefona, uz poneku sa aparata kad ga baš jako lepo zamolimo na saradnju... Pa smo i dosta ređe slikali.
Beulas
Jewel
Image
Image
Image
Glory
Image
Image
Image
I da ne bude da slikam samo autobuse, jedina hostesa na sajmu po domaćim standardima za hostesu :D
Image
Jedna skromna od King Long-a, ali eto, nek se zna da su bili tamo...
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Busworld 2013, Kortrajk, Belgija

Postod profa_chb » Pet Dec 13, 2013 3:20 pm

Svaka čast za slike!

Zglobna Cite mi se baš dopada, ali Irizar PB je VRH! :D
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju