Logo

IAA 2014, Hanover, Nemačka

Reportaže članova sa putovanja.

IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod cone » Čet Sep 18, 2014 8:06 pm

Dragi Forumaši,

Zahvaljujući kompanijama Sejari d.o.o. (uvoznik MAN i Isuzu) i SDT Group (uvoznik Solarisa), putujem sledeće nedelje u Hanover na 65. Međunarodni sajam komercijalnih vozila IAA 2014! :D

Sajam ove godine traje od 25. septembra do 2. oktobra, a ja ću tamo provesti dva dana, 24. i 25. septembra. Press Day je 24. septembra, tako da se nadam da ću imati povoljne prilike za fotografisanje, s obzirom da taj dan sajam još neće biti otvoren za posetioce! 8)

Reportažu možete očekivati veoma brzo, a neke od utisaka ćete moći da vidite ovde uživo dok još budem na sajmu! To je bar plan!

Ako imate neku posebnu želju šta biste voleli da uslikam tamo, napišite to ovde, a ja ću se potruditi da to ispunim! :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

IAA 2014, Hanover, Nemačka

Sponzor

 

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod gospodin dzo » Pet Sep 19, 2014 11:06 pm

Nemice :mrgreen:
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 7:16 pm

Plan se ostvaruje! Dok je Cone na putovanju, šalje mi slike sa sajma i ja vam ekskluzivno predstavljam novine sa najvećeg sajma komercijalnih vozila u Evropi! :)

MAN
Počećemo od bavarskog proizvođača sa dugom istorijom koja se nastavlja jer je ovogodišnju titulu za najbolji autobus godine poneo MAN sa modelom Lion's City GL CNG!
Image

U hali su i drugi modeli iz iste porodice, hibridni, gasni ili na dizel.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 7:22 pm

Solaris
Poljski, već ozbiljan, igrač na evropskom tržištu ove godine na sajam dovozi četvrtu generaciju širom poznatog modela Urbino. Na sajmu su predstavljeni modeli Urbino 12 i Urbino 18.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tu je i poklon za našeg vrednog reportera :)
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 7:25 pm

Van Hool

Ovaj belgijski proizvođač je prošle godine otvorio i pogon u Makedoniji iz kog izlaze autobusi namenjeni američkom tržištu. Ovaj put je iz Makedonije došao autobus Van Hool EX a predstavio ga je lično i vlasnik, Filip Van Hool.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 7:29 pm

Volksbus

Volkswagenova ćerka firma zadužena za autobuse na ovaj sajam dovozi autobus Marcopolo Viale.
Image

Volvo
Švedski proizvođač iz Geteborga predstavlja model 7900 Electric koji ima razvijen sistem punjenja baterija uz pomoć pantografa.
Image
Image

Scania
Drugi švedski proizvođač, iz Štokholma, na sajmu predstavlja porodicu modela Citywide.
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 7:31 pm

I za kraj ostaje jedan raritet iz muzeja koji je bio parkiran na otvorenom. Ljubitelji Neoplana će se oduševiti :)
Image
Image

To bi bilo to za danas, sutra očekujte još novih slika užvo sa sajma a uskoro će uslediti i prava reportaža :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod milos265 » Sre Sep 24, 2014 9:03 pm

Kakav sajam, kakvi hibridi, bolidi, standardi, norme i slična s..nja... Ovo je autobus!
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Sre Sep 24, 2014 11:31 pm

Cone vas pozdravlja sve iz Hanovera i opet pita da li neko ima neku želju šta da uslika? Javite brzo :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod sanos_a » Čet Sep 25, 2014 8:12 am

javi nek uslika detalnije novi makedonski van hool :wink: :)
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Čet Sep 25, 2014 8:16 am

Dobro jutro!

Danas se otvara sajam IAA a ja vam ekskluzivno donosim još slika sa Press Day! Ukoliko nešto želite da vam se uslika, brzo recite! :)

Anadolu Isuzu

Sa one strane Bosfora, nama već poznata fabrika na ovom sajmu predstavlja 12-metarski model Citiport.
Image
Image
Image
Image

Solaris

Na otvorenom, poljski proizvođač predstavlja zglobni električni autobus Urbino 18 electric sa induktivnim punjenjem. Ovaj primerak je namenjen za Braunschweig.
Image

Iveco Bus

Italijanski koncern na ovaj sajam dovozi model Crossway LE City koji je napravljen po nemačkom VDV standardu.
Image

TAM Durabus

Slovenački proizvođač na ovom sajmu predstavlja redizajnirane modele Vive TH i VivAir!
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Čet Sep 25, 2014 8:22 am

Daimler

Svakako jedan od svetski poznatih koncerna pod čijim je okriljem EvoBus i ove godine može da nas iznenadi! Setra je, između ostalog, predstavila TopClass serije 500, model S416LE business a sa Mercedesovog dela štanda nam Cone šalje sliku Mercedes-Benz Travega. :)
Image
Image
Image
Image

VDL

Na otvorenom sajamskom prostoru je bila parkirana VDL Citea Electric. Na slici možete videti kako se puni!
Image

Bozankaya

Debitant iz Turske na ovom sajmu je predstavio električne autobuse.
Image

Ebusco

Dok iz Kine stiže već poznati Ebusco sa električnim autobusom.
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod Sloba » Čet Sep 25, 2014 8:27 am

Za kraj ovog "uključenja" ostavljam autobuse koji prevoze posetioce sajma između hala.
Image
Image
Image

Hibridni đubretar, Volvo FE Hybrid
Image
Image

Stari kamion na Dekrinom štandu
Image

I na samom kraju, Nissan :)
Image


Opet vas pozivam da kažete ukoliko nešto želite da Cone uslika! :)

@Goran sk
Mislim da je Cone ispucao jedan rafal detaljnih slika na VanHool EX! :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod nscode » Čet Sep 25, 2014 9:23 am

Lepo lepo :)

Ali kako su mi samo ružni ovi "futuristički" modeli, koji izgledaju isto kao futuristički modeli kraja pedesetih. :mrgreen:
nscode
Član
 
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Jun 26, 2014 10:30 am
Lokacija: Novi Sad

Re: IAA 2014, Hanover, Nemačka

Postod profa_chb » Čet Sep 25, 2014 9:41 am

Svaka čast gazdi za fotke! :)

Od svega viđenog, najviše mi se sviđa MAN, po dizajnu. Ovaj VanHool EX mi deluje kao reinkarnacija Jonckheere-a i Berkhof-a :|
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Reportaže sa putovanja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju