Logo

Kupovina polovnjaka

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Sre Sep 17, 2014 11:18 pm

U odnosu na neke druge marke, to je onda svakako mnogo vise kola za to para.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Sponzor

 

Re: Kupovina polovnjaka

Postod arandjelovic » Sre Sep 17, 2014 11:40 pm

Uh, kako su meni privlacni i mocni ovi noviji modeli Volvoa, cak i prethodne generacije S60/80 dok mi prethodni S40 nije nesto ali aktuelni model je prelep. Ne znam koliko ima razlike u kvalitetu od Audi/VW.
Od Jaguara mi se svidja X-Type. Svidja mi se i to sto nose Fordovu mehaniku i motore a i za relativno malo novca mogu da se pazare.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnjaka

Postod gospodin dzo » Sre Sep 17, 2014 11:47 pm

Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Čet Sep 18, 2014 12:14 am

@branik Po meni u toj klasi trenutno najbolja kupovina. Audi A6 ili W211 može da se uzme za slične pare ali neki osnovniji sa znatno lošijom opremom. Japanci su takođe povoljni u odnosu na kvalitet koji nude ali ih ubija carina od 15% što se automatski odrazi i na PDV. Plus S80 je doživio samo restajling, model je još uvjek aktuelan, što nije ni jedan od njemačkih konkurenata.
@arandjelovic Ovog S80 nisam probao, a prošlu generaciju jesam i to 2.5 turbo benzinca. Kvalitet izrade enterijera je odličan, jedino što je mala mana po meni, je što je auto nekako preudobno, ono mir, tišina, blago ljuljuškanje, jednostavno u svakom momentu imaš osjećaj da je brzina bar za 30 km/h manja od stvarne. Kažu da je i ovaj novi takav u vožnji.
Inače moj prvi pojam dobrog auta se vezuje za Volvo 144, koji je jedan komšija otkupio od firme u kojoj je radio kao vozač. To je osamdesetih bila aždaja u odnosu na ogromnu većinu onoga što se vozilo našim putevima iako je već bio u solidnim godinama.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Čet Sep 18, 2014 2:25 pm

Kad bih bio u situaciji da mogu da podnesem i izdržavam dva automobila, ne bih imao nikakvu dilemu i tako nešto bi bilo i moj izbor, uz još jedan, mali, opšte namene. Ali, kako automobil koristim svakodnevno i prelazim četrdesetak do pedeset kilometara, a prosečno dva puta mesečno idem na nešto duže dure (500 do 700 km tokom vikenda) i dva puta godišnje negde na odmor kada treba upskovati porodicu i, naravno, dečje stvari, onda moj izbor mora da bude zasnovan na kompromisima raznih vrsta (veličina, cena, cena korišćenja i održavanja...) Jedan volvo bio bi sjajan za te duže vikend ture i odmore, ali... Žao mi je što letos nisam slikao fijestu pred polazak na more. kakva je to gimnastika bila. Još kad sam u PP imao kvar, pa morao da prebacim stvari u tastovu korsu, tek sam shvatio kolika je razlika između ta dva automobila, iako na papiru pripadaju istoj klasi. BTW, znate li koliko se prtljažni prostor krije ispod prednjih sedišta? Šta sve tu može da stane!
Zato sebe uskoro vidim u ovakvom vozilu:
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... s_84000km/
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Čet Sep 18, 2014 2:59 pm

Stvarno dobra ponuda, ako je kilometraža tačna. Jesi li razmišljao o Mondeu Mk III. Sada i ovi sa kraja proizvodnje mogu da se uzmu za oko 5000 evra.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Čet Sep 18, 2014 3:06 pm

Jesam i već sam gledao neke. Može da se nađe neki solisdan primerak mondea po ceni fokusa sa veličinom nečije dnevne sobe, ali mi je preglomazan za svakodnevnu upotrebu, odlazak na posao i posebno, parkiranje u užičkim nadrealnim uslovima. Trenutno se jedva borima i da fijestu udenem negde. Svaki ćošak joj je ogreban zbog toga (ponekad ja, češće drugi)
A što se tog fokusa tiče, ako je kilometraža prava i ako nije ozbiljnije udaran, vredi para. Jedino, pošto se kod mene stalnio menjaju okolnosti, kupovina mora da sačeka rešenje problema zvanog zamena stana.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Čet Sep 18, 2014 4:02 pm

Au u Užicu su stvarno nadrealni uslovi za parkiranje. Išao sam nekoliko puta u Užice kolima, popodne je još i OK ali prijepodne najblaže rečeno haos...
Mondeo Mk III jeste veliki (pogotovo karavan), ali je i jako pregledan i upravljiv. Ja mislim da su ti modeli sa kraja proizvodnje dobra kupovina na duže staze, jer su otklonjene sve dječije bolesti sa prvih serija, a i proizvođači obično da bi privukli kupce pred izlazak novog modela budu prilično izdašni sa besplatnom dodatnom opremom na odlazećem modelu ;)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod shakal » Ned Sep 21, 2014 10:04 pm

Dobar je focus. Ja imam doduse MK1.5 Juce sam pricao sa serviserima iz Ford Cacak, Autostad, kazu da se najbolje pokazao ovaj 1.6tdci to je u stvari PSA motor koji kod njih nosi oznaku HDI. Mislim da ovaj od 90KS nema plivajuci sto moze biti dobro, ne razmisljas da li ce da te kosta 350e ako propadne...
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Kupovina polovnjaka

Postod gospodin dzo » Uto Sep 23, 2014 6:48 pm

Ovaj moj iz Sabca je los i zato je pala odluka da se kupi Fiesta sa 1.8 tddi motorom..
Idem u petak ili u ponedeljak da je kupim..Evo oglasa...
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... a_18_tddi/
Braniku ce se verovatno najvise dopasti odluka da kupim Forda :)
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod profa_chb » Uto Sep 23, 2014 8:16 pm

Ružan, ali deluje da je u dobrom stanju! :) Isticaće ti boju očiju :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Uto Sep 23, 2014 8:23 pm

Profa mi pojede post jer ga je postavio istovremeno sa mnom.
:D
Pisah o tddi koji su manje osteljivi na naše uslove jer imaju jako malo elektronike (klasične dizne, a ne elektronski upravljane kao na tddi). Cena je tromiji rad i teži start zimi, ali zato rade bez greške.
Obrati pažnju na rubove i donju unutrašnju ivicu vrata.
Ovo je inače ristajling modela iz 1996, što je inače bila mazda 121. Ona je potpuno identična bila.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod gospodin dzo » Uto Sep 23, 2014 10:39 pm

Pa i ti si ruzan pa zivis :mrgreen:
Sala,ma valjda ce biti on ok...Odradjen mu je mali i veliki servis,valjda ne moze da brljavi toliko....Lik koji je vlasnik radi u Grand Motorsu,znaci u njemu su svi original delovi...
Cek,u njega bese ide 0.2l onog ulja na pun rezervoar?
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Sre Sep 24, 2014 12:08 am

Zavisi od veličine rezevoara, na rezervoar od oko 60 litara ide oko 0.3 ulja. Mada nema potrebe za nekim čestim sipanjem, to treba uskladiti sa samim stanjem pumpe i time koliko je ''posna'' nafta koja se sipa. Prečesto sipanje ulja u rezrvoar može da izazove povećan nivo čađi u izduvnim gasovima koja se skuplja na lopaticama turbine i potencijalno izazove vrlo, vrlo skup kvar.
Takođe sipanje ulja ima smisla kod motora koji su predviđeni da rade na D2, ne znam koliko je to korisno za motor sa direktnim ubrizgavanjem kakav ima ova Fiesta, osim što može da zamaskira eventualne probleme sa pumpom i malo joj produži vijek.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod gospodin dzo » Sub Sep 27, 2014 9:53 am

Pogledao fiestu i uzeo je..
Odlicna je,nigde truo,sve fabricki,nigde lupan...Tip-top auto...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju