Logo

Automobili - generalna diskusija

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Ned Jul 08, 2018 10:13 pm

Vozili smo:
Opel Zafira 1.9tdci 2017god
Presla 34000km,full oprema
Dubrovnik-Zagreb 596km 4-4.5l/100km

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Sponzor

 

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Čet Nov 01, 2018 7:05 pm

Zanimljiv prizor videh danas na jednim parkingu u Užicu. Stavio je čovek na punta zimske gume 145/80-13. Ne zna se da li je auto niži ili smešniji sa tim gumicama, kao da je na sva četiri ćopavca. Podsetilo me je to na prve serije juga iz ranih osamdesetih koji je nosio 135-13. Kasnije su odustali i prešli na 145, mada su mu naj olje stajale 155/70-13. Ovom operacijom vlasnik je uštedeo oko 2000. Vredi li? Ne znam da li je ta dimenzija uopšte homologovana za punta. Ne mogu sad da sd sstim koju dimenziju je nosio onaj najjeftiniji iz Kg, sa crnim branicima i bez ratkapni. Mislim da su bile 13, ali osetno šire.
Postavio sam ovde pre koju godinu i jednog sandera stepvej kog je škrti vlasnik za zimu častio sa 14 umesto 16. Kolika je rupa zjapila između vrha točka i onako povišenog ruba!
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Kassbohrer » Pet Nov 02, 2018 2:34 pm

Najmanje homologovane za Punto 2 su 155/80/13 za verziju 1.2 44kW, a najveće 205/45/16 za verziju 1.8 96kW.
Ima li neko nekih iskustava sa ovim all season gumama? Trenutno imam Continental 4x4 Contact all season, imaju možda još nekih 6-7mm šare, pa ne bih baš da čekam zimu sa njima, a iz logističkih razloga bih izbjegao kupovinu zimskih i ljetnih posebno...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Pet Nov 02, 2018 5:38 pm

Ja na Seatu imam zimsku Sava 195/65/15 i oupste nisam zadovoljan.Ovih dana kad se vratim iz Italije definitvno kupujem nesto bolje..
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Pet Nov 02, 2018 6:02 pm

Meni se čini da sa all season nisi nikud pristao. One su zasnovane na kompromisima na obe strane. Mada, nemam nekog iskustva sa njima. One su verovatno ekonomično rešenje za nekoga ko je uglavnom u gradu i ko je u krajevima bez vremenskih ekstrema. Meni su cele zime potrebne prave zimske gume, jer imam i temperature ispod - 20, a i česta jutra sa poledicom, a o snegu da ne govorim. Lani sam kupio dve starfire u Tempu i bio poprilično zadovoljan i ponašanjem, ne samo cenom. Doduše, u maloj dimenziji su (175/65-14) i ne mogu se porediti kad su na vozilima različitih masa u različitim dimenzijama. Ono što je na jednom vozilu u jednom broju odlično, u drugoj varijanti može biti slabije. A tek ukusi i subjektivni kriterijumi!
Ko ide na tehnički ovih dana, mora imati zimske sa 4+mm, bez obzira na vreme, što nije logično, ako se u saobraćaj može i na letnjim, dok vreme dozvoljava.
A za onog punta sam pretpostavio da je obuven u broj manji, ispod najmanje homologovane dimenzije. Hvala.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Kassbohrer » Sub Nov 03, 2018 10:28 am

Zime kod nas i jesu blage, temperatura baš rijetko pada ispod nule, a u zadnjih 20 godina ozbiljan snijeg je pao tačno 2 puta, tako da što se tiče svakodnevne vožnje mogao bih i cijelu zimu sa ljetnim gumama bez problema. Kad idem na put ne idem nigdje lokalnim putevima, a računam da bi mi na ovim magistralnim koji se ipak čiste i posipaju cjelogodišnje trebale biti dovoljne...
Što se tiče tih jeftinijih guma kada su u pitanju manje dimenzije i auta koja nisu teška mislim da dobro rade posao, što se tiče većih i težih skeptik sam.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Sub Nov 03, 2018 10:43 am

Trebalo bi da je tako. Bar se nadam i tešim.
Prošle zime sam prešao dva puta Čemerno po snegu (jednom je čak i padao) i bio sam iznenađen. Jedan kamion sam sreo kod česme iznad Tjentišta, a drugi između tunela. Hvatali su pahulje u letu. Ne znam kako je kad su mećave.
A ako ti je tako, za ne daj bože, lanci su tu.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Kassbohrer » Sub Nov 03, 2018 12:00 pm

Čemerno se čisti možda i najažurnije od svih prevoja u BIH, pri tome mislim na dionicu koja pripada Hercegovinaputevima od jezera Klinje do između tunela dole u kanjonu Sutjeske, problem je prevoj Prijeđel odnosno dionica od Tjentišta do Broda na Drini koju čiste Romanijaputevi. Tu radi samo jedna grtalica koja pokriva sve od pumpe Nešković do između tunela, znači za pun krug joj treba 60 kilometara odnosno 2 do 2 i po sata, a znaš i sam koliko može da napada za to vrijeme. Ja sam prije 3-4 godine išao Užice - Bileća sedam i po sati, haos, padalo je kao iz vreće, već od granice je počeo neočišćen put, do Ustiprače se moglo i nekako, a odatle sve lagano drugom, u treću sam rijetko šaltao, a četvrtu sam mogao i da nemam... i tu je noć samo Čemerno bilo očišćeno kako treba. Sada ni mećave nisu toliki problem otkad je probijen tunel, a ako se sjećaš stare dionice, tamo se dešavalo da krene mećava da se u po bijela dana zaglavi ULT... padne vidljivost bukvalno na nulu i tu nikakva mehanizacija više ne može da pomogne.
Vjerovatno ću da rizikujem sa ovim all season, nadam se da mi uz 4x4 pogon ni lanci neće trebati.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Sub Nov 03, 2018 4:17 pm

Dobro pamtim čemerno Čemerno. Prelazio sam ga raznim vozilima, ali ne baš po ekstremnim uslovima. Sa 4x4 nemaš brige. Nadajmo se.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Sub Jan 19, 2019 3:50 pm

Ja nabavio Rilken on je bio onako pristojan sa cenom dok Pireli,Hankok idt koštaju od 15.000rsd pa naviše po komadu:
Imagefifth third near me
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod ferguson77 » Sub Jan 19, 2019 11:44 pm

Riken, Tigar,Taurus sve je to isto.
ferguson77
Član
 
Postovi: 295
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 1:30 am

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Ned Jan 20, 2019 12:54 am

Videćemo kako ce se pokazati.Na Seatu sam imao Kleber čini mi se bile su ok.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod ferguson77 » Pon Jan 21, 2019 11:28 pm

Naravno da ce se pokazati odlicno, nove gume su najbolje gume. A sto se tice Kleber-a tu nema greske.
ferguson77
Član
 
Postovi: 295
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 1:30 am

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Goran sk » Uto Nov 26, 2019 9:42 pm

Dobar prizor :D
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Sre Dec 04, 2019 12:06 am

Nisam ljubitelj E klase, ali ova E270 CDI iz 2002god me ostavila bez reči. Jako dobar auto, pre svega kolega koji je vozi je jako dobro održava. Stvarno auto za svaku pohvalu.
Image

Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju