Logo

Kupovina polovnog automobila do 5000e

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod djole » Sub Maj 25, 2013 10:30 am

Ja znam dosta ljudi koji odrzavaju auto u ovlascenom servisu, jednostavno ih ne interesuje neka usteda od 100ak evra po ceni lupanja po koje kakvim radionicama i sl vec samo ostave auto, popiju kafu i teraj dalje... Skup je servis za Golfa bas, nisam jos stigao do servisa sa Astrom (isto 1.4 motor), ali kad sam je kupovao rekli su da je negde oko 10 000 din kod njih u servisu. Sa druge strane, u Autokomercu ako radis VW dobijes kupon za karting :D
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Sponzor

 

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Sub Maj 25, 2013 1:08 pm

Ako ste videli nekada servisnu knjizicu vozila koje je doslo sa zapada,mogli ste da primetite da su serivisi radjeni na 20 000 kilometara,i neko moje misljenje je da su ovlasceni servisi obicne derikoze sa sertifikatom. Kod nas ovlasceni kada rade mali servis na 10 000 km,mislim da ga ni ne urade,samo dospu ulje i teraj,a ostalo se uredno naplati,pa na 20 000 ajmo da ga uradimo,ovaj put stvarno,ne kobajagi! :D U Zrenjaninu jedan ovlasceni servis (necu da imenujem marku) skracuje servisni interval zato sto je losije ulje kod nas,ovo ono...pa rodjace,ja te placam da mi sipas ulje vrhunskog kvaliteta,iz Nemacke ces da ga nabavis,ne znam kako,ja te placam sa oridjidji delove,jel si ovlasceni ili nisi?! Zbog toga i mnogih drugih brljotina su i na losem glasu...Pa moja firma je najbolji primer,kada smo nasa 4 auta (FIAT i Dacija) prebacili iz ovllasvcenih na jedan skorman auto-servis "na kraju grada" vozila su procvetala,nema vise packi od strane knjigovodstva. Ljudi naplate servis 1 radni sat,veliki 4 sata najvise,on ima dobar posao,a mi dobra vozila!
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Sub Maj 25, 2013 3:35 pm

Apsolutno si u pravu, intervali su na zapadu 20-30000 kilometara, a kod nas 10000. Oni to pravdaju lošim kvalitetom goriva i otežanim uslovima eksploatacije. Ja sam imao jako ružno iskustvo. Kupio sam jednom felge (obične, čelične) u ovlaštenom servisu i nakon nekog vremena pukne mi guma i ja krenem da zamjenim i vidim da su mi rezervni točak stavili 15'' umjesto 16'' i to sa drugačijim promjerom rupa! Srećom pa mi se to desilo u gradu na 200m od vulkanizerske radnje, šta bi bilo da sam bio na putu nedgje u nedođiji neću ni da pomislim. Ja jednostavno mislim da su u velikoj većini ovlašteni servisi u ovom regionu precjenjeni i izvikani, tako da i kad bih kupio novo auto poslije isteka garancije ne bih tamo ni privirio.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod arandjelovic » Sub Maj 25, 2013 4:56 pm

Tacno je da se na zapadu rade servisi na 20000km. Opravdano je razmisljati tako da je kod nas slabiji kvalitet goriva ali kao sto Milos rece barem ulje i rezervni delovi trebaju da budu na nivou kao na zapadu i ne moze sve biti toliko losije da bi skratilo servisni interval na pola. Covek koji meni menja ulje i radi mi ponekad oko auta mi je rekao da Selenia Gold ulje koje ja sipam mogu slobodno i na 15000 da menjam a ne na 10000km.
Ovo sam izmedju ostalog dobio sa autom
Image
Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Sub Maj 25, 2013 5:20 pm

Ne mogu da okačim sliku trenutno, ali kod mene u servisnoj piše da se Longlife servis vrši na 30000 (maksimalno 2 godine) pređenih i tako je i rađeno dok je auto bilo kod prvog vlasnika u Belgiji. Longlife servis podrazumjeva da se na 30000 mijenja ulje (5W30), filteri ulja, zraka i goriva. U to spada i zamjena polenskog filtera na 60000 i tečnosti u kočnicama na 150000 (max 4 godine). U prvoj godini se vrši kontrola na svakih 15000 ali se ne radi ništa ako nije potrebno. I sad naši serviseri zbog lošeg goriva skrate interval za dvije trećine zbog lošeg goriva, da nije malo mnogo?
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod arandjelovic » Sub Maj 25, 2013 5:58 pm

Pa mnogo je kako nije mnogo... Ti znaci ako koristis isto ulje mozes komotno 20000 da prelazis od jedne do druge zamene ulja, ajde da ga skratis za 1/3 ali za 2/3 stvarno je mnogo. Na koliko rece da radis mali servis na Passatu?
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Sub Maj 25, 2013 7:16 pm

Kad sam ga tek kupio radio sam na 10000, s tim što sam filtere zraka i nafte mijenjao svaki drugi put. Onda mi je jedan serviser rekao da slobodno udvostručim interval što sam i uradio pa sam mijenjao sve komplet na oko 20000. U zadnje vrijeme sam skratio na 15-ak hiljada zbog kilometraže. Kako kad, ako ga negdje isforsiram tipa dugih tura autoputem onda malo ranije, ako ne malo kasnije...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod djole » Ned Maj 26, 2013 12:53 pm

Ja imam na bordu pokazivanje "pohabanosti" ulja koje meri indirektno na osnovu brojnih parametara vezanih za nacin voznje, broj hladnih startova itd (ne znam ni sam sta sve :D). Uglavnom, to je sve informativnog karaktera i sad sam sa 7500 km gledao i pise 32% :D.Ubi ga voznja po Beogradu... Inace, interval zamene ulja je na 15 000 km
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Ned Maj 26, 2013 2:28 pm

Zanimljiva stvarčica a i korisna :D
Ja sam na pasatu B3 imao na bordu temperaturu ulja, koja se mjerila indirektno preko temeperature vode i vjerovatno još nekih gluposti pa kad sam uradio neku budževinu na račvi od vode na izlazu iz motora podivljao davač a sa njime i temperatura ulja počela da pokazuje neke nenormalne cifre :)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Prethodni

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju