Logo

Kupovina polovnog automobila do 5000e

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod gospodin dzo » Pet Sep 28, 2012 8:05 pm

Odustao...
Razlog za to jeste to sto bih na tu cenu morao da dodam 2 zimske gume,mali servis,tablice sto sve ukupno izadje jos 60 000 kojih nemam.A da stoji 3 meseca na placu neregistrovan,jos gore..:(
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Sponzor

 

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Sub Sep 29, 2012 6:00 pm

Dobro Dzo,ko zna zasto je to dobro... Uvek prilikom kupovine polovnjaka treba racunati na registraciju (ako je ne ime kupca),gume,akumulator koji je vrlo cesto na izdisaju (pogotovo kod vozila sa placeva)...veliki servis/mali! Naletece tebi jos neka prilika... :)
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin


Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Mickey » Čet Okt 18, 2012 9:29 pm

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... o_19_mjtd/
ovog bi pazario odma, samo da imam redovnu platu za gorivo i odrzavanje ;)
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod arandjelovic » Sub Okt 20, 2012 10:29 pm

Jaaaaaaaaoooooooooooooo kako je doooooooooooobraaaaaaaaaa plače mi se što nemam 3,000e :cry: :cry: :cry:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... 20ks_6brz/

Noviji model ali opet perfektna....

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _16v_plin/
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Ned Okt 21, 2012 5:15 pm

Dobro je Dejane,sreca pa nemas...sa ovim dCi bi se usrecio samo tako... :oops: Kazu da je onaj 1.6 16V jako dobar izbor...
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod aleksic » Ned Okt 21, 2012 10:12 pm

Moj drug ima 1.6 16v dobra je samo je malo veci potrosac i malo je slabiji motor ima samo 100ks sto je za ovoliko vozilo po meni slabo
aleksic
Član
 
Postovi: 361
Pridružio se: Pet Apr 13, 2012 8:15 pm
Lokacija: VLADICIN HAN

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod arandjelovic » Čet Okt 25, 2012 11:28 pm

:D :D ma znam da baš i nije hvaljen taj dci kod ove generacije Lagune i sigurno kad bih je kupovao ne bih njega kupio nego bih najpre izabrao 1,8 benzinac što zbog pouzdanosti, što zbog snage.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Pet Okt 26, 2012 11:24 am

Moj dobar drug vozi službenog Megana novog, 1.6 benzin i nimalo nije zadovoljan sa njime, prije toga je vozio Kangoo 1.5 dCi isto službeni i njega je kovao u zvjezde. Ne znam kako je na novoj Laguni a ja sam vozio Megana 1.9 dCi 136KS, e sad motor ko motor je jak a auto lagano tako ga extra dobro nosi, ono što je po mom ukusu katastrofalno je prenos, mnogo duge brzine, peta se šalta na 100-110 ispod toga se motor pati, a kad bi trebalo šaltati šestu nisam uspio da otkrijem na našim putevima :)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod shakal » Uto Maj 21, 2013 8:32 pm

Pokrenuh ovu temu pre skoro 2 godine :)
Gledao sam nekoliko megana 1.5 dci, kao sto sam u prvim postovima pisao. Meni je i dalje auto jako lep (mnogima nije). Na kraju uzeh focusa 2003. 1.8tdci. Ispao mi je jeftiniji od megana 800e. Naisao sam na zaista dobar primerak. Glavni razlog zasto sam odustao od megana je taj sto velike probleme pravi delphi pumpa za gorivo koja je u modelima od 2002-2006. Za mladje megane nisam imao dovoljno novca. Megane koje sam probao su bili 80KS, jako dobro idu ali na svakom se culo krckanje plastike u kabini i buka je poveca u kabini sto bih izdvojio kao mane. Delfi pumpa kada se pokvari zacepi dizne a nove su 250e komad. To je glavni razlog zasto sam odusatao od njega (da ne razmisljam) a potrosnja meganu 1.5 dci ne prelazi 5L. Nekako mi je focus kvalitetniji, krila mu nisu plasticna kao meganu, masivniji je i nekako celokupno gledajuci je kvalitetniji. Focus malo vise trosi i ima plivajuci zamajac tako da treba obratiti paznju na to prilikom kupovine jer je zamena zamajca malo skuplja. Odrzavanje za megana je isto kao i za focusa mali servis je 8000dinara (ulje 6L, 4 filtera, zupcasti kais)
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Uto Maj 21, 2013 11:37 pm

Uopsteno,ekonomicnost koja se dobija tim dCi motorom se nakon nekog vremena "vrati" kroz razne probleme koje si naveo gore,pogotovo taj nesretni 1.5,mislim najveci fijasko ikada,drugi proizvodjaci isto imaju svojih problema,izmedju ostalog i 1.8 TDci kakvog si pazario,povedi racuna o injektorima,bolna tacka Fordovog agregata. Inace,do 5000 evra u dzepu bih se rado opredelio za Fiat Grande Punto sa 1.3 MJT agregatom,75 KS 2008. godiste (ili mladji). Motor 1.3 MJT je proglasen za najbolji dizel ikada do 1500 kubika,nemci su priznali kvalitet ovog vozila i stvarno je Grande,jako puno pruza...mesta unutra ima vise od Golfa cetvorke i nekih modela iz C segmenta! Jos da se raskrsti sa time sto nije VW znak na haubi i znajte da ste pazarili dobar,kvalitetan i siguran auto... :mrgreen:
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod Kassbohrer » Uto Maj 21, 2013 11:51 pm

Dobar pazar ;) Mislim da nisi pogriješio, samo jednom u životu sam vozio Focusa i stvarno sam bio prijatno iznenađen. Fiat stvarno ima odlične motore ali kad se kupuje polovan auto mnogo je bitna istorija, ja znam ljude koji su uspjevali i 1.9 TDI i 1.9 MJT da unište ;) Grande Punto je u svojoj klasi među najboljima (ja bih ispred stavio samo Fabiu jeste da je ružnija ali nekako mi je komotnija sa aspekta vozača) ali ipak Focus je klasa iznad ;)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Uto Maj 21, 2013 11:54 pm

Sto jes' jes',Focus je C segment,kompakt,nisam ni imao nameru da ih poredim...samo sam izneo misljenje sta bih se naslo u mojoj garazi da 5000 moram namenski da potrosim u kupovinu polovnjaka! Za moje potrebe,zelje i ocekivanja... :wink:
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod arandjelovic » Uto Maj 21, 2013 11:57 pm

Moj brat od tetke ima Megana 1.5dci 2003. godiste i kada mi je vozio rodjenog brata iz VP u KG, razdaljina 42km, board kompjuter mu je pokazao da je potrosio svega 1.6l! Znaci ekonomicnost na nivou! Isto tako mi je rodjeni brat rekao da mu je skoro menjao menjac! E sad mozda on nije dobro razumeo ali uglavnom je imao neki veci zahvat oko menjaca.
Taj 1.3mjet u Grande Puntu na papiru zvuci relativno slabasno sa svojih 75ks ali ja mislim da sam vec pisao o tome da sam jednom prilikom vozio iza Corse 1.3cdti sto je isti motor kao i 1.3mjet i koliko god sam se trudio uz brdo nisam mogao da je stignem sa svojim benzincem od 103ks sto znaci da mu je sasvim dovoljan.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnog automobila do 5000e

Postod stralis3 » Sre Maj 22, 2013 12:09 am

...naglasio sam bas taj od 75 KS,za razliku od GP-a sa istim agergatom ali sa 90 KS,koji ima 6 brzina i turbinu promenljive geometrije,ali zato ima plivajuci zamajac,FAP filter,sto troskove odrzavanja dize u nebo... Ono sto mi se posebno dopalo je sto sam skoro bio kod vulkanizera i pitam jednog vlasnika GP-a da pogledam auto...sednem za volan,podesim sebi sediste (visok 185 cm) i predjem na zadnje sediste iza vozaca. Mi kuci imamo Golfa 4 i mogu sa sigurnoscu da kazem da na zadnjoj klupi ima vise prostora u GP-u... :)
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju