Logo

Uradi sam

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Uradi sam

Postod branik » Sub Mar 01, 2014 5:10 pm

Ni kod mene u fiesti nema drzaca iznad glave suvozaca, a ima pozadi. Mozda se nakaim i sam da ugradim.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Uradi sam

Sponzor

 

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Uto Apr 22, 2014 8:11 pm

Ajde da i ja malo glumim mihama.. :mrgreen: :mrgreen: Salim se,danas sam imao vremena pa sam radio malo oko auta.Naime Leganza ima napred i pozadi ukrasne maske,odnosno napred je hromirana resetka a pozadi lajsna iznad tablice.Vremenom je taj hrom malo korodirao pa i propao pa poprilicno ruzno izgleda na autu.
E pa da nebude tako,malo sam sredjivao to tj prvo sam kupio sudjere za poliranje i metalik boju u farbari sve zajedno kosta oko 1500 din.
Evo da vidite kako su izgledale pre poliranja i farbanja:
Resetka napred:
Image

Image

i lajsna iznad tablice pozadi:
Image

Image

Image

Resetku koja ide napred sam ispolirao gore ovaj veliki okvir,a posto su rebra u sredini dosta propala,i korodirala na njih sam prvo oribao u toploj vodi sundjerom i praskom,pa onda kad se osusilo,osmirglao pa onda prajmer i boja,samo gledao sam da ne preterujem sa farbanjem i da koliko toliko ujednacim boje.
Pa evo kako je to ispalo:
Image

Image

Sto se tice lajsne pozadi ona je skroz propala i njoj nije bilo spasa nego komplet farbanje i smirglanje pa posle jedno poliranje.I ispalo je sasvim ok,uglavnom bolje nego sto je bilo:
Image

Image

Image

Eto,nije lose uz malo truda nadam se da vam se svidelo.Bio sam u AP sportu i kupio komplet sijalice sa signalizaciju i izmenjao.Namucili su me farovi napred jer mora da se skida ceo far da bi se sijalica zamenila,sto recimo kad si negde na putu ume da napravi problem i to veliki. :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Kassbohrer » Sre Apr 23, 2014 12:38 am

Lijepo si to sredio, samo mala ispravka, hrom ne korodira, njemu oštećenja nanose pojedini šamponi (kiseline) za pranje auta. Meni su na prošlom autu hromirane lajsne potpuno izmatirale nakon 10-ak pranja. Kad sam kupio sadašnje auto promjenio sam i perionicu i lajsne se nakon 5 godina sjaje kao prvi dan. ;)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Uradi sam

Postod branik » Sub Avg 23, 2014 12:23 am

Image
Сијалицу на фару данас сам заменио за око два минута:
Потребан алат и материјал:
Image
Потребно је да се скине маска, а онда и цео фар:
Image
Маска се скида откачињањем жабица, а фар јр на три завртња:
Image
Фар је скинут, конектор не мора да се скида, само је потребно скинути заштитни поклопац:
Image
Image
Сијалицу држи опруга, стара иде напоље, нова се поставлља, и саад све обрнутим редом.
Image
фар је враћен на своје место и још да се постави маска:
Image
На крају, провера: Ради!
Image
Заиста није требало више од два минута иако се демонтира фар. Много је лакше и приступачније него код возила где се рука једва завуче и нема маневарског простора.

Домаћи за наредне дане:
Image
Током путовања на море довољно проблема ми је направила, али је срећом све лако и брзо решено. Зато ће бити замењена. Ово је иначе, чест проблем на фордовима из раних 2000.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Uradi sam

Postod Kassbohrer » Sub Avg 23, 2014 1:56 am

Nažalost danas svi proizvođači ostavljaju vrlo malo slobodnog prostora ispod haube tako da bez predznanja i namjenskog alata gotovo je nemoguće obaviti bilo kakvu intervenciju. Kod mene ima prostora da se zavuče ruka ali je nemoguće zamjeniti sijalicu bez da se postavi ogledalo i gleda u njega tokom zamjene, međutim od prije par dana muči me jedan drugi problem. Naime, sijalica od pozicionog svjetla u lijevom faru (kineska) je pregorela i prosto se kompletna istopila i time oštetila ležište. Sad ne znam šta da radim ako je budem čupao kliještima slomiću ono što je drži a ne mogu bez toga da ubacim drugu. Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim a da ne mjenjam far, jer mi je stvarno glupo da to radim iz tako glupog i banalnog razloga...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Uradi sam

Postod Aleks_BGD » Sub Avg 23, 2014 9:25 am

Problem im je i lamba sonda,koja ume da crkne zbog loseg goriva i onda auto ludi,te vuce te nevuce,i nenormalno trosi.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Uradi sam

Postod branik » Sub Avg 23, 2014 3:56 pm

kod mene konstantno daje gresku jer auto ide na plin. Sonda je ispravna, ali ybog drugačijeg sastava izduvnbih gasova kompjuteru daje podatke da nešto nije u red. Međutim, ide kao blesav, a potrošnja gasa se vrti oko 8 na putu i oko 10 u lokalu, a inače klima mi je gotovo uvek uključena.
Uskoro ću da e igram ovom spravom. Pisaću kad stigne.
http://ru.aliexpress.com/item/2014-Free ... 93730.html
Da li neko možda ima iskustava sa ovom igračkom?
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Uradi sam

Postod profa_chb » Sub Avg 23, 2014 4:48 pm

Ima na FLCS-u jedno 90 strana o tome :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Uradi sam

Postod Kassbohrer » Sub Avg 23, 2014 6:03 pm

@branik
Koji softver je u pitanju?
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Uradi sam

Postod branik » Sub Avg 23, 2014 10:37 pm

Instalirao sam u teleofon nekoliko programčića, kad stigne uredjaj videću šta valjai koji šta može: ELM 327 terminal, Scaner Master OBD II, Torque OBD II...
Ovaj poslednji je izgleda i najbolji, prema raznim tekstovima i testovima.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Uradi sam

Postod Kassbohrer » Ned Avg 24, 2014 12:26 am

Najbitnije je da očita kod greške, a značenje koda možeš i da izguglaš, ponekad se dođe do korisnijih informacija nego što nude ti besplatni softveri.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Uradi sam

Postod roadcrasher » Ned Avg 24, 2014 3:21 am

Ja koristim Torque vec godinama i zadovoljan sam.
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Uradi sam

Postod Aleks_BGD » Ned Avg 24, 2014 10:22 am

branik je napisao:kod mene konstantno daje gresku jer auto ide na plin. Sonda je ispravna, ali ybog drugačijeg sastava izduvnbih gasova kompjuteru daje podatke da nešto nije u red. Međutim, ide kao blesav, a potrošnja gasa se vrti oko 8 na putu i oko 10 u lokalu, a inače klima mi je gotovo uvek uključena.
Uskoro ću da e igram ovom spravom. Pisaću kad stigne.
http://ru.aliexpress.com/item/2014-Free ... 93730.html
Da li neko možda ima iskustava sa ovom igračkom?



140 rub to ti je oko 3 eura.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Uradi sam

Postod branik » Ned Avg 24, 2014 11:18 am

Kod nas ih prodaju za 15 -25 e.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Uradi sam

Postod shakal » Sub Dec 13, 2014 7:17 pm

Danas mali radovi na Focusu :) Do sada sam koristio OSRAM regular halogene sijalice (pozicija, srednje H7 i dugo H1).

Na MOL pumpama je u toku OSRAM akcija. Sa 5 sakupljenih kupona (1kupon=1000 dinara sipanog goriva) i ostvarujete popust od preko 50% za Silverstar 2.0 sijalice (H1, H4 i H7). Ja sam pazario H7 (par) za 999 din, dok su H1 (par) 699 dinara. Dobija se i pisana garancija koja vazi 2 godine, sto je zaista sjajno. Ukoliko pregori u garantnom roku dobijete novu :)

Danas montirane i evo kako izgleda.
Image

Srednje.
Image
Image

dugo
Image
Image
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju