Logo

Noviteti

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Pet Feb 22, 2013 9:47 pm

Konacno jedno prijatno iznenadjenje iz Kine!! Bravo Djole bas sam citao o njemu i gledao slike nego zaboravih da napisem na forumu nesto o njemu. Ovako na prvi pogled odaje utisak solidnog kvaliteta i zavrsne obrade, mada mislim da nece biti bas sve tako sjajno kad dodje na trziste.
Po meni veoma atraktivan model sa dosta detalja sa vec poznatih evropskih modela. Prednji kraj ne mogu da se odlucim na sta me podseca, mozda na neke modele Kie ili cak iz nekog ugla na stariju BMW seriju 3, gledajuci sa boka prednji kraj podseca na Lagunu II a zadnji na Golfa karavana, zavrsetak zadnjeg prozora lici na onaj kod BMW-a, felne kao kod Fiata 500 a unutrasnjost lici na starije modele VW-a, zadnja svetla imaju tri linije kao BMW serije 5 samo naopako a bocni zavrsetak u obliku spica kao kod Mercedesa, ova nazovi terenska verzija ima felne kao kod Audija, itd... Ima tu svega ali sve dobro upakovano i uskladjeno...
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Sponzor

 

Re: Noviteti

Postod djole » Pet Feb 22, 2013 9:52 pm

Videcemo sta ce biti kad se pojavi. Da izlazu na Beogradskom sajmu, otisao bih samo zbog njega da vidim svojim ocima. Ovi kinezi koji su prodavani kod nas do sad su bili stvarno krs, na slikama tu i tamo, ali u realnosti ispod proseka. Qoros deluje dosta ozbiljno, verovatno je uleteo neki ogroman kapital i ide se koracima od sedam milja. Mislim da nece njima evropsko trziste biti prioritet pored ogromnog kineskog trzista koje je stalno u ekspanziji, ali bi bilo mnogo lepo kad bi se pojavili kod nas sa nekom damping cenom od 15-16 000 za solidno opremljen sa atmosferskim motorom. Cisto sumnjam da ce do toga doci, sve sto vredi, to i kosta makar se radilo o kineskom brendu :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Pet Feb 22, 2013 11:59 pm

E i ja bih voleo da ga vidim uzivo na sajmu! Mada ipak mislim da ce uvek biti zanimljiviji evropski ili japanski modeli evropskim kupcima, sto je sigurno, sigurno. I cini mi se da sam procitao negde da planiraju da na Euro NCAP testu osvoje maksimalni rezultat. :? :?:
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Postod djole » Sub Feb 23, 2013 10:43 am

I to sto kazes, i kad bih znao da su vrhunskog kvaliteta, opet mislim da se ne bih usudio da ga pazarim. Prosto iz razloga sto Srbin zna samo za nemacke automobile jer je njima i deda i pradeda pravio automobile, to je neka srpska logika... Kod nas su koreanski, pa cak i japanski automobili vencanice, ne mozes ga ziv prodati. Mogu misliti kako ce tek sa kineskim autom biti
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Ned Feb 24, 2013 9:47 pm

Vidim da su na nase trziste zvanicno stigli Dacijini modeli Logan/Sandero/Sandero Stepway u novom izdanju sa pocetnom cenom od nekih 8.000e sto je sasvim prihvatljivo . Takodje je i kvalitet na visem nivou u odnosu na prethodnike a tu su i novi motori dci i tce koji se ugradjuju u novi Clio. Secam se kad je predstavljena prvi put Dacia Logan i tada je najavljivana kao auto za 5.000e, sto je realno gledajuci bilo pomalo i nemoguce s obzirom da je to bio prvi moderniji model Dacie posle Super Nove i Solence. Ja sam tada na sva usta govorio da ce Reno od Dacie napraviti isto tako dobru marku kao sto je VW uradio sa Skodom sto se evo i obistinilo mada su mnogi bili sumnjicavi i nepoverljivi u njen kvalitet.
Samo mi je krivo sto nasa Zastava vise ne postoji jer su ovakvi modeli mogli da izlaze iz Kragujevca i da se prodaju u celom svetu. Kad moze Skoda i Dacia sto ne bi mogla i Zastava. :| :oops:
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Postod petar leskovac » Ned Feb 24, 2013 10:54 pm

U pravu si,cak sta vise Sandero Stepway izgleda sasvim prtivlacno i mocno,vidi se da su novim izgledom otisli korak vise i dobro je to,koliko mi je prethodni Sandero bio odvratan toliko mi je ovaj novi privlacan ...e sad kad bih imao te pare opet ne bih kupio Daciu vec bi npr.uzeo Chevrolet Spark koji kosta nesto vise od 9000 e ili npr WV Up!
_____________________________________________________________________________________Image
Korisnikov avatar
petar leskovac
Član
 
Postovi: 1148
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 7:44 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Ned Feb 24, 2013 11:04 pm

Ne bih se bas slozio sa tobom oko izbora, prvo Chevrolet Spark i VW UP! spadaju u potpuno drugu klasu automobila sto vrlo lako moze da se uoci i samo pogledom jer je razlika u velicini vise nego primetna. Sa druge strane, ne znam tacno, ali sam gotovo siguran da su nove Dacie mnogo savremeniji i kvalitetniji automobili od Sparka, dok UP! jeste moderan automobil i nesto noviji model ali kad se uporedi velicina i poreklo od Renoa ubedljivo pobedjuju Dacije.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Postod petar leskovac » Ned Feb 24, 2013 11:07 pm

ok,svako ima svoje misljenje ,znam da nisu u istoj klasi ,ova dva spadaju u klasu malih gradskih automobila,ali ja sam napisao kad bih imao te pare pre bih uzeo ova dva sto sam naveo a ne Daciu :D 8)
_____________________________________________________________________________________Image
Korisnikov avatar
petar leskovac
Član
 
Postovi: 1148
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 7:44 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Ned Feb 24, 2013 11:16 pm

Ma znam ok je to znam da svako ima svoj ukus ali uvek treba gledati da sto vise dobijes za ulozene pare. Zamisli samo da sa Up!-om ili Sparkom krenes na more sa porodicom. :oops: Teska posla da se spakuje sve sto treba... :)
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Postod djole » Ned Feb 24, 2013 11:18 pm

I meni se cini da je novi Sandero korak unapred u odnosu na starog, ali opet bih pre kupio naseg Punta nego Sandera ili eventualno skupio jos neki dinar i uzeo nesto iz B segmenta od nekog boljeg proizvodjaca. Vozio sam Stepway-a, i mogu vam reci da je Punto za ono avion. Stepway lepo izgleda sa onim alu felnama i niskoprofilnim gumama, blago povisen pa vuce na SUV, ali to je to. Sedista su blago receno katastrofa, stvarno mi nije jasno kako u tj na onome sede ljudi pa jos i voze. Nisu profilisana uopste, cak i ispupcena, a oseca se svaki feder u sedistu. Da predjem preko loseg imidza, estetskog dozivljaja, performansi, al udobnost mu je kriminalna skoro kao iz doba inkvizicije :lol:. Jos sam skoro cuo da postoji klub obozavaoca Dacije, sta reci osim da ima raznih ljudi :lol:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Noviteti

Postod petar leskovac » Ned Feb 24, 2013 11:23 pm

hahah ,nemogu ni ja da stanem u UP,a kamoli porodica :) salu na stranu u pravu si ali mi je simpatican :)
_____________________________________________________________________________________Image
Korisnikov avatar
petar leskovac
Član
 
Postovi: 1148
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 7:44 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Ned Feb 24, 2013 11:33 pm

Djole jel si imao prilike da se vozis ili da vozis Logana? Jednom prilikom me je vozio jedan prijatelj i pri solidnoj brzini je naleteo na neku ostru neravninu na putu, stekao sam utisak da su amortizeri tako dobro upili neravninu da se vrlo malo osetilo unutra. :?:
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Noviteti

Postod djole » Ned Feb 24, 2013 11:39 pm

U Loganu me je vozio komsija par puta ali na kratko tako da nisam imao nekih vecih zapazanja osim da se malo ljulja, podseca na Mercedesa o303. Stepway-a sam vozio jesenas, iz rent a car-a star godinu dana sa 30ak hiljada km. Utisak nista posebno, licno mislim da ne vredi tih 8-9 hiljada. Dok je Logan ok izbor po meni za onoga kome treba nov i veliki auto za relativno male pare jer veceg auta nema ni na vidiku za te pare
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Noviteti

Postod Cuja » Pet Mar 01, 2013 9:05 am

Image
Korisnikov avatar
Cuja
Član
 
Postovi: 2475
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 4:02 am
Lokacija: Vrbas

Re: Noviteti

Postod arandjelovic » Pet Mar 01, 2013 10:58 pm

E docekasmo tu magicnu granicu od 1l/100km, jeste da nije sam dizel nego uz pomoc elektromotora ali ipak trosi 1l! :D Secam se reci mog tadasnjeg profesora Sarenca kad je nama studentima pricao kako cemo za desetak godina docekati da auto prelazi 100km sa 1 litrom goriva a mi smo ga gledali :|
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost