Logo

Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Slike i rasprave o automobilima.

Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Sre Okt 17, 2012 8:35 pm

Ove godine sajam u Budvi se održao od 10. do 14. oktobra na Jadranskom sajmu. Pored nekoliko noviteta i premijera što se tiče našeg tržišta ipak nije bilo prisutno nekoliko najzanimljivijih marki kao što su Audi, BMW, Citroen, Ford, Volkswagen, Peugeot i drugi mada na sajmištu i nema dovoljno prostora da bi svi dobili adekvatan prostor tako da su neki morali da izlože svoje modele na prostoru ispred hala.

Na otvorenom prostoru su izlagali:
- Honda - Civic, Accord, CR-V
- Lexus - GS 450h, IS 220d, CT 200h
- Toyota - Yaris, Yaris hybrid, Rav 4, Hilux, Avensis, GT86, Aygo, Verso, Land Cruiser, Auris
- Hyundai - i20, i30, i40, Elantra, ix35, Veloster
- Great Wall - Steed 5, Voleex C10
- Suzuki - Swift sport, Swift, SX4, Splash
- Lada - Niva
- Iveco - Daily
- Fiat - Fiorino, Doblo
- Mazda - 3, 6, CX-5

U halama su izlagali:
- Mercedes - A klasa, B klasa, C klasa, C klasa kupe, E klasa, E klasa kupe, GLK, ML, S klasa, CLS, CLS shooting brake, bolid F1
- Opel - Astra, Astra classic, Astra GTC, Astra sedan, Corsa, Insignia, Combo, Antara
- Chevrolet - Malibu, Aveo, Cruze, Spark, Orlando, Captiva
- Dacia - Lodgy, Sandero, Sandero stepway, Duster
- Renault - Clio, Fluence, Megane, Megane grand tour, Megane RS, Megane kupe, Laguna, Latitude, Twingo, Twingo RS, Scenic, Grand Scenic, Koleos, Kangoo, Trafic
- Nissan - Juke, Quashqai, Navara, Pathfinder, Note, Micra, 370Z
- Fiat - 500L, 500, Punto classic, Linea
- Lancia - Delta
- Alfa Romeo - Giulietta
- Škoda - Citigo, Fabia, Octavia, Octavia 4x4, Superb combi
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Sponzor

 

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Sre Okt 17, 2012 8:54 pm

Počinjem sa mojom omiljenom markom - Mercedesom:
- PREMIJERA - A klasa u verziji A200 CDI blue efficiency, izloženi primerak košta oko 34000e :shock:
Image

Image

- PREMIJERA - CLS 350CDI Shooting Brake, izloženi primerak košta oko 91000e :shock:
Image

Image

Image

CLS
Image

E klasa coupe
Image

C klasa coupe
Image

S klasa
Image

ML
Image

GLK
Image

E klasa
Image

Bolid F1
Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Čet Okt 18, 2012 6:35 pm

Fiat je kao svoju premijeru predstavio novi 500L a izloženi model 1.4 benzinac sa 95ks košta oko 15000e. Pošto je bio prodat bio je zaključan tako da nisam mogao da vidim unutrašnjost niti da slikam.
Image

Image

Fiat 500, 1.2 benzinac sa 69ks koji košta oko 12000e
Image

Punto classic, izloženi model košta 7749e, ne znam koja je verzija
Image

Linea 9840e
Image

Lancia je izložila model Delta 1.6 koji košta 21000e a baš dopadljivo izgleda
Image

Image

Alfa Romeo Giulietta, 21500e
Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Čet Okt 18, 2012 7:20 pm

Premijera koja me je baš obradovala, Renault Clio, primerak u dizel verziji i sa nešto bogatijom opremom koji košta oko 15000e
Image

Image

Megane RS, 28000e
Image

Twingo RS, model sa sajamskim popustom košta oko 15000e
Image

Koleos, izloženi model košta oko 30000e
Image

Model koji sam uvek voleo Grand Scenic, ovaj primerak me je stvarno oduševio, spoljni izgled svakako ali unutrašnjost naročito, stvarno pravi avion i pravi porodični automobil, model sa solidnim nivoom opreme koji košta oko 27000e
Image

Image

Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod stralis3 » Čet Okt 18, 2012 9:08 pm

arandjelovic je napisao:Linea 9840e
Image



Linea mi se bas dopada...veoma bi se obradovao kad bi moja firma kupila ovaj auto,da ga zaduzim,pa da dodje na mesto dokazane Zastave 10! Inace Dejane,slike su fenomenalne,i ponuda je sarena... :D
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod djole » Čet Okt 18, 2012 9:21 pm

Ta Linea je lepa samo na slici i to od napred. Bas su mu ruzno nakacili gepek pozadi, vidi se da je radjena za nasa trzista gde ljudi pate ko patika i vole da voze trozapreminski auto. Grande Punto mi je tri puta lepsi od ovog cuda, ma i Zastava 10 je pojam za Lineu i auta tog tipa.
A novi Clio je ispao vrhunski, veliki pomak u odnosu na stari model. Bas mi se svidja, svaka cast za slike :wink:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod stralis3 » Pet Okt 19, 2012 7:03 pm

djole je napisao:Ta Linea je lepa samo na slici i to od napred. Bas su mu ruzno nakacili gepek pozadi, vidi se da je radjena za nasa trzista gde ljudi pate ko patika i vole da voze trozapreminski auto. Grande Punto mi je tri puta lepsi od ovog cuda, ma i Zastava 10 je pojam za Lineu i auta tog tipa.


Za mene su auta B segmenta (dakle ne trozapreminska vozila) najbolji izbor,a Grande Punto ce mi (ako da Bog) biti naredni auto...a Linea bi dobro dosla kao sluzbeni auto sa svojih 500L gepeka i
dosta mesta na zadnjoj klupi,da se vozimo kao ljudi...Ukusi su razliciti,ali ako pogledas sliku sa boka videces da taj rep i nije bas tako nakaradno "nakacen",vec da je spustenje ka nazad brizljivo odradjeno,(za razliku od onih promasaja tipa Skode Fabije sedan,buljavog Pola koji je brzinom svetlosti nestao,Talije...) opet,to je mozda stvar ukusa...ali je u svakom slucaju (po meni) bolji izbor od Logana i plasticnog Avea! A i cena mu je super...
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Pet Okt 19, 2012 10:10 pm

Ovakvi automobili, što bismo mi rekli sa gepekom, se ne rade samo za naša tržišta već i za mnoga druga tržišta istočnih zemalja i južne Amerike i to modeli za koje ni u snu ne biste pomislili da se rade u tim verzijama. Što se tiče Linee baš mislim da joj ne stoji ružno taj zadnji kraj i da je ok odrađena jer ne podseća toliko na Grande Punta mada je to u suštini on u drugoj verziji. Kad pogledam prvu generaciju Reno Talije smuči mi se dok se kod ove zadnje generacije uradilo dosta toga da auto izgleda solidno a i nema isti prednji kraj kao Clio. Što se tiče Avea, pre bih izabrao Lineu dok bih se između nje i Logana dvoumio i to baš dobro. Od pšozadi je nisam slikao jer nisam mogao zbog toga što je preblizu zida bila stavljena ali evo jedne slike sa ulice gde se vidi da uopšte nije ružan auto.
Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Pet Okt 19, 2012 10:22 pm

Od dosta izloženih Toyotinih modela najviše pažnje mi je privukla Yaris hybrid, novi model GT86 i auto koji jako volim Avensis.
Image

Image

Image

Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Pet Okt 19, 2012 10:29 pm

Retkost na našem tržištu, kineski Great Wall je predstavio dva modela

- Voleex C10, mališan koji me neodoljivo podseća na prethodnu generaciju Toyote Yaris
Image

Image

- Steed 5, podseća i on na neke svoje konkurente :D
Image

Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod stralis3 » Sub Okt 20, 2012 3:12 pm

arandjelovic je napisao:Image


Fenomenalno,jos pogotovo kad Fiata volis... Ovi dosadasnji Logani ne mogu puno da pariraju Linei,u firmi ponekad vozim,ako mi je desetka na servisu ili sl! Vrata zvone,tapacirunzi grubi,skloni prljanju,a plastika osetljiva na grebanje,srafovi vidljivi! Motori,davno odbaceni Renolovi (1.4 MPI,1,6 MPI),a odrzavanje skupo ko djavo,da se pokajes sto si Daciju kupio! Jedan interesantan detalj...kolegama se na duzim relacijama (a i kracim) neretko javlja mucnina... Ali,prijatno me iznenadilo kako ce izlgedati novi Logan,na poslednjem sajmu je predstavljen...
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod djole » Sub Okt 20, 2012 5:33 pm

Aj okaci neku fotografiju koju si napravio direktno od pozadi, ne iz ugla :wink: . Taj poklopac gepeka nema vise od metar i 20 po sirini, staklo malo sire i auto deluje kao camac gledano od pozadi kao i sve te limuzine iznikle iz B klase. Slazem se da je ovo jedan od boljih pokusaja s obzirom kakvih sve kreacija ima, ali pre bih se protegao par hiljada vise do neke C klase nego limuzinska B klasa ako je samo do gepeka.
Ovo je sve van teme, ali sredice to Mickey kad pusti podforum zvanicno u rad :D
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Sub Okt 20, 2012 7:30 pm

Đole slažem se da je bolje auto iz C klase da se kupi ali neko ko jedva skrpi pare da kupi auto ili se jedva snađe da uzme na kredit naravno da će gledati da za što manje para uzme što bolji i komforniji auto.
Miloše kako se pokazao Logan u firmi što se tiče kvarova i pouzdanosti? Čitao sam u jednom broju revije SATplus test nekog Logana 1,4 koji je vozio neki taksista i koji je sa njim prešao blizu pola miliona km bez većih problema.
Na sajmu je bila predstavljena i nova Dačija Lodgy, pravi auto za porodicu a dok sam sedeo za njenim volanom u trećem redu sedišta su bila dva gospodina koji su komentarisali da u tom trećem redu sedišta u njoj ima više prostora nego u VW Sharanu. A novi Logan i Sandero biće super automobili!
Image

Image

Image

Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod arandjelovic » Sub Okt 20, 2012 7:37 pm

U hali u kojoj je bio Opel najzanimljivija mi je bila nova Astra sedan, verovatno zato što je premijera, mogu vam reći da super izgleda a i izgleda kao mala Insignia.
Image

Image

Image

Insignia
Image
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Sajam automobila Budva 10.10. - 14.10.2012.

Postod stralis3 » Sub Okt 20, 2012 8:03 pm

arandjelovic je napisao:Miloše kako se pokazao Logan u firmi što se tiče kvarova i pouzdanosti? Čitao sam u jednom broju revije SATplus test nekog Logana 1,4 koji je vozio neki taksista i koji je sa njim prešao blizu pola miliona km bez većih problema.



Kolega je duzi,u pitanju je varijanta sa 1.4 MPI motorom! '06. godiste je i ima 139 000 na satu! Auto je vozen bez problema do nekih 135 000 kilometara,kada je bila havarija na motoru (pisao sam o tome),sada se vozi,a izgleda intervencija na motoru nije dala rezultata! Do toga ne bi doslo da se vodilo racuna o meracu temperature! Generalno,taj auto nas je tokom veka dosta kostao jer je bio i lupan,a trosi kao bure bez dna! Pogoto ako se uzme u obzir to da ga vozi kolega koji je staromodnijih shvatanja i u 5 . salta na 90 km/h! Desetka (Punto) se mnogo bolje pokazala,sto po potrosnji,sto po ceni odrzavanja...a i mnogi vise vole da sednu sa mnom nego u Daciu...ali ono sto Daciu cini korisnijim je ogroman gepek i veci komfor na zadnjoj klupi!
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Sledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost