Logo

51. beogradski sajam 2013.

Slike i rasprave o automobilima.

51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Sub Dec 08, 2012 10:50 pm

U ovim teskim vremenima neizvesno je da li ce Sajam biti odrzan. Ako se ne bi odrzao, preti opasnost od gubitka licence OICA, a neko bi jedva docekao da upadne u termin neposredno posle Zeneve. Posto je bijenalni, 2013. pripada sajmu automobila. Lanjski je primarno bio posvecen kamionima, pa uvoznici nisu mogli da nastupe sami, bez svojih principala, ili proizvodjaca.
Ovde mozemo da razmenjujemo informacije o pripremama, najavljenim novitetima i na kraju, utiske i slike.
Zato imam jednu lepu vest:
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B8.html
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

51. beogradski sajam 2013.

Sponzor

 

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod arandjelovic » Ned Dec 09, 2012 12:32 am

Posto sam procitao da nece biti sajma ova vest me je obradovala i nadam se da ce se stvarno realizovati. Stvarno bi steta bilo da se izgubi licenca jer kao sto je vec receno beogradski sajam je odmah posle zenevskog koji vazi za jedan od najznacajnijih sajmova u automobilskoj industriji na kome proizvodjaci predstavljaju svake godine svoje vazne modele. Verujem da ce se odrzati na zadovoljstvo svih nas koji pratimo svet automobila.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Ned Dec 09, 2012 4:35 am

Pa, svi uvoznici se zale da vec dve godine svakodnevno imaju sajamske cene i popuste i da rade na ekonomskom minimumu. Veliki su im troskovi izlaganja na sajmu a mali ocekivani finansijski i marketinski efekti i sami, bez pomoci proizvodjaca i drzave ne mogu da nastupe. Medjutim, prateci nase trziste novih automobila, rekao bih da su cene novih vozila posle velikog pada, blago krenule da rastu. Osnovne verzije (citaj: ocerupane), bar u segmentu ispod 10 000e su i dalje najjeftinije u istoriji, ali cim se specifikacija opreme produzi ili izabere neki ozbiljnini motor, ode cena u nebo (i preko 50% +). Do duse, postoje i brendovi cija vozila su i u osnovnim verzijama opremljena stvarcicama koje su su do skoro bile vrlo skupe na spisku dodatne opreme.
Isto tako, pale su i cene osnovnog odrzavanja kod nekih uvoznika, pa sad ispada da je ista cena velikog servisa u ovlascenom servisu sa originalnim delovima, ili bar adekvatnim alternativnim uz garanciju, kao kad se to radi u sopstvenoj reziji pronalazenja delova i majstora sa neizvesnim rezultatom.
Bilo kako bilo, od 22. do 31. marta videce se i saznace se kakvo je pravo stanje na srpskom auto trzistu. Sigurno je da za izlozbene eksponate ne treba brinuti: oni ce, kao i svake godine do sada biti prodati vec prvog dana. Mora Srbin da se pokaze.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Sre Dec 19, 2012 8:31 pm

branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod arandjelovic » Sre Dec 19, 2012 9:47 pm

Super, ja verovatno dolazim 24. ili 31. tako da moze da se organizuje neko okupljanje. :D
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Pet Feb 22, 2013 12:37 pm

Како београдски сајам има срећан термин после оног у Женеви, биће доста премијера. Ево једне , врло извесне: http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... _id=689037

Биће ту и оних ''озбиљнијих'', сигурно. До душе, нагласак ће сигурно бити на јефтинијим и брендовима и моделима, јер за њих у Србији још увек постоји какво - такво тржиште.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Pon Feb 25, 2013 1:27 am

Атмосфера се загрева! Биће и врло, врло атрактивних возила. Премијере ће бити МБ Е и ЦЛА. Али, све то пада у сенку пред посластицом и ексклузивом, чак и за богати свет:
Image

Uploaded with ImageShack.us
Мекларен у Београду!!! Ексклузива већа него Ф1 пре десетак година. (Слика је са сајта РТС, емисија САТ)

Од 14 европских сајмова ове године, појавиће се на три, а од та три, један је наш!
Кога занима више детаља, ево му линка за САТ, па ако не жели да гледа породично млатарање рукама клана Алвировић, нека скролује до 1-2мм после половине емисије.
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/% ... D0%A2.html
Мене посебно занима онај полигон Навака у атријуму, посебно што ће, како Младен рече, ове године бити такмичарски.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod petar leskovac » Pon Feb 25, 2013 3:11 pm

gledao sat voleo bih da posetim ,ali ***CENZURISANO***
_____________________________________________________________________________________Image
Korisnikov avatar
petar leskovac
Član
 
Postovi: 1148
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 7:44 pm
Lokacija: Leskovac

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Pet Mar 08, 2013 1:33 am

Пошто је Женева као предигра за београдски сајам, нешто од овог бљештавила видећемо и ми. Нешто, на жалост ипак нећемо.
http://vesti.mojauto.rs/Sajmovi/370694/ ... o-prvi-dan
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod boyan92 » Pet Mar 08, 2013 10:02 pm

Na Golfu uradjen samo restayling , mogli su da mu daju oznaku GOLF 6 ph2,ali dobro to je golf , auto koji sluzi samo da te preveze od tacke A do tacke B , bez nekog preteranog uzivanja.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod arandjelovic » Pet Mar 08, 2013 10:02 pm

Moje je misljenje da cemo videti dosta od ovoga, ja licno jedva cekam da vidim novu E klasu, seriju 3 GT i novu Octaviu a od jeftinijih su mi zanimljive nove Dacije i Clio karavan. Samo me nervira ako Mercedes bude kao po obicaju u prvoj hali odnosno, cini mi se da je to hala 3, jer je svake godine nesto slabije osvetljena.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod branik » Sub Mar 09, 2013 12:34 am

boyan92 je napisao:Na Golfu uradjen samo restayling , mogli su da mu daju oznaku GOLF 6 ph2,ali dobro to je golf , auto koji sluzi samo da te preveze od tacke A do tacke B , bez nekog preteranog uzivanja.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... sladokusce
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod stralis3 » Sub Mar 09, 2013 5:01 pm

boyan92 je napisao:Na Golfu uradjen samo restayling , mogli su da mu daju oznaku GOLF 6 ph2,ali dobro to je golf , auto koji sluzi samo da te preveze od tacke A do tacke B , bez nekog preteranog uzivanja.


Iako vizuelna razlika jedva da je primetna,ima dosta razlika... Auto na drumu kada se vidi prvo sto pada u oci je visina koja je smanjena i auto deluje robusnije. Sto se benzinskih motora tice izbaceni su atmosferci,sada su samo turbo-benzinci,izbacen je lanac sa kojima su ranije generacije TSI motora imale velikih problema,vratili su se kaisu. Doterani su TDI dizelasi... Kocnice su unapredjene,i sada je auto koji ima najsnaznije kocnice u kategoriji. Dosta se u radilo i na komforu na zadnjoj klupi,a ono cime se VW posebno dici je nova MQB platforma,koja ce se naci na Octavaiji,Audiju A3,Leonu,Touranu,Tiguanu... Onda su tu brojne varijante GTI,4 Motion,elektricni Golf,a posebno mi se dopada vracanje GTD varijante na scenu! Sve u svemu,VW je pomalo dremao od zavrsetka proizvodnje Golfa 4 i dopustio je konkurenciji da ga dostigne u mnogim stvrarima ,ali pojavom sedme generacije VW je napravio pun pogodak! Nova Octavia je moj adut sto se tice MQB platforme...
Poslednji put menjao stralis3 dana Sub Mar 09, 2013 6:50 pm, izmenjena samo jedanput
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod arandjelovic » Sub Mar 09, 2013 6:44 pm

Iskreno meni se kod Golfa 6 uopste ne svidja oblik zadnjih pozicija, mnogo je lepse odradjeno kod petice u obliku kruga a vec kod sedme generacije je bas efektno stilizovano. Takodje mi je GTD verzija bas simpaticna, jeste da je to GTI sa dizel motorom ali mi je ta oznaka vec nekako dosadna. GTD je jedan od modela koji jedva cekam da vidim na sajmu mada kako sam video i karavan nije uopste los.
@stralis3 platforma je MQB... :P
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: 51. beogradski sajam 2013.

Postod stralis3 » Sub Mar 09, 2013 6:49 pm

Tako je,a posebno mi se dopada dezen sedista na GTD... Dejo,hvala na ispravci! :D
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Sledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju