Logo

Automobili - generalna diskusija

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Ned Okt 01, 2017 6:49 pm

2.0 RS 200KS benzinac
Image

Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Automobili - generalna diskusija

Sponzor

 

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Goran sk » Sre Dec 06, 2017 12:04 am

Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod zemunac » Sre Dec 06, 2017 12:16 am

Bmw i8
U čaršiji važi jedno staro pravilo Ništa GSP, ništa GSP, samo kamilom.
zemunac
Član
 
Postovi: 171
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 6:54 pm

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Ned Feb 25, 2018 9:40 pm

Jesenas sam stavio napred star fire gume uprkos nepovoljnim komentarima, pa cak i zluradom podsmehu vulkanizera. Presao sam negde oko 5k km do sada. Vozio sam porilicno dok je vilo suvo, hladno i mokro, masno po gradu od soli i izmaglice i bio sam zadovoljan. Vozio sam autooutem do 140, ne bruje, lako su balansirane... Jedino, umele su da proklizaju na polasku uzbrdo kad se napravi film od masnog puta, bacene soli i taloga smoga.Nekoliko puta vozio sam po vlaznom snegu i ni tu nije problema, mada kad je kasast sneg, hoce da klizaju na kocenju, ali tada padaju i skuplji brendovi.
Danas, prava poslastica za mene: suv sneg pada, t ispod tacke delovanja soli, a putari cekaju jos dva tri dana da prodje oniih 24h po prestanku snega da ociste put. Gumacje odlicna! Pokusavao sam da zanosim, kocio, ulazio u krivine brzo, oduzimao, dodavao gas, vozio postrance.... Igrao sam se kao malo dete (sve ovo na putu koji odlicno poznajem i deonici koja je jako pregledna kako bi bilo potpuno bezbedno.)
Pisem sve ovo jer sam i sam bio skeptican prema gumi koja je bar 1000 dinara jeftinija od prve sledece. Mislim da ni malo ne zaostaje za w1 i s3, bar u nekoj manjoj dimenziji (175/65-14).

Ovako je izgledala fiesta posle cetrdesetak km ludovanja. Na deonici sa krivinama po suvom vozim 60-80, a danas 60-70km/h.
ImageImageImageImageImage
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Pon Feb 26, 2018 12:37 pm

Ovako i danas izgleda put R174 posto snegvi dalje pada, pa ljudi procenjuju da jos nije vreme za ciscenje . Mladim vozacima ovo treba da bude velika skola.



ImageImageImageImageImage
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Kesha » Pon Feb 26, 2018 2:48 pm

Ja sam svoju prošao, i to ne bih mogao smatrati prijatnim iskustvom, a opet, drago mi je da sam dobio priliku da prođem pomenutu školu bez posledica. Naime, pre dve godine krenem ujutru kolima na posao, od Trešnje do Novog Beograda. Lepo vreme bilo, a onda oko podneva naglo počeo da pada krupan vlažan sneg, koji je brzo prekrio kolovoz. Ko za baksuza, krenem preko novog mosta, pa na Teodora Drajzera prema Banjici. Kola skoro kupljena, a na njemu letnje gume. Prošao bih ja uspon bez problema da se ispred mene nije poprečio auto i to već u blizini bolnice Dragiša Mišović. Samo malo je trebalo, ali džaba, više nije bilo pomaka za mene. Zaustavih celu kolonu, a iza mene bus sa 94-tke, koji naravno više nije mogao da se pomeri. Nekako se okrenem proklizavajući poprilično, pa natrag na Topčider i novi most. Bilo je čupavo spustiti se. Prođoh most ponovo pa na autoput do kružnog puta. Konačnim stupanjem na avalski put, moje muke su tek počele. Kola idu gde ona hoće. Onoliko proklizavanja nisam pre toga osetio. Jednostavno, vuče u stranu, pošto ima krivina pod nagibom, nažalost. Gume se napunile snegom, otvrdnule kao da su od plastike, a snaga mislim da nisam nikada video više na putu. Dođoh kući nekako mrtav umoran, ali srećan što sam prošao jednu takvu obuku :) Iako sam imao poveće vozačko iskustvo iza sebe, nisam do tada imao tako ekstremne uslove za vožnju sa neadekvatnim pneumaticima. Naravno, znao sam šta znače zimske gume u takvim uslovima, ali usled većih ulaganja u već star automobil, za gume u momentu nije bilo novca. Sad mi vala ne pada na pamet da vozim po snegu sa letnjim gumama, a sa zimskim mi je to zadovoljstvo mogu da kažem :) Voleo bih da dobijem priliku za malo žustriju vožnju po snegu u kontrolisanim uslovima naravno, poželjno sa nekim kolima sa zadnjom vučom, mada se i sa prednjom vozač lepo može zabaviti :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Čet Mar 01, 2018 4:35 pm

Priča o tablicama prevazilazi rubriku Verovali ili ne.
Sa počekom ove godine istekao je rok koji je prvobitno određen za trajanje tablica i saobraćajnih dozvola od sedam godina. Onda je u poplavi populizma nekome tokom prošle godine palo na pamet da produži važnost tablicama, ali samo onima na kojima nema pojedinih znakova. Međutim, tada je preideo da taj rok piše u saobraćajnoj dozvoli. E, sad, ko registruje auto i ima sreću da ima odgovarajuća slova, uz saobraćajnu dobije potvrdu da ona ipak važi uprkos što na njoj piše drugačije. A da bi važila i za inostranstvo, tekst ima i na engleskom. Da li je neko tamo bar mibimalno normalan. Posebna priča je pogrešno definisan sistem koji je za Beograd u startu poddimenzionisan, pa već sad imamo četvorocifrene brojeve iako su zamišljeni trocifrene. A samo je trebalo znati malo kombinatorike i sa ovoliko oznaka imati mnogo više kombinacija. Na drugoj strani, i posle sedam godina tek nekoliko gradova je prešlo u brojeve druge stotine (da prva nije 0), dok mnogi jedva da su prešli i 010.
O oznakama za taksi ne treba ni trošiti reči. U Bg su nabili čak 5 cifara. Neverovatno! Kad su prošle godine u Užicu TX oznake morale da dobiju četvrtu cifru, krenuli su od 0001, iako već postoje trocifrene. Sad se svaki dan smejem kad vidim dva vozila sa oznakama 370TX i 0370TX koja često stoje jedno pored drugog.
Zar su oni koji o tome odlučuju, tolike neznalice?
Lud, zbunjen, a oni treći više ne žive ovde. Oni sada grade kanadu, Nemačku, Norvešku...
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod ferguson77 » Pet Mar 02, 2018 7:38 pm

Da se nadovezem na post clana Branik u vezi pneumatika Starfire, koje sam kupio pre tri sezone, inace radi se o dimenziji 195/60 R 15. Za cenu koju su placeni pneumatici i vise su nego vrlo dobri. Takodje sam primetio proklizavanje na masnom asfaltu, ali isto se desava i sa Savom Eskimo S3 koje se nalaze na sluzbenom vozilu koje koristim. Mnogi su se smejali i bili skepticni prema njima, ali oni su upravo suprotno dokazali. U mom slucaju negativne komentare iznosili su upravo neiskusni vozaci koji uopste nisu koristili ove pneumatike, a onda ih uporedjivali sa stranim premium brendovima, ali polovnim. Takodje pruzaju veoma udobnu i tihu voznju po asfaltu, a vozio sam do 160 km/h na AP. Starfire pneumatici nisu vise jeftini, skuplji su za oko 850 din po komadu u odnosu na proslu sezonu, za dimenziju 195/60 R 15. Evo nekih fotki.
lancer 0001.JPG

lancer 0002.JPG

lancer 0003.JPG
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
ferguson77
Član
 
Postovi: 295
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 1:30 am

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Pet Mar 02, 2018 8:10 pm

Dobro je, znaci nisam lud da ih jedini hvalim.
Danas sam na temperaturi od nekih desetak stepeni vozio po najklizavijoj sneznoj varijanti gde gume, bez obzira na marku, imaju izuzetno slozen zadatak: raskvasen sneg u kasu, ogromna kolcina vode koja se smenjuje sa snegom. Na snegu se guma ulepi, sare sa popune i po prelasku na raskvaseni deo pocinje plivanje. Tu je potrebna najveca moguca paznja.
ImageImage
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod gospodin dzo » Sub Mar 17, 2018 11:53 pm

https://www.polovniautomobili.com/putni ... -16hdiauto

Naleteh slucajno na njega na oglasima, sutra bih menjao Rapida za njega 8) 8) 8)
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod miham » Pon Mar 19, 2018 8:12 pm

Ne umijes odabrati.. :D :D i tata bi sine..ja sam prije neki dan prodao golfa 4 sto sam vozio evo godinu i kusur,i posto se vise ne moze sa jednim autom u familiji,morao sam da kupujem zeni nekog malog gradskog prdavca,a meni neko vece auto,jer mi je golf klaustrofobican..a sve za neku skromnu sumu..i tako sam po prvi put kupio forda u zivotu..i to 2.. :mrgreen: meni sam uzeo focus-a 2000 godiste 1.8 TDdi 66kw,model bez plivajuceg,sa klasicnim diznama,lanac umjesto kaisa,karavan.Odlicno ocuvan za svoje godine,ima prednje podizace,kliimu,komande na volanu za muziku,centralno,daljinsko,alu felme,kuku..sve sto jednom Rumunu kao sto sam ja treba.. :mrgreen: :mrgreen: a ovoj mojoj zeni sam uzeo zabu,ili ford ka,2002 godiste 1.3 benzinac,isto motor na lanac,klima,podizaci,centralno,jelkica sa mirisom vanile unutra. :mrgreen: slike vam dodjem.. :roll: :mrgreen: :mrgreen:
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod gospodin dzo » Uto Mar 20, 2018 12:08 pm

Jelkica je najbitniji deo opreme :mrgreen: :mrgreen:
Imao sam fiestu sa tim motorom,samo imala 75 ks..
I dan danas se kajem sto sam prodao taj auto..
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Uto Mar 20, 2018 1:20 pm

Dzo, ako je 75 ks, nije taj motor. Miham jecnapisao da je 1.3 sa lancem. To je motor nesto starije konstrukcije, 8v sa oko 60 ks, a vilo je i verzija sa nesto vise snage.. Poprilicno je pouzdan i jedino sto znam da moze da bude problem je step motor koji pocne da dize ler gas ili da ga gasi kod naglog pustanja gasa.
75 ks ima 1.25 16v, konstruisan u Jamahi.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod Mare66 » Uto Mar 20, 2018 5:12 pm

taj motor 1.25 z-tec je sasvim pristojan
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod branik » Uto Mar 20, 2018 5:25 pm

Miham, lepo da se vozite u oba!
I u jednom i u drugom su motori proizvedeni pred kraj svoje epohe, tako da su svi problemi otklonjeni. Jednostavno, oni nemaju zbog cega da se pokvare!
TDDI je naravno manje snage, ali mnogo jeftiniji za odrzavanje od TDCI koji je osetljiv na gorivo sa ovih prostora.(pumpa, dizne, turbina, sito uljne pumpe...)
Neki od taksista u Uzicu sa fokusima tddi presli su po 300-400 k km + raniji zivot automobila, bez ozbiljnijih problema. Fokus je uz logana najkoriscenije vozilocu u taksiju u Uzicu koje ima ubitacnu konfiguraciju po taksi vozila
( prva, druga, kvacilo, ventilator...) . Jednom mi je majstor sa dvadesetak godina iskustva na fordovima rekao da taj motor moze da se unisti samo voznjom bez ulja ili vode, a i to ne tako brzo. Ford je odustao od njega jer nije mogao da lako da uskladi sa e normama, a su proceniki da je jeftinije uzeti gotov 1.6 i 2.0 kod PSA grupe. Ali, oni nisu moglli da im pridju, posebno manji. Trapovi su takodje skoro neunistivi, osim u slucaju havarije. Uz paznju, jedino vertikalni stabilizatori i amortizeri mogu da posustanu posle mnogo kilometara.
Endura motor u Ka je vremenom osavremenjavan kako je tehnologija napredovala i kako su se poostravali ekoloski propisi, pa ga ima u raznim snagama, sve do 69 ks (ubrizgavanja, kompjuter, mape...)
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju