Logo

Oldtajmeri i retka vozila

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Čet Avg 11, 2016 10:33 pm

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Sponzor

 

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Čet Avg 11, 2016 10:45 pm

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Čet Avg 11, 2016 10:54 pm

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Poslednji put menjao zumzum dana Čet Avg 11, 2016 11:04 pm, izmenjena samo jedanput
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Čet Avg 11, 2016 11:01 pm

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Čet Avg 11, 2016 11:49 pm

Pre svega da se izvinim clanovima i upravi foruma zbog nacina postavljanja fotografija, u vise razlicitih postova a ne u jednom. Jednostavno nije mogao upload da se izvrsi drugacije. Tako da fotografije sa protekle bubijade u Sapcu pocinju na 16. strani.
Ovih nekoliko automobila sam odvojio jer su mi vlasnici dali neke podatke o njima.

Ovaj Fiat Topolino je vlasnistvo Lazic Dobrivoja iz Sapca. Podaci o trajanju restauracije se vide na graviranoj plocici postavljenoj ispod haube. Neke fotografije ovog automobila sam vec postavljao ranije ali nisam imao prilike da slikam neke detalje, tako da se izvinjavam ukoliko budu imale slicnosti sa ranijim fotografijama. Inace ovaj auto se pojavio pre izvesnog vremena u emisiji SAT zbog problema sa prvom registracijom nakon restauracije, sto je posle vecih problema konacno reseno. Po recima vlasnika, strucnjaci iz fabrike pneumatika Sava su mu na osnovu nekih oznaka na rezervnom tocku rekli da ta guma potice iz vremena Musolinija.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Dijana pripada Vlasti iz Sapca koji je u nju ulozio tri godine rada. Kako je rekao veliki problem mu je bila nabavka pneumatika zbog njihovih specificnih dimenzija, tako da ga je najjeftinija varijanta kostala 70 evra po komadu. Na vozilu su promenjena i sedista zbog udobnosti.

ImageImageImageImageImageImage



Ovaj bicikl ne pripada ovoj temi o oldtajmerima, ali mislim da zasluzuje da se nadje kao deo paketa lepo sredjene Bube koja ima uradjene slike Dzejms Dina i Cegevare na vratima, tako da je i bicikl dobio aplikaciju cuvenog buntovnika na zadnjem blatobranu.

ImageImage


Ovaj kombic ima ugradjen motor i menjac od Audija S8. Osim toga ima i instrumente od pomenutog automobila, ukljucujuci i komande za promenu stepena prenosa postavljene sa zadnje strane volana. Osim ovoga, ugradjeni su i diskovi na zadnjoj osovini kao i dvostruki izduv.

ImageImageImageImageImageImageImage
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod profa_chb » Pet Avg 12, 2016 12:30 am

Svaka čast za reportažu!

Ovaj kombi ima kolor šemu "A tima", čini mi se :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod kovacnuno » Pet Avg 12, 2016 3:57 am

Nemam priliku da slikam autobuse ali zato sam imao priliku da slikam nekoliko zanimljivih oldtajmera :)

Image
Image
Image

Image

Image
Image

Image
Image
Korisnikov avatar
kovacnuno
Član
 
Postovi: 3587
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:09 pm

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Pet Avg 12, 2016 11:01 am

Uh , kako volim ove Amere :D

Hvala Profo, nazalost vlasnici uglavnom nisu bili pored vozila, a nije bilo ni pisanih podataka, pa nisam mogao da saznam jos neki zanimljiv detalj o drugim vozilima. Evo i jedan Opel, ulovljen u Nemackoj.

Image
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod branik » Pet Avg 12, 2016 2:58 pm

Sjajno!
Ima ovde mnogo starih i originalnih i jako retkih buba. Mada, ima i budzevina kojima nije mesto na ovakvim skupovima.
T2 je posebna prica. Iako po godinama ulaze u ono sto se smatra oldtajmerom, mnogo njih jos uvek neumorno rade, cesto kao podrska u nekom poslu. Jeftino, jednostavno i neunistivo.

Послато са Lenovo A369i уз помоћ Тапатока
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod branik » Sub Avg 27, 2016 3:52 pm

Malopre videh na ulici ovu retkost. Peglice, ili F126 su sada gotovo nestali sa puteva kod nas. Ovo je jos redja verzija koja se u Poljskoj pravila tek nekoliko godina nakon 1987.
Ima takodje dva cilindra i 50ccm3 vise (700), ali vodeno hladjenje, pa je zvuk malo meksi i tisi. Motor je i dalje pozadi, ali malo zakrenut, sto je dalo prostora za minijaturni prtljazni prostor ispod , pazi sad, trecih vrata.. Tako da na prvi pogled motora nema. Simpaticni su bili, ali samo sitnijim vozacima. Osecao sam se kao Hajtauer iz Policijske akademije svaki put kad je trebalo ubaciti u prvu, jer od rasirenih kolena nije menjac mogao da prodje. Zato sam u prvu ubacivao iznutra. Zahvaljujuci duzem prenosu bile su brze od fice na max brzini, ali zato, brdo i teret nikako nisu volele. Kao i kod fice, prva nije bila sinhronizovana i u nju se ubacivalo samo u mestu. Stariji primerci nisu imali elektroautomat anlasera, vec su palile povlacenjem sajle, a kad ona pukne ili se istegne, i drskom od metle. Nedostaju mi. Cujem onaj bubnjavi zvuk.

Послато са Lenovo A369i уз помоћ Тапатока
ImageImage
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Aleks_BGD » Pon Nov 07, 2016 11:01 pm

Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14873
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod primo 1 » Uto Nov 08, 2016 10:42 am

S obzirom na odavno dokazanu inventivnost, trebao bi Šabac da bude centar srpske automobilske industrije. :idea:
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod Djole Pevcanin » Ned Nov 13, 2016 8:13 pm

Biće i od mene nešto, samo imam problem sa uploadom oko 170 slika sa ovogodišnje izložbe oldtajmera na Zvezdari.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod zumzum » Pon Nov 14, 2016 10:58 am

Strpljivi smo mi , samo ti kaci :mrgreen:
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Oldtajmeri i retka vozila

Postod primo 1 » Uto Nov 15, 2016 1:25 am

zumzum je napisao:Uh , kako volim ove Amere :D

Hvala Profo, nazalost vlasnici uglavnom nisu bili pored vozila, a nije bilo ni pisanih podataka, pa nisam mogao da saznam jos neki zanimljiv detalj o drugim vozilima. Evo i jedan Opel, ulovljen u Nemackoj.

Image
Iz današnje perspektive deluje čudno, ali zanimljivo je da je Opel između 2 svetska rata bio vodeći nemački proizvođač kamiona. Čak je i karakteristični znak munje prvo bio stavljen na kamion koji se baš tako i zvao - Opel Blitz. Ima jedan ovde u gradu takav, prepravljen u šlep službu.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost