Logo

Kupovina polovnjaka

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Pet Feb 19, 2016 10:38 pm

njegovo je da napiše. Nije to prodavnica pa da se prodaje po istaknutoj ceni.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Sponzor

 

Re: Kupovina polovnjaka

Postod arandjelovic » Ned Feb 21, 2016 7:34 pm

Ovaj skuplji jos ima desni volan. Jeste nelogicno da kosta ovoliko vise od ovog gore ali takodje ne razumem otkud ovoliko cudjenje, to je normalno sa polovnjacima.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Pon Feb 29, 2016 7:04 pm

http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/609 ... sa-cajgera
Standardna priča. Samo je pitanje koliko je ko alav, a ko koliko naivan. Ima mnogo načina i parametara koji bi trebalo da se prate pri kupovini. Najbolji je obraćanje zvaničnom zastupniku kod nas sa brojem šasije za utvrđivanje servisne istorije. Čak i ako se nakon isteka garancije gubi iz zvanične servisne mreže, imamo prosek za tih prvih nekoliko godina. naravno, odstupanja su moguća, ali i to može da bude neki trag. Svakako je taj podatak sa brojčanika potpuno irelevantan kad se kupuje vozilo iz uvoza.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Ned Apr 17, 2016 4:43 pm

Da li neko ima iskustva sa TFSI motorima, konkretno 1.8 TFSI? Razmišljam o tome da u dogledno vrijeme promjenim vozilo, pa pošto sam dobrano smanjio godišnju kilometražu, razmatram i mogućnost da uzmem nekog dobrog benzinca umjesto dizela. U opticaju su mi za sada Passat B7, Audi A4/B8 i Audi A6/C6.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Ned Apr 17, 2016 5:57 pm

I to je ala! Probao sam 1,2. Ide kao sumanuto i samo malo se muci do 1500. Osecaj je skoro kao kod dizela. Vuce konstantno, a od 2000, odeeeeee! 1,8 mogu samo da zamislim, jer ta zapremina sama po sebi, i bez savremene tehnologije, vec obecava elasticnost. Ovaj i ne trosi mnogo vise nego dizel.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Ned Apr 17, 2016 6:13 pm

Tako sam nešto i kontao, računam da nije bezobrazan potrošač, a za iste pare mogu eventualno doći do auta sa nižom kilometražom i boljim stanjem u odnosu na ekvivalentnog dizela. Jedina stvar je što nemam koga da upitam za iskustva jer se u mom kraju kupovina benzinca maltene smatra za incident :D
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Ned Apr 17, 2016 7:05 pm

I ovde je tako. Desetak godina i sam sam se vozio bez svecica, ali tesko da cu mu se vratiti. Mozda, ako kad budem imao mogucnosti za novog. Mnogo su nizi troskovi odrzavanja tokom vremena kod benzinca.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod miliraki » Ned Apr 17, 2016 7:17 pm

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... -resayling
Meni se ovaj svidja al trenutno nisam pri parama...a tesim se da mi je malo 90ks na ovoliki auto
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Ned Apr 17, 2016 7:26 pm

I na to jos koji stotinu za dizne, pumpu i turbinu koje ce poceti da prave problemo posle koje desetine hiljada kod nas.
Ostalo je ok. Tp je jednostavno, porez na dizela. A inace, ide on vrlo, vrlo lepo.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Ned Apr 17, 2016 8:30 pm

branik je napisao:I ovde je tako. Desetak godina i sam sam se vozio bez svecica, ali tesko da cu mu se vratiti. Mozda, ako kad budem imao mogucnosti za novog. Mnogo su nizi troskovi odrzavanja tokom vremena kod benzinca.

Ne znam šta da ti kažem, zadnja dva auta su mi bili dizeli, sa ovim sada Passatom B6 sam prešao 230000 sa samo dva kvara (remenica na alternatoru i potopna pumpa u rezervoaru), a i redovno održavanje nije skupo kao nekad (180-190 eura veliki servis, 40-50 eura mali) tako da računam da sam odlično prošao. Prije njega sam vozio B5.5 neke dvije godine, odnosno 60-ak hiljada km bukvalno bez bilo kakvog kvara ili problema. Još prije Passat B3 2.0 ajnšpric, više je bio kod majstora nego kod mene, probleme sa rashladnim sistemom i hidraulikom kvačila nisam uspio da riješim za 4 godine koliko sam ga vozio, a i taj motor je u to vrijeme bio totalni rebus za lokalne majstore...
Sad mi je svejedno dizel/benzinac...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod djole » Uto Apr 19, 2016 1:34 pm

Kassbohrer je napisao:Da li neko ima iskustva sa TFSI motorima, konkretno 1.8 TFSI? Razmišljam o tome da u dogledno vrijeme promjenim vozilo, pa pošto sam dobrano smanjio godišnju kilometražu, razmatram i mogućnost da uzmem nekog dobrog benzinca umjesto dizela. U opticaju su mi za sada Passat B7, Audi A4/B8 i Audi A6/C6.

Imali su moji rodjaci A3 1.8 TFSi 160 ks. Nisu imali nikakvih problema sa njim koliko znam posto su ga zamenili relativno mladog, trosio je oko 8 litara autoputem (Holandija). Mislim da je pametna kupovina ako se nadje neki sa normalnijom kilometrazom. Idu dobro jer imaju konstantan obrtni moment do nekih 5-6 hiljada rpm pa su ubedljivi kod medjuubrzanja. Bila je prica za 1.2 ili 1.4 TFSI da imaju problem sa lancanikom, navodno sredjeno. Caletova firma ima par Octavia 1.4 TFSi i neke su imale problema sa necim (koliko se secam radile na tri klipa, mislim da se nesto resetovalo zbog goriva), ali i one voze, imaju po 150-160 hiljada. O 1.8 nisam cuo nista mada su relativno retki. Od novih benzinaca po Beogradu najvise ima tih 1.2 u Skodama i Golfovima i Fordova ecoboost sve vise (Focus i Kuga su povoljni u toj varijanti).
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Uto Apr 19, 2016 4:04 pm

Hvala djole na odgovoru. Kao što rekoh meni je pri izboru prilično svejedno koji će tip motora biti u pitanju. Gledao bih da uzmem auto u što boljem stanju i sa nekom razumnom kilometražom, motor i oprema su manje bitni...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod profa_chb » Sre Apr 20, 2016 1:35 pm

Stric 2008. uzeo nov A4 1.8 TFSI u Londonu. Super auto, ali mu je 2012. otišla glava, krivila se bregasta... Zamenili su mu ceo motor i zamolili ga da ćuti :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Sre Apr 20, 2016 9:16 pm

To je zbog volana
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Kupovina polovnjaka

Postod branik » Uto Maj 17, 2016 11:47 am

Prodavace ih i na kilo:
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/stor ... ricna.html
sad ce da nastane rasprodaja onih nizih e normi-
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost