Logo

Kupovina polovnjaka

Slike i rasprave o automobilima.

Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Ned Jun 30, 2013 3:34 am

Ja sam se već zapalio, finansije nisu problem, da čujem mišljenje kolega forumaša :)
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au ... LSO_EXPORT
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Kupovina polovnjaka

Sponzor

 

Re: Moja garaža

Postod djole » Ned Jun 30, 2013 10:11 am

Ljuta masina, nema sta :D. Kakav je 2.7 motor ? Vise sam vidjao 3.0 i 2.0 u Audiju. Kolika je carina u BiH ? U Srbiji je sad nekih 1-2 % (nisam siguran) pa ne znam da li vracaju porez u Nemackoj pri izvozu u Srbiju sad :?.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moja garaža

Postod stralis3 » Ned Jun 30, 2013 10:17 am

O samom autu stvarno ne treba trositi reci,ako imas sredstava i volje,stvarno nema greske sa ovim autom...2.7 TDI? Retkost,jel to petak ili sestak? A retka je ova Avant varijanta,kod mene u gradu ih dosta ima,ali kao sedan.
[quote="djole"]taj 1.2 sa 60 ks je neprevazidjen motor, mocniji atmosferski motor za gradski auto nije napravljen :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Ned Jun 30, 2013 3:28 pm

2.7 TDI je šestak u principu isti motor kao 3.0 TDI samo se razlikuje hod klipa da bi sa manjom zapreminom i snagom išao u nekim državama u niži poreski razred. U BIH je ukinuta carina na polovna vozila iz EU plaća se 1% carinska evidencija i 17% PDV, vraćaju porez za Srbiju, naravno na vozila na koja je to moguće ;) Mene razbijaju malo troškovi registracije i održavanja, sačekaću malo, možda se pojavi još neki 2.0 TDI da ne bude skup ;) Mada je ovome cijena maksimalno privlačna pod uslovom da je sve u redu sa autom...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod djole » Ned Jun 30, 2013 7:01 pm

Odrzavanje nije mala stavka ni jednom Audiju, to je nesto sto ide uz prestiz koji Audi nosi :D. Ako si smeker da vozis Audija, ne treba posle kukati zbog skupih guma, servisa itd... Pricam generalno, posto znam dosta ljudi koji su iz Keca seli u nekog turbo Forda ili Fiata od 3 000 evra i sad kukaju kako je sve skupo. Felna 17ica je lepa, ali i skupa, 300 Nm lepi za sediste ali zato imas turbinu i milion senzora i ventila koji samo cekaju da se pokvare posle 300 000 km...
Sto se tice onog gore auta, stvarno je super kupovina, samo je kod nas malo preskupa registracija za njega/
Kad smo vec pokrenuli temu, zna li neko nekoga ko vozi Freelendera ? Ima ih sve vise na nasim putevima zbog pristupacne cene i manje-vise interesantne klase kojoj pripada :). Na netu nalazim oprecne informacije o njemu, uglavnom ne toliko pohvalne mada mislim da je to i delimicno uslovljeno time sto se kod nas doteravaju uglavnom lesevi od auta. Dizeli su BMW-ovi, a benzinci Roverovi. Ja sam nesto vise za benzinca jer su vece sanse da je manje presao i da je ocuvaniji i zbog cene odrzavanja. Npr ovaj nije los freelender
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod PEX » Pon Jul 01, 2013 1:01 am

Ovaj A6 C6 je brutalan, drugar je skoro jednog uvezao iz Nemacke..2009 god, 2.0TDI izasao ga cca 12000e na nase table. Jedina mana mu je kao i ovom to sto je lubenicar tj karavan.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Pon Jul 01, 2013 1:21 am

Djole sva novija auta su prepuna senzora i raznih za*ebancija, a kad će početi da se kvare to je nemoguće znati, turbina ko turbina svaka je rizik i tu je takođe najbitnije kakav je prethodni vlasnik bio prema autu. Što se održavanja tiče otprilike znam kakve su cijene. Registracija za ovoga bi bila 450 eura za prvu godinu i 350 za svaku narednu (smanjuje se porez kad vozilo napuni 7 godina).
PEX to je dobra cijena za 2009-tu godinu. Mene bi ovaj izašao 8500 eura maksimalno, da je negdje malo bliže na jugu DE ili u Ruru vjerovatno bih otišao da ga vidim, ali ovaj Parchim je em mnogo daleko em nikome usput, a ne rizikuje mi se da idem i da pogledam samo jedno auto. Da sam bez auta bio bi mi prvi izbor, a ovako ne bih da srljam.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Kupovina polovnjaka

Postod djole » Pon Jul 01, 2013 8:38 am

Ta cena registracije je i vise nego duplo jeftinija nego u Srbiji i prihvatljiva je za jedan onakav auto :). Sta znaci kad na mobile.de pise da auto moze samo za export ? Doteran je u de negde sa strane samo zbog prodaje ili nesto drugo ? Sad se bas setih da sam skoro u Bg-u video jednog A6 allroad, ima automatsko otvaranje i zatvaranje gepeka :D. Otvaranje sam i vidjao, ali zatvaranje nisam... Skinuli oglas od onog Freelendera iz mog proslog posta, evo jednog drugog link
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod patrik » Pon Jul 01, 2013 11:10 am

Ljudi interesuje me vaše mišljenje da li bolje uzeti golfa 4 ili opel astru oko 2005-og godišta .
#7501
patrik
Član
 
Postovi: 813
Pridružio se: Sub Jan 19, 2013 8:51 pm
Lokacija: Beoggrad

Re: Kupovina polovnjaka

Postod djole » Pon Jul 01, 2013 11:24 am

Koja Astra, H ili G ? Golf 4 se pravio do 2003ce. Koje gorivo ? Po ceni Astra H i Golf 4 su tu negde, ako se dvoumis izmedju ta dva Astra je mnogo bolja (i novija). Opeli su generalno dosta meksi od VW-a, benzinski motori su im neunistivi, 1.7 dizelasi kod nas nisu nesto popularni ali nisu losi uopste. Licno mislim da je VW precenjen auto i kod nas i u inostranstvu (Kassbohrer se nece sloziti, al dobro :D ).
Pogledaj ovu Astru i reci da pise npr 180 000 km, da li bi posumnjao da je vracena kilometraza ? :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod patrik » Pon Jul 01, 2013 11:35 am

Nikad nebih posumljao da je naprimer vraćena kilometraža ,Astra je ekstra očuvana .
Pa meni je svedno da li je H ili G.
Jel ima neke velike razlike između G i H ????
Ja lično mislim da je bolje da Astra bude benzinac , šta vi mislite ??
#7501
patrik
Član
 
Postovi: 813
Pridružio se: Sub Jan 19, 2013 8:51 pm
Lokacija: Beoggrad

Re: Kupovina polovnjaka

Postod djole » Pon Jul 01, 2013 11:57 am

G je stariji model od H, ali se prodavao paralelno sa H pod nazivom "classic" kao sto se H sada prodaje kao "classic" dok je Astra J uslovno receno premijum Astra. Kucaj na guglu astra g i videces kako izgleda, u stvari 10000 % znas kako izgleda, H je ona koju sam stavio u prethodnom postu. Ja mislim da je u svakom slucaju bolja varijanta benzinac bilo koji polovan auto da uzimas. Na stranu dizelasa ide nesto niza potrosnja i nesto bolje performanse (zbog obrtnog momenta), dok je benzinac jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje, u 90% slucajeva manje presao itd. U krajnjem slucaju, mozes i plin da ugradis mada ja mislim da se isplati voznja na benzin samo kad pogledas kakve glavobolje mozes da imas sa nekim izmrcvaljenim dizelasem. Posebno ako vozis manje od 15 000 km godisnje, to je prosto greota voziti dizelasa :D
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Kupovina polovnjaka

Postod Kassbohrer » Pon Jul 01, 2013 3:49 pm

Djole ako piše da može samo za export, onda je 99% dotjeran iz neke druge države u Njemačku da se prodaje. Ma nisam ja nikakav zaluđenik za VW, ali imam svoju računicu zašto ih vozim ;)
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod patrik » Sub Jan 11, 2014 9:04 pm

Momci hvala na savetima mnogo ..
Ja sam se bio opredelio za skodu za Skodu zato sto kući imam Skodu Favorit 136l 1991 god , vozio je ćale pa ja sad isli s njom do Nemačke 2003godine isli do Minhena došli bez i jednog kvara jos bolje iso kad smo sipali evropsko gorivo . Za 23 godine samo menjali akumulator , auspuh, gume i svećice , kablove i razvodnu kapu i amortizere i to je to e iz ovog iskustva sa skodom smo odlucili da uzmemo Skodu fabiu jel kontamo da je čak i bolja od naseg Favoritaa.
#7501
patrik
Član
 
Postovi: 813
Pridružio se: Sub Jan 19, 2013 8:51 pm
Lokacija: Beoggrad

Re: Automobili - generalna diskusija

Postod djole » Sub Jan 11, 2014 9:11 pm

Ako ste vec emotivno vezani za Skodu, onda nemoj da razmisljas :wink:. Ja sam skoro bio u Ceskoj i pricao sa jednih Cehom koji je imao Octaviu koju je slupao neposredno pre mog dolaska, tad je vozio Octaviu 4x4 iz rent a car-a i na moje pitanje sta ce da kupi samo mi je odgovorio: "Skodu, sta drugo?" :D. I ja bih da je Zastava kao Skoda :D. Isto oni tvrde da je novi Superb bolji auto od Pasata, cak hoce i da se svadjaju na tu temu :). Moj cale je vozio Feliciju 96to god, to je malo nasminkana Favoritka, isto je isla fino bez problema :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Sledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju