Logo

Policijski i vojni automobili

Slike i rasprave o automobilima.

Re: Policijski automobili

Postod roadcrasher » Pon Okt 27, 2014 1:19 am

LOL bar su svi plavo bjeli ;) u americi su negdje zlatni negdje zuti, na nekima i nepise policija nego ima grb policijske jedinice pa dok skontas da je murija kasno :) i to se nekad desi da promjene kolor semu u istom gradu, NYPD npr. ima bjela auta sa plavim slovima, plava auto sa bjelim slovima, crna auta sa bjelim slovima i bjela auta sa crnim slovima. Ranije su vecinom vozili Crawn Victoria, sad Dodge Charger, Chevy Caprice, Ford Taurus Police Inteceptor, i naravno Crawn Victoria, :)

Dok sam provjeravo info naletih na ovo :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Police_car ... l_vehicles
Procitajte sta pise ispod plavog OVa
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Policijski automobili

Sponzor

 

Re: Policijski automobili

Postod Ratomir » Pon Okt 27, 2014 3:12 am

Hehehe YU.

Npr. California Highway Patrol (CHP) ima vozila skroz crna, a prva dva vrata su bela, a imaju i da je auto skroz beo samo sa grbom policije. Meni su najviše zanimljivi oni što su normalno obeleženi, ali bez rotacije na krovu, vec imaju unutra blinkere i vecina ljudi kad vide da na krovu nema ništa, misle daa nije policija...

Generalno, po pitanju voznog parka, naša policija je u lošem stanju. U regionu skoro sve drzave polako obnavljaju svoj police vozni park. U hrvatskoj su uzeli najnovije skode, u Republici Srpskoj golf 7 Dduster, Patflinder, sve najnovije, u Bosni isto uzimaju golf 7 i skode, a u sloveniji sve vise nabavljaju Pasate, ne obelezene. U Albaniji nove Sevrolete, a u CG se za sada ništa ne kupuje. Našoj policiiji bi dobro došla nova vozila, da zamene Puntice, 307-ice, Stojadine...
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Policijski automobili

Postod roadcrasher » Pon Okt 27, 2014 3:58 pm

Sta nasa murija ima od specijala? Dali imaju neko auto za vecu jurnjavu? Pa te 307 i puntice mogu oduvati sa Golf 4 GTI laganice :) a da neuzimam u obzir 2800 cc, nesmijem ni da pomislim o necemu jacem. :)
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Policijski automobili

Postod roadcrasher » Pon Okt 27, 2014 4:35 pm

@Radomir - zamisli sad da nema ni bedzeva, u aljasci su prestali da stavljaju bedzeve, i stave flat black boju (crna boja koja nema uopste odsjaja) i stave stakla bez odsjaja, po mraku nevidis auto samo vidis farove i zadnja svjetla.
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Policijski automobili

Postod arandjelovic » Pon Okt 27, 2014 5:41 pm

Ja koliko znam Stojadini se vise ne koriste, samo ponegde neka Florida. Sto se tice Punta i 307, vec su izakani dosta jer su nabavljeni pre oko 12 godina. Kada su Pezoi nabavljeni znam da je pisano po medijima da smo tada imali jedan od najsavremenijih voznih parkova policije. Posle su nabavljani 307 fejslift, zatim 308. Imamo koliko mi se cini i Golfove 6, Polo, 206, mislim jednog BMW 5 F10, Mitsubishi Pajero, Outlander, Land Cruiser... Postoji cak i jedan Bentley koga je vozio neki nacelnik ili tako nesto jer je verovatno bio oduzet nekome. Za presretace naravno da posedujemo jace automobile.
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Policijski automobili

Postod Ratomir » Pon Okt 27, 2014 11:28 pm

Користе се Стојадини, али само на југу,док на северу, у Војводини, их има веома мало. Имамо све то што си набројао. Само не знам зашто не обележе сва возила исто...
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Policijski i vojni automobili

Postod Goran sk » Ned Nov 23, 2014 11:28 pm

Jedna fotka iz Makedonije,nazalost ovi ameri idu u istoriju :)

Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Policijski i vojni automobili

Postod Goran sk » Uto Nov 25, 2014 6:55 pm

Germany ...

Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Policijski i vojni automobili

Postod Ratomir » Čet Nov 27, 2014 9:06 pm

Бембара…
Чуо сам да у немачкој све те зелене полицијске аутомобиле морају да префарбају / прелепе у плаву боју због неког закона ЕУ…
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Policijski i vojni automobili

Postod Kassbohrer » Čet Nov 27, 2014 9:16 pm

Nije u cijeloj Njemačkoj, tamo svaka savezna država/pokrajina ima svoju policiju. U Bavarskoj i Saru ostaje srebrno-zelena kombinacija, a ostale savezne pokrajine prelaze na srebrno-svijetloplavu kombinaciju. Isto je i sa uniformama u Bavarskoj i Saru ostaju zelene a ostali prelaze na tamnoplave.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Policijski i vojni automobili

Postod Goran sk » Čet Nov 27, 2014 11:10 pm

Pa tako nesto, svaka republika ima svoje zakone.
Slikano je zbog dva razloga:

-Slikana u Stuttgart-u
-Policija nijen iz Stuttgart-a + na to jos i BMW :D

Sada je situacija drugacije,u celoj Baden Württemberg automobili su Mercedesi :D i kako sam cuo da ih vise ne kupuju vec uzimaju na lizing....
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Policijski i vojni automobili

Postod profa_chb » Pet Nov 28, 2014 12:17 pm

Pandurska kola na lizing?! Reci da se desi da ne plate sve do kraja, pa im ih oduzmu, gde će posle da ih prodaju tako izrabljene? Ah, da, SRB, BIH, MNE... :mrgreen:

Ja sam kao klinaz baš gotivio onu seriju "Alarm fur Cobra 11", tamo su svi vozili krem-zelene mečke i BMW-e :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Policijski i vojni automobili

Postod djole » Pet Nov 28, 2014 12:39 pm

Verovatno je operativni lizing u pitanju pa ce za tri-cetiri godine i zavrsiti kod nas ili u Ukrajini :D. Jedan moj kolega sa fakulteta je preko ujaka koji zivi u Engleskoj na nekoj licitaciji kupio Vauxhal Astru G (policijska bila). Osim sto je volan na kontra strani bio i sto je imala neke specificnosti koje nisu svojstvene ni za auta sa volanom na kontra strani sluzila ga je fino. Posle par godina je volan prebacio na normalnu stranu, lupao je par puta i mislim da se jos uvek kotrlja :D.
Kruze price da su Astre G onako mat zelene boje iz nemacke vojske, tih ima bas dosta kod nas na putevima
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Re: Policijski i vojni automobili

Postod arandjelovic » Pet Nov 28, 2014 7:01 pm

Dobro si se setio te mat boje na Astrama G, uvek sam se pitao otkud ta boja na njima. :?:
Mercedes-Benz... The best or nothing!
Korisnikov avatar
arandjelovic
Član
 
Postovi: 1823
Pridružio se: Uto Mar 13, 2012 11:09 pm
Lokacija: Velika Plana - Podgorica

Re: Policijski i vojni automobili

Postod setra :) » Pet Nov 28, 2014 9:32 pm

Ljudi ima li neko sliku te zelene mat astre? Nisam bas siguran o kojoj boji pricate :)
ma samo opusteno :D
Korisnikov avatar
setra :)
Član
 
Postovi: 2324
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 10:41 pm
Lokacija: novi sad

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju