Logo

Busmodels: Remont modela Scania ELBO Poseidon

Samostalno izrađene makete od strane članova.

Postod civijas » Čet Nov 19, 2009 1:52 pm

Fantasticno! Sve pohvale! :shock:
Tehnika izrade koja ostavlja bez daha... :D I sam sam imao u planu da pravim makete autobusa, ali sad sam ostao bez teksta, i shvatio da moram jos mnogo da ucim do tada... :D :D
civijas
Član
 
Postovi: 660
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 3:46 am
Lokacija: Šabac - Novi Sad

Sponzor

 

Postod Verotronix » Čet Nov 19, 2009 7:59 pm

Jos jednom maximalne pohvale i od mene...zapanjen sam lepotom tvoje makete Cone :D :wink:

Hoce li bus ostati kod tebe ili pak ide natrag u Grcku ?
Verotronix
 

Postod miki222 » Čet Nov 19, 2009 9:24 pm

ma bre nisam ja ni sumnjao u našeg Gazdu-macu :D :wink:

mogu samo da se pridružim čestitkama i pohvalama ............
miki222
Član
 
Postovi: 2339
Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 10:46 pm

Postod ik404 » Čet Nov 19, 2009 11:14 pm

Bravo, bravo Cone! Sve je vec receno! :) Prelepa Scania! Mogu da zamislim strpljenje koje je potrebno... posebno je interesantno sto je prikazan svaki korak! Inace po tvom misljenju, koji bi model autobusa bilo najteze uraditi ovom tehnikom? Hocemo li se sloziti oko 303-ke? :wink:
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod shakal » Pet Nov 20, 2009 1:36 am

extra, stvarno nemam reci!!! Fali jos samo naziv MORAVA xexexexexe! Jos jednom svaka cast!
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 9:29 am

civijas je napisao:Fantasticno! Sve pohvale! :shock:
Tehnika izrade koja ostavlja bez daha... :D I sam sam imao u planu da pravim makete autobusa, ali sad sam ostao bez teksta, i shvatio da moram jos mnogo da ucim do tada... :D :D

Hvala! Postoje dve najbitnije stvari kod maketiranja: prva je da počneš da je praviš, jer svaki početak je težak, a druga stvar je da ono što počneš i završiš. Svaki naredni početak će biti lakši jer ćeš sakupljati iskustvo. Rezultati će već doći sami od sebe vremenom. :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 10:07 am

Verotronix je napisao:Jos jednom maximalne pohvale i od mene...zapanjen sam lepotom tvoje makete Cone :D :wink:

Hoce li bus ostati kod tebe ili pak ide natrag u Grcku ?

Još jednom hvala tebi!
Scania se vraća u Grčku. Prvobitno je trebala da ode 8 dana nakon početka prerade, ali me je pred sam finiš vlasnik makete obavestio da maketa ostane još neko vreme pošto bi u decembru opet trebao da dođe u Srbiju, pa će tom prilikom i poneti maketu nazad. To mi je u tom trenutku bilo veliko olakšanje jer sam mogao da smanjim tempo i završim maketu na tenane. I, naravno da je lepo slikam napolju kad naiđe sunčan i topao dan. U, suprotnom, samo bih mogao da vam predstavim noćne slike sa radnog stola! :D
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 10:16 am

miki222 je napisao:ma bre nisam ja ni sumnjao u našeg Gazdu-macu :D :wink:

mogu samo da se pridružim čestitkama i pohvalama ............

Hvala, Miki! :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 10:33 am

ik404 je napisao:Bravo, bravo Cone! Sve je vec receno! :) Prelepa Scania! Mogu da zamislim strpljenje koje je potrebno... posebno je interesantno sto je prikazan svaki korak! Inace po tvom misljenju, koji bi model autobusa bilo najteze uraditi ovom tehnikom? Hocemo li se sloziti oko 303-ke? :wink:

Hvala, Peđa! :)
Da, složićemo se oko modela O303. Koliko zbog zakrivljenih prozora, tako i zbog dodatnih grba i krivina napred i nazad. I to ne samo zbog tehnike izrade, već i samog rada na prenošenju dizajna. Materijal će se već nekako zalepiti, ali mora biti dizajniran i iskrojen perfektno. Dovoljno je da se za stepen promaši ugao neke krivine i to već ne liči na taj model. Zbog toga je jako teško modelirati automobile koji se sastoje od samih krivina. Prepoznavanje modela automobila je kao prepozanvanje lica. Iako ne znate tačne dimenzije i ugao npr. "A" stuba, dovoljno je da ga vidite i prepoznate da je to npr. Mercedes ili BMW ili neki drugi auto. :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 10:37 am

shakal je napisao:extra, stvarno nemam reci!!! Fali jos samo naziv MORAVA xexexexexe! Jos jednom svaka cast!

Hvala, šakale! :wink:
Zapravo, legao bi mu originalan naziv "Autoprevoz" kao kad je bio izložen na Salonu u Beogradu, kao što sam ranije pomenuo. :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod suikar » Pet Nov 20, 2009 12:57 pm

Nema šta da se kaže.Cone je majstor nad majstorima u izradi maketa.Divim ti se Cone!Svaka čast.
suikar
 

Postod Nikola_00 » Pet Nov 20, 2009 1:05 pm

cone je napisao:Image


не, ова слика објашњава, као да гледам прави бус, свака част . :wink:
Nikola_00
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Pon Okt 12, 2009 7:22 pm

Postod cone » Pet Nov 20, 2009 1:08 pm

Hvala, momci! :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Denky Pecanin » Pet Nov 20, 2009 7:49 pm

Cone evo i ja sam pregledao i stvarno sam odusevljen....svaka ti cast...isto kao sto pex jako lepo crta ti isto tako pravis ove buseve...bravo... :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod PEX » Pet Nov 20, 2009 8:20 pm

Denky Pecanin je napisao:isto kao sto pex jako lepo crta ti isto tako pravis ove buseve...bravo... :D

Svi imamo neki svoj talenat, ja pomalo crtam, Cone odlično pravi makete , a ti veoma lepo sviraš HARMONIKU, što je jako lepo :wink: :)
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

PrethodniSledeća

Povratak na Makete u samogradnji

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju