Logo

N Force~Stefan Bgd i Nikola_Bgd~Papirni modeli

Samostalno izrađene makete od strane članova.

N Force~Stefan Bgd i Nikola_Bgd~Papirni modeli

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 12:25 am

Posto smo se moj burazer i ja malo ozbiljnije pozabavili papirnim modelima (imamo i firmu N Force :lol: ) ,mislim da ne bi bilo lose da otvorimo temu u kojoj cemo vam detaljno predstaviti nase modele,njihovu izradu... :)

Slike stizu koliko vec sutra.
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

N Force~Stefan Bgd i Nikola_Bgd~Papirni modeli

Sponzor

 

Postod profa_chb » Ned Dec 05, 2010 10:35 am

opa :!: :o :D

nikolić familly uzvraća udarac :D

jel ćete da okačite i stare makete ovde?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 2:57 pm

Naravno Profo,sledi istorijat nasih maketa. :arrow:

Ovako je sve pocelo,pre nesto vise od 2 godine... :)



Stefan Bgd je napisao:E,danas sam zavrsio jedan veliki projekat. :D
Dao sam sebi 5 dana fore da napravim 5 papirnih modela Ikarbusovih autobusa raznih tipova.Znaci jedan gradski solo autobus,gradski zglobni,minibus,turisticki i jedan oldtajmer.Odlucio sam da to budu modeli ik-103 4v,ik-107,ik-167,ik-401 i Ikarus-MAN 890 UO.Prvo sam mislio da probam da uradim samo jednu.Kada sam je zavrsio,bio sam prezadovoljan,i odlucio da napravim mini kolekciju takvih autobusa za 5 dana.Naravno,od velike pomoci je bio i moj brat Nikola,bez koga bih tesko stigao na vreme da odradim sve.Sada uzimam malu pauzu od nekoliko dana,pa cu se vratiti izradi ovakvih modela.
Evo jedne njihove zajednicke slike:
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 3:53 pm

Prvi model koji je izradjen bio je Ikarbus ik-103 4V,inace poznatiji kao GSP-ov Kosmajac gbr.1 .S obzirom da nismo imali skoro pa nikakvog iskustva pre njega sa ovakvim modelima,rezultat je bar sa nase strane bio veoma zadovoljavajuci.Zato smo resili,da ga kao "prvenca" ostavimo u originalu,bez ikakvog doterivanja,kako kasnije videli kako smo poceli i koliko smo napredovali.

Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 3:58 pm

N-bus broj 2 bio je cuvena "Lepa Brena",nekadasnji GSP-ov 1103,inace Ikarbus ik-167 u originalnoj fabrickoj kolor semi:

Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 4:00 pm

U zadatku je bio jedan mini bus...Odluka je pala na malog Ikarbusa ik-107,N-bus broj 3,u originalnoj izvedbi za Domiko prevoz:

Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 4:24 pm

N-bus broj 4 jeste stara legenda Ikarus ik-6,u izvedbi za GSP Beograd (Karaburac 795):

Image
Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 4:33 pm

N-bus broj 5,Ikarbus ik-401 kojim smo ujedno zaokruzili tu prvu postavu:

Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 4:40 pm

Nedelju dana kasnije,iz radionice je izasao i N-bus broj 6, Ikarbus ik-218N ondasnji Cockta-Bus 1352 sa ne bas sjajnim merama,ali dobro nije ispao lose ipak smo se trudili oko njega te nam je posebno drag: :lol:

Image
Image
Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 4:50 pm

Posle izvesne pauze,izradjeni su N-bus 7 i N-bus 8.
N-Bus broj 7 je Ikarbus ik-106,izradjen u originalnoj fabrickoj kolor semi sa svim detaljima koje je posedovao na Sajmu automobila '96-e i dok je nekada bio zaduzen na liniji 16:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Inace sa ovim autobusom pocela je naprednija i iscrpnija izrada modela.Mnogo vise paznje usmerili smo ka detaljima i vernosti autobusa sa originalom.
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod profa_chb » Ned Dec 05, 2010 6:07 pm

fina kolekcija :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 8:49 pm

Hvala Profo,pravi specijaliteti tek slede... :D

Dakle leto 2009-e,odmah po zavrsetku N-Busa 7,u radionici je vec pocela izrada N-Busa 8,kojeg prestavlja Ikarbus ik-202 radjen u verziji NIS Jugopetrol "Petronije",ili ti poznatiji kao 1219 koji je kao nov 1998-e radio na liniji 83,a vozio ga ko drugi no do Ziska.U znak secanja na te dane,trudili smo se da ga do detalja uradimo nalik na originalni primerak,poseban zadatak bio je pronaci,izraditi i smestiti sve one kuclove po autobusu.

Slike Petronija:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 10:50 pm

Napravili smo pauzu do jeseni 2009-e,i onda odradili projekat,koji je obuhvatao izradu 2 modela istovremeno.Dakle ja sam radio na Ikarbusu ik-103 (model iz 2006-e za GSP) a Stefan je radio na Ikarbusu ik-180 (fabricka kolor sema mu je dala inspiraciju,pa ga je uradio kao Raketu iz Uzica).

Sa zadovoljstvom vam predstavljamo N-Bus broj 9,Ikarbus ik-103 GSP-a (sa linijom 531,trebao je da dobije i gbr. 497,ali bez njega nam deluje lepse): :)
Par slika ispred "kineske cetvrti",koja je delo Stefanovih ruku od pre par godina sa OTO nastave: :D
Image
Image
Bus pre postavljanja prednje stene:
Image
Pa zatim po postavljanju prednje stene:
Image
Zadnja stena:
Image
Inace ovaj model je karakteristican kao jedini model kod koga smo napravili otvaranje vrata nalik onome na pravom autobusu,kao i "amortizujucim" vesanje (ja,Nikola patentirao):
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Ned Dec 05, 2010 11:34 pm

Sledi N-Bus 10,Stefanov ljubimac Ikarbus ik-180 u verziji za Raketu Uzice. :wink:

Na crtezu:
Image
I u gotovom izdanju:
Image
Image
Image
Image
Image
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod Nikola_Bgd » Pon Dec 06, 2010 12:00 am

Odmah posle ova dva modela,na red je dosao ponovo Ikarbus ik-218N,ponovo 1352 ali u Evropa-Okovi izdanju.Evo kako je "ispao" N-Bus 11: :D
Crtez:
Image
Sklopljen bus bez reklame:
Image
A zatim i po postavljanju obelezja:
Image
Image
Image

Ovih dana ovaj bus ce biti uzet na zavrsnu montazu (dodavanje felni,retrovizora,displeja...),onda ce uslediti i slike kompletnog modela.
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Sledeća

Povratak na Makete u samogradnji

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron