Logo

ms buses: S-coach Vulcano

Samostalno izrađene makete od strane članova.

ms buses: S-coach Vulcano

Postod Mickey » Ned Sep 14, 2008 11:44 pm

Hello
pravim novi bus i stao sam negde u ovoj fazi,a sve zbog toga sto zelim da postavim osvetljenje pomocu dioda,ali ne znam kako da ih povezem,koliko struje,tj. koja baterija mi treba...moze li neko da pomogne?unapred hvala
Image
Poslednji put menjao Mickey dana Uto Jun 26, 2012 8:31 pm, izmenjena 2 puta
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

ms buses: S-coach Vulcano

Sponzor

 

Postod Serval » Pon Sep 15, 2008 3:34 pm

Pozdrav, nismo imali priliku za konverzaciju putem foruma, ali koristim ovu priliku da te pozdravim. Sto se tice radova jako dobro druze, kazem to jer sam ja dizajner vozila, i imao sam priliku da vidim tvoje radove u VT-odlicni su! Svidja mi se i to sto radis makete po svojim dizajnima, sto jako podrzavam.!!!!!poz
Serval
Serval design
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod sasa-74 » Pon Sep 15, 2008 4:00 pm

dioda je od 3v e sad na bateriju od 9v (posto je ona prikladna ) mozes da vezes 3 diode redno moz i 4 al ce slabije da svetli jedino da ih vezes paralelno .
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod profa_chb » Pon Sep 15, 2008 6:37 pm

pustite mene, ja sam išao na republičko iz elektrotehnike :lol: zavisi koje ćeš baterije da staviš, moj ti je savet da uzmeš 2 od 4,5V (one kockaste velike) da ih vežeš paralelno i da stavljaš po 2 diode (2,4Vx2) na red i tako te grupice od po 2 da vezuješ paralelno :wink: ako treba mogu da ti napravim i šemu :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod sasa-74 » Pon Sep 15, 2008 8:00 pm

profa_chb je napisao:pustite mene, ja sam išao na republičko iz elektrotehnike :lol: zavisi koje ćeš baterije da staviš, moj ti je savet da uzmeš 2 od 4,5V (one kockaste velike) da ih vežeš paralelno i da stavljaš po 2 diode (2,4Vx2) na red i tako te grupice od po 2 da vezuješ paralelno :wink: ako treba mogu da ti napravim i šemu :)

a te velike kockaste baterije da stavi pod poklopac od klime na krovu jel :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod volvos » Pon Sep 15, 2008 8:52 pm

Neka ih stavi u sky kas pozadi
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Sloba » Pon Sep 15, 2008 9:05 pm

Evo jedne ideje:
Staviš dve baterije, jednu pored druge na mestu motora. Izvedeš kabl gore iz svake i staviš uz galerije. Dovoljno je 4-5 svetala- :)
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Mickey » Pon Sep 15, 2008 9:44 pm

Serval je napisao:Pozdrav, nismo imali priliku za konverzaciju putem foruma, ali koristim ovu priliku da te pozdravim. Sto se tice radova jako dobro druze, kazem to jer sam ja dizajner vozila, i imao sam priliku da vidim tvoje radove u VT-odlicni su! Svidja mi se i to sto radis makete po svojim dizajnima, sto jako podrzavam.!!!!!poz
Serval
Serval design

hvala na podrsci pogotovo onoj u vezi dizajna busa.poz
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod Mickey » Pon Sep 15, 2008 9:46 pm

profa_chb je napisao:pustite mene, ja sam išao na republičko iz elektrotehnike :lol: zavisi koje ćeš baterije da staviš, moj ti je savet da uzmeš 2 od 4,5V (one kockaste velike) da ih vežeš paralelno i da stavljaš po 2 diode (2,4Vx2) na red i tako te grupice od po 2 da vezuješ paralelno :wink: ako treba mogu da ti napravim i šemu :)

mislio sam da stavljam one od 9v,a sema bi itekako bila pozeljna,hvala
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod Mickey » Pon Sep 15, 2008 9:53 pm

Sloba je napisao:Evo jedne ideje:
Staviš dve baterije, jednu pored druge na mestu motora. Izvedeš kabl gore iz svake i staviš uz galerije. Dovoljno je 4-5 svetala- :)

na ideju da postavim svetla naveo me je drug koji se razume u elektroniku,ali,nesto se iskomplikovalo pa nije mogao da pomogne.ja sam onda razmisljao i razmisljao gde bi mogao da stavim diode i na kraju,kada sam ih prebrojao,bilo ih je 40 :shock: :shock: :shock:
a za baterije sam napravio mesta u delu gde je inace smesten motor(ima mesta za 12 bat. od 9v!)
kakav li sam ja genije! :wink: 8)
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod Mickey » Pon Sep 15, 2008 9:55 pm

hvala svima na interesovanju i pomoci.pozdrav
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod sasa-74 » Pon Sep 15, 2008 10:27 pm

mo ovde poginusmo da ti nadjemo prostor za baterije a ti pravis maketu velicine jednog polja laminata ( malo bolje sam pogledao sliku gore ) pa covece ti imas mesta za akumulator a ne za baterije !! :shock:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod profa_chb » Uto Sep 16, 2008 1:00 pm

Mickey je napisao:
profa_chb je napisao:pustite mene, ja sam išao na republičko iz elektrotehnike :lol: zavisi koje ćeš baterije da staviš, moj ti je savet da uzmeš 2 od 4,5V (one kockaste velike) da ih vežeš paralelno i da stavljaš po 2 diode (2,4Vx2) na red i tako te grupice od po 2 da vezuješ paralelno :wink: ako treba mogu da ti napravim i šemu :)

mislio sam da stavljam one od 9v,a sema bi itekako bila pozeljna,hvala

ta od 9V je manja ali slabija, ove od 4,5 su jače, stani jednu kao što stole kaže u treger pak, a drugu "umuvaj negde" :D možeš umesto toga da uzmeš 6 običnih od po 1,5V :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Mickey » Uto Sep 16, 2008 9:49 pm

sasa-74 je napisao:mo ovde poginusmo da ti nadjemo prostor za baterije a ti pravis maketu velicine jednog polja laminata ( malo bolje sam pogledao sliku gore ) pa covece ti imas mesta za akumulator a ne za baterije !! :shock:

pa dobro,nije bas tolko veliki (DxSxV 59-12.5-16.5cm)
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod cone » Sre Sep 17, 2008 9:23 am

Ja sam na jedan model postavio 12 LED dioda koje napajaju 2 AA baterije i radi savršeno! Kakve crne velike baterije...
:wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Makete u samogradnji

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju