Logo

Maketa grada

Sastavljeni kit modeli i prerade gotovih i kit modela.

Maketa grada

Postod boyan92 » Pon Avg 22, 2011 11:05 pm

Danas sam bio na Avalskom tornju i ima maketa grada sa svim mogucim detaljima. Sama maketa ima 5 000 detalja, radjena je 10 godina i 24 sata joj treba da se sastavi :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Maketa grada

Sponzor

 

Postod Mickey » Uto Avg 23, 2011 3:16 pm

svaka cast maketaru (ima), i tebi na fotkama :)
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Postod SGB » Sre Sep 07, 2011 11:15 am

Bio sam jedne subote, 2 sata nisam mogao da se odvojim od cele te "skalamerije". :D Zaista vrhunski, nema sta. Koliko god sami da zagledate, ne mozete da primetite sve detalje, covek mi posle skrenuo paznju na neka mesta pored kojih sam prosao i po dva puta, a nisam primetio neke "sitnice".
Po prici domacina, cela maketa je uvrstena u skolski program, kroz predmet "svet oko nas", ali je konstantno imao problema sa time sto grad i drzava nisu imali sluha za to, pa se seljakao od magacina do magacina sa time, dok se nije skrasio na Avali, a i tu mu je RTS zabranio da postavi putokaz sa reklamama, "da ne odvlaci posetioce od tornja", ali ta tema vec ima najmanje veze sa maketom.
Sve u svemu, i zamisao i delo su odlicni, a posebne cestitke autoru fotografija. :)
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Postod direktor » Pon Sep 12, 2011 11:52 am

A gdje se maketa nalazi bio sam u subotu na tornju sa nekim strancima bas mii je krivo da sam znao pokazao bi im i maketu koji ***CENZURISANO*** iz rts :?:
gsp je zakon
direktor
Član
 
Postovi: 520
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 5:17 pm
Lokacija: beograd

Postod SGB » Pon Sep 12, 2011 3:36 pm

Maketa se nalazi u prostoru koji je u nivou sa blagajnom, dole gde se kupuju ulaznice za toranj. Dođeš do blagajne, pa još malo iza. Nekada je kod same blagajne stajao čovek koji je delio letke za posetu maketi i upućivao ljude, da nije bilo njega, ni ja ne bih znao da je to tu, pa nisu valjda i njega "sklonili"?
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Postod civijas » Uto Sep 27, 2011 2:52 pm

Na prolece sam imao priliku da je vidim, posle Sajma automobila u Beogradskoj areni i oko 2 sata sam ostao tamo. Tvorac makete je jako ljubazan covek i gotovo na svako moje pitanje o tehnici izrade je odgovorio bez ikakvog ustrucavanja, kao sto vecina radi...:) Drago mi je da je napokon nasao mesto gde moze da bude maketa i da je ne seljaka vise, samo mi krivo sto ne dozvoljavaju da se postavi reklama za to. Taman bi i upotpunilo ponudu Tornja...;)
civijas
Član
 
Postovi: 660
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 3:46 am
Lokacija: Šabac - Novi Sad

Re: Maketa grada

Postod Ratomir » Uto Jul 02, 2013 2:34 pm

SGB je napisao:Nekada je kod same blagajne stajao čovek koji je delio letke za posetu maketi i upućivao ljude, da nije bilo njega, ni ja ne bih znao da je to tu, pa nisu valjda i njega "sklonili"?

Нема га више.

Ја будала кад сам био на авалском торњу и заборавио на ту макету, а баш сам хтео да је видим уживо :roll:
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Maketa grada

Postod civijas » Uto Jul 02, 2013 7:41 pm

Nema ga više jer nije tamo nego se seli.;)
Skučajno sam ga sreo u Muzeju u Sremskoj Mitrovici početkom maja i mislim da mi je rekao da nakon toga ide u Valjevo. Najčešće gostuje po muzejima u raznim gradovima.:)
civijas
Član
 
Postovi: 660
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 3:46 am
Lokacija: Šabac - Novi Sad


Povratak na Modeli iz kit kompleta i prerade

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju