Logo

Aerodromski autobusi

Diskusije posvećene ostalim kategorijama autobusa.

Re: Aerodromski autobusi

Postod Sloba » Čet Maj 26, 2016 4:14 pm

Nisam znao da je Aerodrom Beograd nabavio i Neoplanov aerodromski autobus! Ima li neko informacije? :)

Image

Izvor: Blic

EDIT: Našao sam tender, dodelili su ugovor 16. maja 2016. (pre 10 dana) tako da je ovo sve jako friško! :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Aerodromski autobusi

Sponzor

 

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Pon Maj 30, 2016 8:34 am

Sloba je napisao:Nisam znao da je Aerodrom Beograd nabavio i Neoplanov aerodromski autobus! Ima li neko informacije? :)

Image

Izvor: Blic

EDIT: Našao sam tender, dodelili su ugovor 16. maja 2016. (pre 10 dana) tako da je ovo sve jako friško! :)


Ako je novi onda najverovatnije ovaj nije Neoplan, možda je neka kineska verzija Neoplana ili Tamova verzija Vivair1.
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod Sloba » Pon Maj 30, 2016 9:38 am

Ne bih rekao da je TAM u pitanju, ipak TAM ima drugačije linije bočno (slika na prethodnoj strani). A zašto ne bi bio Neoplan? Prestali su sa proizvodnjom?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Pon Maj 30, 2016 11:38 am

Nekadašnji direktor Neoplana Joachim Reimuth osnivao je posle raskida sa Neoplanom firmo Viseon, koja je nasledila proizvodnju Aprona i povukla proizvodnju iz Maribora u Pilstig. Prije toga postojala je kooperacijska saradnja između Neoplana i Marbusa. Ako je TAM-Europe onda može biti samo prva verzija Vivair1.
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod Sloba » Pon Maj 30, 2016 2:55 pm

Ne liči mi na TAM zbog ovog obrnutog trapeza unutar kog su stakla i vrata putničkog prostora. E sad, ako nije Neoplan, izgleda da se u Kini i dalje pravi YoungMan JNP6140 koji je samo kopija Airlinera.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Pon Maj 30, 2016 10:15 pm

Pa danas je realnost takva da svugde ima Kineza pa i u Mariboru samo da su ovi slovenski "Aproni"...kvalitetniji. Kao sto znamo, prosle godine su u Mb poceli sa proizvodnjom modificiranog Vivair2 zbog utvrdživanja visokog ratinga u segmentu aerodromskih autobusa.
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Pet Jul 22, 2016 9:47 pm

Sloba je napisao:Ne liči mi na TAM zbog ovog obrnutog trapeza unutar kog su stakla i vrata putničkog prostora. E sad, ako nije Neoplan, izgleda da se u Kini i dalje pravi YoungMan JNP6140 koji je samo kopija Airlinera.


Saznao sam da je ovaj 100% Tam.
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod Sloba » Uto Apr 18, 2017 9:17 am

Evo ga izbliza, juče na Beogradu. :)

U pozadini se vidi i jedan Cobus koji prima putnike iz ATR-a. ;)
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Čet Maj 18, 2017 8:23 am

Lepotan iz Lisabona na donjom linku. U obziru na godište fotografije 2013 smatram, da je ovaj napravljen u Viseonu jer su Germani posle tužbe protiv TVMa 2009 godine povukli proizvodnju Aprona u Pilstig.

https://d2bgjx2gb489de.cloudfront.net/g ... bus_XL.jpg
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod profa_chb » Sub Maj 20, 2017 12:57 pm

Kakva je tužba u pitanju?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Sub Maj 20, 2017 3:36 pm

Ove godine je nekadašnji TVM sa prodajom 25 aerodromskih autobusa u Sausdku Arabijo zaobišao Viseon koji je preuzeo pravo na proizvodnju i prodaju aerodeomskih autobusa od Neoplana. Sa ugovorom izzmedju TVMa i Neoplana ovi busevi (novi Aproni) bili su u velikoj večini razvijeni u Mariboru (nekako pre 10 godina), vlasnik dokumentacije bio je naravno Neoplan. Sa prenosom prava na proizvodnju Aprona na Viseon slednji se odlučio proizvodnju preneti u Njemačku zbog Made In Germany i naravno radnih mesta; malo prije toga TVM napravi ugovor sa Arapcima bez suglasja Viseona i zbog toga su Njemci tužili TVM zbog plagiatorstva, Proizvodnja u Mb se sa time zaustavlja i u 2011 (ako se ne varam) ode TVM u stečaj. U 2012 pojavi se u propaloj firmi Austrijanac koji je več prije toga suradjivao sa TVM i dovede kineske investitore tako da se 26.04.2013 opet startuje sa proizvodnjom.
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod profa_chb » Ned Maj 21, 2017 11:46 am

Čoveče, koja priča... Hvala! :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Čet Maj 25, 2017 6:48 am

Tri Vivair2 od 24komada u Carigradu ispred par dana. Foto M.Smrekar:

Image
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod GNld » Čet Jun 15, 2017 11:13 pm

Moje fotke mariborske VIP verzije Vivair2

Image

Image

Image
GNld
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 5:16 pm

Re: Aerodromski autobusi

Postod Sloba » Čet Jun 15, 2017 11:14 pm

Super fotke! Za koga je?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Ostali

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju