Logo

***POPLAVE U SRBIJI***

Kupovni modeli autobusa, kamiona i drugih prevoznih sredstava.

***POPLAVE U SRBIJI***

Postod profa_chb » Sre Maj 21, 2014 1:05 pm

Dragi članovi i čitaoci foruma, kao što verovatno znate, Srbiju je zadesila velika nepogoda. Mnogo ljudi je ugroženo, i potrebna im je pomoć. Mi kao forum nismo u mogućnosti da pomognemo, prosto nemamo načina. Pošto smo videli da ima članova koji su već pokrenuli ovo pitanje, Cone i ja smo se dogovorili da pokrenemo ovu temu.

Ono što možemo da uradimo, jeste da u ovoj temi kačimo informacije o tome gde i kako se može pomoći. Pišite ako znate gde su trenutno potrebni volonteri, gde nedostaje namirnica, odeće, itd.

Što se tiče novčane pomoći, na našem sajtu imate objašnjenu proceduru http://www.autobusi.net/kako-pomoci-ugr ... -podrucju/

BaNe_PO je napisao:Najmanje sto mozemo...SMS na 1003
Image


Nemojte nepotrebno komentarisati u ovoj temi, da bi bila što preglednija. Tema je vezana isključivo za poplave u Srbiji. Ako ima zainteresovanih, i ako treba, možemo da otvorimo slične teme i za ostale zemlje u regionu.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

***POPLAVE U SRBIJI***

Sponzor

 

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod profa_chb » Sre Maj 21, 2014 1:13 pm

-Na sajtu http://b92.net imate tabelu koja se ažurira na svakih nekoliko sati, a u njoj su podaci o tome gde je potrebna koja vrsta materijalne pomoći (odeća, obuća, hrana, peškiri, ćebad...) http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=850612

-Na sajtu Crvenog krsta Beograda imate spiskove evidentiranih osoba koje su evakuisane iz nekih poplavljenih područja.

-Na društvenoj mreži twitter možete naći sveže informacije sa lica mesta, tražite #poplave, a postoji i zvanična stranica https://twitter.com/poplave2014
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod Kassbohrer » Sre Maj 21, 2014 2:05 pm

Samo jedno pitanje, pošto se prave razmjere ove katastrofe tek otkrivaju, s obzirom da je ministarka danas izjavila da je oštećeno 3500 kilometara državnih puteva I i II reda, a mnoge autobuske linije su u prekidu ili su preusmjerene do daljnjeg, da li bi bilo OK u ovoj temi postavljati pitanja i davati informacije iz prve ruke (ako ih neko ima) na tu temu? Mislim na to šta je od puteva prohodno, šta nije, koje su alternative, kakvo je stanje autobuskih linija itd. Ili možda otvoriti drugu temu za to?
Kažem ''iz prve ruke'' jer već postolji obilje informacija na internetu (nažalost često protivrječnih) pa ne bi imalo smisla prenositi informacije sa drugih sajtova ovdje.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod profa_chb » Sre Maj 21, 2014 9:25 pm

Uh, nisam pametan. Ako nešto znaš, napiši ovde, pa ćemo da vidimo. Ili će da ostane, ili će biti podeljeno u posebnu temu :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod MILE » Sre Maj 21, 2014 10:14 pm

Ja ću da krenem a vi prebacite gde hoćete....

Sa autobuske stanice Šabac obavljaju se svi polasci na međugradu osim linija za Krupanj, moguća manja kašnjenja na pojedinim linijama zbog obilaska zatvorenih deonica.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod severac » Sre Maj 21, 2014 11:17 pm

Da li Raketa vozi za Bajinu Bastu i kojim putem?
severac
Član
 
Postovi: 965
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod MILE » Sre Maj 21, 2014 11:19 pm

Ne znam kuda idu, danas je otišao u 15:05, lično sam ga video a posle sam čuo ono što sam gore napisao.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod BaNe_PO » Čet Maj 22, 2014 10:30 am

Mogli bi bar mi iz Beograda da se organizujemo da prikupimo hranu,stvari,kolko ko sta moze....i da spakujemo to i odnesemo u neki prihvatni centar.
BaNe_PO
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 8:59 pm
Lokacija: Pozarevac-Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod profa_chb » Čet Maj 22, 2014 1:03 pm

Ne znam koliko je to izvodljivo. Bolje je možda da kačimo lokacije gde odneti stvari i hranu, pa da svako nosi tamo gde mu je zgodno. Mi smo imali nešto na faksu, u ponedeljak, ali izgleda da toga nema više.

Današnja tabela za Srbiju: http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=851409

Napravljena je i Android aplikacija za pomoć ugorženima: http://www.masinac.org/vesti/opste/belg ... eaway-2956
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod Nikola Pejasinovic » Čet Maj 22, 2014 9:48 pm

Stvari,vodu i ostalo mozete donositi u pozoriste scena Stamenkovic Palilula/Mitropolita Petra 8. Znam sigurno jer moja skola pomaze jos uvek oko toga.
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod profa_chb » Čet Maj 22, 2014 11:19 pm

Sutra od 9:00 potrebna radna snaga za punjenje džakova na Makišu!
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod MILE » Pon Sep 15, 2014 5:54 pm

Jutros poplavljeni Kladovo, Donji Milanovac, Majdanpek i Negotin :arrow:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1697290/Kladovo+i+okolna+sela+odsečeni+od+sveta.html
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod BaNe_PO » Pet Sep 19, 2014 6:26 pm

Nije bilo lako ka Kladovu ovih dana,Tekija je unistena,put je bio preplavljen granjem,blatom,kamenjem.... :( evo par slika sa lica mesta...
Image
Image
Image
Tekija
Image
Boljetin
Image
BaNe_PO
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 8:59 pm
Lokacija: Pozarevac-Beograd

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod Kassbohrer » Pet Sep 19, 2014 7:21 pm

Šta uradi voda sunce ti... Znajući prilike neće ovo zadugo biti popravljeno. Ovamo na pravcu kuda ja idem klizište na Mokroj Gori ispod Drvengrada je još pomalo aktivno ali srećom ne lomi put, a u Ovčar Banji kao nešto popravljaju... A davno su bile majske poplave...
Ma da bar mogu ljudima kuće popraviti, a za puteve bi i nekako...
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: ***POPLAVE U SRBIJI***

Postod Nibus-ja » Pet Sep 19, 2014 10:32 pm

Кад смо већ код Кладова НИШ-ЕКСПРЕС скратио линије и сада иду само до Неготина :cry:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia


Povratak na Kupovni modeli

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju