Logo

Privatni prevoznici u Beogradu

Stare i zaključane teme

Postod Smiley » Čet Sep 17, 2009 1:42 pm

avramovicsasa je napisao: suludo je da na linijama 23,56,88 itd voze solo autobusi.

Slažem se,88-ica je katastrofa,imam averziju od te linije.I,da dodam,na njoj rade i 4 zgloba.
Smiley
Član

Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:34 pm

Sponzor

Postod markotar » Čet Sep 17, 2009 2:15 pm

Ako mene pitate ni linija 15 nije uopšte za solo vozila i ja stvarno ne razumem tu logiku!! Na njoj su nekada davno radili isključivo zglobovi, stariji se sigurno sećaju, a dovoljno je da uđete u nju u bilo koje doba dana pa ćete videti da su solo vozia MALA! Do duše, GSP tu i tamo ubaci par zglobnjaka na nju...

Mislim da Lasta nije imala dovoljno zglobova inače verujem da bi je stavili na još neku od teških linija gde samo takvi busevi imaju smisla. Slažem se da je bilo nepošteno što je ona učestvovala i da je uspela da prođe tender čistim trikom (osnivajući ćerku firmu pa konkurišući preko nje) no kao građaninu mi je ipak drago, jer zamislite u kakvoj bi muci bili da nemamo te zglobne autobuse!!! Zamislite npr. u današnjim uslovima saobraćaja maltretiranje sa solom na 17, 18 ili 95... posebno kad dođe do poremećaja...

Što se Kobri tiče, bilo je baš tako što pričate. Jedino mi nije jasno kako su im progledali za vrata, jer su sva tri uža od propisane širine, uključujući i srednja koja su koliko-toliko još i široka... Obratite pažnju da su i na sredini tog busa poizbacivana sedišta kako bi bilo mesta... Haos!
markotar
Član

Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm

Postod Smiley » Čet Sep 17, 2009 2:56 pm

15-ica stvarno jeste uvek puna,ali ne znam zašto,jer bukvalno ide svaki čas... :?
Smiley
Član

Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 12:34 pm

Postod markotar » Čet Sep 17, 2009 3:01 pm

Smiley je napisao:15-ica stvarno jeste uvek puna,ali ne znam zašto,jer bukvalno ide svaki čas... :?

Pa mali su solo busevi za nju, ima puno putnika! :-) Kažem, ta linija je isključivo za zglobove, uz zadržavanje postojećeg reda vožnje jer ne vidim kako interval može dodatno da se smanjuje sa sadašnjih 3-4 minuta...
markotar
Član

Postod avramovicsasa » Čet Sep 17, 2009 3:47 pm

Cobra je više za teške Prigradske linije poput poteza 300 i 400,po kapacitetu mnogo me podsećaju na Sanose.

Ne verujem da su se linije u ovom slučaju delile po principu ,,ko da više,,
jer svi imaju identično plaćanje po Autodanu jedino veće privilegije imaju
prevoznici sa Zglobnim autobusima.

Privatnici su predlagali razne načine i uslove po kojima bi se plaćali drugačije:

1.Zglobni Autobusi
2.Dužina linije
3.Brdovitost trase
4.Broj putnika i opterećenje itd.

Grad ovo jednostavno nije mogao da prihvati jer npr.Lasta bi u svom slučaju mlatila dobre pare jer održava jake linije a recimo Ćurdić bi imao
slabu naplatu jer održava manje frekventne linije poput 20,32 itd.pa je Grad uvažio samo strukturu vozila.
avramovicsasa
Otpravnik

Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am

Postod dolenauglu » Čet Sep 17, 2009 4:15 pm

avramovicsasa je napisao:Lasta bi u svom slučaju mlatila dobre pare jer održava jake linije a recimo Ćurdić bi imao
slabu naplatu jer održava manje frekventne linije poput 20,32

ako se izuzme brljotina sa učešćem laste, nije li to dosta fer raspodela?
svaki privatnik nudi svoje raspoložive resurse i shodno tome dobija zastupljenost u jgp-u.
jedini kriterij prema kome je imalo smisla deliti novce jeste broj putnika i opterećenje (eventualno dužina linije), dok je struktura vozila nešto što nema veze sa naplatom - ili odgovara uslovu konkursa ili ne.
Poslednji put menjao dolenauglu dana Čet Sep 17, 2009 5:38 pm, izmenjena samo jedanput
dolenauglu
Član

Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 8:53 pm

Postod Senke » Čet Sep 17, 2009 4:17 pm

Domiko bi mogao da nabavi bolje minibuse i midibuse, recimo polovan Mercedes Cito je jako dobar bucic postoji u 3 varijante (8, 9 i 10 metara).
Senke
Član

Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm

Postod milos265 » Čet Sep 17, 2009 5:31 pm

markotar je napisao:Ako mene pitate ni linija 15 nije uopšte za solo vozila i ja stvarno ne razumem tu logiku!! Na njoj su nekada davno radili isključivo zglobovi, stariji se sigurno sećaju, a dovoljno je da uđete u nju u bilo koje doba dana pa ćete videti da su solo vozia MALA! Do duše, GSP tu i tamo ubaci par zglobnjaka na nju...

Mislim da Lasta nije imala dovoljno zglobova inače verujem da bi je stavili na još neku od teških linija gde samo takvi busevi imaju smisla. Slažem se da je bilo nepošteno što je ona učestvovala i da je uspela da prođe tender čistim trikom (osnivajući ćerku firmu pa konkurišući preko nje) no kao građaninu mi je ipak drago, jer zamislite u kakvoj bi muci bili da nemamo te zglobne autobuse!!! Zamislite npr. u današnjim uslovima saobraćaja maltretiranje sa solom na 17, 18 ili 95... posebno kad dođe do poremećaja...

Što se Kobri tiče, bilo je baš tako što pričate. Jedino mi nije jasno kako su im progledali za vrata, jer su sva tri uža od propisane širine, uključujući i srednja koja su koliko-toliko još i široka... Obratite pažnju da su i na sredini tog busa poizbacivana sedišta kako bi bilo mesta... Haos!

Negde na forumu sam to vec pominjao ali da ponovim, COBRA je imala problem sa sirinom vrata ali su taj problem resavali tako sto su skidali keder-gume oko vrata da bi na taj nacin dobili koji centimetar u sirini, a Krle je vec objasnio trikove sa gumama. U to vreme se ipak najvise pricalo o MAZ-ovima, kod kojih je problem navodno bila nedovoljna sila kocenja! Sve u svemu, ne daj Boze vise ikada takav tender!
milos265
Profesionalni vozač

Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm

Postod avramovicsasa » Čet Sep 17, 2009 11:10 pm

Image

Ulovio sam ovog Lepotana danas na Zelenom vencu-simboličan broj 66 tj.
prvi Veolijin Volvo u saobraćaju.
avramovicsasa
Otpravnik

Postod markotar » Čet Sep 17, 2009 11:24 pm

Nego, ja već pitah ali očigledno se moje pitanje negde zagubilo, pa ne zamerite što se ponavljam... Hoće li tim Volvoima kodirati displeje?
markotar
Član

Postod avramovicsasa » Čet Sep 17, 2009 11:27 pm

verovatno,videćemo ali sve pohvale za Veoliju na onim specijalno izrađenim tablama.
avramovicsasa
Otpravnik

Postod Stefan » Čet Sep 17, 2009 11:29 pm

je si li snimio video klip volvoa
Korisnikov avatar
Stefan
Član

Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:32 pm

Postod markotar » Čet Sep 17, 2009 11:30 pm

To svakako, svaka čast! Nisu se obrukali kojekakvim "priručnim" (ja bih rekao i vulgarnim) rešenjima da se rukom nažvrlja broj linije i selotejpom izlepi po autobusu...
markotar
Član

Postod avramovicsasa » Čet Sep 17, 2009 11:34 pm

Stefan je napisao:je si li snimio video klip volvoa

jesam jurio sam ga kroz Brankovu ulicu.
avramovicsasa
Otpravnik

Postod Stefan » Čet Sep 17, 2009 11:37 pm

Sale svaka cast za video klip i za sliku
Korisnikov avatar