Logo

Okretnice i stajališta linija GSP-a

Diskusije

Okretnice i stajališta linija GSP-a

Postod markotar » Ned Jul 13, 2008 5:46 pm

Odlicna ideja da konacno pocnemo i pricu o okretnicama!

Nema je na spisku ali ja glasam za Konjarnik, u blizini koje sam proveo dobar deo svog detinjstva! :-) Danas tamo okrecu linije 17, 19, 31 a u letnjim mesecima i A3.

Image Image Image Image Image
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Okretnice i stajališta linija GSP-a

Sponzor

 

Postod DraganNish » Ned Jul 13, 2008 7:21 pm

Svaka okretnica ima svoju car,mada studentski park je prelep...odmah imas parkic....oko sebe vidis prelepe stare zgrade,tu je i koj kafic....a i devojke su tu ;)
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Senke » Ned Jul 13, 2008 7:43 pm

Meni je Trg Republike omiljena okretnica.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Ned Jul 13, 2008 9:45 pm

Što se tiče tramvajskih okretnica najzanimljivija mi je definitivno-banovo brdo-zbog neobičnog,pre svega originalnog izgleda.
+ što ima i 1 slepi kjolosek za tramvaje u kvaru.
:arrow: Da podsetim:na toj okreću 12-ica i 13-ica.
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Ned Jul 13, 2008 10:20 pm

Naravno,to je originalnost naših arhitekta.
Da li je možda neko možda slučajno čuo od nekoga kako se zove taj genije-pa onda da tu okretnicu zovemo po njemu!!! :D :D :D
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Ned Jul 13, 2008 10:39 pm

Moze li neko da postavi bar po jednu sliku ili plan svih okretnica u Beogradu?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod danilo » Ned Jul 13, 2008 11:21 pm

Od ovih ponuđenih okretnica najiše mi se dopada Studentski grad, zbog parka :!: :wink: Inače što se tiče pojedinih korekcija, onda okretnica Ustanička pod hitno treba da se rastereti, jer ono je ipak preveliki broj linija, mislim da ona ne može toliko da primi, znam da je tako uvek gužva i haos :!: :?
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod avramovicsasa » Pon Jul 14, 2008 1:37 am

Ubedljivo je najlepša Tašmajdan u samom parku,inače stajalište za liniju
6 se ranije koristilo kao Šlus(Slepi kolosek).
Vozite se tramvajem na liniji 3 kroz Topčider u Snežnoj Novogodišnjoj noći prizor je prelep,kada mogu svake godine sebe častim jednom vožnjom još lepše je ako pada sneg,tada se osećam opet kao dete čini mi
se tada da se umesto tramvajem vozim Deda mrazovim saonicama,lepše
je ako je Švajcarac sa prikolicom.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod profa_chb » Pon Jul 14, 2008 8:28 am

i još ako je ona prikolica sa alpinistom i jelenom pozadi........ :D
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Milos » Pon Jul 14, 2008 1:15 pm

Mislim da aposlutno nijedna okretnica nije radjena po planu i stvarnim potrebama. Sve mi to lici na tehniku stapa i kanapa. Setite se samo sta se jedno vreme desavalo dok je postojala okretnica Admirala Geprata, koliko se tamo autobusa otkocilo i krenulo nizbrdo... Studentski trg mi deluje najprijatnije zbog okolne arhitekture, mozda u takvom okruzenju i nije mesto okretnici i treba je izmestiti. Poznajuci urbaniste grada Beograda, mogu da se kladim da ce i ubuduce praviti Frankenstajn-okretnice.
Korisnikov avatar
Milos
Član
 
Postovi: 417
Pridružio se: Čet Jul 10, 2008 8:22 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Pon Jul 14, 2008 1:19 pm

Evo jednog od rešenja za okretnicu u Ustaničkoj-svi autobusi koji imaju najduže trase od svih:302,303 i 304-neka okreću na Ustaničkoj gde i
50-ica;autobuske linije koje su malo kraće od ovih koje sam naveo:305 i 306 neka koriste Konjarnik;a linije koje su kraće od gore navedenih,a to su-306,307 i 309 mogu da koriste okretnicu kod pijace Zvezdara;i na kraju - linija 302L koja je srednje dužine neka koristi okretnicu Šumice.
P.S:Šta mislite o ovome!? :idea:
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod Senke » Pon Jul 14, 2008 3:08 pm

Milos je napisao:Mislim da aposlutno nijedna okretnica nije radjena po planu i stvarnim potrebama. Sve mi to lici na tehniku stapa i kanapa. Setite se samo sta se jedno vreme desavalo dok je postojala okretnica Admirala Geprata, koliko se tamo autobusa otkocilo i krenulo nizbrdo... Studentski trg mi deluje najprijatnije zbog okolne arhitekture, mozda u takvom okruzenju i nije mesto okretnici i treba je izmestiti. Poznajuci urbaniste grada Beograda, mogu da se kladim da ce i ubuduce praviti Frankenstajn-okretnice.

ja mislim da bi te velike okretnice bile super rešenje evo par slika koje je WeljaBG postavio na temi o linijama.
Shemnitz
Image
Image
Berlin
Image
Image
Image
Ovo je Terminal i svaka linija ima svoj peron.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod Senke » Pon Jul 14, 2008 3:14 pm

Vidim da Studentski trg vodi. Nažalost ta okretnica će po spuštanju trola na Dorćol oići u istoriju tj postaće pešaka zona. To je već urbanizam.
Da su druge okolnosti ta liija bi mogla da prim 4 linija dve veoma frekventne tipa 31 i dve manje frekventne.

P.S. Meni je su gotivne i okretnice Mirijevo IV i medaković III
Poslednji put menjao Senke dana Pon Jul 14, 2008 9:32 pm, izmenjena samo jedanput
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Pon Jul 14, 2008 4:28 pm

Studentski Trg se nece ugasiti. Ostace 31 tamo, mozda i neka trolejbuska, a takodje ce mozda prebaciti i par linija sa Trga Republike. Naravno, trebalo bi da svakako tu okrece mnogo manje linija nego sad.

Inace, pre par meseci citam u jednim novinama kako se trole premestaju izmedju ostalog i zbog toga sto "Buka trolejbusa smeta studentima da uce"! Hahahaha! :-) Strasno, samo novinari mogu da napisu takvu glupost! :-) Da ne pricam da po definiciji trolejbusi ne prave veliku buku (ne racunajuci one krseve od domacih kompresora koji se ugradjuju).

Vezano za okretnicu u Ustanickoj. Slazem se da je tamo guzva ali mnoge od tih linija idu retko (jednom u 15 ili 20 minuta, neke i redje) pa je to donekle podnosljivo. Sumice je pretrpana, tamo nema mesta od Laste a na Konjarniku je malo nezgodno, prvo zbog okretanja u tom smeru (gde bi izlazili/ulazili putnici?) a drugo sto cesto zna da bude pretrpanija jer 17 i 31 idu cesce nego svi "tristaci" zajedno + zglobni su pa jos kad dodje do nekog zastoja... haos! Najbolje bi bilo da je tramvaj kao sto je planirano produzen do M.M. Luga pa da se tamo negde napravio potpuno novi terminal... ali to je vec SF...
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod igibgd » Pon Jul 14, 2008 4:47 pm

Slažem se za tramvaje,trba ih izmestiti u M.M.Lug!!! :lol: :lol: :lol:
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju