Logo

Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Diskusije

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Ned Feb 14, 2016 2:38 pm

Što se GSPa tiče, tu problema nije bilo, kazne samo piče, a iskreno sam zadivljen da su im svi direktori još na broju...

Drugarica je radila u Bus Plusu, koliko sam upućen, niko se ne bavi njihovim ponašanjem, nego oni ganjaju da im bude što veći broj kucanja i kazni, po bilo koju cenu, jer na osnovu toga ide plata.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Sponzor

 

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod profa_chb » Ned Feb 14, 2016 2:42 pm

Bože...

Za privatnike sam znao da su se masovno izvlčaili od sankcionisanja, to mi je priznao jedan do inspektora. Čuo sam i od vozača iz tih firmi da kada stigne prijava, često ne bude ništa od toga, osim ako nije u pitanju nesrećnik kome jedva čekaju da vide leđa.

Tek skoro sam dobio obaveštenje od sekretarijata da je vozaču jednog privatnog prevoznika uručena kazna od 3000 koju mora da uplati na račun, zbog toga što je poslednji polazak obavio DEVET MINUTA RANIJE (nije mu prvi put).
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod SGB » Ned Feb 14, 2016 4:08 pm

Хипотетички, ако је наплата 100%, по ком основу ће се онда контролорима рачунати учинак? На крају опет долазимо до поенте да је давање наплате и контроле Апексу промашај. Приватник гледа да направи профит, брига њега за добробит Градског саобраћајног предузећа. Поента је дугорочно решити проблем и приволети људе да плаћају услугу коју користе, а не само наплатити што више казни. Путници са "добрим" изговорима, контрола са погрешном мотивацијом, и ето проблема. Нити нападам, нити оправдавам било коју од страна, само констатујем да су ствари погрешно постављене.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Ned Feb 14, 2016 4:11 pm

Po broju pregledanih karata, kazne su bonus. ;)
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod EUKALIPTUS » Ned Feb 14, 2016 10:40 pm

Veliki je problem što je ceo sistem kod građana dobio jako negativnu konotaciju zbog toga što je neko želeo da se nafatira na brzinu, pa umesto da se sistem približi građanima, oni su odmah počeli sa merama represije i zastrašivanja, i načinjena je ogromna šteta. Razvio se otpor.
Slično se desilo i sa aferom vakcina, kada je bio aktuelan grip, pa je neko hteo da se nafatira na brzinu, a onda je napravljena nesaglediva šteta, narod je razvio strah i otpor prema vakcinaciji, kao i nepoverenje praćeno neizostavnim teorijama zavere, i to generalizovao na sve vakcine, pa sam sada svedok sve češće pojave bolesti za koje smo svi mislili da su prošlost, a koje sada dolaze sa strašnim posledicama.

Dakle, busplus je jako dobar sistem, i posle ove optimizacije, spajanja integrisanih sistema u jedan, podela grada na 4 zone, sniženja cena i sl. sistem je sasvim u redu, daleko od toga da je savršeno, ali kada bi se sada građani angažovali tako što bi plaćali karte, bilo bi prostora da se uradi još mnogo toga:
1. dodatno sniženje cena karata
2. uvođenje intervalnog sistema i u predgrađima
3. uvođenje noćnih linija u ITS
4. pojačanje pojedinih linija

Međutim, animozitet se jako teško iskorenjuje. Busplus bi morao da promeni vlasnika, da promeni ime, da promeni logo, da se nešto jako krupno desi da bi narod prihvatio.
Korisnikov avatar
EUKALIPTUS
Član
 
Postovi: 749
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 10:46 pm
Lokacija: Zemun

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Ned Feb 14, 2016 11:17 pm

Za početak je dovoljno da se promene ti ljudi koji su ogledalo sistema naplate. To prvo bode oči, od odevanja, čoporativnog ponašanja, kao stoka bre na stanici kad ih vidiš. O kulturi, takođe, ne treba trošiti reči, daleko od toga da su putnici kulturniji, ali na radnom mestu, na kome predstavljaš ceo sistem i ceo grad, moraš da se ponašaš pristojno i kulturno, bar bi trebalo.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod amm8990 » Čet Feb 25, 2016 7:16 pm

Posto je neko postavio pitanje u temi Dorćol o displejima, želeo bih da priupitam kakvo je trenutno stanje :?: Pre nekoliko godina sam gurao temu u okviru GSP-a oko integracije ekektroniskih displeja (da se pravilno izrazim elektronskih pokazivača pravca) u sistem praćenja vozila, tako da sve izmene u okviru BusPlus sistema budu efektivno primenjene i na ispisvanje linije. Ovo je tada prihvaćeno i vršeno je ispitivanje koji displeji mogu biti integrisani, te je zaključak da svi Novatronikovi imaju takav interfejs. Ideja je i cilj da se na svim vozilima to odradi, ali koliko vidim na slikama, situacija mi nije baš najjasnija šta se dešava i da li se odmaklo od inicijalnog broja vozila. Ja sam gurao da to bude praksa bar na novim vozilima, ali čak ni u zahtevima direkcije to nije bio uslov, što je često praksa u drugim gradovima, ali zato su stavili obavezan Wi-Fi :roll:
amm8990
Član
 
Postovi: 576
Pridružio se: Ned Okt 05, 2008 9:21 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Sloba » Čet Sep 08, 2016 10:32 am

Jesu pustili u rad plaćanje platnim karticama?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod blokovi » Sre Jul 19, 2017 5:36 pm

Slobo, evo danas Mastercard bilo koje banke moze da se validira, plus sada imas i Aik banku za pocetak u prevozu njihove bilo koje platne kartice... Barem danas videh u 3091 na 85 coveka sa time :)
Poslednji put menjao Sloba dana Sre Jul 19, 2017 7:04 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Obrisan OT i prozivke.
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Sloba » Sre Jul 19, 2017 5:51 pm

Čini mi se da sam to pitao kada mi je trebalo sad za odmah ali hvala. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod blokovi » Sre Jul 19, 2017 6:02 pm

Ne znam za ostale, ali sam danas to konkretno video bas u doticnom vozilu... MIslim da ce uskoro biti svim tipovima kartica omoguceno placanje :)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod severac » Sub Jul 22, 2017 6:44 pm

Koje kartice tu prolaze pri placanju? Imam mastercard bezkontaktnu? Moze ta?
severac
Član
 
Postovi: 965
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod blokovi » Sub Jul 22, 2017 8:51 pm

Мислим да може :)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod severac » Ned Jul 30, 2017 2:06 pm

Danas sam probao, ali nije htelo. Drzao sam i okretao karticu pet minuta, al bukvalno, posto sam bio na okretnici i cekao da podje bus, ali nije htelo.
severac
Član
 
Postovi: 965
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod miliraki » Ned Jul 30, 2017 3:56 pm

miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost