Logo

Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Diskusije

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod miliraki » Pon Feb 08, 2016 10:33 am

Naravno,sistem je odlican,ali nije postigao efekte jer od starta je prikazan kao lopovski,stetan..onda jos kad se doda povecanje cene kazne,ukljucivanje Komunalne napravljen je kontra efekat..
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Sponzor

 

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Kontrolor » Pon Feb 08, 2016 10:40 am

hmm, kontra efekat... Ma, ja da ti kazem, kazna nije dovoljno visoka i lako naplativa. Da su kazne visoke i da ne mozes da uzmes nista od dokumenata dok ne platis prvo to, da vidis kako bi placali... Sto se mene tice, onaj ko ne placa nema pravo da prigovara za vozni park ili bilo sta. Davno je receno, "poklonu se u zube ne gleda".
Ako si prema nekome los, nista bolje od njega nemoj da ocekujes u odnosu sa tobom.
Korisnikov avatar
Kontrolor
Kontrolor gradskog prevoza
 
Postovi: 458
Pridružio se: Uto Dec 15, 2015 10:30 pm
Lokacija: Uzice

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod miliraki » Pon Feb 08, 2016 10:50 am

Slazem se..ali u prilici kad uvodis nesto novo,gde nemas podrsku javnosti,radnika najveceg pojedinacnog operatera u sistemu,ne ides na dodatnu represiju jer time pravis kontra efekat..ides na nizu cenu karte,ljubaznost osoblja,popravljanje voznog parka.jer ovako ako je kazna 3000/6000 naravno da ce se gradjani svadjati sa kontrolorima,ako je 500 niko ne bi izlazio iz busa,obesmislis bezanje..
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Kontrolor » Pon Feb 08, 2016 11:03 am

Druze to mozes u nekoj manjoj sredini, u BG tesko... Tu se bezi i za 89 dinara a tek za 500 :) To je neko moje misljenje. Evo, kod mene u Uzicu imamo problem samo sa onima koji dolaze iz BG ili koji imaju nekoga u BG, iskreno. Nisam pisao nikakvu kaznu godinu dana, ljubazno zamolim da kupi kartu ako nije i on od sramote kupi i svaku naredni put. To neces videti u BG, bar ne u 99% slucajeva. Naravno slazem se sa prvi delom tvoje poslednje poruke..
Ako si prema nekome los, nista bolje od njega nemoj da ocekujes u odnosu sa tobom.
Korisnikov avatar
Kontrolor
Kontrolor gradskog prevoza
 
Postovi: 458
Pridružio se: Uto Dec 15, 2015 10:30 pm
Lokacija: Uzice

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod miliraki » Pon Feb 08, 2016 11:43 am

Slazem se,ovde je nazalost normalno da se svercujes,samo je poenta svesti na razumnu meru..takodje proracunati koliko kosta angazovanje kontrole,kom.policije a koliki je njihov ucinak u naplati kazni..i onda naci neki modalitet da sa manje troskova imas bar isti efekat.jer ako angazujes 10 ljudi da naplate jednu kaznu,jer ostali izadju kad ih vide,efekat je..
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod kraspeed » Pon Feb 08, 2016 12:21 pm

Od punog zglobnog autobusa posle ulazenja kontrole izaslo je vise od pola napolje, nekoliko njih na sledecoj posle odradjene kontrole. Ako je to 1-2 putnika onda ok :) Isto je bilo u 99% slucajeva kada udje kontrola... A kartu vidim da otkucaju samo penzioneri i poneko maldji(verovatno student)...

Moguće je što je drugi deo grada, ali svaki put kad idem na faks kotrolori uđu u Pere Velimirovića/Pet Solitera. Možda par ljudi izadje, ali od onih koji ostanu uglavnom svi uredno imaju kartice, ponekad se nađe budala da napravi scenu, čime se samo sramoti, da bi na kraju ionako bila napisana kazna.
Kao putniku, sistem nije nikakav bauk, sasvim je korektan. Mesečnu karticu plaćam još od pre BusPlusa i nikada nisam brinuo zbog kontrole. Veći problem su ljudi, postoje grupne i vremenske karte, nove zone i slično, uvedeni sa ciljem da putniku olakšaju plaćanje, ali i dalje se ljudi švercuju i još pokušavaju da to predstave kao svoje pravo. Kad sam bio u Pragu, par Srba koji su pokušali da se švercuju, ne da su bili uhvaćeni, već i privedeni i naplaćena im je visoka kazna, zato nisam za smanjenje kazne, ne bi mi smetala ni oštrija. Takođe, mislim da je cena korektna i da su argumenti 'samo jedna stanica' besmisleni, jer ako već ne možeš da peške stigneš, luksuz vožnje bi svakako trebalo da platiš. :roll:
Korisnikov avatar
kraspeed
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Avg 09, 2015 3:03 pm

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Kontrolor » Pon Feb 08, 2016 2:54 pm

kraspeed je napisao:
Od punog zglobnog autobusa posle ulazenja kontrole izaslo je vise od pola napolje, nekoliko njih na sledecoj posle odradjene kontrole. Ako je to 1-2 putnika onda ok :) Isto je bilo u 99% slucajeva kada udje kontrola... A kartu vidim da otkucaju samo penzioneri i poneko maldji(verovatno student)...

Moguće je što je drugi deo grada, ali svaki put kad idem na faks kotrolori uđu u Pere Velimirovića/Pet Solitera. Možda par ljudi izadje, ali od onih koji ostanu uglavnom svi uredno imaju kartice, ponekad se nađe budala da napravi scenu, čime se samo sramoti, da bi na kraju ionako bila napisana kazna.
Kao putniku, sistem nije nikakav bauk, sasvim je korektan. Mesečnu karticu plaćam još od pre BusPlusa i nikada nisam brinuo zbog kontrole. Veći problem su ljudi, postoje grupne i vremenske karte, nove zone i slično, uvedeni sa ciljem da putniku olakšaju plaćanje, ali i dalje se ljudi švercuju i još pokušavaju da to predstave kao svoje pravo. Kad sam bio u Pragu, par Srba koji su pokušali da se švercuju, ne da su bili uhvaćeni, već i privedeni i naplaćena im je visoka kazna, zato nisam za smanjenje kazne, ne bi mi smetala ni oštrija. Takođe, mislim da je cena korektna i da su argumenti 'samo jedna stanica' besmisleni, jer ako već ne možeš da peške stigneš, luksuz vožnje bi svakako trebalo da platiš. :roll:


sad se vec potpuno slazem sa tobom :)
Ako si prema nekome los, nista bolje od njega nemoj da ocekujes u odnosu sa tobom.
Korisnikov avatar
Kontrolor
Kontrolor gradskog prevoza
 
Postovi: 458
Pridružio se: Uto Dec 15, 2015 10:30 pm
Lokacija: Uzice

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod Daree » Pet Feb 12, 2016 10:08 pm

a da li je ovo normalno(nadam se da se kolega becks nece ljutiti sto sam isao copy paste ali sam stvarno neprijatno iznenadjen ponasanjem kontrolorke na liniji 83 gde psuje vozaca sto nece da joj otvori vrata da izadje van stanice mislim da je trebao neko ovoj teti da objasni da nije uredu da psuje vozaca kad je i vise nego ocigledno da je covek upravu.trebao je neko da stane u odbranu vozaca o cemu je rec

becks89 » 12 Feb 2016 08:11 pm je napisao:Moram da prenesem današnji događaj, u 83 kontrolorke su se vozile od Zemuna, ne sećam se kad sam ih video da čekaju putnike u busu kod pošte, no dobro šta da se radi, pomalo razočarano gledaju u službenu i odlaze, sedaju, na svakoj stanici jedna od četiri pregleda karte putnicima koji ulaze, i tako do Žel. St. Očigledno smena im je, jedna od njih videvši neki od prigradskih kreće u trk kroz autobus koji stoji u drugoj traci s' leva na desno, dakle imaju dve trake pored autobusa kojima je btw. zeleno svetlo. Kontrolorka dotrčava napred kod vozača i traži da joj tu otvori vrata, dakle da ponovim, dve trake pored autobusa, zeleno svetlo, kamere sa svih strana, što u busu što okolo, naravno, čovek je odbija, na šta ona kreće da ga psuje i potom nekom priča na telefon kako majmun vozi autobus i neće da je pusti, pa ona kasni negde. Ne mogu da opišem gnev koji mi se stvorio, koliko to bezobrazno i ***CENZURISANO*** mora biti, od tako nekoga treba očekivati danas sutra razumevanje?
Takve dotične bi trebalo vratiti na planinu odakle su ih skupili...

izvor
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php? ... start=9700
iyvor
Daree
Član
 
Postovi: 2858
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 10:22 pm

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod profa_chb » Sub Feb 13, 2016 4:39 pm

Generalizacija...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Sub Feb 13, 2016 6:12 pm

Generalizacija?
Ja koliko sam napisao, poručio sam da takve i slične njoj treba vratiti tamo gde su pre bile. A nije prvi sukob, za sve ove godine, ako sam sreo 10 puta normalne kontrolore, a bilo je situacija dosta. Ovakve guske, što ne ume dobar dan da kažem, a ume da ti maše aparatom ispred glave, takve su nažalost ogledalo prevoza u Beogradu. Takve daju lepu sliku o nama, a nekolicinu puta sam prisustvovao maltretiranju stranih državljana, pregledanju pasoša i slično. Ko ih je bre ovlastio da traže pasoš od bilo koga?! Juče je ista ta mala kontrolorka htela da oduzme legitimaciju dečku iz Markotursa, a nije pustila ni da uđe u bus, već je s' vrata tražila kartu, na takvom radnom mestu moraju da rade smirene osobe i osobe koje neće iskoristiti svoj položaj za lečenje ličnih frustracija i kompleksa.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod branik » Sub Feb 13, 2016 7:16 pm

E, cekaj sad. Odluci se da li postujemo zakone u svim vidovima zivota ili zivimo u anarhiji. U jednoj drugoj temi zastupas suprotan stav ovom ovde. Sam sebi skaces u usta!

Послато са Lenovo A369i уз помоћ Тапатока
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Sub Feb 13, 2016 7:19 pm

A ti si dežurni advokat ovde, šta?
Iskreno meni ne smeta njihovo kršenje propisa, ne mogu mi ništa, ali daju lošu sliku o našem gradu. Samo zbog toga mi ne odgovara, ne prija!
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod profa_chb » Ned Feb 14, 2016 2:20 am

Slažem se da je dotična problemtična. A šta ćemo sa vozačima? Svi mi imamo dosta negativnih iskustava...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod becks89 » Ned Feb 14, 2016 2:19 pm

Vozači se redovno sankcionišu, na razne načine, a ko kontroliše ponašanje dotične kategorije? Što su bezobraznijii imaju veći procenat kucanja, kazni, dakle nagrađuju se za takvo ponašanje.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bus Plus-Novi sistem naplate,praćenja vozila JGP-a

Postod profa_chb » Ned Feb 14, 2016 2:36 pm

Ne znam, nisam upućen previše u rad dotične službe. Mada bi mi bilo neverovatno da im neko daje instrukcije da budu bahati, jer je narod već besan i napaćen. Nikome ko je na nekakvoj vlasti ne ide na ruku da uvećava već dovoljno velik gnev široke narodne mase.

Baj d vej, sada sankcionisanje vozača ide preko sekretarijata, a ne preko dobre/loše volje prevoznika, barem sam to tek skoro doživeo :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju