Logo

Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Diskusije

Postod WeljaBG » Ned Jun 22, 2008 1:47 am

ja se izvinjavam, ali jel se ovde pise o Niskim linijama ili Beogradskim?

da ne bude off toppic, spomenucu predlog o sledecem razgovoru medju forumasima ove teme a to je: nove linije ciji je deo buduce trase most preko ade ciganlije ;)

sta mislite da o tome razgovaramo, Niske linije nek ostanu u Nisu, lepse je, trpaju nam Niske buseve, jos mi samo i linije fale lol! :lol: :lol: :lol: :lol:
WeljaBG
 

Sponzor

 

Postod Senke » Ned Jun 22, 2008 2:09 am

Dobar predlog kada se most sagradi recimo linija 89 treba da preko novog mosta.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod Marko » Ned Jun 22, 2008 2:43 am

Senke je napisao:Dobar predlog kada se most sagradi recimo linija 89 treba da preko novog mosta.

Da za 89 su i rekli ( iz direkcije za javni prevoz )da ce ici preko novog mosta kada se izgradi .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod avramovicsasa » Ned Jun 22, 2008 2:46 am

da završimo ovu raspravu jednim stručnim odgovorom,zapravo postoje
linije koje povezuju fabrike,firme,industrijske zone sa centrom grada poput nekadašnjih slučajeva sa linijama 36 i 60 kao i prodavnica što je
slučaj sa linijom 612,radno vreme linija poklapalo se sa radnim vremenom
tih firmi,znači kada te firme ili prodavnice nisu radile i linije su bile ukinute
ne možemo ukinuti neku liniju samo zato što ne radi vikendom.

Beograd je imao nekada linije koje su i radnim danom bile ograničene
kraćim vremenom rada u zavisnosti od broja putnika kao lin.22L i 70 koje
iako frekventne posle 20h nije bilo potrebe da vozila saobraćaju.

Dragan Nish ima bojaznost da prevozniku šteti zbog održavanja ne rentabilnih linija,u takvim slučajevima da bi linija opstala ulogu preuzima
grad koji doplaćuje odnosno finansira troškove i to suvišne koje jedan
prevoznik ima.
Lasta ima recimo mnoge lokale koji voze od Obrenovca ka periferiji,
putnici se boje ukidanja nakon prodaje Laste,ne rentabilne su ali i potrebne,uzmite primer linije 44 potrebna je stanovnicima Senjaka ali je
ne rentabilna,čujem da nije urodilo plodom produženje do Tempa.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod profa_chb » Ned Jun 22, 2008 10:04 am

neće valjda stvarno da prave taj most!? bolje da naprave neki između borče i nbg-a, da jadni ljudi ne moraju da se zlopate 95icom preko 2 mosta, nekoliko kritičnih tačaka u gradu....
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Senke » Ned Jun 22, 2008 10:04 am

Spajanje 36 i 44 je glupo jer su spojili dva toka koji nemaju vezejedan sa drugim i timsu malo i zagušili centar. 36 treba da da vozi od Trga samo sa dugim brojem.
44 bi mogli da produže do Dunav stanice i od nje naprave trolu (što i jeste u planu),samo mislim da ne bi bilo puno putnika.
44 nikako ne treba ukidati.
43 je ranije vozio Kotež - Senjak,ne znam koliko je to bilo ispltivo, za vremesankcija uveden je 44,a 43 skraćen do Dunav stanice, potopm produžen do Pan. Mosta, onda je vraćen na staru trasu, a lokal produžen do Trga, potom je 43l postao 43 a vraćen je 44.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod WeljaBG » Ned Jun 22, 2008 1:16 pm

@ profa_chb

da li ti znas da iza b.brda ima najmane 20 naselja u krugu od 20km!!!???

a da li znas koliko preko dunava ima??? 13 sa sve "borcama" u istom kilometarskom opsegu, od toga su 5 "borce" tj: borca greda, borca 1, borca 2, borca 3, nova borca (borca novo naselje) mozda se cak i to deli, prosetaj se po vikipediji, pa uporedi potez ibarske magistrale i potez zrenjanina pa ce ti sve biti jasno, gazela je jednostavno preblizu centru! ima 2 mosta koa su blize adi ali su oba zeleznicka a i oni su isuvise udaljeni! slazem se da treba most do borce i to je trebao pre 30god biti pusten u saobracaj, ali sada je urgentniji ovaj preko ade, sa sve UMP-om ;)

e sad, ovaj most preko ade je vazan jer povezuje banjicu, vozdovac kao i sva ova brda sa novim beogradom koji ima sve vise komercijalnih sadrzaja...

i ne samo to, nego reci mi koliki procenat ljudi ide u borcu iz zemuna i obrnuto??? mali procenaat, znam da je moa ortakinja isla iz borce u zemun svaki dan i svaki put je pre stizala od mene s banovog brda. zasto??? pa 95ica ima kao onoga sto se ne jede! este zasto i sve to, ali ona ne ceka nikad duze od 3 minuta s obzirom da ide u spicu, jos posto e tamo lepo sedne, a meni 88 dodje pun jer je na b.brdu vec 10ti km od okretnice u n.zelezniku... tako da...tvoja teorija prioriteta ova 2 mosta ne pie vodu, urgentna su OBA, i to sto pre, ja sam za predlog da makar i da ne bude ovo resenje za most preko ade sa ovolikim pilonom jer bi od ostatka novca glat mogao da se napravi i most izmedju zemuna i borce ;)
WeljaBG
 

Postod profa_chb » Ned Jun 22, 2008 6:27 pm

ALI kad naprave obilaznicu oko beograda do neke nadajmo se 2030te, gazela bi bila rasterećena, i onda imaš i gazelu i brankov i ako zagusti imaš stari savski

DOK je pančevački jedini na tom potezu, sledeći je tek kod kovina, tako da ako mu se ikad nešto ne daj bože bude desilo ti jadni ljudi iz ČA ČA ČA naselja ne bi bili povezani sa gradom

DA ne pominjem da je još sam Julije Cezar hteo da pravi most između borče i nbg-a, zemuna, samo malo više uzvodno
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Senke » Pon Jun 23, 2008 4:53 pm

Evo još jednog predloga za nove linije:
29L Slavija - Medaković 3.
21L Studentski Trg - Crveni krst.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod WeljaBG » Pon Jun 23, 2008 9:21 pm

senke, a sta kazes da se 29L "zove" 31B i ida ide kuda ide "obican" 31 al da skrene ka medaku kod sumica i posle redovnom trasom 29, posto pola medaka ide upravo tako kad je spic, pola na 29, a pola na 31, pa sta naidje posto se 31 sjuri niz jna, sire ulice i mnooogo brze dodje do sumica, ovaj predlog ti ne bi dao da nisam tamo ziveo posto 30ica ide svake prestupne, mada bi mogao nositi oznaku 30B, sto da ne, uostalom videlo bi se vec sta i kako oko numeracije ;)

za 21L se slazem skroz ;) i to da je trola ;)
WeljaBG
 

Postod Senke » Pon Jun 23, 2008 10:33 pm

Vidiš ovo nisam znao, kod mene u planu je za sada slobodan 32 tako da može nositi i taj broj.
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod WeljaBG » Pon Jun 23, 2008 10:46 pm

bas tako, 32 ide u totalno drugi kraj grada, totalno je haos u numeraciji sadasnih linija ;)
WeljaBG
 

Postod urosjajo » Uto Jun 24, 2008 12:03 am

WeljaBG je napisao:senke, a sta kazes da se 29L "zove" 31B i ida ide kuda ide "obican" 31 al da skrene ka medaku kod sumica i posle redovnom trasom 29, posto pola medaka ide upravo tako kad je spic, pola na 29, a pola na 31, pa sta naidje posto se 31 sjuri niz jna, sire ulice i mnooogo brze dodje do sumica, ovaj predlog ti ne bi dao da nisam tamo ziveo posto 30ica ide svake prestupne, mada bi mogao nositi oznaku 30B, sto da ne, uostalom videlo bi se vec sta i kako oko numeracije ;)

za 21L se slazem skroz ;) i to da je trola ;)


Extra predlog!!! ;)
urosjajo
Član
 
Postovi: 121
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:31 am
Lokacija: Beograd - NBg

Postod danilo » Uto Jun 24, 2008 12:01 pm

Ljudi stvarno imamo super predloge, što neko ne kontaktira Direkciju za javni prevoz pa da malo ovi saobraćajci to protumače i da uvedu neke nove linije :!: :wink: 8) :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod DraganNish » Uto Jun 24, 2008 12:05 pm

danilo je napisao:Ljudi stvarno imamo super predloge, što neko ne kontaktira Direkciju za javni prevoz pa da malo ovi saobraćajci to protumače i da uvedu neke nove linije :!: :wink: 8) :D

Hehe,samo bi ti rekli bezi dete,ili sinak,ili sinko,bez obzira koliko godine imas,zauzeti smo,dodji sledece godine :lol:
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron