Logo

Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Diskusije

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 8:15 pm

danas sam video da su gsp-ovi iz kosmaja 87,102 itd na 59!!! elem vozio sam se 49tkom!!!!! 53 je postala bljuvotina od linije jer su 1000 i nesto karaburmini bili televizija u boji za 1287, 1253, 1291!!!! inace na 42 nisam video ni 1 jedini gsp-ov! svi su privatni sa led displejima! koju su pometnju napravili, a moja 1036ica se lomata na 95!!!!!!! 1046 su stavili na 27E, rasturise celu 53ojku, a stavili one odvratne novobeogradjane bez grejanja!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ako danas nisam dobio srcku necu nikad!!!!!! video sam 1350 na 56, 949 na 16 i jedan na 17 ali nije se video broj posto je moja 37ica vec usla pod mostar...e da, cini mi se da je 101 bio ili na 37 ili na 42, ali nisam siguran, mozda je isao ka petlovom brdu da predje na 59 posto su ix sad prebacili na 59...ne znam, videcu jos!
Poslednji put menjao WeljaBG dana Pet Maj 09, 2008 8:26 pm, izmenjena samo jedanput
WeljaBG
 

Sponzor

 

Postod Marko » Pet Maj 09, 2008 8:17 pm

na 711 ide 6 autobusa 4+2 sihtasa
Nova mini bus linija 49 putnike će prevoziti od Letnje pozornice na Topčideru do ulice Pere Velimirovića. Linija 49 ima dva vozila.
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod danilo » Pet Maj 09, 2008 9:25 pm

Čoveče čitava pometnja oko pogona,novih linija i novih vozila :!: :? Ne znam što su dirali 53-ojku da bi rasteretili kraburmu, šta :?: , a pogotovu ne znam što su dirali 42-ojku nju je držao Kosmaj i baš je bilo novih vozila, zna li neko zašto su sve to menjali :?:
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 9:35 pm

danilo, ja cak mislim da experimentisu dok ne stignu svix 100 komada...
uostalom svi znamo da gsp obozava da experimentise, i vec sam odavno primetio da su poceli da ix drndaju s linije na liniju, ali nisam ni sanjao da ce citave linije da drndaju iz pogona u pogon! :shock: :roll:
WeljaBG
 

Postod danilo » Pet Maj 09, 2008 9:49 pm

Video sam nova vozila na linijama 72 garažni broj 1351 i na liniji 1352 :!: :wink: Na ovaj 1351 sam trčao kao ludak posle škole da bi stigao na njega i stigao sam :wink: Unutra, a i spolja izgleda jednom rečju FENOMENALNO, ŠTA DA KAŽEMODUŠEVLJEN SAM ovi autobusi su extra, video sam iz na sajmu i one godine i 2006.-te, ali sad sam video kako im radi motor. Naime motor se kod vozača UOPŠTE NE ČUJE, ČUJU SE SAMO TOČKOVI KAKO SE IKREćU :!: :D :D :D :D :D Unutra i spolje su naravno perfektno čisti i odlično autobus vuče i na ravnom i uzbrdo :!: :wink: 8) :D Ima dva bojčanika jedan su brzinomer i sat, a drugi manji obrtomer, ostalo je sve DIGITALNO, nema ono poseban brojčanik za ulje, voltmetar, nego sve piše na displeju i na displeju piše svaki kvar, ako ga, kad koči, ako sam dobro uočio, manometri se automatski pojavljuju na displeju za oba kočiona kola :!: :wink: :D 8) Stvarno sve čestitke i Ikarbusu i GSp-u Beograd na izboru vozila, BRAVO MAJSTORI :!: :!: :wink: :wink:

Jedno pitanje samo video sam kad otvara vrata da ne bi vozač morao da pritiska svako dugme za sebe, uključi jedan prekidač i onda kad otvara pritisne samo dugme za IV vrata, i sva vrata se otvore, isto je i za zatvaranje :!: Jel sam to dobro uočio :?:

Ukoliko neko još nešto sazna o novim linijama, pogotovu informacije vezane za liniju 709 obavezno neka napiše, unapred hvala :!: :wink:

Weljo jel ti misliš da će možda 42-ojku i 59-tku vratiti posle u stare pogone, ako se ova ideja o premeštanju vozila ne pokaže kako treba :?: :?

Pozdrav kolege :!: :wink: 8) :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Senke » Pet Maj 09, 2008 10:05 pm

Stefan Bgd je napisao:Skinuli su GSP-ove. :)
Inace,i linija 42 je danas data pogonu "Novi Beograd". :)

To je totalna glupost.
59 u kosmaju pa to je nije dobro, mada ako ćemo iskreno obe linije je nekada držao Kosmaj, to je bilo pre 10 godina kada je 59 vozio od Prokopa.

Isprobao sam 49, linija je fenomenalna.
Vozio sam se i u IK218N na 75 g.b.1352.
I na kraju na bežani sam uvatio 65 otišao do nove okretnice i ušao u drugi 65 i vratio se u centar.
Sa vozačem sam pričao u vei produženja i on misli da to nije dobro jer 65 je u špicu dolazila knap u Blok 37.
od bežanije do Blok 37 samo sa ja bio u busu+ 1 devojka koja je ušla kod stanice B. Kosa III i izašla na sledećoj.
Na stajalištu Blok 37 nikada nije bilo takve gužve(25-30 ljudi)
65 je postala grobljanska linija.
Poslednji put menjao Senke dana Pet Maj 09, 2008 10:14 pm, izmenjena 2 puta
Senke
Član
 
Postovi: 672
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:17 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Pet Maj 09, 2008 10:06 pm

Da,Danilo,u pravu si.Pritisnes jedan prekidac i onda ne moras da otvaras sva vrata posebno,nego sva od jednom. :D
Kompijuter je sjajan.Nema sta ti sve ne pokazuje.Mali obrtomer me je odusevio. :D
Inace,popodne sam skupio nekako snage,i sa mojima otisao do okretnice,da ga i ja upoznam.Nazalost vecina ljudi sa linije 75 nikad nije vozila "Japanca" ili neki drugi autobus sa vucnim tockovima na prikolici,pa se covek koji vozi 3 smenu(samo danas)zalio kako mu je cudan,a ustvari je neuporedivo bolji od pratecih osovina. 8)
Jel znas da se oni krovni lufteri ne otvaraju rucno,vec na dugme,elektronika. :)
Takodje vozacevo mesto,tj.kabina je VRH.Kako je samo dobro odradjena...
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Stefan Bgd » Pet Maj 09, 2008 10:10 pm

danilo je napisao:Čoveče čitava pometnja oko pogona,novih linija i novih vozila :!: :? Ne znam što su dirali 53-ojku da bi rasteretili kraburmu, šta :?: , a pogotovu ne znam što su dirali 42-ojku nju je držao Kosmaj i baš je bilo novih vozila, zna li neko zašto su sve to menjali :?:



Ljudi,53 su morali da daju pogonu "Novi Beograd" jer je 65-ica produzena,kao sto vec znate do Novog Bezanijskog groblja.Vozila sa 53-jke su data na 65,GSP ih je ukupno dao 18,a interval je svega 4 minuta,pa se busevi bukvalno jure. :)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 10:10 pm

mislim da bi obe linije trebale da pripadnu upravo kosmaju, znaci 42 da se vrati kosmaju, a 59 da se ne vraca u nbg, jer je upravo zbog nbg-a celo petlovo brdo trpilo red voznje, odnosno da autobusi odu u garazu pre 12 sati da bi stigli u garazu jer je garaza na drugom kraju grada!!! to je suludo i totalno neracionalno, em trose gorivo, em kvare bus (duze ide i manje ce da traje), em zagadjuju zivotnu sredinu, em prave vecu guzvu na iovako vec zagusenoj gazeli! i 59 i 42 jednostavno GRAVITIRAJU pogonu "kosmaj" i tamo treba i da budu! ako treba licno cu poslati mail slavenu tici koliko su me izveli iz takta, meni je danas bilo lose, kad nisam povracao! ja 53ojkom idem uvece u grad u provod, i poslednja je u 00:25 s vidikovca, a sace morati da je "skrate" tj da ide u 23:45 ili 00, 00:15, uzas, a 23 i ovako ide poslednja u 00:15, znaci 53 je poslednji polazak iz ovog dela grada za centar od dnevnix linija! ali nije samo to, nego su me najvise iziritirala sama vozila koje je nbg stavio, 53 vise nece biti jedna od glavnix linija pogona karaburma nego samo jedna obicna linija pogona nbg, a sve nove pobacase na 17, 18, 71, 72, 75...uzas! i to ni 1 nema display!!!! a gledam ljudi samo cekaju veolijinu 53ojku, jer samo ona ima display, ljudi su navikli na to, i sad im je cudno, jos da vide drugu cifru da nije "0" tj nula jer su sve bili 10xx :cry: place mi se :cry:
WeljaBG
 

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 10:15 pm

stefane, nije tacno, DANAS SAM VIDEO SVOJIM OCIMA 1036 NA 95 I 1047 NA 27E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NI 1 NIJE BIO NA 65 S 53JKE!!!!!!!!!!! I NE SAMO TO, NEGO SAM VIDEO DJUBRE OD 1042 NA 23!!!!!!!!!! VOZIO SAM SE, NEKA KAZE FERDINAND VIDEO GA JE SAMNOM KAKO SE VUKAO PO ZEMLJI PUN "ROMA" DA NE BUDE RASIZMA, PRLJAV STROKAV, UZAS, IZGREBAN SPOLJA A ORIGINAL BOJA CRVENA!!!!!!!!!NJEGA NA 23!!!!! DE CE IM DUSA! ONE S SELJACKIX LINIJA TRPAJU PO GLAVNIM TRASAMA!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA DAJ MI PISTOLJ DA SE UBIJEMMMMMMMMMMMMMMMM :twisted: :evil: :x LJUT SAM LJUT I PRELJUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
WeljaBG
 

Postod danilo » Pet Maj 09, 2008 10:16 pm

Ma Stefane sve je EXTRA, stvaro sve je pod konac :!: :wink: 8) :DMene je tako oduševio autobus i sama vožnja njime da sam posle toga bio presrećan, kad sam došao kod kuće nisam znao šta ću od sreće, tako me je oraspoložio baš je sve ovo FENOMENALNO, EXTRA i NAJ, NAJ, NAJ :!: :wink: Kolege Gspovci svaka čast na izboru :!: :wink: Ostao sam bez teksta u POZITIVNOM smislu :!: :D :D :D Jes, jes, jes, alal vera, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :!: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Pet Maj 09, 2008 10:20 pm

WeljaBG je napisao:stefane, nije tacno, DANAS SAM VIDEO SVOJIM OCIMA 1036 NA 95 I 1047 NA 27E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NI 1 NIJE BIO NA 65 S 53JKE!!!!!!!!!!! I NE SAMO TO, NEGO SAM VIDEO DJUBRE OD 1042 NA 23!!!!!!!!!! VOZIO SAM SE, NEKA KAZE FERDINAND VIDEO GA JE SAMNOM KAKO SE VUKAO PO ZEMLJI PUN "ROMA" DA NE BUDE RASIZMA, PRLJAV STROKAV, UZAS, IZGREBAN SPOLJA A ORIGINAL BOJA CRVENA!!!!!!!!!NJEGA NA 23!!!!! DE CE IM DUSA! ONE S SELJACKIX LINIJA TRPAJU PO GLAVNIM TRASAMA!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA DAJ MI PISTOLJ DA SE UBIJEMMMMMMMMMMMMMMMM :twisted: :evil: :x LJUT SAM LJUT I PRELJUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


A 1048 kao nije sa 53-jke,a :?: :?
Zatim gar.broj 1008.
Poslednji put menjao Stefan Bgd dana Pet Maj 09, 2008 10:21 pm, izmenjena samo jedanput
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 10:20 pm

p.s 1042 je redovan "bio" na 105 za OVCU!, EJJJ, OVCA I B.BRDO JE ISTO, JEL TO ISTO???? bus bukvalno "ziveo" na onoj liniji propao zbog stoke, i sad ga pustaju ovde, nek ga prvo posalju u ikarbus na remotn! AMAN ZAMAN!!!!!!!!! sorry za ovoliko dranje ali sam jaaaaaaaaakooooo isfrustriran jer sve direktno utice na mene jer mi staje pred nosom i cesto je korustim! i o5 pitam sto nbg ne stavi ik218n na 53??????????????? kad su vec pametni da preuzmu liniju s karaburme! I NIJE MI NIKAKO JASNO, ZA TO BI NEKO TREBAO U ZATVOR DA ODE, KAKO 65 PRIPADA KARABURMI KAD JE I DOK NIJE BILA PRODUZENA BILA POLA NA NBG! A CELA 53 U STAROM BEOGRADU, ONI TO IZGLEDA GLADAJU, PODUZNO, DUZ SAVE, A NOVOG MOSTA PREKO ADE NEMA NI OD KOROVA!!!!!! AAAAAAAAAAAAA slog me vataaaa :shock:
WeljaBG
 

Postod Stefan Bgd » Pet Maj 09, 2008 10:22 pm

Izvini Weljo,ali ima mnogo linija koje su zasluzile nove ik-218n u odnosu na 53-jku :!:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod WeljaBG » Pet Maj 09, 2008 10:23 pm

1048 sam najvise i koristio, isao je od prvix jutarnjix do poslednjix polazaka, i pre 3-4 meseca su poceli da ga muljaju, 1 dan ga vidim, 1 ne vidim! tad su vec poceli da mi idu na zivce s premestanjima! 1 autobus dok ne ode u staro gvozdje ne sme da mrdne s linije nikako, i odrzava se prema zapisniku za TU i samo TU liniju
WeljaBG
 

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju