Logo

Priče iz GSPa

Diskusije

Re: Priče iz GSPa

Postod Nikola_4217 » Uto Apr 04, 2017 4:45 pm

Ti se vodis onom japanskom samurajskom logikom da bolje umreti nego promeniti stavove? Sledeci put kad budu ta 2 mesta zauzeta a ti izvrsi harakiri u autobusu....
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Priče iz GSPa

Sponzor

 

Re: Priče iz GSPa

Postod Djole Pevcanin » Uto Apr 04, 2017 4:48 pm

Ne probijam se do njih ukoliko sam u zadnjem delu autobusa. Ponoviću još jednom da je to penzionerska opština i znam kakvi su tamo dižu te za jednu stanicu samo da bi seli nema veze gde sediš.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod Ratomir » Uto Apr 04, 2017 5:07 pm

Јеси ли ти видовит па знаш ко може да стоји, а ко не? Чак и да знаш, увек требаш устати јер се то зове култура.
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Priče iz GSPa

Postod Djole Pevcanin » Uto Apr 04, 2017 5:39 pm

Pošto smo otišli u debeli OT, da objasnim i sa time ću završiti.

Znam šta se zove kultura. Vidim ko je teško pokretan a ko se bahati samo zbog mesta u autobusu. Ustaću samo majkama sa malom decom, trudnicama i eventualno penzioneru na štakama ili ako vidim da otežano hoda a ostalim penzionerima koji su utegnuti i stoje po 2 sata u poštama zbog penzije e to su oni koji čine Rakovicu a njih ima na sve strane pogotovo na Vidikovcu i njima nema šanse da ustanem jer su me takvi čačkali pre više od godinu dana i zato što dižu druge zboj jedne ili dve stanice. Ako ću brzo izaći iz autobusa onda ću ustati ali ako idem do Slavije ili na bilo koju lokaciju udaljenu 30 min-1h ili više tada neću ustati. Ne pitaju nikoga "da li možeš da mi ustaneš?" ili "jel ti dobro" nego prilaze i kažu "e ajde ustaj". Ko zna, možda mi nekada neće biti dobro i ja onda treba prvi da ustanem penzioneru a meni da bude još gore e pa u tom slučaju neka traži drugo mesto. Nisam hejter penzionera ali postoji kultura koju oni ne znaju. Danas je drugo vreme a oni se ponašaju kao u vreme Tita. Toliko od mene i da napomenem da kada ja hoću da ustanem uvek neko ustane pre mene i gledam uvek da sedim do prozora.

Izvinjavam se za OT bio je neizbežan.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod Nikola_4217 » Uto Apr 04, 2017 8:14 pm

Takvi su se borili za slobodu onih koji danas nece da im ustupe mesto da sednu a volio bih cuti tebe kad dodjes u te godine kako ces govoriti....ako je kriterijum da bi ustao taj da neko mora biti na stakama alal ti vera dete...
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Priče iz GSPa

Postod becks89 » Uto Apr 04, 2017 8:54 pm

Kako neko nekulturan i nevaspitan može da priča o tome ko je kulturan?!
Priča o Titovom vremenu, druže, dotle nisi još stigao ni na časovima istorije.
Da si tako radio u to vreme, brzo bi to došlo do mame i tate, pa bi te naučili lepom vaspitanju, dok još nije kasno :-)

SGB, doktorski, potpisujem sve!


Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod Nikola_4217 » Uto Apr 04, 2017 9:00 pm

Da se u Titino vreme ovako odnosio prema Skojevcima narednih 10 godina bi samo kamen tucao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Priče iz GSPa

Postod SGB » Čet Maj 11, 2017 11:33 pm

Danas u 15ici jedna od onih "devedesete stil" gužvi oko 5 popodne, da li je izostao prethodni polazak ili šta već, ne znam. Uglavnom, kod drugih vrata (Ik 201) sedi jedna "dama" od svojih 30ak godina, napucana od glave do pete, vizuelno savršeno. Do nje stoji deda od 80+ godina, pritisnut drugim putnicima, jedva balansira da ostane na nogama. Naravno, "dama" se pravi luda, drnda telefon, gleda napolje, a reakcije okolo su bile od smeha do zgražavanja. "Dama" se, vrlo probranim damskim rečnikom, raspravljala sa svima koji su joj skretali pažnju na odvratno ponašanje prema nemoćnim osobama. Ovo inače nije prva situacija gde sam gledao scene sa mlađim "nafuranim" ženskim osobama koje su se svađale sa svima u autobusu samo da ne bi ustupile mesto. Koja vrsta problema u glavama je u pitanju, nisam stručan da objasnim. Mada, kakvih stručnjaka imamo koji ne ustupaju ni rezervisana mesta, ovo možda i ne treba da čudi.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Priče iz GSPa

Postod MILE » Pet Maj 12, 2017 12:25 pm

Nakotila se gomila nekulture u narodu, pojedini smatraju da su bogovi....
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Priče iz GSPa.

Postod Сале# » Pet Maj 12, 2017 7:00 pm

И то углавном ови/ове у узрасту од 17. до 30.година,углавном новије генерације.
Сале#
Član
 
Postovi: 416
Pridružio se: Ned Jan 22, 2017 7:56 pm

Re: Priče iz GSPa

Postod mishko-genija » Ned Maj 28, 2017 9:45 am

Evo jedne moje priče od pre 2 dana. Gospođa (verovatno iz unutrašnjosti) hoće od mene da kupi kartu i daje deset EVRA. Pogledao sam je značajno, nije odustala, pa sam rekao "das ist Serbien", pa je rekla "nemam ništa drugo", pa sam rekao "nur serbische geld", pa je odustala. Prosudite.
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod becks89 » Ned Maj 28, 2017 9:57 am

Imao sam i ja slično, gde mi je mlađi dečkić došao sa 10€, kao u fazonu razmeni po kom hoćeš kursu i naplati kartu, to je jako zeznuta stvar, ako mu razmeniš, može te neko prijaviti inspekciji kako otkupljuješ devize i da imaš lepih problema, sa druge strane pojedini to koriste kao da iz neznanja daju eure, a zapravo je fora da ne plate.
Moj kolega je to recimo rešio što je liku sa 50€ rekao, može ok razmeniću ti po 80din lik je odustao, pa je od nekuda iščeprkao i dinare :-)
Što se tvog postupka tiče, mislim samo da si mogao lepo da odgovoriš da ne smeš da primaš eure, jer ovo je po meni podj**avanje, a tamo si da pristojno i kulturno predstavljaš firmu.
Možda stvarno nije imala, a kod ljudi sa strane je prisutan strah od kontrole, pogotovo zbog natpisa u novinama...

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod Djole Pevcanin » Ned Maj 28, 2017 10:42 am

Kad smo već kod toga čuo sam na slavi jednu priču kako je neki turista u 71 hteo da kupi kartu kod vozača i on mu nudi 10 ili 20€. Vozač je rukom pokazivao da ne sme da prima evre, međutim naišla je kontrola. Opet turista prilazi vozaču i daje mu 20€ vozač je uzeo pare i nije mu dao kartu nego je stavio u džep i zatvorio ono za karte :D
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod mishko-genija » Pon Maj 29, 2017 7:31 pm

Iznenađen sam kako je diskusija odmah zamrla. A pre par meseci, htela (fina) gospođa da kupi kartu hiljadarkom, FOTOKOPIRANOM. Posavetovao sam je da to odnese u policijsku stanicu. Kvarno, priznajem.
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod SGB » Sre Sep 27, 2017 11:40 pm

Meni neshvatljiv fenomen. U zoni prvih vrata i u prolazu između prednjih točkova večito naguravanje, jedva prolaze jedni od drugih, jedva stoje, ali ne dao Bog da bi se pomerili ka mestima predviđenim za stajanje preko puta drugih i trećih vrata. Kao da je neka čast stajati napred, ako ima poznavalaca Feng šuija na Forumu, mogli bi da objasne ima li to neke veze, ono kao stani napred da bi napredovao i tome slično. Svakodnevna, redovna pojava, i nije mi jasno kako im ne smeta.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Prethodni

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost