Logo

Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Diskusije

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod profa_chb » Pon Apr 13, 2015 12:45 pm

I upravo si prvom rečenicom potvrdio ono što sam ti rekao, treba da razmišljaš analitički :lol:

Slažem se, krajnjeg korisnika ne zanima zašto je nešto loše, ali kada hoćeš nešto da poboljšaš, moraš znati odakle ćeš da pođeš :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Sponzor

 

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod becks89 » Pon Apr 13, 2015 1:16 pm

Čekaj profo, nemoj bežati od suštine. Ponovo te pitam, jel tebe kao kupca hleba briga jel loš recept ili je pekar pogrešio? Hoćeš ti razmišljati jel loš recept ili je pekar zakinuo na brašnu ili ćeš jednostavno kupiti drugi hleb? Nemoj mi pričati priče za decu, ja kao prevoznik ne treba da znam jel ti kao inžinjer primaš platu, jel vaša saradnja sa završnom obradom dobra ili ne, niti treba da znam niti treba da me zanima, mene intresuje da ono što kupujem bude ono što želim i da bude kvalitetno, ako mi ne odgovara imam gde da potrošim moj novac, a ne da ga trošim da vi utvrđujete gde ste pogrešili...
Ti problemi se rešavaju unutar firme i to ne sme da dođe do krajnjih korisnika...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod branik » Pon Apr 13, 2015 9:16 pm

Verujem i te kako u ono sta pisem, sta sam naucio i iskusio za ovo godina rada, sto je u najvecem broju slucajeva vise od broja godina vecine clanova ovde.
Dotezanje je najmanji problem. To su decje bolesti koje ima svako vozilo i to se zove korektivno odrzavanje. U tako teskim uslovima rada, posebno kad izostaje preventivno, korektivno je jedino sto preostaje. Jer, ako nema ni njega, dobijamo slucaj N serije, a sada vec i M.
Da li je fabricka greska kad izgori auto star godinu i po dana, jer je nekog mrzelo da postuje pravila i proceduru?
Proporcije nisu stvar funkcionalnosti, vec estetike i ukusa, a de gustibus non disputandum est.
Ni meni se na konektu ne svidjaju onako velke gume, ali su funkcionalne!
Ista ovakva, demagoska prica vodi se istovremeno i u jednoj drugoj temi.
Neki ne razumeju progres (http://sh.wikipedia.org/wiki/Napredak). Film je prvio bio CB, bez tona, a smatrali su ga za veliki uspeh i dostignuce. Kakve filmove danas radije gledamo? 3D? Cudno, volimo progres, ipak.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod becks89 » Pon Apr 13, 2015 9:56 pm

Kad si pomenuo gorenje vozila od godinu i po, da ti kaze becks informaciju iz prve ruke, taj auto je goreo zbog fabricke greske u proizvodnji, koja je prisutna u celoj seriji, gresku je priznao proizvodjac, tako da ti to malo unistava koncepciju govora. Svaki M ima isti(e) problem(e).
Ja sam taj neki koji ne prihvata napredak? Jeste, ne prihvatam napredak koji ide na stetu nekih stvari, ne prihvatam, jer ne zelim da robujem tehnici. Profa ce reci imas tac skrin telefone, tablet, komp i sta god, jeste sve to stoji, imam telefon sa tac ekranom prve generacije, novije niti zelim niti nameravam, dan danas koristim i nokiu 3310 i nije me blam niti zelim da ga bacim, jer je 100% ispravan. Tablet su mi uvalili zbog posla, niti volim da ga koristim, niti da ga nosim, ne smatram da robujem tehnici. Niti zivim po ceo dan na fejsu, volim da ispratim ovako sta ima po forumima i to je to, a ima masa takvih ljudi oko mene. Dakle, da me ne prozivas dalje, progres da, ali ne na stetu, vec samo kao unapredjenje sadasnjeg nacina zivota i rada...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod profa_chb » Pon Apr 13, 2015 10:02 pm

Ako na isti auto mislimo, ja ipak mislim da je trebalo mehaničkim putem deblokirati parkirnu na tristopu, kada već gubi vazduh i blokira, ali šta ja znam...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod becks89 » Pon Apr 13, 2015 10:14 pm

Ljubi te brat odgovori mi na pitanja koja sam ti postavio, nemoj mi bezati sad.
Dakle, ako ti se hleb ne svidja, hoces li razmisljati o tome ko je pogresio pekar ili onaj ko je pisao recept ili ces jednostavno u buduce kupovati drugi hleb?
Hvala Bogu, goreo je samo jedan, tako da na njega mislimo. Ipak, to je moglo biti spreceno da se neko nije napravio pametan i pustio takav auto u saobracaj, zato su ta kola data na sihte u zadnje vreme jer se pojavljuje na sve vise vozila.Dosta se tu stvari poklopilo, nisu hteli da izlaze i da ga rade tamo, nego je bilo ko ga j**e, teraj u garazu, pa cemo ga raditi... Kao po obicaju, oni krivi izvukli dupeta, tj. Bar misle da su ih izvukli, a naebase, oni koji su slusali naredjenja...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod profa_chb » Pon Apr 13, 2015 10:18 pm

Još pričamo o hlebu? Naravno, tu se slažemo, tebe kao kupca ne zanima ko je kriv, kupiš drugi 'lebac.

ALI, mi smo ovde forumaši. Entuzijasti, ljudi koji to prate. Ti sebi ne bi smeo da dozvoliš taj luksuz, kao neko ko misli da je u priči. Ovde smo da vodimo zdrave diskusije o temi koja nas interesuje, a to zahteva i određenu zrelost u pogledu rasuđivanja i pristupa problemu :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod becks89 » Pon Apr 13, 2015 10:27 pm

Naravno, to trazim od tebe.
E sad mozemo da pricamo dalje, dakle, tebe kao kupca ne zanima sto oni ne prave kvalitetno, ti si inzinjer, tebe to zanima i ides u detalje kako bi branio struku, ne sporim, najmanje su oni krivi, ali onda treba gledati kako unaprediti tu zavrsnu obradu. Prvo, uzmi sliku iz fabrike Solaris i iz fabrike Ikarbus i uporedi prvo cistocu i uslove rada, ne mozes ti raditi u svinjcu i prasini, dok puse oko tebe, a u istim pogonima se vari, radi sa gasovima i sta vec? Naravno, tipicno nase lelemudisanje i vrdanje, treba cvrsta ruka i da vidis kako ce biti lepo, sta su poljaci toliko bolji radnici od nas? Niko ne moze da radi bolje od nas kad pritegnes, al' zato niko i ne moze da fusari gore od nas kad das slobodu... Onda imas i politicki pritisak i sve to, sve su to faktori koji su smetnja daljem progresu... I jos jednom, ako neko zna, zasto su ugasene serije koje su se dobro pokazale?
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod Nikola Pejasinovic » Uto Apr 14, 2015 12:57 am

Vidi svakome ako das slobodu on ce da "fusari" nije bitno da li smo mi ili poljaci. Bitno je ko i kako vodi firmu. Sa moje strane Ikarbus je bruka i sramota, a ima tolike potencijalne sanse da postane odlicna firma.
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod profa_chb » Uto Apr 14, 2015 9:59 am

I tu smo došli do bitne stavke, Ikarbus je državna firma. Plate nekad kasne, nekima nisu dovoljne, dobvljači (kako domaći, tako i strani renomirani) isporučuju delove koji ne odgovaraju specifikaciji, broj radnika je gotovo prepolovljen u poslednjih nekoliko godina, obim porizvodnje se smanjio, a cela ta atmosfera jako loše utiče na same radnike. Opet, 100 ljudi, 100 ćudi, pa ni ne utiče na svakog isto. Video sam neke starije majstore koji su i te kako ozbiljni i profesionalni! A opet, viđao sam i neke koje moraš da juriš da bi uradili nešto. Generalno, radi se, ali u dosta opuštenoj atmosferi. Higijena u pogonu nije na zavidnom nivou, ali što se samih autobusa tiče, tu nema greške, svaki je bio uredno oblepljen i zaštićen tokom proizvodnje, a pred isporuku olizan!

Što se tiče gašenja serija, IK201 je prevaziđen. To mi je omiljeni model autobusa, ali ću prvi reći da je njegovo vreme prošlo. Visina poda od 900mm je u XXI veku neprihvatljiva. E sad, što nama trebaju i puleri za Beograd, to je priča za sebe.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Dejan Ikarbus » Uto Apr 14, 2015 11:06 am

Pa džaba im je to što autobus lickaju i briskaju,kad on ima kolko ti volja problema i problemčića.Što se tiče IK 201 to je odličan autobus,koi jeste prevazidjen,ali nemamo mi uslove za modernije autobuse...
Dejan Ikarbus
Rukovalac građevinskom mehanizacijom
 
Postovi: 616
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 5:28 pm

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod trosmenac » Uto Apr 14, 2015 7:51 pm

profa_chb je napisao:Ako na isti auto mislimo, ja ipak mislim da je trebalo mehaničkim putem deblokirati parkirnu na tristopu, kada već gubi vazduh i blokira, ali šta ja znam...

Zavrsnim vestačenjem je utvrdjeno da je pukla šolja lezaja i ako je izvršena zamena masti u lezajevima i da deblokiranje nebi nista promenilo.Veliki problem prave zadnje osovine na 218 svih serija loši diferencijali vratila glavčine kočiona kljeta.U Zemunu trenutno stoje tri 218m zbog zadnje osovine odnosno diferencijala a da nisu prešli više od 250000km tu je jos i par starijh 218 koji imaju isti problem.Poredjenja radi neki IK103 i 201 imauju skoro 2mil km i originalne diferencijale.
gsp lele
trosmenac
Mehaničar
 
Postovi: 479
Pridružio se: Pon Okt 27, 2008 8:05 pm
Lokacija: zemun

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod MILE » Uto Apr 14, 2015 10:02 pm

Šta ih lomi toliko, loši delovi ili težina zadnjeg prepusta?
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod profa_chb » Uto Apr 14, 2015 11:21 pm

@trosmenac hoćeš reći da njima ležaj nije valjao? :shock:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Koja biste vozila voleli da vidite na ulicama Beograda?

Postod becks89 » Uto Apr 14, 2015 11:32 pm

Jel su jos negde primenjivane elektricne kocnice ili samo na tim nesrecnim M-ovima?
Na tom autu je bilo vise nepravilnosti, neke od njih fabricke, neke od njih kao posledica ko za cega, pritom se poklopilo i mnogo drugih faktora u datom momentu i eto. Najvaznije je da ce biti sredjen.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju